CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: wanrahman

Serabut

If TT mmg tak mampu nak berbaik dgn abg tt, tak mampu nak berbaik dgn family tt and tt terasa lonely sgt, tt dekatkan diri dgn Allah. Buat apa2 niat kerana Allah. Kalau tt selalu fikir mcm tu, trust me takde apa yg boleh halang tt dari dpt apa yg tt nak. Like now, i percaya ego is everything. Bukan ego tt je, ego abg tt, ego family tt. Kalau tt put Allah first instead of ego insyaallah Allah akan permudahkan segalanya utk tt.

Hi
Mcmn tt rs skrg
Dh berbaik ke

Kau hanjenggg kan dia balik dik.

wanrahman replied at 4-7-2018 01:47 AM
Salam semua forumers. thanks bagi nasihat. mungkin orang tertanya-tanya kenapa psl orang lain ko nak ...

Aku faham perasaan kau tt. Untunglah orang2 yg ada siblings yang baik. Aku ada pengalaman macam kau juga.. tapi aku x mau cerita kat sini. Dendam dan sakit hati masih ada.. apa aku buat? aku kurangkan bercakap dgn beradik tu dan kurangkan berfikir berlebihan. Mungkin aku lain sikit sbb perempuan, buat muka majuk sikit2 tu benda biasa. Lelaki mungkin susah sikit tunjuk muka. Entahlah aku gatal tangan nak cerita kisah aku..tapi tak boleh. Cuma sekarang aku fikir, apa2 yang buruk terjadi masa kecil, aku pikir tak pyh la amik hati sgt, sebab masa tu pun budak2 lagi kurang matang. tapi bila dah dewasa ni, aku tak ada nasihat yang baik untuk kau, nak suruh berbaik pun susah... sbb sakitnya tuh di hati susah nak ubah.. kira luka lama bukan tambah baik, tapi makin parah. eh. Lagi2 la kalau dua2 lelaki. ego tinggi melangit. hmm..

tt..apa yang abang tt hebahkan tu ada betul ke tak betul? kalau betul ia berpunca dari tt sendiri so tt kena ubah perangai tt..kalau tak betul tt berbincanglah dengan parents tt. beritahu perkara sebenar..luahkan segala apa yang terkandung dalam hati tt selama tt hidup ni..tt jangan seksa diri sendiri..jangan pendam takut nanti lama kelamaan jadi dendam.

tt maafkan je lah abang tt tu, insan yang memaafkan tu sangat mulia disisi Allah..ya betul doa orang yang teraniaya tiada hijab so tt boleh doakan apa-apa sahaja untuk abang tt..dan lagi baik jika tt doakan dia buka hati dia dan minta maaf dengan tt..kalau dia tak nak minta maaf jugak tt maafkan je lah dia..

tt mesti boleh..kadang kadang ikhlas ni datang selepas keterpaksaan ..tt u can do it..