CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: skywalker

BANGSA MELAYU & ISLAM DI MALAYSIA DALAM BAHAYA !!!

Originally posted by skywalker at 7/18/06 05:38 AM
IA BAKAL MELENYAPKAN HAK KEISTIMEWAAN ORANG MELAYU DAN MENGHANCURKAN AGAMA ISLAM DI MALAYSIA BUAT SELAMA-LAMANYA !!

let me get this right. how can this whole thing lenyapkan hak keistimewaan orang Melayu?

Originally posted by skywalker at 7/18/06 05:38 AM
Sekiranya hujah ini diterima dan dipersetujui oleh Mahkamah Persekutuan beberapa KESAN AMAT BESAR DAN AMAT BAHAYA akan berlaku ke atas kedudukan undang-undang Islam dan orang Islam & bangsa melayu di Malaysia..

if it's constitutional it should be accepted. nak wat cammana, dah constitution terletak paling atas skali dalam undang-undang Malaysia. so, it's the constitution that may have to be changed, not whether or not the argument should be accepted.

norelle This user has been deleted
teruk melayu mesia ni especially teenagers. Tgk je la kat KLCC tu bercium, berpeluk, mlm2 clubbing, zina dah jadi lali, muntah kedarah arak dah jadi lali,.. mmg suke hati atuk tiri laki mak die org je...

Yg kaya dgn cara hidup kaya clubbing/arak/zina... yg miskin dr kampung jadi rempit dan nak jugak life mcm si kaya.. tapi bukan semua cam tu la.

Semoga mereke semue berubah..

wassalam

harith_hadi1204 This user has been deleted
Originally posted by norelle at 22-7-2006 02:02 AM
teruk melayu mesia ni especially teenagers. Tgk je la kat KLCC tu bercium, berpeluk, mlm2 clubbing, zina dah jadi lali, muntah kedarah arak dah jadi lali,.. mmg suke hati atuk tiri laki mak die org ...

bagoss..bagoss..remaja hari ni kalu ditegur marah2..kata lantakla nak wat apa pun, janji xkaco org.tp dorg xsedar, dorg dah susahkan masyarakat..bila wat maksiat,lahir je anak luar nikah, pastu gi buang, last2 jabatan kebajikan masyarakat lak kena amek, pelihara..menyusahkan kerajaan je..n paling sian baby tu la..yg merempit tu kalu dia accident ngan geng2 dia tu lain la..ni kalu gi langgar lembu org ke, anak org ke, bini org ke, bapak org ke...x ke menyusahkan org lain yg xbersalah?xpun jd cacat seumur hidup, x ke menyusahkan mak bapak nak jaga dorg seumur idup..x pikir kesan langsung...

saya suka baca pendedahan Mastika..paling suka baca tang sms tu..berapa byk yg mengamuk bila pekung di dada di buka..

saya rasa ini agak relevan gak ngan perbincangan sbb tajuk thread ni ttg Melayu & Islam kan..

saya cintakan agama saya, Islam..saya sygkan bangsa saya, Melayu (walau saya juga berdarah Cina)...

hmmmm....reply to norelle and harith_hadi1204

di pagi2 ni, komen anda trasa begitu dekat di mata jauh di hati...

x nak sambung lagi kutukan terhadap bangse sendiri, cukuplah tu...smue dah sedar tentang keterukkannye...

saye tgk yg buat maksiat ni, the most touching part is muke bangge mereke...  lebih kurang camni:nerd:

kenape lak diorang bangge ye...?? coz they are thinking they are doing the rite thing...

and why in the which one hell they are thinking they are doing the rite thing???

sy nk minta pendapat korang tentang TV...yes...TV

kotak kecil ini kini sudah flat tapi makin banyak plak setan duduk ktdlm tuh sampai maksiat nampak indah dan menjadi THE RITE THING to the wrong people...

camna pompuan sekarang ni tak seksi kalo semua iklan asyik tunjuk pompuan mandi je...
pastu ade plak iklan pasal pampers wanita....maSyaAllah...ini reality... model die senyum je...
tapi ramai tak kesah pasai iklan2 lucah ni...sedih laaaaaa....

gaye hidup barat plak subur je dlm tv tu...all of this are repeatly shown, camne tak lekat di hati...
smue org kalo bleh nak involve ngan  tv.... dan kalo nak masuk tv mane bleh pakai serban or tudung labuh... nanti kamera lari...

adekah TV puncenyer!!!?
saya sungguh sdih dan hanya tengok kartun je skang....

p.s=hmmm...wat to do:pmuka:

macamff: je... sori...

[ Last edited by  ussopp at 22-7-2006 09:18 AM ]

tiM This user has been deleted
Originally posted by ussopp at 22-7-2006 08:10 AM
di pagi2 ni, komen anda trasa begitu dekat di mata jauh di hati...

x nak sambung lagi kutukan terhadap bangse sendiri, cukuplah tu...smue dah sedar tentang keterukkannye...

saye tgk yg buat m ...

TV??? yer tv,
Tvlah yg menjadi tampat mengadu bagi Mufti Perak hari tu. Mungkin benar statement nik aziz suatu ketika dahulu menyindi penentangnya... dia mengatakan 'Saitan nak bantupun boleh'.... lebih kurang begitulah mesagenya.
Tapi pada pandangan saya tiada masalah dengan TV walaupun anda memfocuskannya pada iklan yg anda tafsirkan lucah! rialitinya adalah pemikiran anda yg telah rosak dengan kecenderungan berfikiran lucah melihat apa paparan sekalipun. Melainakan Dibungkus, dibalut dan disalut tanpa boleh menafsir sedikitpun mengenai jasatnya yg sebenar.
sayapun tak suka kalau TV menganjurkan pesta hubungan kelamin sbagai rancangan paparan umum. sekadar iklan Shampoo, iklan tongkat ali- kacip fatima iklan tuala wanita... tidak menggunakan pendekatan lucah(secara definisi universal)!

Mungkin TV anda yg flate itu dlm bahaya. I takut ia di dihukum atau di rogol mungkin...

Follow Us

He...he...

Originally posted by tiM at 22-7-2006 02:07 PM

TV??? yer tv,
Tvlah yg menjadi tampat mengadu bagi Mufti Perak hari tu. Mungkin benar statement nik aziz suatu ketika dahulu menyindi penentangnya... dia mengatakan 'Saitan nak bantupun boleh'. ...

beginilah mr.Tim  ye.....

saya tau mungkin bagi org seperti anda, perkataan lucah untuk tv memang kurang sesuai atau melampaui batas...
saya hanya melihat bahaya yang mendatang apabila sesuatu masyarakat tidak kisah lagi mengenai etika, atau kesopanan...

ya, jika kita berfikiran terbuka semua benda boleh diterima..... maybe suatu hari nanti orang boleh jalan tanpa pakaian kerana semua sudah berfikiran terbuka dan tidak memandang telanjang itu dari sudut lucah..he...he.... ini tidak mustahil  sebab pakaian seksi zaman skrg pun dah mcm telanjang dah...the best part is everybody  trying to not to feel shame at all... semua trima je
Islam menggariskan panduan yang cukup baik tentang etika dan kesopanan agar masyarakat sentiasa bermaruah dan mulia... sebab tu org Islam SEPATUTNYE memang sensitif tentang etika dan kesopanan...

boleh kah kita expect masyarakat yang mulia dan berkhemah jika anak2 mudanya berpakaian kurang senonoh...BOLEH!!
bolehkah seorg pompuan mengharapkan tidak diganggu oleh lelaki apabila pakai menjolok mata...BOLEH!!
bolehkah anda mengharapkan lelaki yang mata keranjang dan tinggi paras hormon kelelakiannye tgk pompuan yg seksi tapi di hatinye rase begitu aman damai seolah2 melihat sunset view yg indah....MESTILAH BOLEH...
bolehkah seorg pompuan yang suke dedah sini sane tapi hatinye begitu innocent.......hmmm....:love:

BOLEH KE?????

BOLEH BLAH!!!!

mr.Tim...saye amat bangge dengan Islam yg nampak macam kolot nie... segala perintah nye tentang etika seolah2 mencegah kekalutan dari timbul....... bukannye tak leh seksi, bleh...tapi dlm rumah....khas untuk seorang suami atau isteri je....
bukan untuk semua mata di dunia ini...

cara hidup barat menipiskan rasa malu banyak meruntuhkan moral...dan TV besar sumbangannya...

to be fair, bukan smue dari barat itu buruk...saye ske kemajuan diorang..diorang memang bijak...cume etika mereka tak balance ngan teknologi diorang...

lagipun dlm Islam, dunia ni bkn tempat utk bersenang2....

kalo awak suke gaye hidup barat, sukelah... tapi saye tak....dan saye tak ske tgk org Islam jadi mcm imej dlm tv...

Budaya tak malu, telus, lantang, berfikiran terbuka, dan teknologi bukan budaya barat. Ia boleh kita panggil budaya maju. Kerana Jepun juga mempunyai pendekatan yg serupa, malah lebih hebat lagi. Saya tak setuju budaya kolot itu budaya Islam tapi ia adalah berlaku kerana tafsiran org islam mengenainya begitu maka jadilah ia begitu.

Soal nafsu yg tinggi itu juga teransang kerana tafsiran yg kolot tadi barangkali!... Itu saya tak pasti kita dalami bersama, di mana silapnya dan apa puncanya yg menghadkan org islam utk maju sekaligus masih beragama...

ok...

cam tu la...

tapi sedikit mengenai budaya tak malu tue...

kalo tak malu untuk beri idea baru, lantang, berfikiran terbuka yang betoi, kreatif,  itu semua orang pun mahu.... Islam pun suruh....

tapi kalo tak malu bukak baju, saye tak rase semua org ske...mr. Tim suke kot??? haaaa.....

tapi saya yakin mr.tim pun beretika orangye...sebab tu mr. tim suke akan kemajuan

Originally posted by ussopp at 22-7-2006 03:28 PM
cam tu la...

tapi sedikit mengenai budaya tak malu tue...

kalo tak malu untuk beri idea baru, lantang, berfikiran terbuka yang betoi, kreatif,  itu semua orang pun mahu.... Islam pun suruh.. ...

Siapa kata iklan tv ada buka baju? Atau ada iklan tuala wanita tunjuk di mana dan bagai mana cara-memasang tuala itu??? tidak bukan!?. isunya di situ jerr. apa lagi yg TV lakukan dewasa ini? saya ingat zaman P. Ramlee dulu lagi terbuka cara pemakaian dan/atau peradaban dlm TV. Tapi masih tidak mencapai tidak pakailahhhh! :geram:

[ Last edited by  tiM at 22-7-2006 03:43 PM ]

Saya berharap saya x berbincang dgn org yg kolot di sini.

kite blom lagi la....

tapi org putih dah....
they call it NUDIST.... very cool...
to cool to be true....
and this is the real technology of benang halimunan...

you must try it....

Originally posted by ussopp at 22-7-2006 03:46 PM
tapi org putih dah....
they call it NUDIST.... very cool...
to cool to be true....
and this is the real technology of benang halimunan...

you must try it....

U ada tengok TV Jepun? China dan korea....
X delah sampai x pakai baju... kerana setiap kerangka masyarakat masih ada yg mempertahankan maruah, adap dan tatasusila. Bukan kerana faktor x dirogol selaki ketagih nafsu..... tapi sekadar kaedah menghormati yg perlu ditunjukkan pada generasi muda yg yg cenderung utk mencuba menginginkan kebebasan. Sampai suatu masa nanti dia akan faham juga apa itu tatasusila dlm bertamadun. hadnya buukan sekadar soal agama tapi moral....

generasi mudah (remaja) perlu ditangani dengan bujak. itulah yg difahami oleh seluruh tamadun manusia. bagaikan menarik rambut dari tepung bukan! kalau kita kata semua tidak! semua x boleh (haram)... Maka mereka lagi liar. oleh itu ada kes buang anak tu (agaknya). perlu beri mereka sedikit ruang utk mengexpresi kehendak dan harapan mereka to dlm usia remaja. Jgnlah sampai membiarkan mereka menghisap ganja pulak!

salam,

Tetiba teringat pulak peristiwa Singapura keluar drp Malaysia.

Ketika itu pemimpin Melayu terlalu tergesa2.

Dulu tanah... sekarang Islam...

Dengan pengaruh dan putar belit org2 tertentu adakah pemimpin2 Melayu akan membiarkan Islam tergadai?

Tanah ker yg menyebapkan Singapore dibenarkan utk keluar? Bukan keistimewaan Bumiputera??
Kalau gitu ukurannya, entah siapa pulak yg akan dibenarkan utk keluar (maju sendiri) utk mempertahankan Islam... gitu persoalanya?

X nak Tanah tergadai maka tergadailah Singapor?
X nak Islam tergadai entah siapa pulak yg mengikuti langkah Singapor.

Itulah hakikat hidup. Kita kena pilih satu.

Originally posted by tiM at 22-7-2006 05:08 PM
Tanah ker yg menyebapkan Singapore dibenarkan utk keluar? Bukan keistimewaan Bumiputera??
Kalau gitu ukurannya, entah siapa pulak yg akan dibenarkan utk keluar (maju sendiri) utk mempertahankan Is ...

Mengapa org Melayu yg perlu memilih?  Semua itu memang hak org Melayu... tanah dan Islam...

ok...

takpalah mr Tim...

masing2 ada pendapat masing2...

saya cuma risau akan bangsa sendiri...risau kalo agame diabaikan...

Originally posted by fleurzsa at 22-7-2006 04:42 PM

Mengapa org Melayu yg perlu memilih?  Semua itu memang hak org Melayu... tanah dan Islam...

Aku teringat pulak org Israel yg mengaku Tuhan dan tanah milik mereka yg dikatakan mereka rampas sekarang di palestine. Ader ke tujan jadikan tanah untuk bangsa tertentu?

Originally posted by tiM at 22-7-2006 05:56 PM
Aku teringat pulak org Israel yg mengaku Tuhan dan tanah milik mereka yg dikatakan mereka rampas sekarang di palestine. Ader ke tujan jadikan tanah untuk bangsa tertentu?

Stick the discussion to the topic plz. Thanks

OK!
Kenapa saudara/i mengatakan Islam dan tanah adalah milik Melayu? Bukankah Tuhan mencipta agama dan bumi itu untuk semua umat manusia? Pada pendapat saya pemikiran sebegini yg menyebabkan perkara yg berlaku di palestine. itu sahaja!. Bukan nak keluar tajuk.