CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: FOTHER-MUCKER

[Tempatan] Di mana Ustazah Nur Farhana?.

annehuda replied at 17-1-2019 04:46 PM
Memang la chuols sbb bini keje kerajaan
Takdenye laki nk suruh berenti sbb
1. Nnt dah pencen bl ...

betul sis.... one of my relative kene mcm ni.. dah cerai dah ngan laki dia, tp hutang2 laki dia.. diala yang kne tanggung... bekas lakinye dah kawen baru dan bini baru dia kerja kerajaan... jantan bewak mmg pandai cari peluang...  

Kekadang mak bapak mertua pun kena la considerate,nak selfish berkepit dgn anak sampai rumah tangga anak huru hara... kalau mak bapak saya takkan buat menantu dia mcm ni....

bagi meollss kalu pompuan nak travel jejauh ni yg penting sokongan suami n kuage tu kne ade..contoh cm balik uma tu suami tolong jagakan anak ke tolong basuhkn baju bagai..

cm meollss wlaupun dok ngan mak sndiri tapi time laki aku ke aku da balik keje mak aku da relax da..mostly bab basuh baju ke mengemas lipat baju sume laki aku buatkn sbab dia balik keje awl pukul 4.30 ptang da smpai umah..aku tkot ustazah ni pnat2 balik trus laki soh basuh la, masak la jaga ank la tu yg stress terlampau..aku wat keje2 rumah ni cuma sabtu/ahad je..

Puncanya , dok dgn mertua lah ni, dgn trave jauh kumpul masalah .. kebabaomm. Laki dia kena pindah la apahal nak duduk sekali pulak kata dah mampu..

nuril86 replied at 18-1-2019 10:13 AM
ade pompuan lain ke ????

Yg dgr2 tu berkawan lah, aku mcm x caya sbb setahu aku si hubby tu mmg baik dan pendiam since sekolah lagi aku kenal dia tu......tp kita x tau lah manusia bleh berubah

dua_chzy replied at 18-1-2019 09:39 AM
Satu je la kontranya if amik cuti takda gaji berbulan or bertahun - ia akan affect perjawatan meng ...

Kalo dah husband income lebat, naik pangkat dah tak penting rasanya. Asalkan ada gaji bulanan dah cukup. Gaji cikgu ni besar betul. Bertuahnya.

Follow Us
axl_bach replied at 18-1-2019 02:22 AM
Yg dgr2 tu berkawan lah, aku mcm x caya sbb setahu aku si hubby tu mmg baik dan pendiam since seko ...

muke inesenlaa kene berhati2 yeerrr... klw benarlaa bagai di kate ade org lain.. kesian bininye...pttla bini menangis x heran... sbb mmg xnk heran pon...lantak lee ekau nak nangis ke ape.... yang penting aku cukp tenaga nak sambung detim esok...

sesuatu sangat kes ni..dari ustazah dok depress sorang sampai 1 negara tau hal diorg.. moga ada hikmah sebalik kejadian ni..

axl_bach replied at 18-1-2019 10:22 AM
Yg dgr2 tu berkawan lah, aku mcm x caya sbb setahu aku si hubby tu mmg baik dan pendiam since seko ...

kekdg laki pendiam ni pun tak mustahil gak nk berskandal. penah terjadi gak dpn mata aku muka nerd baik je, skali tu amekaw senyap2 kawen lari ngan bini no 2

dua_chzy replied at 18-1-2019 01:35 AM
Sah2 masih.

Aiol dolu kecam GB/pengetua yang simpan cikgu2 mental kat sekolah.

ssh jugak simpan cikgu cikgi mental nie...

takkan lah goverment workforce tempat simpanan manusia2 bermasalah...

tapi ye lahhh......nak buang keja sapa pulak nak bela diorang....hmmm...

serba salah...

yang kesian budak2 la....

Kalau suami ber scandal ...2 kali dapat tawaran tukar kerja tapi suami tidak bagi ...... lebih baik hidup sendiri jah ...kalaubetul gossip begitu ...lahanat sangat ....dan tak berbaloi

Nurul8001 replied at 18-1-2019 08:43 AM
Dengar cerita suami ada perempuan lain mcm ustazah ni, lagi serammmm oi nak berhenti kerja

teringat dulu bini kontraktor srg ni. keje cikgu jgk. dia penah ckp kat mak aku, aku teringin nk berhenti keja kak. tapi laki aku buas (kaki perempuan)

kesudahnya bercerai jugak. laki dia ni skandal dengan cikgu sandaran ke apa tah. ex bini ni report pihak atasan trs kena buang.

roda berputar, si kontraktor ni dh kena strok, jalan kena papah. puncanya sbb gi minum ketum sbb stress projek xada.
tumbang trs.

bini baru ni la kena bela.

tp laki & bini baru ni dua2 baik sebenarnya... bini tua dulu macam menyombong sikit

leylapple replied at 18-1-2019 10:42 AM
ssh jugak simpan cikgu cikgi mental nie...

takkan lah goverment workforce tempat simpanan manus ...

Kesian depa juga. Adik aiols pernah diajar cikgu mental. Tapi cikgu tu memang baik seblom mental putus tunang. Adik aiol ngan kawan2 dia tak judge pon cikgu tu, siap kata kat ai kesian cikgu tu. So if cikgu tu masuk deyol jadik budak baik dalam kelas katanya kerna kasihan cikgu tu. Imagine la tengah mengajar kat depan tetiba terkekek2 ketawa sensorang. Kengkadang nampak bingung, nampak lost. Dah la cikgu Add Maths.

Nurul8001 replied at 18-1-2019 10:28 AM
Kalo dah husband income lebat, naik pangkat dah tak penting rasanya. Asalkan ada gaji bulanan dah  ...

Husband sheols kaki pompuan uols. Jangan soh berhenti. Nanti takda income sundri, tambah weng.

dua_chzy replied at 18-1-2019 09:25 AM
Alamak, laki memang hensem.

Org kedah ramai yg hensem....ha ha ha

Hellooooo, orang yang nampak baik dan pendiam ni la paling lehnat if buat jahat kat blakang chuols! Macam tak biasa.

Aku jst nak tau bisnes kencang die buat tu ape? Nak jugak try buat

Edited by dua_chzy at 18-1-2019 11:09 AM
scorpionkiki replied at 18-1-2019 11:01 AM
Org kedah ramai yg hensem....ha ha ha

Pompuan pon ramai lawa yah. Ex aiol puas menyundal masa dok Kedah dolu. Senang nau nak dapat awek menggeletis kat heols.

ekong replied at 18-1-2019 11:04 AM
Aku jst nak tau bisnes kencang die buat tu ape? Nak jugak try buat

X salah aku buka kedai buat repair cermin kereta....

Spttnya suami kna naik turun kpm utk mmbolehkn wife pindah. Ni aku syak laki jenis halaibalai ja.. dok x buat apa hrp bini buat sdrik!!.. ada kes mcmni kt dlm pguruan ok. Laki & ank2 dok perak. Bini dok kl . Dkt 6 thn bru bini dpt pindah sb apa? Laki bini malas nk gegar kpm tu.. rayuan pn x buat. Pastu dok pasrah & mmbawang kt fb jah.. ceh.. bbeza kwn aku cikgu gak.. dia nk pindah ke laki dia di Tawau.. dia stiap minggu gegar kpm pjya. Stahun ja..trus dorg tranfer.. klu x asik ckp pnempatan penuh..
Sah2 ustazah ni ada bukti on medical since 2014... ni lagi melayakkn dia balik ke tmpat asal. Drpd ramai cikgu2 diKL acah2 beli wat rumah di htown. Laki bini dok kl.. pastu dok merempan hatabhiba stiap tahun nk balik negeri sdrik.. x dpt tukaq dok salahkan HM pulok..