CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: PlainJane90

Hopeless and Helpless

zulka replied at 22-11-2017 12:28 PM
utk makluman TT....selepas sy resign dari tentera sy dpt kerja kat bank sebagai driver pool.....sele ...

Omg.. tertanya2 kerja en zulka dari dulu since masalah kereta sy kena banjir tu bnyk yg u advice. Ingat kan mekanik ke... Alhamdulillah murah rezeki

TT, i penah juga merasa apa yg u rasa. Tapi i lagi lama, dah 6 tahun kat sini. Alhamdulillah dgn apa yg i ada skrg, gaji i mungkin tak lebat mcm degree holder yg lain tapi i rasa i ada kelapangan masa. Awal2 dulu rs rendah diri sgt sbb kwn2 bnyk yg kje best. Tapi bila i fikir2 balik i banyak juga kelebihan i.. Ofice i depan rumah je (jimat bnyk dh tu), i cuti sabtu ahad (x perlu outstation), lunch i boleh balik rumah makan dan solat and i cuma ada hutang kereta).

Dulu i ada fikir nk smbung master, tapi i trfikir hsbis study comfirm ke dpt keje @ gaji setanding dgn master tu. Pastu i mmg dah bnyk kali fikir nak resign, mcm i nk keje company besar sikit. Ada bbrpa interview i pegi tapi ade yg keje x sesuai or lebih teruk dr skrg. So i stop jap cari keje. I terus je keje kat company skrg. Asalnya gaji i kecik je, tapi ada increment pastu bos promote i unt better position (bukan la post besar pun tp up sikit la dari dulu). So gaji i naik sikit2 sampai la i dapat beli kereta walaupun kereta kecik janji i mampu beli   btw company i tu owner nye cina, i je melayu kat situ. Alhamdulillah i syukur dgn achievement i kat sana, dan dgn rezeki yg Allah bg kat i sepanjang keja kat sana.

Perasaan nk tukar keje tu masih ada sbb kdg2 i stress kat situ tapi selalunya perasaan tu kejap2 je. Last year i kawin, and Alhamdulillah makin murah rezeki lepas kawin sbb husband bagi elaun bulanan

Cadangan tt nk smbung blajar tu, kalo tt ada simpan duit unt bayar yuran ok lah. Kalo x better fikir masak2. Takut lagi menambah hutang. Rasanya lecturer skrg kena ada phd, tu kat ipta la. Kat ipts i x sure mcm mana. Teruskn je cari keje baru, perform well kat tempat keja skrg, i doakan moga murah lah rezeki tt. Aminn

PlainJane90 replied at 22-11-2017 08:50 AM
Dewan bahasa dah try banyak kali submit application, tapi masih tak ada rezeki kak.
Tak apa, saya ...

jadi personal tutor bm la, untuk sekolah rendah pun dah ok.  Pakcik akak dulu sebelum dapat kerja, full time buat personal tutor bahasa Melayu dari rumah ke rumah.  Pelanggan dia anak2 orang kaya Cina,  esp dari sekolah Cina yang memang tak fasih bahasa Melayu.   Masa anak2 kecik dulu pun, akak panggil personal tutor datang rumah tolong tengok2kan kerja rumah mandarin anak2, tak susah pun kerja dia.   10 tahun yang lalu akak bayar RM20 per jam.

aku cadang kan TT amik kelas kemahiran part time..
menjahit ke buat kek ke... yang kau rasa kau boleh buat..

seronok beb..
kawan aku semua gaji besar2x 4k semua.. tapi aku happy gaji kecik je asalkan aku smpai umah awal..
tak ngadap jem..sabtu ahad ada masa bersama keluarga.. hidup tak tensen..

hihhihihi now aku dah join kelas kemahiran upgrade skill.. belaja menjahit.. syok juga dapat jahit baju sendiri n seluar sendiri..

side income? tunggu aku mahir dulu.. hahahahah

Naatasha replied at 26-11-2017 01:19 AM
TT, i penah juga merasa apa yg u rasa. Tapi i lagi lama, dah 6 tahun kat sini. Alhamdulillah dgn apa ...

betul untuk jadi pensyarah University Awam(UA) kena ada phd, kawan saya ada phd tapi tak publish indexed jurnal dapat la keje UA tapi gaji dibayar DS45 bukan DS51, maksudnya gred gaji utk master bukan phd, kalau jadi pensyarah swasta pulak gaji tak memberangsangkan unless uni besar mcm LimKokWing ke

Naatasha replied at 26-11-2017 12:55 AM
Omg.. tertanya2 kerja en zulka dari dulu since masalah kereta sy kena banjir tu bnyk yg u advice.  ...

pomen tu sambilan ja....more to hobi

Follow Us
Waalaikumussalam TT.
I feel you. Dalam fasa transition zaman belajar ke dunia kedewasaan mula-mula dulu pun gelabah mcm awak la. Nak add skills, nak travel, nak gaji banyak (pulak tuh kawan2 gaji sedap even baru grad), memanjang rasa nak tukar kerja, tak sanggup nak kerja bidang sy belajar . I took my time off for a while. Set balik fokus. Take things slow. Accept my own circumstances. Embraced the negativity i felt instead of being in denial that i was jealous and sad and anxious when comparing my life with my friends. I thought taking an exit from the life i was living was the way. But then i learn that things got so much easier when i learn to just accept my own circumstances. Sure, kwn2 sy gaji lagi sedap, dah start fasa kehidupan yang baru dgn pasangan masing2, more matured & experienced than me. Tapi tu life diorang la. Life sy life sy la . I focus on the things i want to and can do, one at a time.  The famous phrase on internet now is "you're living in your own pace". Ke lebih kurang camtu la ayatnye. Sorry tak ada nasihat or solution nak bagi pun. All the best to you

nasihat sebagai org tua ye...dolu2 pon penah rase macam ko gak
down sebab mcm2, kerja yg bukan bidang, dpt sambung belajar tapi disekat
last2 amik keputusan

"SERAH PADA ALLAH SEGALA-GALANYA"

Alhamdulillah....semuanya ikut aturan ALLAH.

Edited by Hana at 8-12-2017 02:19 AM

2 bidang kerja yang sentiasa ada permintaan - berkaitan kanak2 & makanan.

ada kesabaran lebih tak? kalau ada, lanjutkan pelajaran dlm kanak2 ke apa utk mengajar kat tadika.
kalau tadika tu ada daycare, boleh lanjut jadi cikgu daycare.  setiap perumahan ada tadika tau. bukan 1 tapi ada 2-3 tadika. pastu kalau dah banyak pengalaman jadi cikgu tadika, buat loan bank pastu jadi pengusaha tadika. tapi,under franchise la senang sket. dah ada NAMA. kawan aku buat mcm ni.
aku? malas nak belajar apa2. otak dah tepu.

ada kesabaran 30%, jadi la home tutor utk BM. BM tak senang. nak selamat jadi tutor BM utk sekolah rendah. ada parents yang demand nak cikgu sekolah tu, takpela. tapi, ada lagi parents yang tak demand, janji anak dia buat latihan sket utk exam pun cukup baik dah.  misti boleh jumpa parents mcm ni.

dah tua2 nie aku rasa mcm nak jadi kerani ajek. hahahahaha. penatlah. pergi keje jem. balik jem. jem skrg teruk betul.
dapat gaji rm2-3ribu cukupla. lepas hutang sendiri. pastu nak beli jajan utk diri sendiri & anak2. eh. ada kerani gaji rm3k ni?

onexox97 replied at 28-11-2017 08:30 AM
betul untuk jadi pensyarah University Awam(UA) kena ada phd, kawan saya ada phd tapi tak publish i ...

i cita2 nak sambung sampai master lah u nak jadi tutor
i malas dah nak kerja office
tak kerja pun boleh tapi itulah i rasa bosan pula sebab dulu pernah 2 tahun cuba jadi housewife
mereng kepala
so i kena kerja

TT kalau nak masuk bidang HR, kena ada experience
kalau nak start bawah balik, gaji ciput sangat untuk HR ni

u cuba luaskan apa yang u ada sekarang dengan kembangkan bakat dan cari more knowledge pasal bidang yang u suka
u kena explore dan kena berani
kalau u minat bidang sastera dan penulisan, u cuma hantar artikel-artikel penulisan u kat majalah2
dan u buat blog khas untuk penulisan
jangan takut kena reject.. sebab u takut dengan reject lah u rasa u stuck
nak jadi orang yang berjaya kena berani cuba cuba dan cuba
kalau u terpaksa hantar 100 naskah pun.... u hantar je
cuba u baca pasal orang yang berjaya... biasa kan diorang akan kena reject at 1st n 4,5,6x seterusnya.. kali ke 50 baru berjaya

MyNameIsIris replied at 8-12-2017 12:06 PM
i cita2 nak sambung sampai master lah u nak jadi tutor
i malas dah nak kerja office
tak kerja pu ...

sambung la sampai phd terus
skrg wat master kat oum kan
nanti sambung phd uitm
yuran murah, seronok

tapi kan lagi la seronok jadi surirumah
dulu 10 bulan jadi surirumah
xda satu hari pun rasa bosan
tapi bila mintak kerja dapat la pulak
bila dah dapat monyok je kat tempat kerja
mcm culture shock sbb terpaksa kerja
ramai kakak2 tegur senyum la sikit
bos pulak bagi salam kat kita, patut kita bg salam kat bos
nk wat macamana tak boleh nak adapt bila terpaksa bekerja

onexox97 replied at 8-12-2017 12:14 PM
sambung la sampai phd terus
skrg wat master kat oum kan
nanti sambung phd uitm

taklah... sekarang degree je
baru merangkak ni ha tapi better late than never kan

i bosanlah jadi surirumah
10 bulan sedaplah... i dulu 2 tahun jadi surirumah
terus mereng kepala

i ingat habis degree terus sambung master
then habis master buat part time tutor kat IPTS
pastu kalau rajin, sambung phd

MyNameIsIris replied at 8-12-2017 12:19 PM
taklah... sekarang degree je
baru merangkak ni ha tapi better late than never kan

hikhikhik seronok la surirumah
best tu
hobi saya adalah duk sahaja2
impian saya surirumah
tapi mcm tak tercapai jek
takpalah bila kerja bantu suami n anak2jugak

master kejap je
u ambik coursework jangan ambik full research
susah

onexox97 replied at 8-12-2017 12:32 PM
hikhikhik seronok la surirumah
best tu
hobi saya adalah duk sahaja2

kalau jadi surirumah dapat allowance bulanan 2-3k sedap lah u
sebab i ni suka jalan
masa i housewife pun i asyiklah keluar gi mall angkut anak
pstu weekend pun gatal nak jalan juga sebab boring duduk rumah takde kawan
dulu ada gak plan nak berhenti kerja kalau anak masuk darjah 1 tapi itulah
mak sendiri tak kasi stop kerja

saya ambil electrical engineering
1st job, keje kilang bahagian quality (statistik)
2nd job, keje kilang bahagian quality (inprocess)
3rd job, keje gomen

setakat ni memang keje x kena bidang pon
tapi layankan aje, sebab hidup seharian perlu duit

kepuasan?
2nd job sebab KPI byk meet dan memang keje all out, dapat result, dpt appreciation

cuba explorer apa peluang yang ada dan jgn letak high hope sgt pada sesuatu sebab kalau frsut susah nak bangkit semula.huhu

Saya berminat belajar bahasa asing sebab saya suka nak faham apa yang orang cakap
saya sendiri teringin nak belajar mandarin
kalau suka mandarin, silakan belajar. part time pon boleh
sebab kita pon xpasti apa rezeki di bidang tersebut

Jadi, kalau saya di tempat awak, saya akan belajar apa2 kemahiran
sebab orang lain perlukan kemahiran
contohnya berenang, skuba, menjahit, memasak, self defence, language etc
sume  ni boleh buat duit secara part time/ full time

sebab sekarang orang2 akan bayar utk dapat benda2 tu
nak jahit baju? hantar tailor
nak pandai surviving skill di air/ lengkapkan diri dengan kemahiran sunnah? kena masuk kelas renang
nak makan sedap?orang ambil tempahan catering/bakery
takut keadaan sekeliling? orang register kelas self defence spt taekwondo, silat etc
nak ajar anak bahasa asing? mak bapak yang xpandai bahasa asing kena hire tutor utk ajar anakhope u consider utk belajar apa2 skill

Nak tanya apa job scope tt skrg? Memang bosan sgt ke?

Akak ni pun grad U. Lepas abes study, keja bidang yg tak berkaitan pun. Sipi2 ja.
Sebelum ni keja agak ok then berenti. Sekarang jd kerani. Almost everything kat ofis ni akak yg buat. Gaji pekerja, permit pekerja, quotation/ invoice, order barang, pegi bank, pegi jumpa cust dll la. Company ni kecik sebab tu kerani pun sorang ja. Tapi akak rasa akak belajar banyak sgt benda. Dalam masa yg sama, akak jual kek. Seronok oii.

Kita tak perlu compare kehidupan kita dengan org lain rasanya. Tt kena fokus dekat benda apa yg tt suka then go for it.