CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mielliza

SIL n pak polisi yg sengal...

thanks pada yang reply.. we all memang hangin gila ngan pak polisi ni.. tak membantu langsung.. but atleast last saturday BPR call SIL.. since SIL ada buat report yang K makan suap dari Tokey2 besar.. every month boleh dapat handphone latest version free.. duit x jadi masalah lah pada dia.. maybe ni la jugak balasan tuhan sebab bagi anak bini makan duit haram.. rumahtangga x aman tenteram.. kucar kacir sana sini..

KES 2

pagi tadi SIL pergi JPJ untuk submit report pemalsuan tandatangan & penukaran nama atas geran motor since polis bukit aman yang suruh refer ke JPJ dan kelaskan sebagai jenayah.. tapi makcik kaunter JPJ (Puan Rahimah) mengong ni kata ni kes rumahtangga.. suh my SIL balik & report kat Mahkamah syariah.. gila punya makcik.. dah la laporan polis pun x baca.. ni sure terlebih makan lemang.. sengal betul..

kes umah tangga ape kejadahnye..
pn rahimah tu sekolah ke tak sekolah..
ni bukan kes terlebih makan lemang kes terlebih makan suap..

Reply #22 mielliza's post

buat lapran kat JPJ pasal Puan Rahimah nih pulak ler....

Inspektor W tuh, ngko buat aduan pasal dia kat Bukit Aman la... intimidation plak... ishk, ishk, ishk...

eh..kat msia ni, org kata, nak bunuh org, ko upah je indon2 ke, bangla ke..RM 500 pun dh cukup..ntah sapa ntah ckp kat aku..

ntah apa2 JPJ tu..

Ariys21,
tu aku pun pernah dengar... tapi tu dh melampau sesangat.. x la sampai hati aku nak bunuh si K tu.. biar tuhan balas dah cukup.. cuma yang aku kurang puas hati, tindakan & treatment dari badan2 berkanun ni ha.. ikut sesuka mak pak plak buat kerja nya ha.. undang2 di tangan depa, so boleh buat sesuka depa la.. mentang2 kita ni orang awam x tau proper channel..

sib baik hubby aku ada tadi, kalau dak SIL aku sure give up dah tu.. orang tu dah la ada masalah, si makcik kaunter dengar ala kadar terus buat rumusan.. nampak nor malasnya makcik Rahimah ni...  :@

Follow Us

Aduan-aduan yang boleh dikemukakan oleh orang awam

petikan dari Laman Web Rasmi Biro Pengaduan Awam, Jabatan Perdana Menteri

http://www.bpa.jpm.my/

Jenis Aduan

A. Aduan-aduan yang boleh dikemukakan oleh orang awam

.
.
.
6. Salah laku Anggota Awam  

Pegawai dan kakitangan jabatan/agensi yang tidak/ kurang sopan, memaki orang awam, kasar dan berkelakuan buruk semasa berurusan dengan orang awam, sama ada melalui telefon ataupun bersemuka, cuai menjalankan tugas mereka, ponteng dari kerja semasa waktu kerja, datang lewat kerja dan balik awal, menjalankan perniagaan sendiri semasa waktu pejabat.

Anggota di kaunter perkhidmatan seperti di Jabatan Imigresen, Lembaga Hasil Dalam Negeri, Kumpulan Wang Simpanan Pekerja, Jabatan Pendaftaran Negara, Balai Polis, Jabatan Pengangkutan Jalan yang tidak melayan orang awam yang datang untuk berurusan dengan sopan, sombong, bersikap endah tak endah, tidak peramah, bersikap perkauman.

http://www.bpa.jpm.my/jenisaduan2.php?lang=M

Buat Aduan Online: http://apps.bpa.jpm.my/eApps/bpa ... c/add.do?aplCode=ms

Telefon: 03 - 8888 7777

Faksimile: 03 - 8888 7778

E-mel: aduan@bpa.jpm.my

[ Last edited by  kikilalat at 30-10-2007 10:13 AM ]

Rate

1

ala susah2 sangat hantar je surat kat newspaper, hantar kat semua newspaper melayu & english, publish sekali nama2 yang terlibat tu, kalau editor rasa nak edit nama2, biarkan lah.

janji biar ketahuan kat rakyat macam mana tak telusnya polis kita ni.

ni under kementerian pak lah ni. konon cepat mesra betul, say no to rasuah. pirah. sori lah bahasa kasar, tp saya dah banyak sangat witness ketidakadilan polis sejak akhir2 ni, dan buat kerja sloppy (not all of them, still ada a few yang telus, but majority of them tak jujur berkhidmat).

to SIL tuan rumah, dont gv up. teruskan perjuangan walaupun byk rintangan. tak boleh harap polis, cari avenue lain utk dapatkan keadilan.

Originally posted by mclaren at 30-10-2007 10:22 AM
ni under kementerian pak lah ni. konon cepat mesra betul, say no to rasuah. pirah. sori lah bahasa kasar, tp saya dah banyak sangat witness ketidakadilan polis sejak akhir2 ni, dan buat kerja sloppy (not all of them, still ada a few yang telus, but majority of them tak jujur berkhidmat)....

tak baik mention nama 'pak lah'... sejak dari dulu kala pun dah ader polis tak telus maaa.... ;)

Reply #29 kikilalat's post

he he he kiki.. bukan saje suka2 nak sebut.

tapi pak lah kan menteri dalam negeri sejak dulu lagi, & sejak pak lah jd PM, kan ke pak lah besar2an kempen utk bersihkan nama polis ni. tu yang boleh tertimbul nama pak lah dalam thread ni.
bukannya saje nak mainkan nama PM.

& polis ni, tak boleh takat buat kempen je, kena betul2 perangi segala perkara -ve tentang polis ni, sebab polis ni yang rakyat harapkan utk bantu melindungi rakyat & negara, tapi kalau harapkan pagar, pagar makan padi, macam mana lah nak jadi negara yg aman damai.

something needs to be done.

tak boleh setakat nak kempen je.

thanks kiki for the info..

Alhamdulillah, masalah JPJ dapat di selesaikan semlm dengan campur tangan suami.. so now back to pak polisi.. pat ni yang still belum berhasil lagi.. now K dok sibuk usir my SIL keluar dari kuarters.. this week dia kena kosong kan jugak kuarters polis tu.. puas pulak nak mencari rumah sewa dalam waktu terdekat ni..

jahatnya polis...
tu ah sbb xsume polis jht tp spesis ug sket camni yg bg nama busuk kat polis baik yg lain!!!!

aku harap kpn ni bole bw perubahan pd pak2 polisi negara kita scpt mungkinla..

Reply #32 suereen's post

memg pun..
typical sgt kes2 polis main pompuan ni.
tu yang tak banyak sket takut gak. dorg nih, mane yg tak sedar diri tu, ingat ade kuase. pastu keje banyak jumpe org rame. duit plak bnyak masuk, tu yg jadik lagu tu.

Ya Allah, jauhkan la..takutnye dgr n tengok perangai abg2/pakcik2 polis nih..

Originally posted by mielliza at 29-10-2007 04:27 PM
Ariys21,
tu aku pun pernah dengar... tapi tu dh melampau sesangat.. x la sampai hati aku nak bunuh si K tu.. biar tuhan balas dah cukup.. cuma yang aku kurang puas hati, tindakan & treatment dar ...

bukan suh sil ko upah org bunuh si k tu..takut kang si k yg upah indon/bangla ni suh bunuh sil ko tu!

Apasal your SIL kena kick-out from her house (quarters)?  K tu dah ceraikan your SIL ke?  

Ni kena report kat Pejabat Agama.

yes...SIL u tu hv to report kat Pejabat Agama and Mahkamah Syariah....inform them wht time & date dia dihalau....so di kemudian hari SIL tidak di tuduh nusyzuz.....

Ni dah faill kes di Mhkh Syariah ke belum ?

Originally posted by AnitaSabrina at 31-10-2007 11:43 PM
Apasal your SIL kena kick-out from her house (quarters)?  K tu dah ceraikan your SIL ke?  

Ni kena report kat Pejabat Agama.

K dah ceraikan my SIL pada 4 September aritu thru sms.. & mahkamah dah sahkan penceraian tu..

ooo..i..c....ada ank tak...dgn siapa ank tu....?

Melibatkan anggota polis eks... polis kan penjawat awam...

ko email kan je ke Ketua Setiausaha Negara..buat aduan kt dia..cepatlaa kene ambik tindakan tatatertib tu nt..padan muka..report skali ngn si W tu tau