CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Reply  SangPertala

mule la kan ko nk bukak benang pasal kemomokan aku : ...
missnourell Post at 17-4-2011 22:15

hehehehe...... ampunkan kami penunggu gua... ampun kami penunggu gua......      

Post Last Edit by missbeyond at 17-4-2011 22:26

Reply 410# SangPertala
Ahaha yelah tengah kusyuk membaca benang ni...  sound efek yang simple pun leh menakutkan.. haha.. Sebenarnya miss baru baca page 7 nantila nak habbiskan semua  page.. janganla miss terbayang2 masa nak tido malam ek..
Sang Pertala silakan menghapdet...

Ni miss nak citer sket.. actually sepanjang miss duk umah sendiri / umah sewa x de lak pengalaman macam ni.. cuma kat hostel dulu adala gak.. ingatkan budak praktis blakon maklum minggu suaikenal banyak xtvtkan.. rupanya dia kena histeria. waktu rawatan dia miss x gi bilik dia, just gi bilik baca yasin.. tatutt.. hehe.. Masa transfer u lain (aish bukan sbb takut yer), hostel ok cuma bilik miss tu kat pintu masuk belakang, memang da rules kat hostel miss kul 12 mlm kunci ar pintu tu.. sape duk kat luar luar ag nasib arr .. malam tu tengah tidur.. ada orang ketuk2 pintu tu sambil panggil miss suh bukak, miss terjaga ape agi g bukak pintu bilik n pintu luar.. Ya Allah seorang pompuan rambut panjang sengeh jer kat miss.. huhu..dah la muka dia putih cantik jer...hehe.. laaa budak hostel miss baru balik study.. #$%^$ grrhh geram betul.. saspen jer.. miss dengan hati yang bengkek trus masuk bilik.. sebak nak nangis dah sbb takut sangat.. da la kat tepi2 hostel tu banyak pokok2 besar.. huhu.. nasib le miss duk bilik kat pintu mmg jadi tukang bukak pintu..

Reply  SangPertala

motip ko perasan sgt aku nk menambah tacang ko kt umah momo ...
missnourell Post at 17-4-2011 22:17

hurmmm..... harus aku minta ampun................. bnyk2......

Reply  SangPertala
Ahaha yelah tengah kusyuk membaca benang ni...  sound efek yang simple pun leh menakutkan.. haha.. Sebenarnya miss baru baca page 7 nantila nak habbiskan semua  page.. janganla miss terbayang2 masa nak tido malam ek..
Sang Pertala silakan menghapdet...
missbeyond Post at 17-4-2011 22:21

dah hapdet dengan sukses....

Reply 423# SangPertala

hurmmm..... harus aku minta ampun................. bnyk2......

mandrem aku menjadik

Reply 424# SangPertala

owh dah hapdet.. tahniah...  teringin nak baca.. x per simpan dulu.. hehehe bkn pe miss beyond selalu buat aktiviti owling kat porum ni memalam.. kecuali kat benang ini jer.. sendrik mau paham la yerr hehe..  sekarang awal lagi..

Follow Us
Salam...sya org bru...seram gak bce kisah2 ni...sy nk tumpang cte gak ek...huhuhu

Kisah ni jd kat rmah yg sya nga duduk skang ni tp dlu la...mse thn bpe tah lupe lak ayah sy mnx tkar kat selangor ni cz ea da bli rmh so kmi dri penang pn pindah la...kire2 smpi ptg kot sy pon x ingt time tu sy kcik g...lam rmh ni ade 3 blik,2 blik kat dpn n 1 bilik kat dapur...mse dlu sy xtau sgt so sy x amik la pe jd tu mse sy da bsar sket lm darjah 3 g tu bru sy tau kisah nye....

Mse mule2 msuk tu org yg sewa rmh ayh sy ni pesan da blik blakang anak2 ea xnk dok cz tk0t...sbelah rmh sy dlu ni org india yg dok dgr cte mak org india ni kire cm bomoh la kan,pastu bilik blakang rmh india tu ea bt tmpt smayang ea...jd blik blakang ni kak sy dok...rmh teres jd kire sbelah menyebelah la kn bilik ea n bilik smyg tu...ea ad ckp slalu dgr ketuk2 dinding bunyi org bjalan la kat blakang,lari,anjing jaln blakang rmh sume wktu mlm la,kelibat kat dapur rmah pn ade gak....

pastu 1 ri ni ank pmpn india ni tye mak sy kat rmah sy ni slalu smayg ke mak ckp la ayh ari2 ngaji pastu mak tye kot pmpn india tu ckp mak sy slalu sakit2,demam2 mybe coz mak india tu ase panas kot x tahan dgr ayat al-quran dorg amik kptsn nk pindah n nk jual rmah tu....

jiran2 ade ckp rmh sbelah sy ni bomoh india...dorg pon ade kena dgr2 la kan dlu sblm sy pindah la truk kena rmh dorg kn kcu...

#sori lau x seram...

Rate

1

Reply 427# safi_roses

takpe takpe takpe...... hehehehe.... good try..... cuba perbaiki mutu karangan yer.... hehehehe....

owh dah hapdet.. tahniah...  teringin nak baca.. x per simpan dulu.. hehehe bkn pe miss beyond selalu buat aktiviti owling kat porum ni memalam.. kecuali kat benang ini jer.. sendrik mau paham la yerr hehe..  sekarang awal lagi..
Reply 426# missbeyond

hehehehehe........ sok mana best baca....hehe....   aku sendiri yg nak tulih cerita ni pon da meremang jek memanjang... bila ingat2 balik mmg sereeemmmm.....

Reply 427# safi_roses

ea tu sapa? kalo nama orang takpe.tapi kalo short form sila tulis penuh ya huhuhu.

Reply  safi_roses

ea tu sapa? kalo nama orang takpe.tapi kalo short form sila tulis penuh ya huh ...
pinktriangle Post at 18-4-2011 00:04

yuhuuu pink...julie check in kat porem yawwww...;)

errr...salam TT......n semua member2 forum..

baru khatam..
errkk...penakut tapi baca gaks memalam nieh...

errr...salam TT......n semua member2 forum..
juliyanarayhan Post at 18-4-2011 00:22

wsalam juli......

Salam kepada semua pembaca2 tegar di BOD MPS....... diharap anda semua sihat2 selalu disamping teman ...
SangPertala Post at 17-4-2011 21:59

salam pertala...
yang nie bukan "hantu pondan'..tapi ada spesies atau clan jenis camginer..jarang rasuk org...ermm pelik lak..

tapi sesungguhnya lelaki yg menjadi sutun boleh diubati....kena tarik 'kesutunan' tersebut..ada caranya..

dan dlm kes kwn sang petala nie bernasib baik sebab 'kesutunan" yg sudah sebati dlm dirinya sudah ditarik sekali.....

salam pertala...
yang nie bukan "hantu pondan'..tapi ada spesies atau clan jenis camginer. ...
ilahkhatibrani Post at 18-4-2011 09:14

boleh ditarik kesutunannya....menarik ni...klu ilah cerita lebih lanjut...lagi menarik...ngeh..ngeh...ngeh...

Oh maaf...ea tu merujuk pd anak2 org tu...
ok tq...sy akn try baiki karangan sy...

Reply 427# safi_roses

edit leh x? x paham....
jgn guna terlalu byk bahasa sms yek.....
sori......sbb kucen ni jenis lmbat pick up bab bahasa sms....huhuhuhuhu....

Reply 427# safi_roses

adoyaiiiii juling bijik mata haku baca ayat2 mu ni.  sini x semua org paham ejaan2 dan perkataan kanak2 jaman sekarang ye.. sila karang dalam bahasa ejaan2 dan yg mudah dipahami oleh semua lapisan masyarakat kalo nak kongsi cerita.
thanks kongsi cerita anyway... walaupun aku masih blur2 dgn cerita2 mu ni..

Boleh jer huhuhu...sori ye lau x paham

Camni sbelum saya pindah ke selangor ni ada 1 family yang menyewa rmah yg ayah saya...penyewa rumah tu ada pesan masa kami nak masuk balik kat rumah saya ni,mereka cakap bilik bahagian belakang tu anak2 mereka takut nak dok maybe anak2 penyewa tu ada kena kacau ngan 'makhluk' tu....

Selama family saya dok kat rumah ni memang ada kena kacau...risik2 dapat tau rupanya sbelah rumah saya ni ada 1 family india,dalam family tu ada mak(aunty A) n anak(Kak B)sori x ingat nama family india tu...

Saya dengar mak Kak B ni macam bomoh la leh ubat2 orang dengarnya la...jd dalam rumah dorang tu ada bilik khas tempat berubat n tempat semayang...bilik semayang tu bahagian belakang,kawasan rumah saya ni semua rumah teres...so bilik bhagian blakang rumah saya bersebelahan dengan bilik semayang family india tu...sejak kami duduk rumah kami tu memang selalu la kena kacau lagi2 kol 12 keatas sampai subuh,dapur,blik air n bilik bahagian belakang rumah saya tu memang slalu kena kacau...kadang2 nampak kelibat org,dengar bunyi anjing(padahal area tu takde org bela anjing),org berlari la macam2 dengar...n slalu gak dengar asal kol 2/3 pagi je ada orang tumbuk cili kat rumah india tu...
1 ari Kak B ni tanya mak saya kat rumah saya slalu ke semayang,mak saya cakap la selaluayah saya mengaji...Kak B pon cakap la aunty A selalu sakit2,demam2 sejak family kami pindah situ...mungkin aunty A ni x tahan/ase panas bila ayah saya ngaji, dorg 1 family amik keputusan pindah keluar dr rumah tu...walaupun dorang pindah keluar tapi kami kena jugak kacau lagi maybe bilik yang family aunty tu bt tempat semayang tu ade lagi 'makhluk' tu...agak nye belaan aunty tu kot...

Mak saya ad tanya jiran lain sal rumah aunty tu, jiran yang lain pon slalu kena kacau jgak dengan 'makhluk' tu...saya pon slalu kena kacau tp tak pernah la 'makhluk' tu muncul depan2 juz dgr macam2 n nampak kelibat je ada....

#saya harap boleh faham cite saya tu...huhuhu

Rate

1