CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: easy81

x- girlfren husband keje satu tempat

Originally posted by kajol77 at 15-6-2007 05:34 PM
klu mcm tu ko jgn la bg peluang weeiii..

aku klu mcm tu dah jeles dah..dan byk la pertanyaan bertubi2 yg akan

keluar klu aku rasa ada kelaianan pd asben aku..

kak....peluang yg baik macam ni memang kena tolak....kalau tak cam mana nak masuk....

ish u nie easy..

tah2 your hubby dtg 15 mins awal sb tak sabar2 nak pick u up..
nanti niat dia lain, u lak syak wasangka tak tentu pesal..
jgn la biarkan setan tu kaco u..ish ish..

u hanya perlu risau kalau dia tiba2 nak jumpa balik x gf dia tu..atau dia dok bz body tanya pesal x gf dia tu kat u..haaaa..time tu baru la u patut risau..

Reply #22 norsha's post

Alah, you ni, buat - buat tak paham pulak peel se'spesis' you ni.

oooo..u all selalu makan kat cafe tu ek?

tukar la port lain lak..takpun, tak yah langsung ajak your hubby bf kat situ..
lunch baru jumpa, tu pun pi tempat lain..

Reply #21 ABAH35's post

apa peluang yg baik tu bah..?? nak masuk kemana bah..???

explin plissssssss....

mau berdegup jugak tu easy...tp takper..u kan wife hb u..pandai2 la u adjust camner jgn  aduk cerita sgt psl ex hb utk tdk mengigatkan dia kpd memori lama dia yg masih belum terpadam semuanya tuh..
kalau hb x pegi ambik u bias blk dgn apa?
kalau blh u blk sendiri pun ok jgk..dgn syrat hb pun takder duk pi usha ex dia di opis u plakk
hm..apa lg....nanti smbung lain..ngantukkk

Follow Us
kalau aku jd ko..aku takkan bg tau suami aku yg xgf dia satu office dgn aku..

yg pepandai bgtaw hb yg x dia keje kat situ batpe? kan dah penin pale sendiri

Ko ni...apsal ko bgth laki ko pasal ex dia?
Lain kali ko masuk porum dulu tanya kitorang kat sini

Yelah dah terlepas, nak buat camne.
Ko tegur la pompuan tu, tanya apa kabar, keja kat mana, ada bisness card ke tak, act macam biasa.
Then ko siasat dulu laki ko dah contact balik ex-gf dia ke tak, ie ada ke nombor telefon minah tu dalam hp dia

Pastu ko tipu aje la cakap pompuan tu dah pindah tempat kerja ke hapa
Hehehe

easy camner skrg?update lsikittt...
u jgn lg duk update pasl ex-hb tu dkt hb....jgn cari masalah....
kalau u asyik cerita jer akan bangkitkan ingatan dia pada pasa his ex tau..tambah2 plak bila dia tau ex dia masih singgle

ye la easy..

update sket..

kalau husband you citer org tanya2 pasal ex dia tu you buat2 alih tajuk..

macam tak interested gitu nak tau..

dia ada tanya2 ke?

patutnya you jgn cakap ler ex dia keje satu tempat dgn you..

the first thing in my mind masa emo baca your first posting - awat habaq kat husband......

now diri sendiri yang pening dan gundah-gulana , tapi buat cool je lah.....

orang lelaki nih especially yang dah kawen nih suka 'test power' diorang nih suka nak test samada diorang nih masih lagi 'laku', ada awek nak lagi tak walopun dah jadi bapak pada 3-4 orang anak....but having said this, mostly hati diorang setia pada yang 1 jugak - pada bini diorang.

yang jadi terjelepuk, terjeromos ke dalam lembah 'curang' nih sebab asal usulnya 'test' handsome lagi ke tak, orang nak lagi ke tak, laku lagi ke tak, macho lagi ke tak......tapi nak buat cenggitu, minda dan jiwa tak kuat - tu yang kantoi jadi penyakit angau.......

but if the exgf dulu memang dump dia teruk-teruk sehinggakan dia serik, then there's nothing for you to worry.  Orang lelaki ni cam kita jugak, kalo dia suka...suka sesangat, kalo dia dah tak suka.....buat le camne pun dia tak suka gak.  So if your husband once upon a time hatinya ala-ala terluka banget dengan pompuan nih, kemungkinan takde benda you nak risau...

but as precaution lah kan....kalo exgf dia tu markah orang bagi A, then you kena la start-start dapatkan markah A+....so that you overshadow her.....

honey2007 This user has been deleted

Reply #9 namakurahsia's post

Setuju sesangat...

Reply #20 kajol77's post

Sama la kite....:@

Reply #29 snid's post

pandai ko..bijak..bijak

tanya je kat laki u nape skrg rajin benar amik awal.....(kalo betul nmpk ketara le)
biar dia tersentak sekejap.....

nanti aku update..line x clear..keje banyak...sabo ye puan puan..

a'a la easy.. kenapa bagitau ur hb.. tapi tak pe lah dah terlepas kan..

cuma biasa le kita ni pompuan susah sikit nak elakkan pk benda2 negatif kadangkan.. lagi2 kes gini.. apapun kena gak berjaga2.. lagi le ex dia tak kawin lagi.. bukan nak menakutkan apa..

tapi harapnya kalau easy percaya ur hb.. Insya'Allah.. cuma kita doakan moga tak de apa2 lah.. lagipun korang dah kawin kan.. lagipun pd sesetgh lelaki ni yg dah berlalu derang malas nak ingat dah.. bypast is bypast.. amik pengajaran je mana yg patut.. cuma pompuan je kadang yg suka buatkan lelaki ingat benda2 yg lepas tu.. ni hb aku cakap le.. tapi tatau jugak la.. hati lelaki ni sukar diduga..

apapun easy kena kuatkan semangat.. cuba diskuss hati ke hati ngan ur hb.. n elakkan dr bercerita ttg ex dia tu... kalau boleh tak yah soh ur hb amik lagi..

hai guyz...
memgle silap mulut ni gak..tapi kalu x bgtau pun..bile2 pun bole terserempak gak..Masa die tunggu aku balik sekali tuh, die terserempak jugak dgn ex die.tapi ms tuh aku  tak bgtau lagi, so die ingat pelanduk 2 serupelah..Pas aku bgtau.baru le die confirm itu ex die.. makne nye..kalu x bgtau pun lambat laun dieorg bole terjumpe gak. dunia ni kan ke kecik jek..

mcmmane nak ckp ye..
kesilapan diri sendiri kot sebb x yakin dgn suami. nape ntah aku ni suke pk laki aku x sayang sgt kat aku.
bile rase mcmtuh, memg senangle rase2 lain nak tumpang sekaki kan..
dulu aku ni hati kering...Masa bercinta2 dulu, aku tak penah nangis..manjang jek laki aku yg kene pujuk aku kalu gaduh ke hape.. Aku buat bodoh jek. kalu time exam bergaduh pun aku bole relax jek. tp die lain..kirenye berjiwa lembut gak laki aku nih.

tapi sekarg lepas kawen dan ber anak, aku rase mcm makin sensitif. sikit2 nak nangis, terase, jeles..Aku rase cam x normal plak..

kat thread lain aku ade mention pasal perangai laki aku berubah after he change his career...Dari lemah lembut, jadik mat lazer dan ego..

so, mungkin kerana itu aku jadik tak yakin dgn die..

tak tau le..

setakat ni, aku memg da kurgkan breakfast kat cafe ofis dgn die.. ni utk lgkah pertama leh setakat nih..

Originally posted by easy81 at 18-6-2007 12:28 PM
hai guyz...
memgle silap mulut ni gak..tapi kalu x bgtau pun..bile2 pun bole terserempak gak..Masa die tunggu aku balik sekali tuh, die terserempak jugak dgn ex die.tapi ms tuh aku  tak bgtau la ...

takpelah easy... dah tercerita, benda dah berlaku, and betul....it is a small world, if you tak cerita pun mungkin sooner or later dia akan tahu jugak...

bila kita rasa insecure memang mudah nak rasa syak wasangka, risau and all.....but if you have that feeling just amek tu sebagai precaution tapi jangan sampai affect the relationship dan cara you melayan suami... buat cam biasa je...dalam hati just berjaga-jaga....

jangan waste energy over something you are not sure of, buat apa penat jiwa raga fikir dan bersusah hati sedangkan benda belum tentu berlaku lagi....cuma beringat-ingat je dan apa yang you buat as precaution (cam jarangkan suami datang opis tu) tu kira okay le jugak.....

sometimes as time goes by, dah beranak pinak, change of career, change of environment it does change some people...in fact, dari pengalaman hidup emo sendiri...all these change a lot of people i know: yang humble jadi sombong membongkak, yang garang jadi pelembut, yang keras hati jadik sensitip giler, yang sensitip jadi hati kering, yang kuat solat jadi lupa diri, yang tak pernah pegang sejadah jadi rajin buat solat munajat and so on.....so changes nih normal, cumanya camner kita nak handle.....

berdoa, itu je yang emo selalu cakap sebab itu yang paling emo nampak keberkesanannya......of course kita pun kena usaha gak....berdoa semoga Allah pelihara keharmonian dan kesetiaan suami isteri......

insyaAllah, takde apa2 tu...