CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: lonely_wife

Hadiah birthday paling pedih

Originally posted by nashra at 18-1-2007 06:10 PM
putus2 ka line wireless tu bingka?

aku lak kat sini wireless better than house line..

house line yang selalu off..nyampah!

aku wireless free......hehehehe.....tak yah la banyak komplen kalu asyik disconnect jek.....kalu wireless umah tuh mmg sokmo clear jek......tapi kena bayo la.....

Originally posted by BingkaUbi at 18-1-2007 06:13 PM

aku wireless free......hehehehe.....tak yah la banyak komplen kalu asyik disconnect jek.....kalu wireless umah tuh mmg sokmo clear jek......tapi kena bayo la.....

ooo...hehehehehe

Originally posted by nashra at 18-1-2007 06:14 PM

ooo...hehehehehe

ff:
lama tak borak ngan korang ekkkk...aku busy la.....ni masuk pung pasal korang sibuk2 duk gossip........kuikuikui....baik aku siapkan keje aku.....chow!

Originally posted by BingkaUbi at 18-1-2007 06:17 PM

ff:
lama tak borak ngan korang ekkkk...aku busy la.....ni masuk pung pasal korang sibuk2 duk gossip........kuikuikui....baik aku siapkan keje aku.....chow!

hhehehehe...

ok la tu sesekali ko masuk sini baca gosip..

nanti free sapa2 ler kitaorg kat thread epi2 nun..

skang si zaidi jek rajin menemankan mak2 dara kat thread tu...kikiki..

ABAH sibuk dgn race..hu hu hu

Originally posted by zaidi_uitm at 16-1-2007 08:17 PM

bernafas kat dunia je ke...kalau kat akhirat tercungap2 lak camne...?

kira yang kat dunia dulu lar..

kat akhirat, lain cerita kalu..

soalnya, mcm mana nak bernafas dengan clear kalau at the first place kat dunia dah tercungap-cungap..

sedia maklumkan kita hidup di dunia untuk bekalan di akhirat?.. kalau tak celar di dunia, mcm mana nak kumpul bekalan untuk kita bawak ke akhirat?

hak hak

Originally posted by yays at 18-1-2007 06:04 PM
kesiannye aku dengar ko kena lempar dengan nasik bungkus tuh... huk! huk! aku dapat bayangkan muka ko terkulat-kulat je kat situ..

tu ler pasal.. kwang hajar betul hb dia tuh.. dah ler lempar kat bini.. yang di lempar tuh nasik lak tuh..

teringat aku pantang larang datuk nenek.. makan tak leh tercicir even sebijik nasik pun.. kang nasik nyumpah, susah nak dapat rezeki hihi..

tuh, siap main lempar-lempar lagi nasik sebungkus :geram:

Follow Us
Originally posted by sarahmirza at 16-1-2007 08:04 PM

Firstly, Happy belated birthday kepada lonely wife. Setiap yang berlaku ada hikmah, berdoa pada Tuhan semoga diberikan ketenangan dalam kehidupan.

Kepada ma'cherieb,
Siapa yang sepatut ...

oang pompuan laa ni banyak patut kene cam cik siantan kita nih haaa..full throttle kata omputih, tekan minyak abeh

agaknya dia ni suke karektor bini mr flinstone tu ek..dia pakai rantai tulang dinosor lagik haaa..bini mr flinstone bijak

macam tun hasmah la kut yer?

zaman ni laki carik pompuan cenggini..bukan jenis lembik2..letih rimas nak jaga, set control ayu tu kalo main drama ok lah, kalo real world susah skit..donia laaa ni ligat..tambahan cik kak skang ramai propesional, bebas gaul pelanggan kaa client kaa meeting sana sini haa..kerier womeng gitu

yorlah soang tak sama soang lain so kene usaha laa kut

hidup kene konpiden ..always. apa terjadi tu tak sepenting apa dalam otak tafsir apa telah terjadi tu. kalo settle satu masalah tersedia beribuuuuuuuuuu masalah akan mai nanti.

keyakinan membawak hasil.

ws.

lonely_wife This user has been deleted
Salam....

Hari ni aku tak g opis... sbbnya aku kena pukul lagi.. bukannya sekali , berkali2 kat kepala .. tahu jelah kudrat lelaki... sbbnyaa... cam tu jugaklah.. kantoi sms .. bila aku sedar .. mulalah menyalahkan aku .. pukul dan sepak2 aku .. pas tu nak pujuk aku balik..
         Hari ni aku tekad nak bukak fail kat mahkamah.. tolong.. sape2 yang tahu , cammana caranya... aku dah tak sanggup lagi dah..  pas tu siap lafaz .. kalau ko belek lagi hp aku , jatuh talak satu .. kalau dulu melalui sms.. sekarang nih .. lafaz mulut plak.. sekarang dah menyesal...... tapi tak guna 1 sen punn......
          kalau nak tuntuk fasakh cam mana ek ..

Lonely wife...please le free ur self..amboi sampai belek hp pun talak jatuh..ni dah melampau..yes gi belek hp tu..then p pejabat agama...or mahkamah syariah..the best way is kalau u ada duit better dapatkanpeguam syariah...tell him/her everything including all the taklik tu..
waaaa aku plak yang tension ni...u go girl...free ur self...

LW, marahnya sue baca.......tinggalkan laki x guna camtu.....senang2 pukul pompuan yg jd bini dia....yg jaga makan pakai dia......pastu blh bg lafaz camtu pulak....dia ingat u ni anak patung ke??

please , this time around fikirkan diri u pula......kesian u kena pukul kat kepala....kalo kepala u masih sakit, pergi klinik n amik laporan doktor.....pastu buat laporan polis......dia dah melampau....dia ingat u takut nak tinggalkan dia.....semoga u diberi kekuatan menghadapi semua ini........

la...puan sarah ni... tak pasal2 topik ni pasal sy pulak... jgn la melenting... kata masing2 boleh beri pendapat, sy dah bg pendapat... ok la tu... sy bukan la penyokong poligami... tapi, perkataan 'kesian' yg puan sarah tulis utk melati dlm topik org lain tu... nampak ngat kesian sindiran... dah jawatan Lord-kena la timbang-cara dia sama rata. tak de seksis2... baik tulis, 'u rasakan la pulak sekrg...' kan lebih direct dn jujur? mcm mana puan sarah melenting ngan jujurnya kat i skrg ni, kan lg baik kan. lagi senang paham...

lonely-wf, sori le asik memporak belanda topik peribadi ni... apa2 hal pun, talak kat tgn suami. kalu betul2 rasa dah x nak hidup ngan dia, gi la mahkamah... cuma kena ingat, nak wat fasakh ni makan masa lama... ye la, belum campur somi tak nak hadir perbicaraan, hakim EL ker apa ker... memang makan masa... Ini cara betul la kalu rasa bercerai option terakhir....dan terbaik...Pastu nak kena ada bukti kukuh yg dia memang kaki pukul, tak bertanggungjawab... mende2 tu kan subjektif?

kalu nak ikut cara jahat, ada jugak... supaya urusan cerai ni selesai cepat... yg ni kawn satu uni saya guna... dia ni tak sedar dia tertipu dah jadi no 3 satu Datuk ni... dah kawen baru tau.. lepas tembelang pecah, laki dia wat hal lagi...siap pernah dia pukul ngan kayu golf... datuk ni lak jenis sanggup gantung bini tak bertali, nak bg cerai ???big NO...NO....

so, once dia kena belasah teruk, dia gi polis buat report tapi dia cuma nak buat aduan bukan tangkapan.. kali kedua tu, pukul lagi, kali ni dia buat laporan polis dan polis panggil somi dia... yg best, somi dia cuba nak kenakan minah ni... dia kata, pompuan ni suka wat citer... sekali polis kata, ni bukan kali pertama...terkujat somi dia... hehe dia ingat dia Datuk, boleh bantai org sesuka ati...

So, somi dia paksa balik umah, pastu gaduh besar giler... kawn ni amik peluang ugut laki dia cerai, last2 terlepas gak... bersyukur kwn i tu tak terkata... dia kira berkawn gak ler ngan 2 wves tu, ye la dia dan famili dia yg tertipu... wf 2nd tu pun dah cuba mcm2 nak cerai... payah giler...kira kawn i tu antara bertuah ler, terlepas gak... bila dah lafaz kat luar memang ler kena denda, tapi cara tu memang cepat... cuma sy tak galakkan la selagi tak gi kaunseling...

Hanya LW je tau, tindakan yg patut/tak patut dibuat... sy tak galakkan tp pilih la..... sy ni cuma baca bukan yg alami... doa ler byk2 mintk petunjuk..

Means kalau suami lafaz cepalah prosesnya .. cam tu ke?..kalau nak bukak fail kena gi pejabat agama ke mahkamah syariah ?.. I tak paham sanagt pasal ni .. kalau nak bukak fail melalui telefon boleh ke?.. malu nak pegi dgn mata bengkak nih..

Sian ko lonely_wife.ko ni senasib ngan aku sket2 ni. Tapi tahun ni laki aku belum pukul lagik..sebab gaduh jer..aku lari g tempat lain..ekekeke.kalau dulu aku tadah je muka ni untuk dilempang.

Oppss..lupa plak..hadiah birthday semenjak kawin,1st year kena tampar,2nd year kena ugut cerai..hebat bukan..tahun ni tak atu le plak..harap yg baik2 ajela.

Agaknya laki ko ni jenis baran kot.Cam laki aku,dia wat sesuka ati tanpa mempedulikan aku.lantak pila,sakit ke,apa2 ke.tapi aku dah tak heran.i have my own life n i love myself.

Cuma aku tak sekuat ko untuk bercerai..i love him so much.Tipsnya senang aje..kalau aku sakit ati..apa2 ke..ada masalah ke..senyap jer..senyum aje.so..dia akan layan aku ngan baik.

Hasilnya aku pi ngadu kat laki lain..bukan salah aku..ekeke

Anyway, harap ko tabah..

Originally posted by vitamin_c at 25-1-2007 01:39 PM
Sian ko lonely_wife.ko ni senasib ngan aku sket2 ni. Tapi tahun ni laki aku belum pukul lagik..sebab gaduh jer..aku lari g tempat lain..ekekeke.kalau dulu aku tadah je muka ni untuk dilempang.

...

emm.... dah banyak kali aku bagi dia peluang...  tapi dia wat aku cam org bodoh jer .. lantaklah dia .. yg penting hati aku kat dia dah  zero .. memang tak de langsung rasa kasih sayang lagi dah.. dan aku memeng benci yang teramat sangat kat dia.. sikit pun dia tak hargai pengorbanan aku selama ni...

Aku tak nak buang masa lagi hidup dengan jantan cam ni .. Go to h*** with all these.................

Kalau dia tak nak ceraikan aku jugak... biarlah dia hidup dengan tunggul kayu kat umah ni.....

Aku pun tak sangka .. kawin atas dasar cinta .. tapi sekarang bukan je cinta dah tak de .. tapi dengar suara dia pun aku dah menyampah yang teramatttttt sangat2...................................................:@ :@

Originally posted by ma'cherieb at 18-1-2007 01:26 PM
laaa... kaki pukul ker??? apa lagi kak... takkan nak duduk diam jer? nanti lagi teruk karang kut dtg angin kus-kus dia.

lagi senang akak nak failkan tunututan nak bercerai kak... bhy ...

Bukan anak dara.. bini orang.. laki ppuan tu pnah terbaca aku sms kat ppuan tu .. tapi dia mati2 tak pecaya apa yang aku citer .. then dia kata nak datang jumpa laki aku .. aku kata baik datang jumpa aku .. aku ada bukti nak tunjukan kat dia... tapi sampai skrg dia diam     dia kata wife dia nih baik..lemah lembut sbb tulahh laki aku terpikat kat wife diaa:gila: :gila:

Reply #93 vitamin_c's post

owh.. ngko pon kena abuse ngan asben gak ker??.. mana ler aku tau  
sanggup ekk ngko melutut tunggu dia lagi..
pada aku la,  dari mensisakan hidup pada asben yg tak menghargai isteri... baik aku blahhh
cari insan yg lain yg klebeh menghargai kita as manusia..

Reply #96 lonely_wife's post

payah sebenarnya nak handle orang yg ada penyakit mental @ baran nie..
dia berkemungkinan memiliki multi pesonality... buleh buat kita jadi konfius

Originally posted by lonely_wife at 25-1-2007 11:59 AM
Means kalau suami lafaz cepalah prosesnya .. cam tu ke?..kalau nak bukak fail kena gi pejabat agama ke mahkamah syariah ?.. I tak paham sanagt pasal ni .. kalau nak bukak fail melalui telefon bol ...

buat per nak m alu gi perj agama ngan mata bengkak tu.. bukan bengkak sebab jatuh sendiri .
lagi baik time bengkak mata tu gi pej agama . bior diorang tgk sendiri how awak tu kena dera.
lafaz talak dan taklik yg suami u cakap, sms, or melalui telefon perlu di laporkan.

mahkamah akan tentukan lafaz tu sah atau tak. kalau sah lepas lah awak. tak perlu tuntut cerai lagi dah. lagi bahaya kalau tak di laporkan lafaz cerai ni ..... jgn main2 tau lafaz cerai yg sah tak dilaporkan peh tu korang masih hidup macam suami isteri pd masa tu. implikasinya... dewitak payah nak sebutkan lah disini.

Originally posted by dewi at 25-1-2007 03:53 PM

buat per nak m alu gi perj agama ngan mata bengkak tu.. bukan bengkak sebab jatuh sendiri .
lagi baik time bengkak mata tu gi pej agama . bior diorang tgk sendiri how awak tu kena dera.
la ...

Yang tu aku tahu dewi .. so far aku belum langgar lagi taklik yang dia ucap pagi tadi .. kalau boleh nak dia cakap dia ceraikan aku .. aku tak nak melalui taklik sbb mungkin proses ni lama ..( correct me if I'm wrong )