CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: easy81

x- girlfren husband keje satu tempat

Originally posted by easy81 at 22-10-2007 04:49 PM
ye ke cenggitu. tapi minah nih rame gak teman tapi mesra die. sejak belajar dulu die memg rame org minat..tp tak tau apsal tak kawen2.

minah ni memg sopan dari segi pakaian ..tak penah lah nam ...

org perempuan blum kawen mmg rasa mcm tue secara otomatik..rasa rendah diri..rasa loser..rasa diri tak laku..
sbb masyarakat dah letak standard umum spt dibawah :
laku = dah kawen.
tak laku = blum kawen.

ade gak org macam Z ni yek... kalo aku tak sampai hati nak buat camtu...
aku yg rase segan balik... ape plak org kate nanti...

for easy... jaga yr hb baik2 tau...

Originally posted by hemorion at 23-10-2007 12:59 AM

ekekkeek, ada benar gak theory hana nih.....

tak kisahlah easy dear, dia taknak salam jangan amek hati, jangan terasa pun, tak perlu malupun....sebab mereka-mereka yang memandang tu men ...

itu bukan theory. itu mmg kenyataan pun.
hana boleh dpt rasa ape perempuan tu rasa.
hana pun ada ex seofis. rasanye..kalau setakat borak2 mcm biasa tu takder hal kot. dah seofis.
tapi..jgn ler...ya tuhan ku..aku ter jumpa wife ex aku tu..masa dinner ke..masa family day ke..
tak tahu mcm mana nak react. maybe buat2 tak nampak kott..

yela..mana tau..perempuan tu ckp dlm hati "tgk..sapa menang? aku tau..ko tu..pilih pilih sgt..tgk2 blum kawen..jadi andartua.. padan muka"
malu tau..  sbb tu kalau boleh..tanak been introduce or kenal pun.

err..btw..aku nak tanya..kalau easy81 pikir mcm tue tak? kt bekas gf laki hang?  ke..aku yg pikir terlalu bukan2? terus terang ek. jgn guna ayat ambik hati.
sbb kalau betul pikir mcm tue..nnt hana nak lari teruslahh.. tak pun..sorok muka bawah tanah mcm burung kasawari tu..

nnt esok lusa..ada org nick baru..tulis masalah pelik spt.. pergi dinner sykt..terjumpa ex gf laki dia..
dia nak hulur tangan utk salam..tiba2 ex gf laki dia tu terus lari mcm kena kejar anjing.
haa.. itu hana laa kott..

[ Last edited by  Hana at 23-10-2007 09:43 AM ]

Rate

1

Originally posted by easy81 at 22-10-2007 04:57 PM
tumpang tanye..u ni yg glamer masuk mingguan wanita ke..

yea..itu ler nashra.

skrg jadi jurucakap nashra lak..

ade gak org macam Z ni yek... kalo aku tak sampai hati nak buat camtu...
aku yg rase segan balik... ape plak org kate nanti...

for easy... jaga yr hb baik2 tau...

Reply #59 hemorion's post

thank u kak for u'r advice tuh... memg saye n pun lebih kurg suke senyum gak dgn pompuan..

tapi selalunye pompuan yg terase cun sgt kot taknak balas senyuman ku yg ayu ini..So, sekrg ni memg control gak nak senyum2 nih..takut termalu sendiri..

saye ni kalu org tak kenal , org ckp sombong..tapi kalu kenal memg tau la mcmane.
especially dgn laki,memg saye kureng sket sbb dedulu pun dok asrama sejak form one lagi..Sampai kawan2 pun ckp saye kat hostel mcm pontianak terjerit2..kat sekolah/kelas/kuliah..tak dgr suara langsung..

bukannye control ayu ke hape..dah memg tabii mcm ni

Follow Us
easy, kalo jumpa sue, senyum je manjang tau...
biar kita berdua dpt pahala....

Reply #63 Hana's post

to hana, meh aku ckp ikhlas ati aku..
tapi bia aku explain perangai z nih dulu, so sbb tu aku berperasaan mcm ni kat die..

z ni kalu ko nengok memg sopan, buju kurung, berstokin..cume tak pake  tudung batman jek..

tapi kawan laki memg rame keliling pinggang. dgn pompuan plak memg mcm sombong sket. muke jenis mencuke jek kalu jlan.

aku penah tanye dgn laki aku nape bebudak laki menat sgt dgn z nih. cun sgt ke..sbb aku nengok, takdelah cun mane dgn dressing pun ala2 ustazah..(jahatnye aku)

laki aku ckp..memg kalu ikut rupe die tu..biase2 jek..tapi die peramah,jenis suke layan laki. kire kalu ckp memg lemah lembut lah..ape org kate, mulut manis..Tu yg laki suke..

lagi satu perangai z die ni nak kawan dgn laki berstatus, poket penuh. kalu takat execentut tak payah lah tackle die..

so, perasaan aku kat die, terus terang..aku tak rase die loser. aku cume rase die terlalu ramai calon sampai tak reti  nak pilih. plus die tuh pilih  kasta sgt. tu la jadik lagu  tu kot. and aku rase tergugat gak dgn laki aku, yelah takut die nak cube2 plak, mentg2 budak tu single lagi..

tapi aku dah warning laki aku, kalu nak burung tak bertelur..cube2 lah..

pendek kate, aku tak rase die loser atau pompua yg belum kawen nih loser..Sbb pade aku tu sume terpulang individu nak pilih cemane. ade kawan aku pakwe gigi kuning pun die reject pdhal lain2 laki tu dah perfect.

utk aku lak, aku pun taknak lah laki yg muke pecah rumah tapi hensem sgt pun aku taknak..asal rase secure,b'tggugjawab..ade keje,muke sedap mate nengok, bole layan perangai aku yg tak lemah lembut nih, ok lah..

to hana, org akan meluat kalu ko memilih sgt n mate RM sgt dlam memilih jodoh. plus ko suke tukar2 laki utk test power ke..
tapi kalu ko memg di takdirkan memg belum bertemu jodoh, ko tak getik, ko biase2 jek.., tak menggatal, desperate etc.. takdenye org nak tambah dose meluat kat ko.

cakap pasal salam tak berbalas ni nash pun ada experience juga..

lagi ler time tu kat kenduri kawen..

dia ni duduk meja sebelah je..so masa tengah salam2 tu boleh plak dia tak salam langsung dgn aku..sebaliknya dok beramah mesra dgn husband aku je..

cam termalu plak aku sebab nak salam tapi dia buat tak layan.. padahal org lain even pengantin pun salam sume baik2 belaka..

tapi dia tu kalau jumpa husband aku mesti tanya perihal anak2 aku..apo laaaaa....hehehehe

yang aku tau kisahnya dedulu dia ni dikenen2kan dgn my husband..tapi tak jadi..tapi tak lah sampai aku nak fikir dia loser ke apa..to me, she is still my husband's friend kan..

tapi kalau dia nak fikir dia loser ke tak leh nak halang lah..tu kehendak fikiran dia..