CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Reply 538# SangPertala

baik kotakan kata tuh.. kang x pasal kat sini lak ada rusuhan..

Reply 537# medangmru

ya hampun momod..... aku jnji x nakal ngn ko.... aku nk tengok jugak....

Reply 537# medangmru

sungguh mengujakan......

Reply 542# missnourell

muahahahahaha.......       haduiiihhhhhhh..... berguling2 haku gelak nih weyhhh.....

kitew bakow ajeww......!!! kitew bakow ajeww.....!!!!!

...
SangPertala Post at 19-4-2011 06:23 PM

mengkeme sumer...jgn la bakor...

Reply 544# SangPertala

ngn momod medang sorang je okeh!

aku dh abis supan nih.... permintaan aku lom diterima kahh??

Follow Us
hai aus..eh2 igtkan uma aus tadik..slh uma lak..tgk tajuk dh mcm uma aus daaa....

hai aus..eh2 igtkan uma aus tadik..slh uma lak..tgk tajuk dh mcm uma aus daaa....
Reply 547# miamy

wrong person hokayhh.... hahahaha.... tajuk jek pong...tak same langsongg....

ngn momod medang sorang je okeh!

aku dh abis supan nih.... permintaan aku lom diterima kahh??
missnourell Post at 19-4-2011 18:35

huhuhuhuhu..... mod medang.....kalo haku nih dah cair dah nihh.... hahahahaha... ngan gaya avvy dia yg ala2 marylyn monroe tu.... cair beb..............

Reply 549# SangPertala

huhuhuhuhu..... mod medang.....kalo haku nih dah cair dah nihh.... hahahahaha... ngan gaya avvy dia yg ala2 marylyn monroe tu.... cair beb..............

jgn uols adu dombakn iols ngn momod okeh...

terus tuko mood berbual... supan okeh..supan..

Reply 549# SangPertala

sila hapdet cite sebelom aku menari2...

gigih tau aku tuko perkataan rusuhan tuh kpd menari..
sila take noted

Reply  miamy

wrong person hokayhh.... hahahaha.... tajuk jek pong...tak same langsongg... ...
SangPertala Post at 19-4-2011 18:47

huhu jgn mare gurau2 jek..aku ni nk marathon lg skali uma ko ni..bru jap tinggal dh berjela kena kejar..aiyak..

jgn uols adu dombakn iols ngn momod okeh...

missnourell Post at 19-4-2011 18:54

huissshhh... takdo lah terniat kek hati den ni haa nak ngadu domba nak oi.... den cuma bermaksud kalo eden jd medang den da bg ekau masuk uma 55XL tu haa.... dats ol dear.....

Reply 553# SangPertala

waaaa!!! x kire!!! aku nk masuk dlm umah tuh jugakkkkkk!!

sila hapdet cite sebelom aku menari2...

gigih tau aku tuko perkataan rusuhan tuh kpd menari..
sila take noted
Reply 551# missnourell

sabo neng...sabo.... hehehe... ptg lagik lah neng.... nt haku hapdet... aku janji mesti kaw2 punye aku hapdet mlm nih.... hokeyh...

hokeyh dh hbs...sambunganya??

haiiiihhhh.....baru tanye psl avvy trus tkr avvy baru plak dahh.....  hurmmm.... ak ...
SangPertala Post at 19-4-2011 17:52

sowilah ...ilah dah tuko...hu..hu....bukan sebab pertala tanya ...
.erk! dah potret ker....hu..hu.....huwaaaaaaaaaa...

Salam sume geng2 rumah angker tak senonoh aku nih....heheheheheh..... huhhhh.... nak sambung citer smalam nih....... bila aku da sound mende tu. Dia da tak kelip2 kan lampu tuh... tp kejap jek...... jap lagik, mende tuh goyangkan lampu tuh pulak....cam ade angin tolak lampu tu... da mcm lampu disko dia buat lampu tuh.... aku da terasa seram meremang tak hengat dah nih.....haduhhhh...... kenapa lah ko nak kaco aku weyhhh.... aku nak tumpang semalam jek pon..... cam tak ikhlas jek bg tumpang... cehhhhh.....

tengah aku seram2 tuh, aku wat zikir Ya Allah pulak bagi panjang sket zikir. Mlm tu punyelah panas ngan takde kipasnye...huhh... berpeluh2 jantan haku dibuatnye... Mende tu aku malas nak layan dah. Aku wat tak pot jek. zikir jek layan kepala. pas da aku rasa ngantuk sgt aku siap2kan tempat nak baring. Aku pon melayan jek zikir sambil baring. Mana tau terlena ker...selamat aku................... tak dapek jang.........!!!! mende tu tak puas ati lagik... kali nih dia dok cakar2 kat dapur belakang plak....  aku dgr betul2 bunyi tu mcm kucin mencakar jek. tetiba aku dgr bunyi cam org tersedak tuh.... camner ekk bunyi dia.... khruukkk....khrukkkkk.... khrukkkk.... haishhh.... nih bunyi hape nih....

tak puas ati aku bangun pg belakang tgk.....lerrrr..... kucin tersedak.....korang pernah dgr camner.......??? haaa...camtuh lahhh.... pastu lama lak tu bunyi tuh... haduhhh...wat saspen jek.... aku da siap2 baca2 dah......hampeh btul....kat lokasi camtuh plak kucin wat tak senonoh mlm2 nih....cehhh... aku baring balik.......
haaaaaaaa....... aku da separuh sedar ngan lena tuh aku mcm melihat di bawah sedar dan jaga.... aku dengar bunyi.....gukkkk.....gukkk....gukkkkk...gukkk..... mmg kat dlm bilik blakang tuhh... aku nmpk mende tu cam org..... pakaiannye compang campeng..... rambutnye kusut panjang..... muka aku tak nmpk....... tgh duduk sambil pelok lutut tu haa... takde bunyi takde ape tp...kejap2 dia hantuk2 kepala kat dinding tuh.... sebab dia mmg ngadap dinding pon........

aku punyelah seram tak hengat nak citer ngan korang nih pon aku amik masa lama sbb bulu roma aku yg berdiri asyik terbayang mende tu....hisssshhhh.....    tp oleh kerana aku pk dia tak ngaco aku, aku pon diam jek lah..... malas aku nak layan... tp aku berzikir jek sampai terlena..... tgh2 terlena nih lagi satu hal......kain pelikat aku yg wat tutup kaki aku nih cam ada mende bergerak2.....nih lagi satu hal...... sekali bila aku bukak mata.... hamik ko....kat kaki aku ada kucin tido. kat sebelah kepala aku ada dua ekor katak kat bawah beg yg aku buat alas kepala........... cehhhhhhhh..... aku geram, aku bangun, pastu aku capai beg plastik kuih tu, aku cekup katak2 tu masuk plastik pastu aku jalan pg belakang umah tu.............. zooooOOmm aku lempar masuk semak........

huhh....bila aku pk2 balik, gaknye mende2 nih tumpang bahang dari badan aku kot.... tp patut2 lah kan......hehehehe....katak kat sebelah kepala...mau aku tak melompat.......

pagi2 subuh adam aku da bangun rasa cam segar jek, maklum lah kan tumpang tido uma org.... aku tunggu lah membe aku nih balik. dia kata dlm kol 9 kot baru sampai dr kampung. huhh..dkat kol 10 gak ler aku tunggu. pastu masuk ler umah dia tu. di pendekkan citer, aku tanyelah membe aku pasal uma tuh........ kawan aku tanye, "ko nmpk pape ke kat uma tu......??" hissshhh... soklan cam soklan bonus plak..... aku jwb ler...." ko rasa apekebende kat dlm uma tu....??" membe aku ckp ade ler skit2 citer kat uma tu.... uma tu dulu org tua yg kat seberang jalan depan tu punye....dia bg kat anak dia yg lelaki...tp anak dia yg lelaki ada 2 org. so, yg lagi sorang nih cam cemburu abg dia dpt uma tu....

bila da cemburu, dia bomohkan abg dia. sampailah abg dia jd gila..... nih citer org lahhh... lama gak abg dia dok uma tu....akhirnye  abg dia meninggal kat umah tu jg sbb ada sakit2 lain cam darah tinggi sumelah. sape nak jg dia. dah tu susah nak bwk pg spital plak tu. nt dia mengamuk. last2 da meninggal. bila da meninggal, adeknye tanak pulak dok uma tu...tu yg pelik tu...nape lak wat abg dia camtu tp bila da jd mcm tu tanak pulak dok uma tu.....huurrrmmm.... org jenis ape lah camtu...............:@

Rate

1

hokeyh dh hbs...sambunganya??
miamy Post at 19-4-2011 20:43

hehehehe.....tu haaaa.... kat bawah tu haa.... sowy ehh mlm ni lmbt sket hapdet.... td kuar jap ngan owg uma beli brang sket....

now tgh perah2 otak tuk rewind blik cter2 tuk korang ye....sabar tau..sambil2 tu jemputlah makan pulut tu..tkasih ye sang pertala sbb blanje pulut..bagi ckit kat kwn2 yg lain..

luv u all....
mamakael Post at 19-4-2011 13:43

hahahaha....aku tumpang makan jek... halimi tukang belanje.... metacih ha limi78...... hehehehehe... jgn serik blanje ekkk...