CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: yays

ALL ABOUT: miscarriage, abortion, DnC

Reply #439 AnitaSabrina's post

u after d&c ada rasa contraction skit ye? like me, lgsg tkd, after d&c, tk rasa sakit lgsg! sakit perut tk, masa bleeding pon tk......pelik gak...

fyi, i tk pernah kena senggugut masa period...

ada kemungkinan tk, disbbkan my bleeding kuar skit2, so masa tu jd pjg? i buat dnc 28/6, until now still ada brownish stain n kekdg bleed...

Reply #441 petite_adry's post

For me after d&c I tak sakit contractions.  Bleeding after d&c pun sikit je - maybe sebab dr dah scrape habis kot?

But 3 cycles after d&c contractions damn painful & bleeding excessively - until I had to go see dr.  Turns out dr said its normal.

salam..

aku mohon pendapat...aku dah ade sorang anak umo almost 3 years... last year on august aku dah miscarriege 1 kali masa umo pregnant hampir 3 bulan.. then buat dnc.. doc advice lepas 6 month baru leh pregnant... then bulan 1 tahun ni aku check aku pregnant lagi.. tp after 1 month aku bleeding hampir 2 bulan.. dia spotting... then bulan 2 confrim gugur then dnc lagi.. then dr gynea tu cakap continue makan acid folic and after 2 months u bole plan utk pregnant... aku and hubby tanya 2 kali.. and yes dia kata after 2 months..

soo bulan 6 aku tgk aku dah lambat period.. aku buat pregnancy test tgk ade 2 line walaupun x terang.. aku try untuk jaga betul2.. last 2 weeks aku scan doc kata x nampak ape2 lagi cuma nampak ketulan darah... tp dah 2 minggu berlalu ingat nak scan sabtu ni .. sbb hubby aku keje jauh.. kat tapah.. dok kat ipoh.. tp smlm aku tgk ade spotting brownish..aku dah cuak.. mlm td aku baring je... lepas makan terus baring.. sampai tido pun kat luar.. pagi ni ade brownish lagi.. masa bawak keta terasa merengat sikit perut aku... sampai jalan pun aku pelan2 gille... aku susah ati ni.. sbb aku dah 2 kali misscarriege nak gi doc sure drive sindri jugak... aku dah tak larat nak pk dah ni....

Originally posted by petite_adry at 23-7-2008 03:01 PM
u after d&c ada rasa contraction skit ye? like me, lgsg tkd, after d&c, tk rasa sakit lgsg! sakit perut tk, masa bleeding pon tk......pelik gak...

fyi, i tk pernah kena senggugut masa period.. ...

mami bleed 2 hari lepas dnc tu macam heavy flow period biasa tu....tapi tula bila dah period 2 kali ni memang superheavy....sampai naik takut bila buang air kecil....air dlm mangkuk tandas tu merah giler....

lama gak petite bleeding yer....eventho sikit2...

mami tak rasa sakit apa2 gak lepas dnc...cuma ari kedua rasa macam pecah otot sket kat peha kat kelangkang tu...rasanyer doktor sesuka hati dia kangkang kan mami kat palang besi kaki tu masa wat dnc..iyelah kita pun tak sedar masa tu...so sesedap rasa la kot...he he

Originally posted by shimaf1 at 24-7-2008 09:13 AM
salam..

aku mohon pendapat...aku dah ade sorang anak umo almost 3 years... last year on august aku dah miscarriege 1 kali masa umo pregnant hampir 3 bulan.. then buat dnc.. doc advice lepas 6  ...

mami tumpang simpati....tulah bila pregnant after dnc memang risau kan ...macam mami ari tu dr. kata tak yah tunggu lepas dnc dah boleh conceive...tapi mami nak tunggu at least 3 kali cycle period....

harap2 shima ok hendaknya....

bila tengok org lain pregnant n perut dah besar ...terdetik dalam hati ...diaorg sumer ok jer pregnant.....why not me...tapi sumernya kuasa tuhan...kita hanya mampu berdoa dan berusaha....

Reply #445 mami's post

itu le mami.. mak duk cakap aku ni kalah dgn org.. sbb org2 tu selalu cakap.. kalo dlm family pun ade yg same2 pregnant salah sorang akan kalah.. tp masa pregnant yg kali kedua and ketiga tu akak ipar same2 ngandung erm.. entah la .. bukan nak percaya sgt ye lah.. mulut org tua kan.. nak wat cam ne dah duk satu umah.. dah le hubby jauh.. terpaksa la telan la semua walau mak sindri..

so far masa dnc dulu yg mula2 dnc dia buis separuh.. eii takut.. segala ayat baca dlm ati ... mana pernah masuk operation room.. yg kali kedua dia bius satu badan.. lega rasa.. tp x mo la alami perkara yang sama lagi meleleh air telinga bila.. org duk cakap kita x pandai jaga.. org tak tau ape yang kita rasa.. keje pun tanggungjwab... dlm perut ni pun t/jawab.. rasa cam na jerit je kat telinga sorang2.. yang tak paham2 ..

Follow Us

Reply #444 mami's post

tu la psl mami, smpai la ni bleed, bkn merah sgt pon, lbh pd kaler2 coklat tu, pastu ada gak sakit2 perut skit2 je la... mcm period pain tuu....kalo kuar lendir, lendir kaler coklat gak.... pet tanye bpk, die kata ni consider darah nifas n tk blh solat.....

mula2 riso gak, thn ni je dh bape bln dh tk solat, iyela, lps banak january, nifas kuar 2bln lbh, now nifas sbb dnc lak.....adooiii....nk kena tunggu lg sebulan la ni gamaknye......

Reply #447 petite_adry's post

petite.. kalo spotting cam ne.. cam ne ar.. consider period ke.. hape ar.. kene mandi wajib ke tak ... kalo nak solat?

Reply #446 shimaf1's post

shimaf1, terkedu baca ur posting ttg kata mak u tuh....dah 2 kali preggy, last year kena ektopic pregnancy, masa yg sama gak my sister pregnant his second child...tahun ni pulak baru jer gugur dalam minggu lepas, kebetulan my sister yg preggy last year preggy balik anak ke 3...hmmm..tp agaknya kebetulan saja kot...my situation lak sekang ni walaupun dr kata gugur tp darah tak byk kuar, setakt colour brownish jer...pastuh dr kata lum menempel lg so tak perlu buat dnc....so nak kena tunggu darah tuh kuar sendiri...camna nak cepatkan proses kuarkan darah yer?dah hampir 2 minggu dah....kalau bertungku ok ke?tolongla bg opinion pd sesapa yg ada experience...

Reply #448 shimaf1's post

kalo was2, better mandi je n solat, aku pon tk sure sgt, sbb kite tk tau tu darah apa kan....

Reply #449 mrsd's post

sama mcm saya gak, masa saya peknen baru2 ni, kakak ipar pon peknen sama..... tp kandungan saya tk menjadi.... miss abortion.... kebetulan gak kot....

tk sure mcmana nk kasi darah turun cepat.... kalo saya la, better tunggu je kuar naturally....tk pyh dipaksa2... kang lain lak yg jd... takut.....

tp kalo nk cuba gak bertungku, try ler, but make sure tanye pendapat dr or org2 tua yg tau ye....

Originally posted by shimaf1 at 24-7-2008 01:47 PM
itu le mami.. mak duk cakap aku ni kalah dgn org.. sbb org2 tu selalu cakap.. kalo dlm family pun ade yg same2 pregnant salah sorang akan kalah.. tp masa pregnant yg kali kedua and ketiga tu akak ...

shimaf1...
cam btl je apa yg mak shimaf1 ckp tu.. ima pn baru2 ni pegnan sama ngan kakak.. then dia da slamat branak br2 ni.. ima yg miscarriage.. tp dlm family pn kalo gdh ima yg bnyk mengalah... cam kebetulan plak...

Originally posted by mrsd at 24-7-2008 04:20 PM
shimaf1, terkedu baca ur posting ttg kata mak u tuh....dah 2 kali preggy, last year kena ektopic pregnancy, masa yg sama gak my sister pregnant his second child...tahun ni pulak baru jer gugur da ...

my SIL ari tu dia kt dia minum air gas n air nenas..  dia mmg xpnh wat d&c.. pastu trn elok je.. xtaula bdn org len camne..

Reply #452 imama's post

mungkin betoi kot apa yg org2 tua ckp tuh......

skrg ni kan my sil masih lg peknen, haku dh wat dnc, tp kan, haku plan nk peknen lg dlm masa 2-3bln ni, mcmana tu?? salah sorg kena kalah lg ke??????

ke kalo dh kalah skali dh tk kire dh ckp2 tu??

lupe nk cite, ada kwn aku ni, die peknen, dlm masa yg sama sil die pon peknen, pastu die gugur, tk lama lps tu sil die lak gugur......

kirenye dua2 ngaku kalah ke??

hehe saje nak nyampuk neh..

haku masa peknen sebelum ni, SIL pun peknen sama.. dier awal sebulan dari haku.
tp dua2 tak ngaku kalah.. so sume pemenang tiada pengalah..

Reply #456 HoneyD's post

ko nih! ni perbincangan serious ni.... sebok je, nk gak nyampok....

sorry pet .. nak sampuk gak ...

ada ekkk 'pengalah' & 'pemenang' .. ushhhhhhhhhhhhh seriau pulak dengar ...
SIL ehem pun preggy .. dah 31weeks
ehem dah 25 weeks .... bikin wisauuuuuuuuu jerkkk

Huhu.. nk nyebok gk kat sini
Adik beradik Mul, mesti kami 3 org ni peknen sama2.. Kakak no 5, kakak no, 7 & Mul. Bersalin pon ikut turutan.. No 5 bersalin dulu, kemudian no 7 then lastly Mul.
Mul peknen my dotter  pon, once again kami sama2 peknen lagi (cam janji lak)
Tp skang kakak2 dah cukup kuota, takmo peknen lagik kot.. So Mul dh takdek geng.. Hr tu peknen sama ngan SIL, tp tak menjadik lak.. Dulu pon pernah peknen skali dgn die, tp die slmt, Mul gugur..
Ape pon, semua ni ketentuan Ilahi.. DIA kan yg Maha mengetahui.. takde kena mengena dgn pengalah & pemenang.. toksah la caya semua ni.. takut jadik syirik lak

huaaaaaaaa..... kitty baru jer missed abortion sabtu baru nih skang tengah pantang emosi pun tak stabil... sedeh gilerrrrr... baby baru 14 week.. seken baby tapi gap jauh si abang skang dah 5 tahun... si adik 3 bln + jer lam perut mummy ajer... bila tengok janin baby yang kuar tu trus kitty melalak... hubby cepat sorok tak bagi kitty tengok.... baby boy cukup sifat dah.. klo ikut ati mau jer kitty kaut kuar dari plastik container tu nak cium2.... huaaaaaaa... nih tak saba2 nak recover cepat2 nak sihat betul2 nak peknen balik...huhuhu