CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: NaZaini

Tanda2 nak bersalin..

salam.... heh, Alhmadulillah saya dah selamat bersalin pada 24/8 ari tu. 6 ari awal dari EDD.  Syuku ...
UMMI_MAI Post at 31-10-2011 10:27

best baca pengalaman bersalin awak...hehe..saya plak menunggu turn skrg ni..

Salam,
nk join gak..now dah 38wks anak 2nd, edd 15/11 ni kepala baby da engagge da, plus minus lg 2wks la...berdebar rasanya sebab dah 5 thn berlalu sejak yg 1st tu..sakit nk bersalin pon lupa dah..yg penting skali takut x reti nak teran jer..skang nih kalo tdo mlm kul 3-4 pagi terjaga payah nak tdo balik..risau jer...harap2 dipermudahkan..amin..

Salam...
Dah nak msk 37 weeks....br je kuar spital 4 hari lps..false alarm...memula perut kat bhgn lower abdomen sakit...jln sket je sakit...apa pun tahan je la n minima kan pergerakan sbb esok nya ada follow-up dgn O&G klinik...tp pg esoknya bertambah sakit...pinggang dah sakit gla mcm nak patah pastu urat2 peha mcm dh tegang n kat bawah pun dah rasa lain mcm...suspen gak...x kan nak bersalin mcm ni ke sakit nak bersalin...pastu trus je suruh hubby bwk g emergency....
pastu check punya check punya seluk langsung lum ada bukaan...tp doc ckp sakit yg sy rasa tu mmg gtu la tanda2 nak bsalin cuma yg sy ni lom time lg...pastu doc bg injection DEXA utk matangkan paru2 baby...kena 2 kali..punya la sakit coz inject kat urat....
apa pun skrg ni dok suspen gak menunggu bila la nak bersalin ni....edd sy 1/12 tp dpt rasa mcm akan bersalin awal ...cuma x tau bila jer...

tak skit ape2..
tibe2 rase terkencing atas katil
rupenye air ketuban dah pecah~~
g hospital and lepas beberape jam terus bersalin

nak kongsi gak la...saya dah ada 4 org anak yag no 4 br je thn lepas...3/10/11...
yang sulung dah 8 tahun...masa nak bersalinkan dia dulu...sakit sangat lama...start sakit ari rabu...dalam kul 3, 4 pagi rasanya...contraction 5, 6 jam skali...so pegi keje cam biasa la...kat tmpt keje rasa gak la sakit tu...tapi tahan...sbb tak tau sakit nak bersalin...rasa mencucuk2 macam jarum kat perut tu...tanya mak...dia kata betullah tu sakit nak bersalin...

rasa sakit tu sampai ke malam...khamis tak pergi keje kot2 nak bersalin...tapi rasa sakit tu ilang plak dah....dah petang tu baru rasa sakit balik...ptg terus g spital..dalam 5.30pm gitu...doc cek baru 3cm...dia suh aku masuk LR, pecah air ketuban...katanya 1cm 1 jam ...punyalah lambat...sakit ya amat rasanya...lepas je pecah air...sakit manjanggg...dah la suami xleh masuk...masa tu bersalin kat HSAJB...

Asyik tengok jam je kat dalam LR tuh...dah kul 3.30am...aku ckp kat misi tuh...xleh tahan dah...mcm nak berak pun ada...derang cakap berak jer la...nak teran pun tak daya dah...masa contraction tu aku ngiring sambil pegang sisi katil...kul 4.04am aku selamat melahirkan...

Paling lama aku kat LR...10 jam! aku semua anak tanda2 sama jer...tapi mungkin sebab agak rapat...so anak yang lelain tu tak lama sangat la sakitnya...no 2 tu ada kat dalam LR 2jam stgh...no 3, 1 jam lebih...no 4 paling sekejap sakit....1st contraction kul 10 mlm...2.30am dah bersalin...ingatkan sakit tu macam dah takmo beranak...tapi...sedar tak sedar dah 4!

Salam..sy br 29week tp ada kuar lendir coklat ckit..mlm semlm g hospital sbb ada bleeding ckit, pas doktor chek kat 'bwh' tue dia kata xde darah pun kat dlm cuma rahim luka ckit, scan baby semua ok, uri kat atas..so, dia bg blk umah..arini plak kuar lendir coklat..adoi buat aku risau nie..ker sbb doktor dok tgk anu kat bwh? Sy dok pk kalau keluar lendir tue maknanya tanda2 ker..Ya Allah, biar la aku b'salin bla kandungan btl2 matang..nie br 7bln.

Follow Us
Reply 326# putri22

so u ok tak? atau dah ada baby?

Reply 1# NaZaini

just nk share experience.. baru deliver 1st baby on januari2012. alhamdulillah, sihat. biase dgr org pecah air ketuban tp i lain lak. kuar darah. mase tu kul4.30 pagi, g toilet, tgk2 ade darah. pastu stat dah kontraksi. ish2. berdebar2. tp, wat2 rilek je la. siap minum n makan lagi pagi tu. kumpul tenaga. chewah. sblm tu mak dah pesan, jgn g spital awal sgt.nti mcm2 die suh wat itu ini la, dah kite nebes lak. ish. kul8 baru gerak g spital. kul9 masuk wad. kul2.15 kuarlah baby boy..hikhik..
member2 wish tahniah n bla...bla..n ade sorang tu tny kt i, "sakit x bersalin?"
i jawap>>> TUHAN SAJE YG TAHU...........

Reply 328# leynaleona

tahniah...due 2nd baby sy sept ni...harap2 tanda2 dia sama je dgn yg 1st

Bila baca kat sini, ramai rupanya yg keluar tanda darah yer...

Eura dlu air ketuban pecah time subuh...tp takde sakit pape pun...so buat relaks jer...suami plak yg risau lebih2, terus jer dia bwk gi spital...gi spital pun doc. check baru bukak 2cm...pastu masuk wad, punya la bosan...sbb x sakit lagi...tunggu punya tunggu, lpas maghrib baru start sakit...masuk labour room pkul 8 lebih camtu...kul 12.05am selamat kuar baby boy...

Skang tgh peknen anak ke 2...due lambat lg tp tu la...asik dok teringat2 camner la sakit bersalin utk yg akan dtg ni...moga dipermudahkan urusan nanti...

Bila baca kat sini, ramai rupanya yg keluar tanda darah yer...

Eura dlu air ketuban pecah time su ...
Eura Post at 10-5-2012 14:44

kalu ketuban pecah dulu mmg kene tahan wad walaupun xde bukaan..

takut bb lemas atau kene infection..

Reply 330# Eura

tahniah...sy pun dok trfikir rasa skt nak bersalin 2...harap2 semuanya ok kan.

masa 1st 2 kuar darah campur lendir..then sakit..samapai ari ke2 baru pecah ketuban...

huhuhu...

korang..ai nak tanya ni.

ai skang pegnen 36 minggu.tapi sejak smalam rasa senak2 kat perut kiri atas,ngam2 kat area bawah breast tu.apa maksudnya erk..? mcm selang 5 min sakit tu dtg balik

perlu ke ai ke spital dgn segera atau biarkan dulu..tapi baby ok je,aktif mcm selalu

Post Last Edit by pinkyblue at 20-6-2012 15:57

Saya anak pertama keluar tanda darah tapi tak sakit, pergi hospital doktor suruh balik dulu sampai rasa sakit baru pergi balik. Bila dah rasa sakit selang 5 minit baru ke hospital bukaan masa tu baru 3cm. Lepas 4 jam lahir baby boy.

Anak kedua lak pecah ketuban masa tengah tido dalam pukul 3 pagi. Tapi tak sakit. 2,3 kali rasa air ketuban keluar tapi esok pagi dah tak keluar dah. Pegi hospital doktor cakap kalau air ketuban dah pecah mmg kena bersalin gak dlm masa 24 jam sbb takut infection kat baby. Masa tu mmg x rasa apa2 lagi, mintak kat doktor nak makan pizza dulu. Dah selesai makan baru rasa mild contraction terus pegi hospital , pukul 5 ptg masuk LR, nurse drip. Bila dah drip baru rasa sakit, alhamdulillah...lepas 1jam stgh dlm LR ,pukul 6.30ptg selamat bersalin baby boy jugak...