CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: jenna

INI ADA SATU CERITA

Close [Copy link]
tue laaaa lain kali jng dengar cerita sebelah pihak.. ..kan jadi malu sendiri jerk.. ..

Emmm.... still waiting for the response from Jenna after reading Tasya's defence..

Tak boleh nak buat kesimpulan lagi.. anyway Tasya, I've read ur thread on Hubby Panjang Tangan tu... susah jugak hidup macam tu.. the khalwat thing - was it really business matter when ur in d office?? or ur actually having an affair wth the "mamak" guy? Havent got any answer fr u on that..

For now, still digesting all info.. tak nak bias...

susah susah

kene dengo dedua pihak baru leh tau aaaa

mana leh dengo satu pihak jek..tak adil

tapi mende dah terang tak wajar bersuluh

sapa suami..kalo tak keje or tanggung bini dan anak..dia berdosa sepanjang masa tu ..dia kene usaha, apa pun cara yang HALAL, suami wajib beri isteri makan tu tuhan kata..bukan manusia kata

manusia de limit sabar gak..kalo laki duk tak tunai tanggungjawap..manusia isteri tu tak seme sanggup tahan dan sabar

suami di anggap menzalimi..pun berdosa..haaaaa camna nak berkat marriage..dosa bertampok2?

kendian pihak luar tak memahami..or berat sebelah, kasik lagi kacau

kalo suami sakit..pih obat, kalo tadak keje pih carik keje, kalo lemah pih kuatkan, kalo pendek pih panjangkan, kalo lembik pih keraskan..kene buat, wajibbbbb ok?

demi kerukunan umahtangga

kalo semeeeeeeee suami dah tunai termampu buleh, kalo bini masih berontak..ada la cara nak atasi..cerai ni last option jek.

kalo takmo suami tu dapat saham dosa tak bimbing isteri, isteri nak sekendel tu bior cerai dulu or di luar marriage

suami kalo biorkan bini dia sekendel sampai terlanjur tu kira dah tokleh pakai punya jantan..di biarkan busuk jadik berulat

paham? ceraikan jek..blah, pih carik pompuan lain yang boleh di bentuk ok?

Reply #63 ajinomotonosuga's post

Wah abe aji. Rasanya yang nak kena dibentuk tu suami dulu. Mak ayah dia tu tak terkilan ke dapat anak lelaki ada anak isteri tapi sengaja tak nak tunaikan tanggungjawab sebagai suami & ayah?

Saya salahkan suami, dari hari pertama dah gagal jadi manusia. Mula-mula rosakkan anak dara orang, lepas tu menyusahkan isteri & anak kemudian dah tua bangka masih lagi nak duduk bawah ketiak mak. Seumur hidup nak menyusahkan orang tak malu ke? Yang ni baru betul bacul .

Originally posted by sarahmirza at 28-10-2007 05:51 AM
Mee too..

and mee too

alangkah baiknya kalau semua family dapat duduk semeja dan berbincang secara dewasa, bukan melalui forum or etc...

and walau apapun sebab,  suami tak kerja, suami mencuri itu semua tak patut dijadikan alasan untuk kita ada affair lain.... anyway i wish all the best for everyone esp the kids.

Follow Us
korang kena ingat juga
org yg pandai berbelit ni pun selalunya pandai juga mencipta cerita supaya org kesian pdnya
tp aku tak kata kat kolah tasha
cuma aku berhati2 ajer sblm memberi pendapat
kena tunggu hujah pihak lawan duluk

Originally posted by eva at 28-10-2007 06:42

ler.. you terlebih insulin injeksen ke blackie?
....bukan terlebih insulin jab lerr...nie kira macam terlebih thyroxine jer...buat aku zenggggg kejap...

...memang aku nak komen kat thread nie dari hari tu lagik...tapi carik2 takde...patut pon...rupa2nya dah tukar tajuk...

...firstly...to be honest...cara si tuan rumah meluahkan emosi dia jer dah buat aku rasa yang there is more to it than setakat meluahkan rasa geram dia kat biras dia tu...her displayed of emotions are so intense...so much hatred towards her biras...the angst...fuhhh!!...sampai pepek semua kluar...

...aku tak tau apa sebenarnya yang terjadi dalam keluarga mereka nie...walaupon dua2 dah beri penjelasan...namun the truth hanya milik mereka berdua saja...whatever it is...aku punya feeling is more inclined to tasha's version cos si jenna sendiri menyatakan yang brother in law dia nie tak bekerja dan lebih senang menjawat tugas sebagai a househusband...whatever happened to his role as a breadwinner for his family??...dah kena makan nasik kangkang??...eerrr...selama nie yang duk rumah masak memasak sapa??...kalau tak masak...dorang beli makan kan??...dah standard perrr...agak2 dia buat nasik kangkang kat kedai mamak kot??...or masak at 4am kat ofis dia kot??

...and to think the hubby buat aduan khalwat (sambil nyorok kat bawah building ofis) rather than hadapi si mamak yang konon2 ada skandal ngan isteri dia dan bagi penumbuk sedas dua menunjukkan bahawasanya brother in law si tuah rumah memang jantan bacul...tapi apa kan daya??...dah kena nasi kangkang kan...eh...but wait a minit...bukankah orang yang kena nasik kangkang nie selalunya menjadi pak turut jer???...bak lembu kena cucuk idung?????...but...dari mana datang akal dan 'keberanian' dia tuk buat laporan polis tentang serbuan khalwat nie??...

...apa2 pon...macam aku cakap...aku tak tau sapa yang betul...whatever it is...aku rasa enuff is enufflah...cukup2lah korang bukak aib keluarga korang kat sini dan sekaligus mengaibkan diri korang sendiri...kalau tujuan tuan rumah bukak thread nie hanya untuk membuka aib biras dia...then lupakan sajalah cik kak...daripada your usage of language pon bukanlah menunjukkan yang ko nie a better person daripada dia..like ive said...the angst was so intense...kalau nak membantu memulihkan keadaan...then buangkanlah that hatred feeling yang tersemat dalam hati ko tu...avoid being judgemental...kumpulkan semua pihak yang terlibat dan bawak mereka duk berbincang...kena ada sorang facilitator yang bijak dan adil to handle such a family conference...and for goodness sake...buatlah secara privet...dan bukan hoo haa hoo haa kat sini...takkan kemana problem korang nie...instead...humiliation yang korang akan dapat...so...udah2 lah tu...bawak istigfar banyak2...dan gunakan akal rather than emosi to solve this family problem of yours...

...ok...slamat...

[ Last edited by  blackmore at 29-10-2007 12:28 AM ]

Rate

1

Originally posted by blackmore at 29-10-2007 12:23 AM
....bukan terlebih insulin jab lerr...nie kira macam terlebih thyroxine jer...buat aku zenggggg kejap...

...memang aku nak komen kat thread nie dari hari tu lagik...tapi carik2 takde...patu ...

agreed with you..
buat J n T... korang bincang la elok2..
i bukan nak kata apa.. klau somi seorg yg baik, mendidik cara bagus.. takkan jd mcm nie...
klau parents yg perihatin dan melihat mana silap salah anak2 takkan ada mcm nie..
klau isteri yg betul2 faham situasi dan cuba solve problems between suami isteri.. takkan ada perkara mcm nie timbul..
dan kalau biras tahu menilai keluarga mcmana.. melihat mana kelemahan yg ada dan bijak berbincang takkan ada topic topic hot mcm nie..

ringkasannya... setiap problems ada jalan penyelesaiannya..
tapi cukup tertarik dgn points blackie about nasi jenama KK.. hehe.. betul gak to all while yg masak dan urus rumah somi..
sapa yg sebenarnya bagi perisa KK tu

taknak tuduh sapa..
J n T pepandai la selesaikan masalah.. jgn asyik report kat mak mertua je..
kalau mertua tu pandai jaga anak... takder anak org lain melarat dek anak dia..

oh sorry my words a bit harsh tapi sometimes u kena ada reality check

Originally posted by sarahmirza at 28-10-2007 01:48 AM

Tak baik tuduh2, kalau silap orang dah jadi fitnah.
Iman yang ada nombor belakang tu bukan ke suami dia yang ada affair sampai mengandungkan GF dia?
Suami dayus tahap cipan macam tuan ruma ...

hana tanya laa..

not taking side with anyone.

tp, tak kira la laki kita tu bacul ker, househusband ke, pemalas ker,
tu bukan tiket untuk isteri2 berskandal dgn laki lain. hormat tetap kena hormat.
klau tak puas ati, bincang.

just m 0.5 centssss

Originally posted by anak_johor at 28-10-2007 01:44 PM

so mane satu yg betul?
ni kes salah pham la nie..
yang mak menangkan anak..mane ade mak yg menangkan menantu..
ape2 menantu gak yg salah..

adeeee .. mak aku ..

Reply #72 kudajantan77's post

huh...sama la ngan mak aku.....

Reply #73 BingkaUbi's post

bertuah laaaaa sapa dapat MIL mcm tue.. ..yg MIL wa plak tetap memangkan anak.. ..

aiseymannn...baca lagi langkau2....

siannyaaa....tak tahu nak kata apa, teruskan hidup semuanya...buang semua biawak2 hidup yg menyusahkan kita....

[ Last edited by  my-alja at 29-10-2007 06:29 PM ]

panas sungguh thread ini.zazz..layan....

Originally posted by sarahmirza at 28-10-2007 06:16 PM
Wah abe aji. Rasanya yang nak kena dibentuk tu suami dulu. Mak ayah dia tu tak terkilan ke dapat anak lelaki ada anak isteri tapi sengaja tak nak tunaikan tanggungjawab sebagai suami & ayah?

...

kalo nak blame game ni cik sarah..sampai ke nabi adam lah gaya nya yer? kalo nabi adam marah or tak ikut pujukan hawa, kita seme beraya pose di surga lah yer

isteri pun kene bentuk suami.. tapi camno? kalo laki dia lemah batin.. camno misalnya? depa lelaki ni seme malu nak jumpa doktor..omputih pun dunia lelaki depa cukup malas jumpa doktor nak cek badan sekali setaun misal nya..pada depa remeh jek

lelaki pun manusia gak apa.. masalah oang depa settle..masalah sendiri depa kene settle gak sendiri baru nampak macho , baru bini depa bangga but deep down depa menangis sapa tau?

saya dah musan cite bab cenggini..saya dah tulis berkali kali..kene zaman pompuan serba boleh ni..kang kita cakap maksud lain depa ingat kita lelaki lemah..last2 main fisikal kene masuk jel pasal mendera

saya kata dulu, kalo anak kecik depa de mak ayah leh adu..ada cikgu..kalo bini depa leh adu laki depa..kendian kalo laki or suami bermasalah depa nak adu sapa? saya dah cakap takkan ada lelaki akan dengo cakap pompuan walo tu mak depa..btui

macam mana cik kak nak sound kalo nak improve apa2 in marriage? kalo nak sama2 tolong kang suami rasa kecik lak..kalo tak tolong masalah makin buruk..so tak eran banyak marriage skang cuma pura pura jek..suami arah lain, bini arah lain..depa duk serumah semata kerna anak jek..tipu diri sendiri.

seme2 cite komunikasi suami isteri jek..sebenornya. kualiti komunikasi.

jenna senyap je lak ye...tuan rumah, di mana kah anda?

mmmm byk2 bersabar tuan rumah..kalu stkt dgr sebelah pihak especially mentua laknya tu...mmg takkan ke mana...i pon agree dgn another forumer, mana ade mak nak menangkan menantu..sume pon yg salah menantu..even anak dia tak keje, tak kuar tanggung anak2 pon, dikatanya salah menantu..dan u plak bule dgn lurus bendulnya menerima bulat2 kata2 ur mil yg bila melihat ur bil byk uruskan anak2 berbanding ur biras...

commonla jenna, kalu dah namanya househusband..tak keluar mencari nafkah, kene redhala buat kerja2 isteri...takkan, segalanya nak dilepaskan di bahu isteri??? daripada u susah hati dan overly-concerned about ur family bil dan biras..jadikan semua ini sbg satu panduan..dgn harapan, ia takkan terjadi pada u all di kemudian hari...

psstttt: bukan sng bile perempuan jadi breadwinner dan suami jadi househusband...free2 bila org ngk somi kita dok uruskan anak2 dan kerja umah, org kata kita dah 'menasi kangkang'kan somi..

laa yeker cerita macam ni pun ada ek...
kalo aku jadik adik biras, aku dengar jek luahan hati pihak sebelah sana..aku tak mo maki hamun kakak biras aku, sekrang dia kutuk menantu lain nanti sok lusa dia kutuk aku pulak.. euuu seksanya nak jadi tip top ek.. hidup ni simple kenapalah orang perempuan itu ini gitu gini alahai... malu den

aku bukan apalah, berebut-rebut bodek kuarga pihak laki dapat apa yer... ada tanah 10 ekar kot, manalah tahu mak lelaki tuh kena strok hah menantu yang tinggal tu laa kena bela.. nak bela ker...? time MIL sihat, wangilaa time sakit bertempiaran lari... uii