CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amazed

nangis ler org baru keja gomen; cuti dikurangkan tahun depan!!

kurang 5 ari je ma....kalu tak tahan ponteng je lah

ok la tu tinggal 25 hari jer...aku cuti 18 hari jer stahun..... keja swasta....x heran pun.

yerlaaaaaa....bagiler cuti kat dokter2...cian jek pagi ke malam keje...cube imagine hari ni keje start pukul 7 pagi abiskol 5 ptg...pastu kalau oncall terus kene sambung keje malam tu jugakk sampai la pagi esok..pastu keje lagi waktu yg same....ni manusia ke robott???

REAKSI CUEPACS

Sementara itu, Presiden Kongres Kesatuan Pekerja-pekerja Di Dalam Perkhidmatan Awam (Cuepacs), Omar Osman melahirkan rasa kecewa dan kesal dengan keputusan tersebut.

"Kami tidak diminta memberi pandangan dan tidak diajak mengadakan perbincangan terlebih dahulu.

"Kami kecewa dengan pengurangan cuti tahunan lima hari ini," katanya.

Cuma, kata beliau, pihaknya diminta menghadiri satu pertemuan dengan Ketua Pengarah Perkhidmatan Awam di Putrajaya pagi esok.

"Kami akan membuat pendirian esok," kata beliau sambil menambah, Cuepacs tidak pasti sama ada kerajaan bertindak demikian kerana mendapati cuti umum semasa terlalu banyak.

Dalam pada itu, Setiausaha Agungnya, Ahmad Shah Mohd Zin memberitahu Bernama, badan induak kesatuan sekerja awam itu mahu tahu rasional kepada pengurangan itu.

Jelas beliau, adalah tidak adil untuk mengurangkan kelayakan itu kerana untuk jangka panjang kakitangan awam baru akan kerugian.

Sebagai contoh, Ahmad Shah berkata, kemasukan baru ke dalam perkhidmatan awam yang berkhidmat selama 30 tahun, akan kerugian 150 hari yang bersamaan dengan lima bulan.

mesti tak jadi kurang

橻/b]

|Handphone|Negeri Sembilan|Phone-Specific Discussion|Phone Applications|

aku tak MC lagi tahun nih.. legaa.. coti jek.. tak baik menipu MC.. nak coti, apply jek..

Follow Us

Reply #9 sekngucing's post

sama laa dgn aku aku cuti dan masuk keje sesuka hati termasuk laa balik keje

Balas #26 blackpearl\ catat

Aku MC skali jer. Itupun sbb betul2 deman.

Reply #26 blackpearl's post

ko mesti sihat walafiat nih

bsyukur jelah wahai warga gov...

Cuti kakitangan awam baru dikurangkan (dah ada thread nie,mod tlg delete)

KUALA LUMPUR: Mulai 1 Januari depan, kelayakan cuti tahunan bagi kakitangan awam baru, kecuali polis, tentera, penguatkuasa maritim dan pegawai pelajaran, akan dikurangkan lima hari.

Pada masa ini, kakitangan awam menikmati kelayakan cuti tahun sebanyak 30 hari.

Bagaimanapun, mengikut undang-undang, semua kakitangan awam yang sedang berkhidmat akan diberikan opsyen untuk mengekalkan kelayakan mereka atau memilih kelayakan baru yang dikurangkan itu, kata Ketua Pengarah Jabatan Perkhidmatan Awam (JPA), Tan Sri Ismail Adam.

揃orang opsyen akan dikeluarkan secepat mungkin kerana hari terakhir bagi membuat opsyen itu ialah 31 Disember ini.

揗ereka yang tidak mengembalikan borang opsyen itu menjelang tarikh itu akan dianggap memilih kelayakan sekarang,

No komen ler...
isu2 yg penting sekarang nie..taknak amik tindakan..
sibuk buat pembaharuan kurangkan cuti...(isu nak jadik glamer)..

tolonglah.....

Padan muke yg keje gomen,tu lah keje malas2 sgt,cuti nak banyak,gaji nak banyak,keje nak kurang...pukul 10am kat kedai kopi lg...pot pet pot pet buang mase...korang xtau yg kerje swasta ni keje bagai nak rak,xder pencen,cuti x banyak,kiteorg jugak yg banyak bayar tax bagai sampai korang2 yg keje gomen bole dpt bonus gaji besar kerje senang kan...now both of us in hell,lets join our club...pekerje swasta yg tension..

aku tak pernah lagi MC...wpun dah 3 tawun ngan gomen ni...nak cuti.. apply jer cuti rehat..tu pun tak abih lagi...

Reply #1 ladyaqua's post

cuti yg hilang tu akan digantikan dengan wang ringgit tak?

Originally posted by kentutmanis at 11-12-2008 10:23 PM
Padan muke yg keje gomen,tu lah keje malas2 sgt,cuti nak banyak,gaji nak banyak,keje nak kurang...pukul 10am kat kedai kopi lg...pot pet pot pet buang mase...korang xtau yg kerje swasta ni keje b ...

Anda dengan segala hormatnya dialu-alukan memohon untuk berkhidmat dengan kerajaan...sekarang SPA dah buat pengambilan sepanjang tahun...sila pohon.. ..sekian, terima kasih.

Walaupun aku tak kerja gomen...
aku just nak bgtau..
isu2 skrg nie byk yg penting..tak dicuba selesaikan..
nie nak buat isu baru..(yg rasanya tak penting..tp cuba nak cr glamer..)

cuba selesaikan masalah rasuah2,isu bina umah lereng bukit,saper kepala yg luluskan...itu semua lg penting...

i suke la tgk org2 yg keje gomen nie...happy2,boleh malas2,cuti banyak,shopping2,kejap2 outstation pisane sini gomen tanggung,naik MAS leh upgrade ke 1st class sampai pramugari MAS pun naik nyampah sbb kate dieorg org gomen naik 1st class demand mcm2 x mcm org business traveller biaser...keje gomen ni mmg impian mase kecikla,even mak bapak i pun kate kejela gomen ,best katenye ader pencen,masuk spital gomen pun ader diskaun..eee bestnyer keje gomen

girl bukan keje gomen, tapi parent 2-2 dalam list berkecuali

Originally posted by skymania at 11-12-2008 06:57 PM
aku tak heran..nanti mesti macam2 cuepacs tuh mintak...

orng gomen gak untung nyer...

aku orng swasta..tgk ajer la...

layan jew la coti yg aku entitle paling maksimum ...

Dulu awat hang x minta kejer gomen.....kalau masa ekonomi melambung org2 swasta pndg sebelah mata jer kat org gomen...maklumlah org gomen gaji kecik...cukup2 mkn jer...