CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Reply 280# auntymelly

hihihih...x pe..mahap dterime..nak munge utk aunty...

hi seme-seme..semalam igt nak jgk tompang2 citer..tp x sempat lak..hari ni leh laa nak citer sikit2 pengalaman yg pernah terjadi di suatu masa dahulu...

aku pon xtau nak kategorikan sebagai apa..umah berhantu ke..hantu dalam rumah ke..kikiki..sebab citer2 ni sememangnya berlaku dalam rumah dan kawasan luar rumah..nak dijadikan cerita..citer ni berkisar pasal rumah peninggalan arwah tokwan dgn tok aki aku di kg..semua sedia maklum laaa..org dulu2 ni banyak ilmunya..and mmg dah diakui oleh mak aku sendiri yg arwah mmg ada membela..bela apa tu aku x dpt nak pastikan laa..hantu raya kot..sebab dia boleh menyerupai arwah tok aki aku tu..

arwah tok aki aku ni nelayan..mcm biasa laa mak aku ckp..org tua dulu2 ni kalau yg kerjanya kelaut tu biasanya mmg laa ada ilmu sikit..aku pun x pasti laa sejauh mana kebenarannya..tp its happen mcm ni..pd suatu hari tu kami sekeluarga balik kg,time cuti sekolah,mmg best...sebab rumah tu besar,ada perigi dalam rumah kat dapur untuk mandi manda etc..and lg 1 kat luar laman..mmg syok sgt mandi perigi time tu..tp ni bukan kisah perigi..kisah nyer terjadi pada waktu tgh malam..tetiba mak aku kejutkan aku dgn 2 org kakak aku..suruh bgn..masa tu ktorg tidur di ruang tamu beramai2..lg selesa dr tidur dalam bilik..aku xtau apa motif mak aku kejutkan ktorg mlm tu..dia ajak aku dgn kakak2 aku intai keluar tingkap tgk kat atas serambi  tu tempat arwah atuk aku sangkut2 jala ikan dan peralatan2 menangkap ikan dia..rumah arwah ada 2 serambi berasingan dah 2 pintu masuk..so ms ktorg duk mengintai tu nampak laa dekat salah 1 serambi tempat di mana arwah menyangkut jala2 and peralatan menangkap ikan yg lain tu,arwah atuk aku tgh duk repair jala tu dgn kusyuk sekali..waktu tu aku terpk laa..mak aku neh,mende tu pun nak kejut suh tgk,biasa laa tu tok aki tgk repair jala.

Tapi x ckp laa direct kat mak aku time tu..cuba terdetik dalam hati,muka kami 3 beradik mmg blurr abes..awat laa tu pun bersungguh kejut ktorg suh tgk..lepas  kami bertiga dah tgk tu..mak ktorg duk bwk kami pg ke bilik arwah datuk aku tu plak..zasssssssss..time tu laa br ktorg paham kenapa mak aku tu bersungguh2 suh ktorg bgn tgk,rupanya arwah datuk aku tu tgh tido dgn nyenyaknya..hat p buat keje repair2 jala bagai kat serambi tu adalah belaan arwah..huhuhuhu..bila dh tgk tu..kami adik beradik paham2 sendiri jer laa..then trus tido rapat2..huhuhuhu

tu kejadian semasa arwah masih ada..dan bila arwah dah tak ada..mcm2 lg yg berlaku di rumah pusaka tersebut...

Rate

1

hahaha U-centre...pehh lame tk sebut perkataan tu...tetibe tringat lak asam pedas ikan par ...
lin_okinawa Post at 12-4-2011 11:15 AM

jalan denai membelah utan kecik tu???hahaa..tu jalan shortcut aku tuu.. nk gi lecture mesti lalu situ...aku pernah gak lalu kat situ memlm...1-2 kali je...hahaha.. ade hampir termasuk ke semak aku aku lalu.. sbb tersalah nmpk denai...pernah aku lalu pas abis test... fuhhhhh.. mmg golap tul.. hanya berpandu kan lampu gerai2 rsu..rsi seberang jalan... nasib dh memorize laluan tu..

sekrang dh terang berderang dah... umah lama tepi pun dh xde dahh...

Post Last Edit by LimpBizkutMerri at 14-4-2011 17:23

ni membe aku citer kat aku dulu  ...

time tuu diorang duk kat Taman Kerjasama.. xsilap row2 belakang petronas ( dak mmu mlk taunye) umah yg mane die x bagitau laa...sepanjang diorang duk situ... asyik dengo pompuan mengilai je dlm umah bile time tgh mlm... dah aa mengilai kat ruang tamu... x silap aku umah tu 3 bilik... yg selalu dengar budak bilik2 depan , bilik belakang x dengar pun..

member aku yg tau bende2 ni... cakap cik pon nii duk bermaustatin kat sudut siling kat ruang tamu tu... lagipun sebelum diorang duk.. xde org duk dah lame... x lame pastu membe2 aku pindah...hahaha.. mane tahan woo.. kalo tiap2 mlm dengar pompuan mengilai dalam umah padahal semua jantan dalam umah..

menjengah umah berhantu nih....

best!
nah munger untuk semua penglipurlara.........
sweetmi09 Post at 14-4-2011 15:20

metaceh2x......   hehehehehe......... umah nih da start bersawang da neh....;) nak bg nmpk cam muram lagik baru ada keseraman terlampau........  hhmmmmwwwaaahahahahaha....

Reply  SangPertala

ei...simpngggg...x mao la rasuk2 nie...
iri890 Post at 14-4-2011 15:15

hehehehe.....mintak simpang mana tu.....??? hahahaha....jgn tdo tepi simpang udah..... muahahahahaha.....

Follow Us
Reply  auntymelly

kite tungguuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
asamfy87 Post at 14-4-2011 15:38

tunggu jgn tak tunggu...hehh hehh.... tengkiu lah kat korang yg beri support utk aku bercerita nih.... aku rasa semangat berkobar2 nak bercerita nih....hehehehehe....

Reply 287# SangPertala

Cer Cite...Cer Cite {:2_76:}

Reply  SangPertala

Cer Cite...Cer Cite
asamfy87 Post at 14-4-2011 17:46

sabo ehh....aku nak layan reply dorang ni dulu k....

hi seme-seme..semalam igt nak jgk tompang2 citer..tp x sempat lak..hari ni leh laa nak citer sikit2  ...

tu kejadian semasa arwah masih ada..dan bila arwah dah tak ada..mcm2 lg yg berlaku di rumah pusaka tersebut...
ell768 Post at 14-4-2011 16:31

huishhhh....manyak lahsyat wooOO... real tu tgk antu raya depan mata..... hishh.... abeh tu camner ngan umah pusaka tu dan adakah arwah mewariskan belaan dia kat sesapa.....???? errrrrrr.....sereeeemmmm...

Reply 282# ell768

huhu....sepaileman bg kedit tuh....huhuhuhuhu.... cayalah sepaileman.....

ni membe aku citer kat aku dulu  ...

member aku yg tau bende2 ni... cakap cik pon nii duk bermaustatin kat sudut siling kat ruang tamu tu... lagipun sebelum diorang duk.. xde org duk dah lame... x lame pastu membe2 aku pindah...hahaha.. mane tahan woo.. kalo tiap2 mlm dengar pompuan mengilai dalam umah padahal semua jantan dalam umah..
LimpBizkutMerri Post at 14-4-2011 17:22

huhuhuhu....mengilai kat dlm uma tu beb......kelassssSS.... biasa aku dgr cikpon mengilai kat luar uma..... ekekekekeke... kalo dlm uma, alamatnye bergema ler bunyi nyee......huisshhh....

wOOOkeeEEYYHHHH.... aku da bersedia utk cerita yg bakal membuatkan anda terbayang dan tak tdo lena mlm kang....... hahahahahha.....mukaddimah suspen jekk... cerita pon blom tau seram.....huhu.... tarak hal lah tuh.... aku akan terima kritikan korang sume demi utk memperbaiki mutu cerita seram real yg aku pernah tengok depan mata kepala haku nih sendiri..... hehehehehe..... dah siap sume.....??? ekekekekeke.... sakit jiwa tol....hakhak....      wokey geng... kali ni aku nak off topic sket pasal ni pengalaman aku masa kecik2 dulu tgk org kene sampok tp nieh bukan kene sampok biasa yg kita pernah tgk....yg nih amatlah dahsyat sehinggakan aku boleh ingat clear muka budak yg kene sampok tu.....
cam nih cerita nye......  masa tu aku dlm darjah 2 kat sekolah temenggong abdul rahman (STAR) JB. masa tu aku kalo waktu rehat suka lepak2 tepi padang skolah tu. tepi padang sekolah tu mmg ada hutan kecik lah. tp penunggu hutan tu ialah jembalang badan berbulu dan taringnye memang boleh nmpk lah... aku dah nmpk bende tu dah dan membe2 lain pon pernah nmpk walaupon waktu siang......!!!!! caye tak....??? hahhh... tu yg aku ckp citer nih mmg dasat tp nih baru nak start jek weyhh.... hehehehehe..... mmg cikgu skolah kitorang tak bg budak2 main kat tepi padang tu dr awal tp kita ni kan budak2....mmg degil lah kan.... satu hari tu aku lepak tak jauh gak dari tepi padang tu.....tetiba budak2 yg ada kat area palang gol tu berlari tak hengat........ kitorang pon lari lah kan...... bila da sampai tp bangunan skolah tu....kitorang tgk lah pehal lah budak2 nih larik......rupanye ada budak kene sampok..... budak yg kene sampok nih larik dah mcm gorilla smbil suara da bertukar garau ya amat.... ggggrrrrrr....... gggggrrrrrr........  ggggrrrrrr......        masa aku tgk muka budak tu ari tu mmg bengis dan mata dia dah kemerahan....

cikgu sume soh kosongkan satu bangunan tu...... kitorang tgk ade la cikgu2 yg tangkap budak tu pastu kurung dlm kelas. sbb ape kene kurung....??? sbb budak yg kene rasuk nih menyerang....da ada sorang budak kene geget ngan dia.... sian budak tu.... selang esoknye aku dtg skolah cam biasa....bdk2 kecoh soh pg tgk ape da jd kat budak yg kene rasuk jembalang tu...... ape yg aku nmpk....???? huissshhhh.... nih bukan citer bohong nih bro n kakak2 sume..... budak yg kene rasuk tu da bertaringg.....!!!! hahh..... aku tak puas ati lagik, psl mungkin tgk dr jauh kan.... aku try pg tgk dekat2....mmg sah dah bertaring dah...taring kalo pendek takpe gak....taring dia terkeluar dan mencecah ke bawah bibir....... suara dia da berubah habis.... aku tgk dia gigit2 tingkap tu mcm marah..... abis kebanyakan tingkap dlm bilik tu sume kene pecah.... sampai ade cikgu pompuan yg kene rasuk pon ade....tu kene tempias lah tu.... akhirnye dekat 5 hari budak kene rasuk tu kat dlm kelas kosong tu. tak dibenarkan keluar pon... sape nak bg keluar kalo da taring pnjang camtuh...

pastu cikgu besar pgl org pandai soh rawat dak nih. sebenarnye ramai perawat yg dtg. tp bila tgk taring tu tak jd dorang nak rawat pasal dorang kata nih da dok abis dlm badan ni psl bole mengubah fizikal budak tu. yg perawat ni nak ubatkn bdk tu pon sampai tiga hari. budak tu akhirnye selamat dirawat dan bapa budak tu bawak balik anak dia dan buat rawatan susulan kat umah.... sejak hari yg berlalu tu, cikgu kata...kalo waktu tgh matahari nak naik, jgn ade sorang pon budak main kat area padang tu. dr situ baru aku tau yg kalo matahari tgh panas terik nih mmg waktu puncak mende2 nih.... korang jgn ler dok kat tgh2 terik matahari tu. kalo bole cari tmpt berbumbung atau teduh.....

Rate

1

haaa...nih ade cerita aku baru teringat nak cerita....pasal kene ketok pintu uma nih.... masa nih aku dok uma bujang kat JB dulu. uma aku ni uma flat. ok. boleh kata tiap2 malam kol 2.30 hingga 4.30 mcm tu mmg ade org akan ketuk pintu uma aku. cbb bayangkan tiap2 hari org ketuk pintu uma pagi2 buta....?? amcam....?? mau tak hangin satu badan.... aku dulu lepak uma bujang mmg susah nak tdo. kekadang mmg aku ada dok kat tepi pintu tu.uma sempit la katakan. satu mlm tu aku tak puas ati walaupon membe aku da ckp jgn, aku tetap nak bukak jugak pintu tu kalo dia ketok. mlm tu mmg aku tunggu betol tepi pintu. tunggu punye tunggu punye tunggu.....huishh...da ngantok da nih....hurmmm....aku tunggu gak...last2 mende tu ketok pintu uma aku.... aku apelagik...... dengan pantas sepantas kilat aku bukak pintu tu pastu aku jengah depan pintu....

uma flat kalo depan pintu cuma ade kaki lima jek...kalo dia org, jauh mana jek dpt larik. kalo dia sembunyi terus mana sempat sbb jarak pintu ke pintu tu jauh. mmg sah mende tu lah kan. aku dgn selambe jek aku sound mende tu..... " hei...kalo ko nak main ko pg tmpt lain lah...." membe aku nih plak da riso sbb aku sound mende tu. dia tarik aku masuk uma balik. weyhh...yg ko pg sound mende tu apsal... kang mende tu marah kang.......       aahhh...pedulik ape aku...yg dia dok main ketok2 uma aku ni sape suruh..... yg wat aku marah tu tiap2 hari.... lagi satu aku nak pastikan mmg komfom mende tu, bukan org yg main2 ketok2 pintu uma org pagi2 buta.... lepas aku sound camtu...membe aku ckp, " kita panggil je lah org dtg sini bersihkan kawasan ni...."    hurmmm... dtg org yg arif nih nak wat pembersihan  tu... dia datang siang kol 10 pagi. mula2 dia nak masuk uma aku, dia ckp..... " korang nih tak pernah tgk ker bende2 kat dlm uma korang nih.... tu haa....nmpk tak btul2 depan dapur korang tu.... pakaian dia cam org red indian rambut dia bertocang tinggi...dia dok je depan pintu bilik air korang tuh...yg lagik sekor, bende hitam legam dok dlm bilik orang nih... yg kat depan pintu korang nih cuma roh saje...roh budak pompuan..... hisshh...

tu yg siang punye....yg mlm tak tau lah kan.... nih aku citer nih mmg btul2 punye... nak tau sape org yg datang uma aku nak wat pembersihan tu....??? kalo sape yg pernah tinggal kat area bukit timbalan JB, kenal tak nama AL FARIS....?? kalo korang knal dia sape, aku gerenti korang tak nafikan citer aku nih......

Rate

1

Reply 293# SangPertala

masa tu aku dlm darjah 2 kat sekolah temenggong abdul rahman (STAR) JB

iols kt SIGS
pon angker jugekss.

huhuhuhu....mengilai kat dlm uma tu beb......kelassssSS.... biasa aku dgr cikpon mengilai k ...
SangPertala Post at 14-4-2011 06:03 PM

tau xpe... yg pelik dak bilik belakang x dgr plak... rupenye patut laa x dengar.. telinga memanjang je pakai headset beso.. ahah

huuuhhhhhh.....aku da layan lorang sume smpai lah masa aku nak citer keangkeran uma adek aku nih.... ...
SangPertala Post at 12-4-2011 18:43

Kalau tak keberatan boleh tau rumah adik tu kat kawasan mana?

Lagi 2 bulan aku nak pindah umah neh, umah ada pool & guard gak ni..(cuak dah nih..)

tau xpe... yg pelik dak bilik belakang x dgr plak... rupenye patut laa x dengar.. telinga memanj ...
LimpBizkutMerri Post at 14-4-2011 19:55

tu yg masalah tu.....kang kalo kene terkam ngan cikpon tetiba....hapa tak dapat.... kekadang aku riso ler org pakai headset beso nih...pasal aku teringat video kat youtube tu.... budak tu pakai headset tgh jalan nak melintas jalan. dia cuma tgk lampu pejalan kaki tu hijau. dia tak pandang pon kiri kana nak melintas. kira buta2 percaya kat lampu hijau tu. sekali kete yg tgh laju pasal kejar lampu kuning dr arah kanan tu rempoh kete yg seiring ngan budak tu pastu kete te terpelanting kat budak pakai headset tu... laju plak tu kete tu rempuh dia.... huishhhh....bahaye btul la pakai headset nih. mmg khayal jek manjang... kalo yepon tgk2 lah jalan tu sket...nih tak...menonong je jalan.... kalo arwah takpe gak, senang citer...nih kalo da patah liuk sume pastu tersadai kat spital camner........

Kalau tak keberatan boleh tau rumah adik tu kat kawasan mana?

Lagi 2 bulan aku nak pindah umah neh, umah ada pool & guard gak ni..(cuak dah nih..)
Syndora Post at 14-4-2011 20:02

ok. jgn risau. nt saya PM jek....

Reply 286# SangPertala
TT ckp je nk simpng mne..nt iols bwak kn..jgn tinggl kn iols kn situ sudah..kng sesat x jmpe jln umah iols....