CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mamicun

Janda Dan Duda: Takdir Atau Trend?

Reply #59 5w_1h's post

Sorry la saya ni tak berapa arif ttg pukul isteri pakai tuala tu dan masa pregnant tu. Betul ke ada sebut dalam Quran? Setahu saya, pukul tu sebagai langkah yang paling akhir sekali untuk tujuan mengajar isteri yang nusyuz. Tapi suami sekarang, isteri silap sikit dah naik kaki tangan semua. Yang tu macam mana ya?

Reply #56 Lipton's post

betul tu ...it takes two to tango...

takde sapa yg tanam impian kawin utk jadi janda / duda

dua dua main peranan.ni asyik nak suruh bini je redha, kalau sebelah pihak mcm setan, sampai mana nak sabar

kenapa ramai suami yg pukul isteri sekarang ni..?
tu pun trend jugak ke..
takutnya tersalah pilih suami nanti...

anyway hannan tak rasa cerai2 ni trend..because cerai ni bukan sesuatu yg org nak...
itu biasanya last resort kan..kalo nak kata trend tu mcm jugak la kata yg diaorg2 ni kawen dgn tujuan nak bercerai just to follow the trend..i'm sure that's not the case kan..semua org kawen nak berkekalan dan bahagia sampai sudah kan...

me rasa orang yang luar biasa punya keinginan aje kata kahwin cerai ni trend,
tapi kalau trend pun sampai bila, umur semakin meningkat, silap silap mati sesorang.

Originally posted by sarahmirza at 30-10-2007 12:48 AM
Yang susah nak lafaz bukan sebab "masih sayang, cinta atau ingatkan anak2" tapi lebih pada dendam. Niat nak gantung isteri tak bertali atau nak menyusahkan isteri supaya tak boleh mulakan hidup b ...

Sendiri punya perbuatan, sana nanti sendiri jawab lah..

Originally posted by Dunhill. at 30-10-2007 11:30 PM

Sendiri punya perbuatan, sana nanti sendiri jawab lah..

Itulah orang lelaki, masa suka ambil baik2, dah busuk campak sana sini. Itu baru gantung tak bertali, yang tak bagi nafkah anak lepas cerai pun ada.Tak takut Tuhan agaknya.

Follow Us

Reply #66 sarahmirza's post

Walaupon nafkah anak tanggungjawap suami, tk salah pompuan yang bekerja turut menyumbang sama makcik sarah, jangan kedekut sangat.. tu anak kita sampai bila bila..

kalau ada 5 anak katakan dan bercerai.. takkan nk bebankan semua pada suami jika si isteri pon bekerja.. rasanya tk berdosa pon kalo pompuan turut sama menyumbang nafkah anak ni..

Originally posted by mamicun at 27-10-2007 11:25
Assalamualikum.

Risau aku melihat trend masyarakat terkini. Belum habis dengan kisah mat rempit dan kaki fit, muncul pulak Bohsia dan Bohjan.

Terbaru isu janda dan ...
...sesapa pon takmo kawin pastu bercerai...bila kita berhajat tuk mendirikan rumahtangga...impian kita sudah semestinya yang mahligai kita tu akan berkekalan hingga ke akhir hayat...let him or her be our first and last one till death do us part...afterall...bila kita bernikah...bukankah kita dah berjanji to love and cherish our other half sampai akhir hayat kita???...

...dan...sapa2 pon takmo nak sandang title mak janda dan pak duda...cos...titles sebegini is a social stigma...masyarakat akan tetap memandang serong dan negative pada mereka yang bergelar janda atau duda...

...but then...kita tak bley nak melawan atau stop kejadian nie...cos...manusia nie tidak perfect...manusia nie tak pernah akan rasa cukup ngan apa yang dia miliki...they want more and more...and their satisfaction or desire is insatiable...

...walaupon penceraian nie sangat2 dibenci oleh Allah...tapi...in some instances...such as sexual and physical abuse...penceraian merupakan suatu jalan penyelesaian yang mungkin dapat menyelamatkan jiwa/nyawa seorang isteri daripada menjadi another statistik mangsa korban suami yang abusive...

[ Last edited by  blackmore at 31-10-2007 01:34 AM ]

Originally posted by Dunhill. at 31-10-2007 12:14 AM
Walaupon nafkah anak tanggungjawap suami, tk salah pompuan yang bekerja turut menyumbang sama makcik sarah, jangan kedekut sangat.. tu anak kita sampai bila bila.. http://img410.imageshack.us/img ...

Iya En. Dunhill, kami isteri2 selalu faham masalah lelaki tapi lelaki sahaja yang tak faham atau buat2 tak faham masalah sendiri & masalah rumahtangga.

Nafkah anak ni,
kalau bercerai sebab suami nak kahwin lain, saya harap walau anak 5 orang sekalipun, suami mampu nak tanggung semua anak2 dia tanpa sumbangan bekas isteri - nak kahwin 2,3, 4 kena mampu zahir batin kan.

kalau bercerai sebab "dah tak ada jodoh", anak 5 orang, mungkin bolehlah kalau nak minta tolong bekas isteri tanggung anak sama2.

Reply #61 sarahmirza's post

yelah..
aku sendirik pun tak penah dgr yg pakai tuala..
tp rasenye kalo pakai tuala lagi tak sakit bbanding tangan tak?
mmg la pukul tu as the last resort..
tp still ade mention jgkkan?
yg aku nk ckp sebenanye..
cara penulisan dlm artikel tu mcm mocking hak suami..

ish..
yg sesuka hati naik tangan kaki tu..
mesti la aku pun tak setuju

Reply #61 sarahmirza's post

yelah..
aku sendirik pun tak penah dgr yg pakai tuala..
tp rasenye kalo pakai tuala lagi tak sakit bbanding tangan tak?
mmg la pukul tu as the last resort..
tp still ade mention jgkkan?
yg aku nk ckp sebenanye..
cara penulisan dlm artikel tu mcm mocking hak suami..

ish..
yg sesuka hati naik tangan kaki tu..
mesti la aku pun tak setuju

kalau tak salah aku pernah dgr level of pain yg paling tinggi skali utk pukul isteri tu macam kain yg dibasahkan dan dipintal.. sumting like that.. kalau tak salah le..

cerai ni trend. betul...sebab kononnya da globalised...bini tak hormat laki, laki tak hormat bini...

sikit-sikit je nak cerai
well, since mende ni da terkena batang idung aku...aku tak galakkanla bercerai-berai ni..unless hati ko waja, ko kuat, teguh pendirian, baru ko happy ngan perceraian tu. kalo tak, selain kita lukakan hati family yg bersusah payah masa time wedding kita, terutama mak-ayah, kita pun lukakan hati anak-anak...

yg aku paling tak paham ialah artis, senang betul nak bercerai..sebab tak sefahaman? tu je?

oo artis dia set lain melah.. stail2 hollywood yg kata "irreconciled differences"

Reply #74 LostSoul's post

ko manjang "different", "indifferent"
ni word of the month ke

Reply #75 MelahJanda's post

hahaha... femes last word la melah...

Originally posted by naz_1969 at 28-10-2007 11:59 PM
This is slowly but growing trend which are changing the landscape of our socio-culture. There will be more divorces in future as couples fighting for their own direction in life and the conflict  ...

well said naz

i do agree fully with your reasoning...as we are moving fast forward towards survival, marriage is view as some
not as something sacred, but it is more of like a hindrance for them to get whatever they want

where it use to be for the women, that once married, they are secured in the knowledge that there is someone
to care for them, to nurtured them, such a notion of marriage is more applicable to the yesteryears, and no longer
seems to be the model of marriage that is viable to be kept in tact

but why do get married in the  first place, if you know deep down inside it won't last?
are we yet so naive that we view marriage as a culmination from the love that was build?
or is it just to get out of parents house, hence the freedom that so many are longing for, and in order to get that
they just decided, what the heck, just get married and then we'll see how long it last

Reply #68 blackmore's post

...walaupon penceraian nie sangat2 dibenci oleh Allah...tapi...in some instances...such as sexual and physical abuse...penceraian merupakan suatu jalan penyelesaian yang mungkin dapat menyelamatkan jiwa/nyawa seorang isteri daripada menjadi another statistik mangsa korban suami yang abusive...

oshin setuju dengan mod blackmore...kenapa harus orang perempuan hendak memperjuangkan, institusi perkahwinan itu, jika si suami dah nyata tidak mampu menjaga isteri nya

Reply #72 LostSoul's post

Something like that lah kan..

org bujang kena siapkan lah kain kain berpintal untuk pukul isteri mereka..         

Reply #75 MelahJanda's post

What the different ???