CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Bateesta

Kes Membunuh & Bunuh Diri Ex-ADUN UMNO & Ex-PA Beliau.

Close [Copy link]
motip bunuh2 ni mesti sangkut paut dgn kes cinta jugak nih...

secara logiknya, kalau ada 2 peluru, mustilah yg ditembak. takkan la tembak org 1 biji, tembak diri sundri 2 biji.
yg misterinya, kenapa sampai berbunuh2. umur masing2 dah senja. tunggu malaikat datang jemput. berpuluh tahun hidup bole settle semua cabaran. finally ending life macam ni pulak..
anyway, kena juga terima qada dan qadar. Innalillah...

Oooooooooooooooooo....... tembak-menembak dari dalam kereta le rupanya. hmy3:

Pak Abu ingat ada gangster ke mafia ke himpit kereta tu sampai terbabas. Kemudian tembak mangsa dua orang tu.

Tak terpikir pulak macam mana tengah memandu tu boleh menembak pulak. Pistol kecik gamaknya, tak tendang kuat sangat, pegang sebelah tangan sambil memandu pun boleh tembak.

Oooooooooooooooooo....... tembak-menembak dari dalam kereta le rupanya.

Pak Abu ingat ada ...
p4k4bu Post at 4-8-2010 10:03

ingat dlm pilem jer berlaku menda2 camnih

Al fatihah doakan semoga roh mereka berdua di cucuri rahmat kerana sesungguhnya hanya Allah SWT sahaja yg lebih mengetahui segala-galanya. Amin ya Rabbal alamin

Kes ni susah nak cover...sebab tak byk benda yg boleh diselindung...dua org dlm kereta, both ...
RedDevils Post at 4-8-2010 09:55

yup.. aku tgk dari mula doc...memula akhbar perdana bawah kawalan umngok semua kuarkan berita, keta datuk nih terbabas dan mangsa mati tempat kejadian bersama PAnya sebab nak cover melibatkan pemimpin tinggi umngok bersama wanita umngok....
pastuh the star pegi kuarkan berita datuk nih kena bunuh dengan "aweknya" oleh pembunuh upahan.... jadi takleh nak sembunyi, media perdana kawalan umngok terpaksa kuarkan berita mangsa mati dibunuh....

sekali lagik the star kuarkan berita datuk nih bunuh diri selepas bunuh pompuan simpanannya itew... kantoi trus... sebab inilah peranagi pemimpin umngok yg kita sanjungi dan patut jadi mentor....

Follow Us
orang2 tua selalu citer
orang mati bunuh diri

kat kaw kubur tuh, kubur dia asing dari kubur2 orang lain
Syd Post at 4-8-2010 09:46

syd ,
kubur kawan kepada kawan sy bunuh diri sebab putus tunang masa umur awal 20hn,
depa kebumi sama tempat dengan orang biasa ,
sy ada pergi ke kuburan dia .

hmmm arwah wanita tu org daerah sebelah daerah haku n org sedaerah hasben haku....
immi Post at 4-8-2010 09:54

laki ko orang kg. sungai gulang-gulang tanjung karang ker... umah kat mana.. sebelah sawah sempadan ker...

yang tak tahan gelak tu sejak semalam
siap ada speku...
sang pembunuh dok menyorok kat seat belakang ke apa

haha

aku takleh nak nafikan dah bukti depan mata... agama mana ade halalkan bunuh diri neh....
dino Post at 4-8-2010 09:52

berita nih terlalu pantas khen... kalau lewat dapat selindung dari wartawan, pasti dah jadi macam kes noriita, altantuya khen...

tapi datuk nih pun satu bodoh laa.. dah dia pemimpin umngok taraf atasan, buat apa pegi bunuh diri tuh.. patutnya lepas dia bunuh pompuan tuh, dia buang jerk laa mayat tuh.. bukan datuk nih kena tangkap pun nanti......boleh tutup kes punya selagi bernama umngok di tangan....

Reply 306# totokreturn

tak boleh blah dah tua2 merajuk skandal bunuh diri , :re: :cf:
kalo awek 20 series berbaloi gak bunuh diri .  

eee.....ngerinye kes ni. tapi kan aku pun nk jadik csi jugek la kan. daripada pengamatan dan penyiasatan aku kes ni yang bebenonya kes cinta mungkin cinta si pompuan di tolak oleh si lelaki. mungkin yang pompuan tu ajak yang lelaki kawin pas tu si lelaki cakap tak nak dia nak putuskan hubungan so yang pompuan tak dapat nk terima sebab dh cintak habis ngan lelaki ni. aku rase ni musti dah lama dah dia orang bercouple ni. ye la mak janda musti la mendambakan kasih sayang seorang lelaki pas pompuan dah serahkan segala-galanya lelaki lak nak reject maka berlakulah pergaduhan dalam kereta tu. pas tu yang pompuan tu memang tau lelaki tu ada simpan pisetol dalam keta so dia pun tuju ler pistol tu kat kepala lelaki tu bang....kerana geram satu lagi bang....hehehe.....pastu tu tak leh jadik ni pompuan kan senag panik dia dah tak leh pikir apa dah dia pun tembak kepala sendri bang......tamat la riwayat.

ok tak aku nyer spekulasi ni. tu la kalau lelaki tu yang tembak pompuan tu aku rase pas dia tembak dia akan buang ke jurang ke apa ke sebab akal lelaki ni panjang sikit. sebab tu aku kata pompuan tu yang tembak sebab pompuan ni dia senang dipengaruhi oleh setan. maka sekian lah tamatnya riwayat percintaan laila dan majnun, uda dan dara dua2 mati kojol. ni la baru cinta sejati jumpa la nanti di pintu neraka.

Seseorang Sniper ada di atas bukit di atas highway tersebut semasa kejadian - ni  teori aku la .....

berita nih terlalu pantas khen... kalau lewat dapat selindung dari wartawan, pasti dah jadi maca ...
totokreturn Post at 4-8-2010 10:09

aku rasa depa guna konsep sehidup semati kot
mati camni dah la takde org nak simpati... dpt aib lg....

leh tak speku motif bunuh diri sebab tak bayar caldina ,
nak kena tarik .

syd ,
kubur kawan kepada kawan sy bunuh diri sebab putus tunang masa umur awal 20hn,
depa kebu ...
flora Post at 4-8-2010 10:06

Ulamak malas nak panjangkan ceghiter, so deme ASSUMED that oghang yg 'bunuh diri' or commit suicide ini pada saat saat terakhirnya adalah TIDAK WARAS.

Sebab itu deme masih lagi memberi dier SOLAT JENAZAH dan mengatakan 'BAIK' semasa Imam bertanya perihal jenazah itew.
Dan deme kebumikan di dalam kawasan oghang laen.

Dalam kubur..............masing masing jawab laaa.

"Maaa rob bukaaaaaa"

- Pukul laaa mana sukaaaaaaa............

eee.....ngerinye kes ni. tapi kan aku pun nk jadik csi jugek la kan. daripada pengamatan dan penyias ...
cmf_starzzz Post at 4-8-2010 10:12

tak okey speku nih.... psl lelaki ade 1 kesan tembakan.... pompuan ade 2 kesan.... tentu lelaki la yg tembak pompuan....
tukar balik skrip tuh

kalau bukan pasal chenta ... mungkin pasal hutang kot (bersangka baik)

umur dah lanjut tapi pegangan tak kuat.. tak ke tau hukum membunuh apatah lagi bunuh diri tu apa? aku kesian pada bini dan anak-cucu dia lah.. malu sungguh...  kesian pada anak anak pompuan tu gak.. masih kecil - harap ayah diaorg leh la jaga seeloknya..
yg pompuan tu ada kedai pengantin yg aku dengar - so tu yg makeup dia agak heavy tu..

kalau bukan pasal chenta ... mungkin pasal hutang kot (bersangka baik)
Bolayan Post at 4-8-2010 10:16

hutang ape agaknya... depa berdua ni ade jwtn... so isu duit bg aku tak mungkin