CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sora13

BLOCKOUT 2024

Nfir replied at 15-5-2024 10:46 AM
Ada beza orang bijak dengan orang bodoh.

Orang bijak melakukan sesuatu keputusan / tindakan atas  ...

seBelum ni pun aku jarang makan Mc D, even anak anak pun aku tak galakkan

Prosperity Burger je aku suka...yg lain mehhh

sama gak dgn lain lain fast food. KFC aku rasa makin lama makin tak sedap

so no biggie to me. Lagipun kat Msia ada berlambak makanan sedap

usia makin meningkat, kena eat healthy

tapi takde lah aku bagi bombastic side eyes kalau tgk org melayu makan fast food yg on the boycott list. Terpulang pada diri sendiri

Done block celebrities spt dinamakan. Please lah reramai block si meerqen poyo tu. Heshe ni poyo much sbb bnyk collab dgn brand2 international. Everytime dia iv dgn reporters rase mcm nak lempang muka dia yg tak hensem tu

Manusiabesa replied at 14-5-2024 11:32 PM
Tp ada menda aku xmmpu tolak beb. Ubat gg contohnya. Gusi aku selesa dgn colgate je. Tukor mukmin  ...

Meols pkai ubat gg fresh n white

Whitney72 replied at 15-5-2024 11:35 AM
So boleh u cadangkan idea apa yg perlu kita buat utk positifkan keadaan di Gaza? ( selain dr bantu ...

kita buat je apa yg mampu sama ada berdoa, increase awareness, boycott, hantar sumbangan
negara yg lagi besar dan berkuasa pun buat benda yg sama. Macam US , sampai students Ivy League pun tunjuk solidarity sanggup tak attend graduation

nampak mcm takde perubahaan sebab source of funding dan weapons tetap ada, UN semua tu tunduk pada Yisrahell

tapi sbg org Islam aku percaya ni semua dugaan utk kita. Allah nak tengok apa kita lakukan, secara zahir dan batin.

Nfir replied at 15-5-2024 11:09 AM
Boikot KFC dan McD di Malaysia dengan reasoning / justification yang salah ... adalah satu bentuk  ...

Lahh. Aku tak cakap pun psl mcd ke kfc ke pizzahut ke. Aku last makan fast food yg tak sihat ni pun makan kfc tahun 2017 dan prosperity burger mcd tahun sama.
Komen aku tu pasal forumers yg kesiankan retis2 dan influencers2, takut diorang hidup susah. Lps tu komen yg  over, sindir forumer lain musnahkan rumah sendiri supaya lebih fahami orang2 di palestin.

Missjass replied at 15-5-2024 11:35 AM
Ya, still promoting lagi Zahirah tu dia masuk je list tp tak menurun sgt pun followers dia. Dahlia ...

Untunglah jadi kesayangan netizen dan forumers.

Follow Us
Edited by ___ at 15-5-2024 12:08 PM

Boikot ni termasuk yg menggunakan produk ada kaitan dengan israel ke?
atau setakat yg endorse/iklan/jadik duta produk berkaitan israel?

Incanto replied at 15-5-2024 11:52 AM
kita buat je apa yg mampu sama ada berdoa, increase awareness, boycott, hantar sumbangan
negara yg ...

Btul sis...setuju

Sbb itu skrg kita kna lumpuhkan ekonomi Yahudi dengan cara apa sekalipun ( sebenarnya Israel pun tertekan skrg kerana kesan boycott ini)

mmg x dinafikan boycott Mcd n KFC merugikan satu pihak...tp pd masa yg sama satu pihak lain juga mndapt keuntungan ( peniaga ayam goreng yg lain)..terutama peniaga Islam yg lain..spt yg berlaku di Russia..lesen franchise Mc d ditarik...tp mereka buat ala2 Mcd sendiri dan laku keras dan membantu ekonomi domestik

kta juga x mampu boikot semua lantaran ekonomi kapitalis mmg dikuasai Yahudi...tp sekiranya kita melumpuhkan 1/3 ekonomi Yahudi...cukup memberi tamparan hebat pd Israel sbnrnya...dan blockout itu salah satu nya..

Incanto replied at 15-5-2024 11:52 AM
negara yg ...

Actually encampment dekat Ivy League universities can be considered succesfull sebab banyak universiti yang terpaksa setuju dengan students' demand untuk divest from investing in israel companies or not doing twinning programme with universities in Israel. Tak sangka, most of Ivy league universities invest in weapon companies.

sora13 replied at 15-5-2024 12:10 PM
Actually encampment dekat Ivy League universities can be considered succesfull sebab banyak univer ...

Of course dear...Yahudi cendikawan rmai grad IL ..alumni IL mostly Jew

Whitney72 replied at 15-5-2024 12:08 PM
Btul sis...setuju

Sbb itu skrg kita kna lumpuhkan ekonomi Yahudi dengan cara apa sekalipun ( sebe ...

Problem di Malaysia ni masa boikot tengah hangat, syarikat tempatan tak memanfaatkan peluang untuk rebut the market dan tonjolkan business. Restoran macam Ramli Burgers memang sales naik tapi mereka tak all out untuk create model franchise macam yang international franchise buat.

Whitney72 replied at 15-5-2024 12:13 PM
Of course dear...Yahudi cendikawan rmai grad IL ..alumni IL mostly Jew

Itula problemnya, alumni depa yang jewish zionist tu lah yang mostly jadi billionaire and donate to the universities so that they can control the administration.

sora13 replied at 15-5-2024 12:17 PM
Itula problemnya, alumni depa yang jewish zionist tu lah yang mostly jadi billionaire and donate t ...

Ya, perancangan Zionist bersifat jangka panjang....Zionist kuni ni dah merancang segala galanya sejak 500 tahun yg lampau...dan kini diwarisi oleh Zionist moden...dan Allah izinkan mereka berjaya kerana kelemahan umat Islam sendiri ...tp kini sya rasa...Islam makin bangkit...Aamiiiiiin

Mmg benar Yahudi merekacipta Netflix, Meta, FB...tp akhirnya memakan diri mereka sendiri sebenarnya sbb kta gunakan hasilan mereka tu to combat them...yg mna mmg terkesan

Whitney72 replied at 15-5-2024 12:23 PM
Ya, perancangan Zionist bersifat jangka panjang....Zionist kuni ni dah merancang segala galanya se ...

Allah tu maha bijaksana...sebijak bijak Yahudi tu pun..akhirnya masuk perangkap juga ( FB, IF etc)...

Mau mereka nk tutup FB IG semua tu...sah2 Yahudi melingkup..( sbb Yahudi ni hnya gagah dgn ekonomi je )...

sora13 replied at 15-5-2024 12:14 PM
Problem di Malaysia ni masa boikot tengah hangat, syarikat tempatan tak memanfaatkan peluang untuk ...

Pernah baca,ramly taknak buat mcm kfc mcD sebab taknak ganggu peniaga tepi jalan macam tu la.Kira produk dia tu nak sapot peniaga kecil2.Macam muiz tu kena improve la sebab ramai komplen rasa tak konsisten..

sora13 replied at 15-5-2024 12:10 PM
Actually encampment dekat Ivy League universities can be considered succesfull sebab banyak univer ...

yup...membuka mata kita

Ivy League unis kaya raya sbb bnyk alumni yg berjaya....majority are Jews

Edited by sora13 at 15-5-2024 12:55 PM
Whitney72 replied at 15-5-2024 12:23 PM
Ya, perancangan Zionist bersifat jangka panjang....Zionist kuni ni dah merancang segala galanya se ...

Kan, bila dia orang control mainstream media supaya boleh sorokkan genocide yang dia orang lakukan dan sebarkan propaganda zionist, dia orang tak terfikir langsung the Palestinians in Gaza were fighting back using their technology to tell the world about the genocide. Takde pula i tengok orang tanya Bisan ke motaz ke, weh, israel bunuh family kau, nape kau still pakai Meta.

Zionists tak terfikir langsung about gabungan TikTok dan Gen-Z yang boleh porak perandakan hasbara yang dia orang dah create for 75 years. Now, TikTok pun akan di ban kat US sebab banyak movement started from there especially BlockOut movement ni.

renko replied at 15-5-2024 10:46 AM
buang masa berbahas dengan monyet yang reti kira duit mekdi pergi ke serahell berapa dapat
tapi in ...

Senjata makan tuan tapi pada masa yg sama mari kita kekal sokong produk/servis mereka supaya mereka terus untung besar dan dapat bekalkan senjata/teknologi kpd negara haram israel, begituh konsepnya

Sesungguhnya aku berlepas diri dari golongan sebegini

popcornkari replied at 15-5-2024 12:28 PM
Pernah baca,ramly taknak buat mcm kfc mcD sebab taknak ganggu peniaga tepi jalan macam tu la.Kira  ...

company fast food local yg baru nak naik ni mesti bnyk kekurangan berbanding franchise Mc D dan KFC yg parent dia dah wujud lebih 100 tahun

Franchisee semua dapat  training mcm mana nak prepare makanan sampai cara nak serve customer. SOP sgt ketat

bagi start up baru mcm Muiz , Darsa semua tu normal lah kalau tak konsisten.  Bila buka je dah viral, customer beria ria nak support , nak buat review sampai kena tunggu berjam jam, pastu complain.

Aku harap derang improve. Jgn untung sebab fast food lain kena boikot saja, tapi produk kena lebih bagus utk long term

walaupun aku tak makan

Kak km cuolss taknak biokot kerr? ekekeke