CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mojarean_X

[Tempatan] BERHENTI harapkan duit ANAK! Anak terhimpit, hidup pun susah

seri_mawr replied at 21-2-2024 08:43 AM
aku setuju yang ni...

duk rumah org2 tua yang buat actviti mengaji ...belajar ilmu agama...aku ra ...

Aku faham sangat pemikiran anak-anak kena jaga orang tua. Sebenarnya benda ini dipraktik zaman dahulu kala. Pada zaman tu ibubapa dan anak tinggal berdekatan atau berjiran di kampung. Setiap hari boleh singgah jenguk orang tua. Tempat kerja pula di pekan dekat kampung.

Tapi zaman sekarang dah tak macam tu. Anak kerja jauh di bandar manakala orang tua di kampung. Orang tua kena bergaul dengan orang sebaya mereka.

ehh bukan anak itew rejeki???

Suchi replied at 21-2-2024 07:16 AM
Itu mmg tanggungjawab ibubapa bknnya anak2 buat loan ngn dorang pun

Kenapa la anggap semua tu mcm h ...

Yer... berpegang lah pada konsep ni selamanya..sbb selagi ikot law ni, aman2 je hidup sbrnya.. toleransi. Mak bapak jgn letak amount nk berapa. Anak2 pulak jgn kedekut2. Masing2 saling paham. Aku x open, aku xkn p dduk umh ongtetua bila dh tua nnt. Aku harap ank aku sudi je bela aku smpai aku meninggal.... nk jugak rasa air tgn anak aku, menantu aku..cucu aku... why nk asing diri merendah diri sngt smpai x depend pada anak? Anak kita darah daging kita. Kena saling jumpa, dduk besama.. silaturahim. Aku x open lgsg klw bab nk ke rumah ongtetua/ pondok.

Pondok for me ok sbb ada baca kitab2 tp rumit sikit sbb undang2 xbg anak2 dtg jenguk sllu. Kdg anak amek mak ayh balik kg lama sikit pun ustz bising. Dduk pndok ertinya skli dgn ikut undang2 pondok. Mcm pattern asrama. Ustz pantau jugak dsplin toknek2 situ. Plus, aku dgr d pondok skrg dh mcm2 isu, berpuak, gaduh sesama toknek pun ada...

kalau kau tau kesusahan ibubapa membesarkan ...menyekolahkan..bergolok bergadai...takkan xde langsung niat nak menolong bila mereka dah x bekerja...sikit buat cara sikit..ada rezeki lebih bagi lebih

mana boleh pukul rata semua.. lain family lain jalan hidup.. kau tak nak tanggung mak pak atas apa sebab trauma sekalipun tu masalah dugaan cabaran kehidupan kau, jangan la hasut yang lain pulak..

tapi boleh pertimbang untuk terima pada kes:
- jenis degil kepala konrit sampai kena scam ratus ribu juta lepas tu nak kena tanggung sampai mati.
- jenis degil kepala konkrit sampai kena potong kaki kencing manes, dah tu nak melayan cuci luka etc ke hospital sampai mati.
- jenis masa senang sibuk dengan family baru dah susah cari family lama.
-etc.

Manusiabesa replied at 21-2-2024 06:26 PM
Yer... berpegang lah pada konsep ni selamanya..sbb selagi ikot law ni, aman2 je hidup sbrnya.. tol ...

Makpak yg nk dok dgn anak² bila tua nnt kena la pandai² jaga hubungan dgn menantu pompuan kalau nk dok dgn anak lelaki. Jgn dok buat menantu mcm musuh, mcm kuli kat rumah, mengata menantu, hina menantu..ujung2 dok harap menantu pompuan jaga. Anak lelaki bukannya dok rumah spjg masa, yg dok.hadap kita nanti menantu pompuan tu lah yg kita dok.caci hina jadikn kuli masa badan kita masih kuat.

Follow Us
chandrahusin replied at 21-2-2024 09:06 AM
Percaya lah ckp aku
anak2 yg baik berbakti pd Mak Ayah akan hidup lebih baik
kwn2 aku mmg jenis baik ...

ada nampak kawan aku promote satu kawasan yg N9 yg diaorg diri kan rumah2 utk kita yg nak dok situ masa bersara atau bila dah tua. Cantik juga rumahnya, ada pengisian juga mcm kelas2 agama. Rasa tertarik juga, ada masa nak ajak suami gi tengok

mak ayah aku x pernah minta dbalas ke apa, tapi aku melihat sendiri kesusahan masa mereka membesar kan aku, setelah arwah ayah meninggal pun, x akan sehari pun aku tak bacakan al quran dan yassin utk dia, sebb rasa dia sentiasa hidup dlm hati aku, aku x mengharapkan apa2 dr anak2. Syukur alhamdulillah sgt jika mereka berjaya dunia akhirat.

nw111 replied at 21-2-2024 10:30 AM
Siblings you X keje ke ...sapa sponsor dia org

kerja tpi gaji x setimpal lifestyle, sbb dh terbiasa mewah, laki masing2 pula kerja biasa jer so duduklah rumah emak aku ramai2 bwa laki masing2
emak aku lak dpt duit dri anak2 yg merantau, kira duit tulah buat bayar bil api, air, brg dapur semua

krustykrab replied at 21-2-2024 08:47 PM
Makpak yg nk dok dgn anak² bila tua nnt kena la pandai² jaga hubungan dgn menantu pompuan kalau  ...

Aku xda anak laki..aku ada anak pempuan...aku sndiri xnmpk masa dpn cmna... akal manusia mmg limit... cuma aku target aku akn didik anak aku hargai aku as mak dia. Sbb aku skrg pun tnjuk dpn anak aku cmna aku hrgai mak aku.... ibu nk dduk dgn anak llki aku xtau cmna sbb aku xda anak llki.... and mana tau kot umur aku pendek...lg sng...xpelu susahkan sesapa... tp smpai bebila dlm dada aku ni berpendapat ibu bkn jdi beban yg susahkan anak².

tolong la sekadar mampu

yg penting jgn menyusahkan parents bila da beso dan blh usaha sendiri

Decaffeinated replied at 20-2-2024 10:57 PM
Anak itu pelaburan. Dah masuk dalam kubur pun dok harap anak hantar pahala.

Hahahahahhahahahahahhaaaaaa

azimodin replied at 21-2-2024 12:12 AM
Aku sangat open dengan idea duduk kat rumah orang2 tua lepas pencen. Bukan yang selalu masuk surat k ...

Macam retirement homes kat negara maju.

azimodin replied at 20-2-2024 05:12 PM
Aku sangat open dengan idea duduk kat rumah orang2 tua lepas pencen. Bukan yang selalu masuk surat k ...

Kita sama. Apa pulak gila. Orang fikir untuk kesenangan anak2. Cei. Lagipun tamau aiol jaga cucu kalau dah tua bangka. Aiol nak rileks.

chandrahusin replied at 21-2-2024 09:06 AM
Percaya lah ckp aku
anak2 yg baik berbakti pd Mak Ayah akan hidup lebih baik
kwn2 aku mmg jenis baik ...

Murah tu. Senior retirement home yg ade kat area KV ni ade yg cecah 8k sebulan. Tu jenis premium la kot. Harga zaman kita jadi warga emas nnt tah2 boleh jadi double.

Dari umo 18 sampai 72, ada 54 tahun...
Keje sampai 72 ka 72 dah kiok?

Euwwe so hancing thread ni

Iols takleh paham org2 yg dok pikiaq anak ni investment.. iols kalau nak anak sbb nak bff ala2 mcm angelina jolie dan anak2 dia..

Wow. Western btul pemikiran acik2 semua. Cucu2 mat saleh semua lbh agungkan Datuk nenek dari mak bapak sendiri. Sikit2 resepi nenek, sikit2 memori dgn Datuk. Habis tu mak nko tak pandai masak ke, bapak  nko hilang ingatan ke? Smpai xde benda yg blh dijadikan memori. Apa aku merapu ni?

I memang tak nak jadi sebagian dari sandwich generation. I jaga nenek I sampai meninggal, I dh rasa susah jaga orang tua nyanyuk n bedridden without any assistance. Family members yang lain tau jenguk sejam dua, mulut laju je nak komen itu ini, padahal memasing takde sorang pun jaga nenek 24jam, 7 hari seminggu, takde cuti, takde relief. I tak nak tua! Bila kesihatan I dah mula merosot, I nak mati je. I tak nak peduli orang kata berdosa ke, masuk neraka ke, I nak pergi negara yang benarkan assisted dying, plan je hari nak mati.