CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: muaythaiko

[muaythaiko] Berkenaan Hadith dan Al-Quran

Reply  mohazamer

tak habis2 kononnya islam tak ajar keganasan. islam ada ajar keganasan. ak ...
muaythaiko Post at 5-5-2011 19:49

bole ko bagi rujukan Al-Quran yg Islam menganjurkan keganasan (atau ramai non-muslim claim Quran suruh bunuh org kapir)?

jgn bagi sebaris ayat aje, tu out of context.

Kalo ko setakat hentam sembrono, just from hearsay Islam tu ganas, well not worth time nak argue dgn org level genius camni... lOL

Reply 541# underground

berlambak baiiii. mungkin ko tak pernah baca tafsir quran. tkpe nanti aku tepek.

tepek cepat.....surah mana...ayat mana....

Reply  underground

berlambak baiiii. mungkin ko tak pernah baca tafsir quran. tkpe nanti ak ...
muaythaiko Post at 6-5-2011 21:36

tafsir ke terjemahan? LOL

Meh sini aku bantu sket sbb ko terlalu bijaksana melebihi Allah SWT kan...

Terjemahan = translation
Tafsiran = interpretation, conjugation, detailed descriptions

Contoh Terjemahan:
Merah = Red
Suka - Like

Contoh Tafsiran:
Ali bermimpi dipatuk ular. Abu membuat tafsiran bahawa mimpi itu mungkin petanda ada org sedang memusuhi beliau.

OK, memandangkan ko ckp banyakkkk la sangat kan. At least ko listkan 5 ayat Al-Quran yg menyokong tuduhan ko tu yer...

LOL...

Reply 544# underground

ohhh sama aje dua perkataan tu. jgn nak tunjuk berisi dgn jadi pakar kamus dewan bahasa kat cni. umum tahu tafsiran quran ialah bermaksud quran yg telah diterjemahkan dari bahasa arab ke bahasa lain.
   OK pasal ayat tu aku bagi satu dulu cukup. at taubah ayat 5.

Then, when the sacred months have passed, slay the idolaters wherever ye find them, and take them (captive), and besiege them, and prepare for them each ambush. But if they repent and establish worship and pay the poor-due, then leave their way free. Lo! Allah is Forgiving, Merciful.

banyak lagi ayat sebegini dlm quran. so ayat2 sebeginilah yg akan diterjemahkan oleh mereka2 yg radikal as a reason to legalize their atrocities. mungkin ulamak di malaysia kata terrorism itu haram. tapi kalau di middle east banyak ulamak yg menghalalkan terrorism. mungkin ko tak pernah tengok video ceramah drpd ulamak2 disana yg terang2 mengatakan Allah gembira jika kafir dibunuh. malahan dr zakir naik sendiri pon menyokong terrorism, imam besar mekah syeikh sudais tu pon memang terkenal dgn ceramahnya yg subjugate the kuffar dan dia mahukan yahudi dihapuskan drpd muka bumi ini. mungkin syeikh sudais ingin meneruskan tradisi nabi muhammad sanjungan dia yg melakukan massacre kepada kaum bani qurayza. kanak2 di middle east sudah diajar sejak dari kecik yg yahudi ialah beruk dan babi. semua itu adalah hate speech hasil ajaran quran dan hadis.

aku kesian kat ko kerana ko belum kenal lagi dunia islam. islam yg ko nampak ialah islam moderate dimalaysia yg nampak OK. hakikatnya islam sebenar ko belum kenal lagi. sebabnya dimalaysia yg sekular ni radical islam hard to flourish because of our leader awareness of its threat. tunggulah jikalau pas memerintah. even though kita masih moderate. tapi aku ada aje pernah jumpa ustaz yg terang2 mengatakan kafir didunia ini hanya layak dibunuh aje. in fact kita tak turut ketinggalan dlm menghasilkan pengganas. indonesia pon sama.

bombing di bali, jakarta, mumbai, madrid, london dan ratusan lagi keganasan yg berlaku dlm dunia islam. dimiddle east jgn cerita le. lagi teruk, 10 pages tak cukup nak listkan. dgn keganasan yg sebegini byk. adakah ko nak katakan ianya takde kena mengena dgn ajaran islam????

Reply  underground

ohhh sama aje dua perkataan tu. jgn nak tunjuk berisi dgn jadi pakar kamus dewan bahasa kat cni. umum tahu tafsiran quran ialah bermaksud quran yg telah diterjemahkan dari bahasa arab ke bahasa lain.
muaythaiko Post at 7-5-2011 01:59

so ko masih nak menegakkan terjemahan dan tafsiran adalah sama? aku bagi ko LOL kat situ...

so ko baca puisi translate English ke BM, dan ko boleh paham from direct translation, camtu? kesiannn...

tak guna aku nak panjangkan.

Reply  underground
OK pasal ayat tu aku bagi satu dulu cukup. at taubah ayat 5.
muaythaiko Post at 7-5-2011 01:59

kan aku dah bagitau awal2, kalau bagi bukti ayat biar penuh mana yg berkait. sebaris ayat ni maksud dia "out of context".

Cuba baca balik At-Taubah ayat 1 sampai 5. Benda ni dah ditanya banyak kali dan dijawab berulang kali. Mungkin ko bijaksana sangattt... biarlah video ni bantu jawabkan yer...

http://www.youtube.com/watch?v=M3jRPDb2LXQ&feature=related

Itulah problem bila tak tahu bezakan terjemahan (direct translate) dgn tafsir (sebab diturunkan, situasi atau waktu diturunkan ayat serta maksud tersirat).

Ye, cuba sambung baca lagi sampai ayat 6:

"Dan jika seseorang dari kaum musyrik meminta perlindungan kepadamu (untuk memahami Islam), maka berilah perlindungan kepadanya sehingga ia sempat mendengar keterangan-keterangan Allah (tentang hakikat Islam itu), kemudian hantarlah dia ke mana-mana tempat yang ia beroleh aman. Perintah yang tersebut ialah kerana mereka itu kaum yang tidak mengetahui (hakikat Islam)."

kat mana ganasnya tu? Even, menjadi kewajipan plak utk muslim melindungi non-muslim sehingga mereka selamat dan aman.

Ada ayat diturunkan untuk menceritakan kisah, solution kpd satu2 peristiwa yg berlaku ketika itu, so tidak bersifat universal.

So, ada lagi bukti ayat lain?

Follow Us
Adakah ko mengamalkan ajaran Islam  selama 27 tahun ko menganut Islam?

Kalau jawapan nya ya...sepatutnya ko dah kenal apa itu ISLAM dan juga ALLAH...
mohazamer Post at 5-5-2011 17:26

ni kes lahir2 dah Islam lah ni... kat mykad aje tulis Agama: Islam.

Biasalah tu, bila waris2 ni, ramai tak nak hargai.

Kesian aku tgk spesies mcm ni. Moga2 Allah bagi hidayah dan sebenar petunjuk kpd saudara muaythaiko ni... amin.

Reply 546# underground

soklan pertama. adakah ko menguasai bahasa arab dan segala ilmu tafsir???

aku percaya ko tak menguasai benda tu. even kalo ko pandai arab pon. ratusan juta lagi umat islam tidak menguasai bahasa arab. so kalau ikut hukum orang islam macam ko iaitu quran hanya boleh difahami dgn bahasa arab. maknanya ratusan juta umat islam lagi tidak memahami quran langsung. so persoalannya camne mereka boleh percaya dgn kitab yg mereka tidak faham???

dan aku tengok ko pon pakai tafsir quran ayat surah at taubah ayat 6 tu. kenapa ko tak pakai bahasa arab???

so kesimpulannya ialah kalau quran dan hadis hanya boleh difahami dgn bahasa arab. maka islam bukan utk non arabs.

pasal ayat surah at taubah tu. kenapa ko tak baca ayat 1-5??? semuanya penuh dgn sentimen kebencian kepada non muslim dan jugak, ayat 5 menyuruh muslim membunuh non believers. ayat seperti inilah yg akan digunakan muslim utk sokong keganasan.

dan zakir naik bukannya ustaz. dia tu doktor. rasanya soklan tu tak sesuai utk dia jawab.

dan yg ketiga, ialah imam besar mekah pon menyokong terang2 penghapusan kaum yahudi drpd muka bumi ini. skang ni aku nak tanya kat ko. ko lagi faham islam dan quran drpd dia ke???

hizbut tahrir contohnya, pernah mengeluarkan arahan kepada ahlinya supaya bunuh setiap yahudi yg mereka jumpa. yg mana ini selaras dgn kehendak syeikh abdul rahman as sudais.

so skang ni ko tanya dekat diri ko, ko lagi memahami islam drpd syeikh sudais ke yg hari2 tongang tonggek depan kaabah tu ke???

ayat lain mmg banyak aku boleh bagi. rilek dulu.

Reply 548# muaythaiko

muahthaiko:

apsal tak paste sekali ayat 6 surah at-taubah....jgn laa amek separauh je...

"Dan jika seorang di antara orang-orang musyrikin itu meminta perlindungan kepadamu, maka lindungilah ia supaya ia sempat mendengar firman Allah, kemudian antarkanlah ia ke tempat yang aman baginya. Demikian itu disebabkan mereka kaum yang tidak mengetahui."

asal surah ni mengatakan tentang org musyrikin yang berjanji tapi tak tepati...hang amek takat ayat lima je...kalau baca...baca laa biar habis....jgn takat nak tembak org je....

Jika mereka merusak sumpah (janji) nya sesudah mereka berjanji, dan mereka mencerca agamamu, maka perangilah pemimpin-pemimpin orang-orang kafir itu, karena sesungguhnya mereka itu adalah orang-orang yang tidak dapat dipegang janjinya, agar supaya mereka berhenti.

muaythai K.O...kitab injil pulak dalam bahasa apa...apsal ader terjemahan untuk bahasa melayu dan ingris...emm kalau macm tu bukan untuk semua kaum laa kan...sengal la ko ni....

bro org puteh pun ada nama adam tau...ko igt nama ada untuk org arab je ke....?

Reply  underground

soklan pertama. adakah ko menguasai bahasa arab dan segala ilmu tafsir???
...
muaythaiko Post at 7-5-2011 12:01

actually aku semakin kesian dgn ko.

Aku masih menunggu ayat Al-Quran lain yg ko boleh tepek utk buktikan tuduhan ko Islam ni ganas.

Jgn paste satu ayat je. sbb itu sama lah seperti ko tgk movie kat tengah, bila ko tgk hero bunuh org jahat, ko kata hero ganas dan jahat.

Atau ko tgk movie Transformer 2, di mana start movie aje Optimus Prime dan Autobots bersama askar US adalah ganas dan jahat sbb bila jumpa aje geng2 Decepticons kat mana2 dunia ni, mesti dihapuskan sama sekali.

Camtu cara ko menilai?

Ko kata Islam ganas sbb based on current situations yg berlaku kat dunia arab dan isu2 al-qaeda seluruh dunia atau based on penilaian jumud tu sbb baca2 pendapat luar kat site2 atau forum2 luar?

Ko pernah pergi negara2 arab atau tempat berperang utk buktikan tuduhan ko?

Boleh tepek gambar?

Pernah baca buku karangan Robert Fisk? Beliau ni wartawan perang. Pendapat beliau takde biased sbb beliau selalunya menjadi org pertama yg akan sampai kt tempat perang. Baca dulu, then nilaikan.

Kenapa ko tak menilai org Kristian lebih ganas, sbb yg lebih terbukti sekarang adalah US lebih byk menceroboh dan serang ikut suka negara2 Islam seperti Afghanistan, Iraq dan terbaru Syria. Atau terbukti lebih ganas org Serbia buat genocid kat Bosnia.

Kenapa berat sebelah.

OK, aku tunggu ayat Al-Quran drp ko. Jgn konar jauh sangat bro.

mamat ni mmg pakar belit membelit....mmg org kafir wajib dibunuh..tapi sebelum tu kene pastikan sama ada kita dah cuba untuk mengajak meraka ke jalan yang benar...

bro...ko tahu yahudi tak..........yahudi lagi teruk bro....semua bangsa selain yahudi darah nya adalah halal....dan semua bangsa selain yahudi adalah binatang pada mereka...

so ko bayangkan laaa.....dalam quran ada bagi tau....kaum yahudi dan nasrani tak akan bersetuju dgn kamu (islam) selagi kita tak mengikut mereka.....ko paham laa kan...bertapa angkuh nye depa...ko tak nak komen ke...

lagi satu bro sengal...bangsa mana dan kaum mana yang asyik kene serang.......ko takkan tak perasan langsung...semua negara islma yang asyik kene serang...yang menyerang pulak siapa......Ameraka dan Israile...dua2 ni berbangsa yahudi...

kalau laa islam tu betul2 menggalakkan umat dia kearah keganasan...lebih baik mereka yang menyerang dulu dari pada diserang...di palestien... yang mati ramai adalah kanak2...tanah meraka dijajah....takkan la ko tak perasan...

mesti ko akan ckp peristiwa 11 september kan...hehe ko yakin ke yang org islam yang buat...sistem keselamatan US amat laa canggih...takkan laa senang2 2 pesawat boleh terlepas....ko pikir laa sendiri dgn akan fikiran ko yang waras......

Reply  underground

dan zakir naik bukannya ustaz. dia tu doktor. rasanya soklan tu tak sesuai utk dia jawab.

...
muaythaiko Post at 7-5-2011 12:01

kenapa plak hujah Dr Zakir ko tak nak terima? Camner ko tau dia bukan ustaz? Ko sedara dia ke?

Atau pun ko tak boleh terima sbb Dr. Zakir bukan saja hafal Al-Quran, tetapi semua versi Bible, Kitab Hindu dan kitab2 agama lain?

Then, ko cuba konar baring baik punye... Dr Zakir punye hujah tak boleh terima? LOL

Reply 550# underground

aku akan bagi, malam ni aku bagi.
cuma aku tulis yg imam besar mekah sendiri pon menyokong pembunuhan kaum yahudi. itu cukup membuktikan unsur keganasan dalam islam. skang ni aku nak tanya ko. ko lebih pandai mengenai islam drpd dia ke??? ko komen pasal ni dulu.

Reply 551# mohazamer

cehhh kanak2 dibunuh dipalestin kununnnn. modal lapuk semua tu.

Reply  underground
   aku akan bagi, malam ni aku bagi.
muaythaiko Post at 7-5-2011 13:53

ok, aku tunggu...

Reply 555# underground

ok , tapi ko lagi pandai mengenai islam drpd imam sudais ke????

O ye who believe! Fight those of the disbelievers who are near to you, and let them find harshness in you, and know that Allah is with those who keep their duty (unto Him). (123)

ni satu lagi contoh. surah at taubah. bacalah sendiri. ada banyak lagi.

Reply  mohazamer

cehhh kanak2 dibunuh dipalestin kununnnn. modal lapuk semua tu.
muaythaiko Post at 7-5-2011 14:06

jgn bias bro.

mcm tu alasan Israel dgn peristiwa holocaust - lapuk.

peristiwa 9/11 dan pendudukan US kat Timur Tengah - lagi la lapuk.
Osama pun dah mati kan, so seme tentera US kena balik US je la... LOL

Reply  underground

ok , tapi ko lagi pandai mengenai islam drpd imam sudais ke????
muaythaiko Post at 7-5-2011 14:08

aku dan tuhan aku ko dah claim bodo. So, hanya si bodoh aje layak tanya soalan kpd si bijaksana spt saudara Muaythaiko ni.

saudara Muaythaiko hanya perlu jawab setiap soalan dgn jelas dan menyakinkan.

Jangan dok konar bagi soalan lain plak.

Reply 559# underground

ye memang betul tuhan ko bodoh. engko lagile bodoh sebab percaya tuhan yg bodoh.
okler nampak gayanya engko mengelak utk jawab soklan tu. aku buat kesimpulan kat cni.

imam besar mekah seorang islamic scholar yg hafaz quran mengetuai solat umat islam di sana pon menyokong pembunuhan yahudi. dalam erti kata menyokong keganasan. takkan le pencacai macam underground yg baca quran pon silap2 merangkak2 nak lawan cakap orang yg 1000x lebih arif drpd dia. so hakikatnya underground cuba menegakkan benang yg basah.