CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MOONkerBULAN

UPB MYTEAM FC

Originally posted by nobody at 29-5-2006 08:31 AM

aku sangat setuju..jap nak angkat sepanduk..:setuju::setuju:

maybe pasal dia main 15 minit yg jadik org x vote dia....semua dah undi arun seblom tu jadik man of the match.....tp arun pon ok gak...

Originally posted by tanabe2287 at 29-5-2006 08:36 AM

maybe pasal dia main 15 minit yg jadik org x vote dia....semua dah undi arun seblom tu jadik man of the match.....tp arun pon ok gak...

maybe...lambat sket jer..arun pon ok...:pmuka:

brazil pon susah nak menang kalo lawan team yg berkampung kat kawasan sendiri...

aku punya opinion plak...

dari national team B20 lagik banyakkkkkkkkk baguih dari national team B23... so, kalau semlm MyTeam kalah ngan hanya 2-1, kalau lawan ngan national team B23... harus depa kalah... (B23 la) maurgahahahahha..!! hampa bukan tak tau ibrahim mangkaq tu.. dia dah dpt agak, team B23 dia akan kalah ngan MyTeam, sebab tu awai2 lagik dia hantaq depa semua p singapore.. konon2 la ada game la bagai... ptuihh..!!! -->sorry emosional sket...!!

but then, since B20 ktia ada pontential, aku setuju ngan pendapat korang reserved kan depa utk international game ja.. or certain2 game... tak payah bg depa main utk liga malaysia... idea ni dulu datuk basri dah bagi.. tap kena tendang bulat2... nak lagik cantek... tambah 2/3 player MyTeam dlm B20 tu... mcm fairus...

HIDUP MyTeam..!!!

Team U20 Malaysia main boleh tahan tapi dicabar oleh oleh my team.Aku sokong my team padan muka setakat menang tipis 2-1 lawan amatur bagi malu je.Aku ingat my team kena belasah 6-0 ke tapi menang tipis plak.Baru tahu peminat Malaysia rata2 menyokong myteam berbanding yg sokong Malaysia.Menang tipis lawan budak kampung hahaha! Mana letak muka oiiii!

tapi mmg tak puas hati ngn ulasan bekas pemain malaysia tuh..yg mengatakan malaysia tak sepatutnya menerima pelawaan sebegini kerana ianya melibatkan maruah..sekiranya kalah..akan dimalukan oleh rakyat malaysia sendrikk..(lebih kurang...)   <<<<amende le punya statement nih,,takut nak hadapi kenyataan ke ,,,,apala...dari sini le pon  kite nak tengok sejauh mana pencapaian pasukan msia...(salah 1 cara le) lagi 1, ngan cara ni lerpon kite dapat tengok n carik bakat baru...dan salah satu cara nak hidupkan balik semanagt bola sepak..yg dah lama aku rasa tak besemangat (akule yg rase...ngeh..ngeh..).....huhu..takyahla nak emosi..eheh...pesal la aku berkobar2 nak masuk sini..yg tak prnah2 aku masuk board nih..huhuhu..dah lepaskan ape yg aku rase dah...baik balik tempat asal...

[ Last edited by  nobody at 29-5-2006 08:55 AM ]

Follow Us
Originally posted by tanabe2287 at 29-5-2006 08:23 AM

:setuju:

FAIRUZ.....

dia mmg layak jadik man of the match.......

bawak bola pon sntiasa lepas....semua dgn gaya menarik....
pengulas pon ader cakap gaya dia ala2 giggs.....len ...

:setuju::setuju::pompom::pompom::pompom:

menang pun long shoot gol..ekekekke....tak best langsung...walaupun mesia tetap dihati tapi kalu bola..wa terus terang tak sokong team mesia..entah la...maybe dengaq je mesia..akan kedengaran kekalahan..hampeh..bila la team mesia ni nak jadi power cam power rangers haaa??? :stp:

just waiting...

Originally posted by nobody at 29-5-2006 08:52 AM

tapi mmg tak puas hati ngn ulasan bekas pemain malaysia tuh..yg mengatakan malaysia tak sepatutnya menerima pelawaan sebegini kerana ianya melibatkan maruah..sekiranya kalah..akan dimalukan oleh rakyat malaysia sendrikk..(lebih kurang...)   <<<<amende le punya statement nih,,takut nak hadapi kenyataan ke ,,,,apala...dari sini le pon  kite nak tengok sejauh mana pencapaian pasukan msia...(salah 1 cara le) lagi 1, ngan cara ni lerpon kite dapat tengok n carik bakat baru...dan salah satu cara nak hidupkan balik semanagt bola sepak..yg dah lama aku rasa tak besemangat (akule yg rase...ngeh..ngeh..).....huhu..takyahla nak emosi..eheh...pesal la aku berkobar2 nak masuk sini..yg tak prnah2 aku masuk board nih..huhuhu..dah lepaskan ape yg aku rase dah...baik balik tempat asal...

mmg betol la kata2 ko tuh......
match smlm pon kira entertaiment la........semua rkyat mesia nk tgok sejauh mana keupayaan player mesia main ngan bebudak amatur (maybe byk budak kampong)....

irees_natasha This user has been deleted
emm frust nyer my team kalah ....
walau macam mana pun my team tetap power ...

FAIRUS .....the best   :bodek: :pompom:

Dulu di kedai kopi kita selalu mendengar orang maki hamun Team Kebangsaan:

''Team Kebangsaan ni, kalau aku suruh lawan team bola ?engan team budak2 kampung aku pon belum tentu boleh menang.''

Kini kebenarannya mula terserlah.........

huhuhuhuhu...hari tu khairy jamaluddin ckp MyTeam akan Tetap berlwan dgn skuad senior kita....alih2 U20 :kant:

kemana kah arah tuju MyTeam lepas ni....
harap2 khairy bwak lah dorg masuk Liga Perdana...buat cam kelab2 lain....

Reply #413 polaris_girlz's post

kena masuk liga fam dulu

Reply #414 ShadowChaser's post

tak kisah lah liga mana...janji tak berkubur cam tu je....

Tahniah Malaysia, Syabas MyTeam

PEMAIN MyTeam, Sathiyanseelan Sathianmoorthy (kiri) cuba membentes pemain Malaysia, Nasriq Bahrum pada perlawanan pertunjukan di Stadium Nasional, Bukit Jalil, semalam. Malaysia menang 2-1. - Gambar ABDUL RAZAK LATIF.
--------------------------------------------------------------------------------

MALAYSIA 2 MYTEAM 1

Oleh AMRAN MULUP dan ROLAND ROBERT IMBANG
KUALA LUMPUR - Impian menggunung pasukan bola sepak realiti TV, MyTeam untuk membuat kejutan tidak kesampaian apabila terpaksa akur dengan Malaysia dengan tewas 1-2 dalam perlawanan pertunjukan di Stadium Nasional, Bukit Jalil, semalam.

MyTeam yang dibentuk dan menjalani latihan selama enam minggu di Kompleks Sukan Negara, Bukit Jalil, jelas tidak mampu menyaingi corak permainan mantap skuad bimbingan jurulatih, K. Rajagopal.

Kegagalan MyTeam menguasai bahagian tengah selain hantaran kurang kemas, memaparkan kelemahan ketara skuad bimbingan Serbegeth Singh sepanjang 90 minit permainan.

Begitupun, perlawanan kedua-dua pasukan yang turut disaksikan oleh Perdana Menteri, Datuk Seri Abdullah Ahmad Badawi bersama 60,000 penyokong jelas menghiburkan mereka.

MyTeam membuat kejutan awal apabila mendahului 1-0 hasil jaringan T. Arun Kumar pada minit ke-24.

Malaysia bangkit pada babak kedua dengan meledakkan jaringan menerusi Aidil Zafuan Abdul Razak pada minit ke-64 dan Farderin Kadir, 15 minit sebelum tamat.

Malaysia dibarisi kebanyakan pemain Bawah 20 Tahun yang diturunkan oleh Persatuan Bola Sepak Malaysia (FAM) selain diperkuatkan tiga pemain senior kebangsaan, Indra Putra Mahyuddin, K. Nanthakumar dan Khaironnisam Sahabuddin Hussain.

Asakan bertali arus nyaris memihak kepada Malaysia menerusi dua percubaan Khyril Muhymeen Zamri pada minit keempat dan Mohd. Noraliff Zainal pada minit kesembilan hampir meledakkan jaringan pembukaan.

MyTeam jelas gagal mengimbangi penguasaan Malaysia yang bermain lebih kemas namun pada minit ke-24, mereka membuat kejutan apabila T. Arun Kumar menewaskan penjaga gol Malaysia, Amini Ahmad Tabarani.

MyTeam mendahului 1-0 tetapi pasukan itu tempang apabila ketua pasukannya, Hasmizan Kamarodin dilayangkan kad merah pada minit ke-26 kerana mengasari Zaquan Adzha Razak.

Pada minit ke-42, Malaysia turut beraksi dengan 10 pemain apabila Zaquan dibuang padang selepas kad kuning kedua.

Pada babak kedua, Malaysia mengeluarkan ketiga-tiga pemain senior itu dengan mengekalkan skuad Bawah 20 yang jelas memberikan tekanan kepada MyTeam.

p/s:sorotan dr utusan malaysia:nerd:

memang betul tiga ekor senior tu tak boleh pakai masa pertama

aku puashati dgn games smlm....aku x tau nk sokong mana2 team...dua2 team ni bagus...ada masa depan yg cerah...skuad u20 mmg bagus dr segi taktikal...tp myteam bergantung pd kepantasan yg skuad bwh20 takder....

aku teruja tgok gaya fairus main....patut bg dia main dr awal....
gol arun tu mmg tak sengaja...teringat plak aku gol freekick dr ronaldinho...haha...sama tp x serupa...

Originally posted by weta_studio at 29-5-2006 08:51 AM
Team U20 Malaysia main boleh tahan tapi dicabar oleh oleh my team.Aku sokong my team padan muka setakat menang tipis 2-1 lawan amatur bagi malu je.Aku ingat my team kena belasah 6-0 ke tapi menang  ...

:setuju:  rata rata pakai baju biru termasuk aku .... :nerd:

Originally posted by pisang69 at 29-5-2006 10:26 AM
aku puashati dgn games smlm....aku x tau nk sokong mana2 team...dua2 team ni bagus...ada masa depan yg cerah...skuad u20 mmg bagus dr segi taktikal...tp myteam bergantung pd kepantasan yg skuad bwh ...

mmg mesia bagus la dari segi control game tuh......midfield mesia konker abis kat tgh.....tmbah plak aksi MYTEAM yg agak gemuruh....slalu plak salah passing...so senang mesia nk control game.....

apepon....kredit gak utk MYTEAM.....pasal dapat mnyaingi team mesia.....
mcm Fairus....mungkin kalo dr awal dia masuk....corak game MYTEAM akan lebey menarik.....skill dan kepantasan mmg dah terserlah pada dia as football player.....

kalo dorang teruskan sbg satu team.....yer la....dorang nih bukannya main nk kejor duit semata-mata....dorang player myteam yg sanggup datang ujibakat kerana byk yg gila bola.....so....kalo ader sponsor yg nk bawak dorang kedepan......langkah lagik bagus....

satu lagik...team nih mmg dah x payah kumpul peminat...pasal peminat dorang dah ramai......TEAM RAKYAT la katakan....so sama2 kita tgok masa depa dorang camner.....

p/s....aku pon terhibur gak tgok team muda mesia main.....cuma barisan depan kna lebey tajam....