CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: anatomic

Kekasih tiada dara.

1st of all... tahniah sbb dh tahu sekarang sebelum terlambat....

ko kena fikir di masa hadapan.... jauh kehadapan.... 10 tahun, 20 tahun atau 30 tahun akan datang.... setiap detik, setiap hari selama 60minute x 365hari x 10 tahun gitu..... sama ada ko boleh terima dia seadanya.... boleh ke satu hari ko tk curiga atas dirinya sdgkan dia pernah berkelakuan begitu.. setelah ko berkawin dgn dia, ko fikir ko bole percaya kan dia utk jaga maruah dia dan diri ko, jaga harta ko, seorang yg amanah dlm segala hal, jadi ibu yg baik utk anak2 ko..... marriage is not only about love but the mission in life.. that is AMANAH yg ALLAH swt telah tentukan pada setiap umat MUHAMMAD saw....

ko cuba fikir, kalau ko mmg nk kawin dgn dia dan boleh lupakan sendiri kisah silam dia tanpa ada rasa curiga sedetik pun, baru ko teruskan perhubungan ini... tapi kalau nk tunggu dan lihat sejauh mana ko nk teruskan perhubungan ini, aku rasa ko make it known to her jadi dia tk mengharap.... dia berubah sbb ko tapi esok2 kalau hati dia rasa ko bukan suami/lelaki seperti apa yg dia impikan, dia mungkin akan back to herself.... kalau masa tu ko belum berkawin lagi, ok la kan.... still hv time to reverse, revise n recheck tapi kalau dah berkawin, camana? Nak cerai?

Ingatlah, perkawinan bukan bertahan atas dasar cinta sbb cinta pada manusia akan pudar tahun demi tahun... yg menghancurkan sebuah perkawinan itu with just simple excuses, iaitu tiada kesefahaman, sifat terlalu cemburu dan curiga, tiada kepercayaan...... yg pertahankan perkawinan itu ialah bila kedua2 pasangan itu masing2 ada rasa tanggungjawab utk pikul AMANAH yg ALLAH swt telah tentu.... it isn't easy.... ko mungkin sanggup pikul itu semua hingga kehujung nyawa tapi isterimu bagaimana?

Kalau ko confirmed, ko confident boleh bimbing dia kembali ke pangkal jln utk selama2nya, teruskan perhubungan ini... ia bagai satu PERJUANGAN dan ko lah KHALIFAH itu.... tapi kalau ko rasa 50-50, aku rasa ko kena fikir sebaik2 nya dulu.... it's not easy to change a person if that person refuse to change... some changes they make now may just camouflage their trueself... so aku rasa ko solat Istikharah lagi baik, minta petunjuk dari ALLAH swt.. Sesungguhnya Dia yg Maha Mengetahui apa yg tersirat dan tersurat.....

kompem ke ko masih teruna?

baik ko ngaku

noceng pun ta penah?

tgk cite blue? etc etc?

ta penah?

kalau tak pernah mmg ko hebat la

dan ko layak untuk bimbing dia hingga ke syurga

huhu

bagi aku dara tu penting. sebab tu bila kita berkawan, kita kena ada batasan. daripada menanggung derita selepas kahwin, baik cari lain...yg ori...

TT bersbar je la..aku pun penah kena mcm ni..Cara nk selesaikn ni..Ko kena bertrus trang apa yg ko rasa..Mungkin sakit n mcm2 la..Tp ko kena jujur untuk tahu apa prasaan sbenar ko yg sbenarnya..

Apa2 kalu ko rasa nk cter or luah apa ko rasa..PM aku..Aku sedia mmbntu walaupun ilmu 2 xde la pnuh di dada..hehehe..

Lelaki yang berzina tidak berkahwin melainkan dengan perempuan yang berzina atau perempuan musyrik; dan perempuan yang berzina itu pula tidak berkahwin dengannya melainkan oleh lelaki yang berzina atau lelaki musyrik. Dan perkahwinan yang demikian itu terlarang kepada orang-orang yang beriman. (An Nur 3)

Kecuali orang-orang yang bertaubat sesudah itu serta memperbaiki amalannya, maka sesungguhnya Allah Maha Pengampun, lagi Maha Mengasihani. (An Nur 5)

Kalau dia belum bertaubat dengan sebenar2 taubat, dia haram dijadikan isteri. Tapi kalau dia dah betul2 taubat, lupakan masa lepas dan terima dia. Kalau Tuhan boleh mengampunkan orang yang bertaubat, mengapa kita tak boleh menerima!

Follow Us
ni pandangan peribadi aku jelah.mmg dara ke x ber Dara ke tu bukan penentu kebahagiaan.tp bg aku sikap dh macam tu..kalo sekali tu mgkin boleh maafkan,mgkin alsan dgn kekasih pertama.. tp dgn 5 org tu..ntah lah.mcm sesuka hati.mcm dh terbiasa..mcm buat dgn sbrgn org dh jadi makanan biasa.bg aku dia dh banyak kali bercinta,putus-bercinta putus..mcm xjadikan pengajaran.murah sgt serahkan harga diri sampai 5x.

bg aku boleh jadi bahagia kalo dia berubah dr segi rohaninya,dr segi dalamanya..ada perasaan insaf..kalo dr segi apa pun xberubah..insaf xbuat lg setakat kat mulut..tp xda rasa penyesalan atas dosa yg dibuat.aku boleh labelkan org mcmni pada taraf mana.bg aku kalo skrg ko tengah berkasih dgn dia..ko pegang2 ko ringan2 dia xkisah..baik ko xpyh teruskan..ko sdiri boleh baca dia jenis mcmne.

bg aku lah..kesilapan yg org buat selalu..dia cinta mati aku..sbb terlalu cinta tanpa berpikir tanpa membuat penialain banyak yg kawin lpstu rumah tangga berkecai.sama mcm org yg dah tahu psgn baran..tp still nak kawin juga,dgn alsn xpe nanti dh kawin berubah.tp bila dah kawin,makin teruk..boleh ke nak undur2??

ni cuma pandangan aku dr penilaian dan dr apa yg aku nmpk.coz ramai yg mcmni sblum kawin.bila kawin psgn ingat dh berubah..tp blkng psgn smbung balik perngai lama.bg aku..yg penting berubah,kalo islam tu mesti taubat,menyesal.

ada apa pada dara? aku x kisah as long as dia dah taubat btul2.  i mean btul2 taubat kerana tuhan, bukan bertaubat kerana takut x dpt kawen dgn lelaki lain...

Tt, cemane kptusan ko? Update la

penting sangat ke dara tu kalo ko dah sayangkan perrempuan tu.
kalo ko rasa ko xleh terima baik ko blah je, sebab nanti takut ko mengungkit pasal benda ni pada masa datang..
cuma yg aku riso ko plak yang meroyan gila talak bila ko da tinggalkan pompuan tu nanti, sebab da bercambah rasa sayang kt hati ko...
so pikir2 kan lah
kalo laki xde teruna orang x kecoh punnnnn....hehehehe

sblm kata org tgk diri kita dlu..klu diri kita pn lbh kurang mcm tu jgk perangai, redha jela. kira baik la tu die ngaku. org kata org yang baik dpt psangan yang baik..
nk tnya ehem2 kali pertama or dh byk kli?..

syg n cinta tu lain bro...kalau syg, sy pun syg semua org..hehehe..sy takut nnt bila dah lama2 bersama, mungkin terjadi benda yg sama...dan yg lg parah if u all berkahwin, u akan ungkit benda ni..oh no no no...so tanya diri sendiri awak syg dia as a what...lagipun baru 2 bulan kenal kan..kalau awak betul2 blh terima dia, bagusla tp jgn sesekali ungkin pasal dia dh terlanjur tu tp bolehkah??? tnya diri sendiri..kalau x yakin, cari org lain okeh..

syg n cinta tu lain bro...kalau syg, sy pun syg semua org..hehehe..sy takut nnt bila dah lama2 bersama, mungkin terjadi benda yg sama...dan yg lg parah if u all berkahwin, u akan ungkit benda ni..oh no no no...so tanya diri sendiri awak syg dia as a what...lagipun baru 2 bulan kenal kan..kalau awak betul2 blh terima dia, bagusla tp jgn sesekali ungkin pasal dia dh terlanjur tu tp bolehkah??? tnya diri sendiri..kalau x yakin, cari org lain okeh..

Bagi aku dara tu penting beb........ia melambangkan cmner pompuan tu jaga dia punyer harga diri...........lainla kalo dia kene rogol.....itu mmg xleh nk wat pe dah........Tp kalo dia mmg suka2 buat.........huh.....susah nk ckp beb.......cikai2 pon skali mgkin boleh accept la...........tp yg ni smpai 5 kali beb dgn lain2 orang.........mmg trauma r aku memikirkannya.........baek lu pikir pnjang sket bro............

Kekasih tiada dara.

Ape la update cerita tt nie...

Bagi aku, TT teruskan jelah dulu cintan cintun dgn gf dia nie. Bukan nak kawin cepat2 pun kan. Bagi la mase tiga empat tahun. Tgk mcm mana gf tt tu. Ada nampak perubahan ker idak. Then at the same time, tgk diri TT sekali. Sama ada asyik teringat pasal awek dh ditebuk tupai, or dh boleh menerimanya...

Give some time.... And maybe everything will reveal by itself.... mana tau gf TT dh betul2 berubah jadi baik... dh insaf.... or mana tau gf TT tu dh addicted, asyik nak mengeseks jer.... xdpt ngan TT, dia cari org lain... kat situ dh setel satu masalah (terus leh dump dia)...

Ini pendapatan aku ler. Cuma aku risau kalau TT x cukup kuat, takut nama dia tersenarai dlm list gak, hehe... Good luck dlm membuat pilihan terbaik TT... ada apa2 update la sini.... ramai yg berminat nak beri nasihat ;-)

(posted by mobile)

Kekasih tiada dara.

Owh, lupe nak tambah.... TT gak xder pengalaman dalam bercintan cintun dan bercouple... tu yg aku sarankan tt teruskan jer couple dgn dia. tgk kalau boleh bertahan for a few years.... coz lelaki ni kekadang cm bangang jer bile dh jatuh cinta... especially yg first time jatuh cinta... ada yg sampai kene kikis la, sampai jadi cam kuli la.... iyerlah, dh lama sangat teringin nak bercouple... asyik tgk org lain jer berchenta.... dalam hati dia dh lama teringin.... last2 bila dh ada yg sudi menerima, tu yg all out tu. walaupun kekadang pompuan tu sajer jer nak gunakan lelaki tu...

Guys have to know that sometimes it's better to just be alone :-) Umur baru 25 la TT.... Kalau 35 tu xpelah kalau dh nk start gelabah cr bini...

(posted by mobile)

Mak oi..hebatnya awek TT ni,  dh betarung sampai 5 org.
Pd aku tk pyh lah, lupakan je.. bekas2 org kau nk jugak ke?
Kau nikah bayar hantaran mahal2, dapat plak bini bekas org.
Tak rasa rugi ke? Carilah pompuan lain yg baik2 kat luar tu ramai lagi, pilih la.
Dara tu penting, dari situ dapat menilai macam mana perangai &
tingkahlaku perempuan tu. Ni kalau dh main ngan 5 org mmg
blh dikategorikan pompuan jalang, murah sngat harga diri.
Kalau TT kawin jgk dgn dia, tak mustahil dlm tgn ko nanti dia
akan curang pulak belakang ko nnti, pompuan mcm ni memang tak kan
puas ngan sorang.
Aku dh tgk dh 5 org pompuan lebih sama cam perangai awek ko ni, bila kawin je
dh jemu ngan husband, mula tercari2 lelaki lain, at last husband dh tk tahan cerai juga la.
Pompuan mcm ni biasanya just kawin nk cover diri dia je, bila dh dpt title janda nanti lagi la pjg langkah dia.

kan lelaki baik untuk perempuan yg baik.

kalau conservative thinking, kalau rasa perempuan tu baik/ telah bertaubat dan sesuai dgn diri anda ... tak perlu pikir lama2 ... kahwin jek ...
couple lama2 wat menambah dosa2 kering shj.

ikut saranan Islam ... cari lah isteri yg baik2 ..
moga anak2 yg bakal lahir dari perkahwinan nanti, dapat dididik menjadi anak yg soleh/solehah, kerana sebahagian besar masa anak2 dgn ibu dia ..

kalau pegangan agama bakal ibu dia pon taraf kulit bawang, mana mungkin dapat mendidik anak2 sebaiknya. Kecuali kamu seorang lelaki yg baik yg mampu mendidik isteri sebaiknya .... susah nak didik orang yg dah besar panjang ni ... lagi2 yg kurang basic agamanya. Andainya kamu orang yg penyabar ... mungkin chance nya lebih tinggi utk berjaya.

wat lah pilihan sebaiknya ..
sudah tanya pendapat rakan2 ... tiba masa tanya pendapat Allah pulak ...
wat lah solat hajat / istiharah ...
moga mendapat petunjuk dari Nya ...

kalau boleh kahwin sekali shj seumur hidup ini ..
wat lah pilihan sebaik nya ...

Reply 1# anatomic

Baru sebulan bersama?? hmm.. bagi aku la kan.. awek ko tu open minded, n maybe dier tak kisah pun kalau TT nak ML dgn dier.. siap terus terang lagi dah pnh ML ngan 5 lelaki..

Terpulang kat ko sendiri la... (aweks ko mcm bagi klue jer nak ajak TT plak ML ngan dier)

ala baru sebulan kapel..bkn nye setaun...
elok lah cari gadis yang elok2....
kalau setakat terlanjur ngan sorg laki mungkin boleh dimaafkan ni sampai 5 kot...
Huhuhu....

kalau syg pon,lame2 mesti boleh lupe punye..
mintak pada Allah supaya diberikan petunjuk ok.
Peace