CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aku1265

DSA 2010

aku hrp kita ada dana utk lengkapkan tudm ngan pesawat ni sebelum singapura dpt f35 nnti.
http://www.youtube.com/watch?v=_K1sRfxLOVw

aku hrp kita ada dana utk lengkapkan tudm ngan pesawat ni sebelum singapura dpt f35 nnti.

Tak kot .... plg tinggi, tambahan Su-30MKM atau versi Su-35MKM ataupun, Super Hornet F-18F.

Kita mana der byk bajet berbilion2 cam SG beb ... PAKFA blm tentu lepas ...

Beli je sistem anti pesawat jarak sederhana dan jauh..dan pastikan keupayaan sistem SAM tersebut dapat memusnahkan musuh sebelum musuh melepaskan senjata anti radiasi...naka beli pesawat mahal tu....belum masuk bab maitainance lagi..........

Reply 462# robotech

maksud aku bkn
     dalam tempoh terdekat ni, sbb f35 pun mungkin dalam tempoh 6-7 thn lagi

bagi aku, Pars tu hanyalah platform, paham x platform, aku tau yg defftech pun dah wat a series of discussion sebelum diaorg pilih pars tu, so there must be a concrete stand dari deftech pasal ape diaorg pilih, berkenaan 8b tu, bagi aku itu ialah anggaran, lg pon cost tu consist of mcm2 benda, seperti nak setup facility utk RnD, beli mesin/jentera pembuatan baru, bina prototype then ujian ( trial & error) there must be a huge cost untuk wat tu, belum masuk integration weaponary system dgn comand control lg, tu pon kena amik kira, coz ni barang military, so keberkesanan dalam peperangan dan mengurangkan risiko kematian anggota tetntera adalah penting, ni la antara consideration yg deftech wat untuk develope AV8 ni, so 8b tu memang ok, or maybe tu anggaran awal, mane tau diaorg boleh wat resionalization kat harga tu balik...

Aku cuma heran, aku dah cakap berapa kali RM8b tu utk tempoh 20 tahun, bukan utk PARS semata2 tp utk sume relevant R&D and so on dan tak beli satu unit pun lagi tp ada jugak yg tak paham2. Kuar news bahasa cina baru dorang paham..heran jugak aku

Dan aku bertambah heran macam mana dorang ni bole predict dgn RM8b segala macam aset baru bole dibeli mcm LPD + MRCA etc..Sggh menakjubkan knowledge dorang tau segala macam kos and kontrak yg diperlukan. Dgn rega brg harian pun asik naik, bole dorg anggap military asset patut tak bole smpi RM8bil..then berapa dianggap berbaloi? RM2b utk 20 tahun? wah hebat..bole jadi analyst DAP gak pasni..ambik total kos bahagi unit, then compare ngn negara lain..bole jadi amunisi politik baru

Benda ni baru LOI, Parlimen tak bersidang lagi. Kalo betul ada penyelewengan, tau la puak2 yang sepatutnya menyalak nnt

Follow Us
Reply  cmf_nando

Sokong dgn pendapat awk, rm8 billion nei terlalu mahal tok rnd, development, an ...
yaminz Post at 29-4-2010 10:40

Dari isu isu ini, apa kesimpulan yang bley kita dapat??

1. ketelusan di pertikaikan
2. kes kes yg terdahulu masih menghantui tax payer
3. oghang tengah/kroni - komission
4. RnD di buat olih siapa? (takkan kerajaan pung nak tanggung jugak?)

Nak salahkan pembangkang?
Kenapa nak salahkan oghang yang menyuarakan pendapat? (walaupun tersasar or tidak cukup fakta)
Nak harapkan MPs dari partai memerintah??
Jangan harap laaa............semuer Pak Angguk jer.

Saper yang akan pakai asset ini semuer??
Adakah pembangkang?
Adakah MPs dari partai memerintah?

Surely end users ialah komer.
Yakni anggota tentera/polis/wataniah/sukarelawan/ti.

Sekarang komer marah/keji pembangkang.
Haper deme cakap.............semuer komer kutuk.
Kunon isu ini di politaikan.

Komer bukan tak tahu............betapa banyaknya yg rasuah merasuah kat MINDEF tu.
Nak kena suap dari office boy hingga ke bintang2 berkelipan.
Semuer oghang tahu...................
Apa akibatnya?
Pembelian assets yang tidak tepat, kurang bermutu, harga terlalu mahal etc.   

RASUAH ini akan memusnahkan/meruntuh negara sendiri.

http://mindnoevil.blogspot.com/

Blog dari seorg ex-brass army yang kecewa dengan permasalahan dalam ATM~

Aku bukan apa ... hopefully, kita seriously think about getting dedicated mid-range SAMs, sbb kita takde kekuatan massive air-superiority berbanding youknowwho... so drp kena titik, ada SAMs adalah leverage buat kita.

Reply 469# robotech

Totally agreed

smpai skrg aku blm dengar lg rancangan naik taraf sistem pertahanan udara ni melalui pembelian kecuali pembelian radar, lgpun dlm keadaan aman , takkan nak aktifkan sistem sam utk halau pesawat musuh yg msk ngr ni secara haram, ttp kena guna pesawat pejuang kan?

Blog dari seorg ex-brass army yang kecewa dengan permasalahan dalam ATM~
rastablank Post at 30-4-2010 17:07

dia ade question tentang berat APC ni kan, ko rujuk blog aku ni [url=http://lkick2113.blogspot.com/]http://lkick2113.blogspot.com/[/url]

so ko compare berat pars, patria dan piranha (sumernye lebih kurang sama), bagi aku berat ni bergantung sistem persenjataan yg nak dibawak tu, contoh ko letak turret sharpshooter 25mm x sama dgn yg bare (for battlefield ambulance) beratnye... blogger tu ade kata yg 8x8 ni x effective kat paya/padi ni aku quote dia kata "I can certify to you as the expert in this field, my MSC degree in Weapon and Vehicle System, all the three 8 x 8 we tested including PATRIA, PARS and MOWAG went through wet ground test inclusive padi field with flying colours. I can also assure you the ground pressure of most world 8 x 8 is small enough to operate in our padi field”.  so bagi dia yg ade master bidang ni cakap x sesuai dalam tanah mcm paya/padi ni...bukan ke 8x8 ni ade amphibious ability????

Reply 472# lkick2113
yg nak sgt kenderaan apc ni lalu kwsn bendang sawah apahal lak, guna logik la, waktu perang china -vietnam dl , tentera vietnam pandang rendah tentera china sbb guna tanks serang mereka, tp akhirnya mereka lak terkejut sbb tanks china dpt serang mereka, pengajarannya ialah, guna kenderaan anda di tempat yang sesuai, fahami kawasan pertempuran,

setakat ni aku tak jumpa lak apc yg blh lalu are lumpur, kecuali pd kedalaman biasa je, jgn kata keta kebal, keta kancil pun tak pass. kancil lg ringan apa.

Reply  lkick2113
yg nak sgt kenderaan apc ni lalu kwsn bendang sawah apahal lak, guna logik la, wa ...
hyazinth79 Post at 30-4-2010 20:53

bukan aku cakap....mamat dalam blog tu cakap aku quote je...

depa nak lalu kot bendang pasai bendang dok belakang ghumah jenderal tojo, dia tak perasan av8 lalu beramai2 belakang ghumah dia pasai dia hengat av8 tak leh lalu situ. last2 dia ngan ghumah dia sekali kena roll ngan av8 tuh dari belakang jamban dia masa dia dok termenung pikiqkan next move dia dlm permainan catur melawan kasparov.

tu antara senario pilem senario d movie edisi 3d terhad....

Reply 475# lkick2113

apa la dia tu, jgn kata apc, infantri pun ssh nak bergerak kat padang sawah klu tgh penuh dgn air, klu keing lain la, ambik cth kat korea selatan, kwsn yg sejuk,berkabus, bnyk sawah, tp mereka ttp operate apc ngan mbt yg lebih berat dr kita, boleh je,yg penting tahu tmpt guna, lhpun inilah tmpt yg nak dielakkan oleh mana2 komander mbt, sbb mungkin hanya satu jalan sahaja, jd tmpt yg sesuai utk ambush, mcm kat belanda dl, hell highway, dekat area nilah unit kereta kebal british bnyk yg musnah kena ambush german , sbb hanya ada satu laluan je, kiri kanan kwsn ladang yg tak sesuai dilalui mbt, lg la mbt zaman tu, berapa berat la sgt.

Reply  lkick2113

apa la dia tu, jgn kata apc, infantri pun ssh nak bergerak kat padang sawah klu ...
hyazinth79 Post at 1-5-2010 08:49

ni blognye   http://mindnoevil.blogspot.com/

Post Last Edit by yaminz at 10-5-2010 11:52

Reply 477# hyazinth79

Panther = 44.8 tons Lebih kurang cam T-72Tiger 1 = 62.2 tons Lebih kurang cam Leopard 2 o Abrams
tiger 2 = 68.2 tons Lebih kurang cam Challenger 2

Reply 477# hyazinth79

Dlm ww2 dulu: -1) British kata impossible nak mgoperasikan kereta kebal, tapi jepun boleh... terngangga askar british...2) Allies kata impossible nak mnembus hutan tebal dekat ardennas, tapi jerman boleh... Perancis kalah...

Conclusion nya, nothing is impossible...