CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kunyit

[MERGED] Ezam: Lepas Join Umno: Update- Ezam Terima Ugutan Bunuh

hehehe.. ada orng tu ada hati nak benci2 orng... hehehe... mcm lawak je...

dalam politik ni segalanya mungkin terjadi.

dia mmg dok tggu tok det takde je kot...tak nyempat2 nak masuk balik

[ Last edited by  Nikotina at 22-5-2008 01:22 PM ]

Originally posted by kunyit at 22-5-2008 01:15 PM
dalam politik ni segalanya mungkin terjadi.

Kadang-kadang bosan ......
Tak ada org yg boleh dipercayai..
Ada betulnya tAK ADA POLITIK DALAM iSLAM.....

Originally posted by ladyrock at 22-5-2008 01:02 PM

Aku bukan kata anuar takde duit....tapi gayanya macam tak berduit.....
Ko bayangkanlah..masa nak pilihanraya PRU11 ...duit takde lansung..terpaksa yg bertanding ni kena keluar duit sendiri dan ...

betull laaa dalam politik susah nak kata sapa betul atau tak...
sebab aku ada terbaca tapi tulisan sapa aku lupa...
kebanyakan politik ni kejar ekonomi (kewangan)...

clm taktik politik juga esp nak PRU.. mcm2 helah merekaboleh gunakan.. contohlaah mcm ko kata, nak bertanding kene kuar duit sendiri... bg yg percaya dan tak tahu di sebaliknya mesti dtg simpati dan di situ calon tu dapatlah undi...

tapi setiap RM mcm Parlimen RM10k dan ADUN RM5k kalo tak silap lagi, duit tu akan dapay balik kalo mereka cukup kuota peratusan ketika undian... Ia hanya hangus kalo dapat undi kurang sgt mcm makcik parti Kunci kat terengganu tuh....

kalo bab poster tu tanggungjawab parti dan setiap parti ada fund dia sendiri laaa.... takkan berjuang utk parti takde fund lak... org2 dlm PKR pun bukannya hanya terdiri dari kaum pertengahan dan ke bawah...

Originally posted by sailfish at 22-5-2008 01:52 PM

betull laaa dalam politik susah nak kata sapa betul atau tak...
sebab aku ada terbaca tapi tulisan sapa aku lupa...
kebanyakan politik ni kejar ekonomi (kewangan)...

clm taktik politik  ...

Fund yg ko kata tu ciput aje, manalah cukup setiap bahagian cuma dapat 500.00  , DAPAT BUAT APA...ITU SEBAB AKU KATA aNUAR TAK PATUT KALAU DIA BYK DUIT...........
Itulah setiap kali pilihan raya aku dok pikir....sayangnya duit .......baik duit tu buat  benda yg lebih berfaedah.....Itu belu lagi UMNO punya belanja utk pilihan rAYA
UMNO GUNA DUIT pARTI KE DUIT KERAJAAN?

Follow Us

Reply #86 ladyrock's post

sudah terang lagi  bersuluh....

duit mana lagi kalau tak duit kerajaan...

tanya org2 MOF...brapa byk peruntukan utk PRU12...

sampai bonus ktgn awam pun tak mampu nak kowtim!

Originally posted by ladyrock at 22-5-2008 02:01 PM

Fund yg ko kata tu ciput aje, manalah cukup setiap bahagian cuma dapat 500.00  , DAPAT BUAT APA...ITU SEBAB AKU KATA aNUAR TAK PATUT KALAU DIA BYK DUIT...........
Itulah setiap kali pilihan  ...

betul ke ciput jer... Takkan RM500 utk satu bhgn... kalo PRU lepas.. ko tgk poster dan banner PKR dan PAS siap ada gambar muka calon lagi...
nak buat banner kalo RM500 brapa keping jer...

dan aku harap ko cuba bandingkan masa Pru 11 dan Pru12 (selepas Anwar kuar penjara)... nampak perbezaan atau tak dari segi perang kempen dan poster... dr mana duit tiba datang utk beli/rancang ceramah/ dan macam2 lagi dalam Pru12...

tu yg aku harapkan agar Ezam dapat menceritakan hal sebenarnya.. aku tak kisah kalo PR pegang Malaysia sekalipun tapi biarlah pemimpin yg dilantik menjadi PM nanti tidak meragukan...

bagi aku Anwar meragukan tetapi kalo Hadi Awang dari segi pengurusan dan pentadbiran (tidak termasuk cara dia berkempen) maybe boleh diketengahkan

Originally posted by zamirra at 22-5-2008 02:16 PM
sudah terang lagi  bersuluh....

duit mana lagi kalau tak duit kerajaan...

tanya org2 MOF...brapa byk peruntukan utk PRU12...

sampai bonus ktgn awam pun tak mampu nak kowtim!

kalau tak tahu jgn menfitnah
setahu aku.. UMNO memang ada syarikatnya sendiri... keuntungan syarikat itu yg akan memberi fund kepada parti UMNO...

bukan UMNO shj tetapi semua parti dan aku yakin PAS pun macam tuh esp di Kelantan (takkan ada org PAS di kelantan dtg jumpa keluarga aku minta tolong uruskan kawasan balak)

contoh lagi seperti yg dilakukan oleh bekas ADUN Bukit Chandan di perak, Datuk ni melalui syarikat parti beli rumah kedai lot dan kemudiannya disewakan untuk dimasukkan dalam tabung di Yayasan Kemajuan Kuala Kangsar... bukan itu sahaaja, sumbangan lain turut dimasukkan ke tabung itu...

melalui tabung itu.. barulah dana itu diberikan kepada para pelajar dan penduduk tempatan yg layak terima bantuan...

so ko kene faham sumber kewangan parti utk ahli parti dan sumber negara utk rakyat ....
mmg ramai akan kata syarikat dr puak UMNo, MCA ke MIc ke yg dpat projek tp adakah PR dan kelantan dulu tak buat macam tuh... then sumer parti PAS dapat dr mana... anak2 syarikatnya laa yg bantu

Reply #89 sailfish's post

syarikat umno 2 duit dari mana???????????????????????tolong bg penjelasan

Originally posted by sailfish at 22-5-2008 02:18 PM

betul ke ciput jer... Takkan RM500 utk satu bhgn... kalo PRU lepas.. ko tgk poster dan banner PKR dan PAS siap ada gambar muka calon lagi...

...

Pasal 500.00 tu betullah ..aku tak tipu lansung..itu yg aku kata duit tu duit calon sendiri..ada yg sampai berhutang..bila dah berhutang  ini akn effect kat anak dan keluarga, ko tak kesian ke ? .inilah yg ko tak tahu....Sekarang aku bagitahu....
Citer ni bukan buat-buat....
Itulah sekali lagi aku cakap ni...kalau benar-benar Anuar tu ada fund..mmg tak patut dia buat kat penyokong-penyokongnya....Aku cakap pasal PKR..Pas aku tak tahu..mungkin Pas byk duit sikit sebab dah lama....

Bab anuar ni aku betul-betul tak Pasti apa agenda dia.........samada ikhlas atau tidak..
Aku tgh tunggu dan lihat

Originally posted by sailfish at 22-5-2008 02:18 PM

...

Hadi Awang?
Capable ke? Macm tak confident......Prefer Nik AZIZ
Tapi he is quite old already.
Who is next .....

Originally posted by sailfish at 22-5-2008 02:32 PM

kalau tak tahu jgn menfitnah

setahu aku.. UMNO memang ada syarikatnya sendiri... keuntungan syarikat itu yg akan memberi fund kepada parti UMNO...

bukan UMNO shj tetapi semua parti dan ...

jadi ko assume aku ni ak tahu lah ya dan buat pitnah gitu?

ko ingat kat dlm forem ni semuanya budak2 tadika kemas ke?

kira ko semua benda ko tahu la kunun...

kerajaan takkan nak announce kat public plak yg PRU12 lepas byk yg mrk kena tanggung....

syarikat milik UMNO kunun....prrrffftttt!

melayu boleh!

Originally posted by zamirra at 22-5-2008 02:52 PM

ko ingat kat dlm forem ni semuanya budak2 tadika kemas ke?

kira ko semua benda ko tahu la kunun...

kerajaan takkan nak  ...

Perasan tak masa nak Pilihan RAYA HARI TU saham-saham sykt mlayu ni merudum jatuh...
Kenapa ye?

Originally posted by ladyrock at 22-5-2008 02:45 PM

Hadi Awang?
Capable ke? Macm tak confident......Prefer Nik AZIZ
Tapi he is quite old already.
Who is next .....

pd aku la kan soal capable atau tak tu terlalu subjektif, yg penting org tu boleh pegang jawatan sbg suatu amanah utk kebaikan rakyat dan bukan seseorang yg mempunyai agenda peribadi dahulu sblm rakyat. bijak mcm maner pon dia, kalau ada niat serong, masalah tetap akan timbul samada cepat ataupon lambat. seorang perdana menteri buat keputusan bukan solid dari dia bahkan setelah ianya mendapat nasihat dan pandangan dari beberapa pihak dan dia akan memeilih mana yg dia rasa perlu. Itu sbb ada yg beranggapan isu pemilihan MB terengganu dulu, ada baiknya proses tu pending lebih lama iaitu membiarkan trengganu tanpa mb dari berMB seorang yg 'pemecah amanah tegar' spt Idris Jusuh w/pon dari sudut satu pihak tu dia kununnya dianggap 'capable' utk jawatan tersebut.

Originally posted by zamirra at 22-5-2008 02:52 PM

ye laaa.. ko budak U tapi ko kena tahu bezakan duit kerajaan dan duit parti...

GLC dikaitkan dengan kerajaan begitu juga khazanah negara... itu bukan hak UMNO..

dlm UMNO mereka ada tubuh syarikat dlm membantu kewangan parti...

bukan UMNO saja... dlm PAs pun ada buat juga..

tu yg aku kata bagi contoh kerajaan negeri KElantan...
'Org dr syarikat PAs dapat kawasan balak tapi tak tahu nak uruskan camana." aku tak kata org Pas tuh salah.. sebab dlm politik, sumber mana lagi mereka nak dpt duit.... ingat turun dr langit ke nak tolong PArti2 sendiri

so sapa yg berkuasa maka duit dlm parti juga akan banyak jugalah..

mcm PKR, PAS dan Dap menang di selangor umpamanya... ingat takde keuntungkan dari segi kewangan utk parti masing2... inilah masa mereka kutip cukup2 utk dptkan sumber kewangan melalui syarikat2 dari parti.. ingat segala tender bukan diserahkan kepada parti tapi syarikat berdaftar..

Originally posted by ladyrock at 22-5-2008 02:38 PM

Pasal 500.00 tu betullah ..aku tak tipu lansung..itu yg aku kata duit tu duit calon sendiri..ada yg sampai berhutang..bila dah berhutang  ini akn effect kat anak dan keluarga, ko tak kesian ke  ...

tu laaa aku ada dengar gak dari member aku yg dr PKR ni minggu lepas...
dia katalaah kalo tak silap aku...
Anwar ni sebenarnya dah malas nak involved politik lepas kuar penjara... Anwar dah fed up dan macam putus asa...
tapi ada desakan yg minta supaya dia aktif.. lebih2 lagi kepada rakan2nya dlm PKR yg terpaksa berkorban ketika dia dlm penjara..
so kawan aku kata, Anwar aktif kembali demi kawan2 dia yg banyak berkorban..

tu versi dari dia... aku nak percaya atau tak ... susah nak kata... politik tetap politik...
mcm2 gosip dan cerita kuar....

lepas ni aku nak dgr dr Ezam.. nak tgk dan dgr pendirian dia dan nak tahu juga napa dia dah tak bole ngan ngan Anwar ketika bekas bos dia tuh semakin 'cerah'.

Originally posted by no0rm at 22-5-2008 03:04 PM

pd aku la kan soal capable atau tak tu terlalu subjektif, yg penting org tu boleh pegang jawatan sbg suatu amanah utk kebaikan rakyat dan bukan seseorang yg mempunyai agenda peribadi dahulu sbl ...

Noted.
Rasullullah dulu pun takde degree apa-apa pun kan.....Islam dah ada di merata-rata dunia....

Originally posted by no0rm at 22-5-2008 03:04 PM

pd aku la kan soal capable atau tak tu terlalu subjektif, yg penting org tu boleh pegang jawatan sbg suatu amanah utk kebaikan rakyat dan bukan seseorang yg mempunyai agenda peribadi dahulu sbl ...

hah setuju...
tu aku kata dr sudut pemerhatian aku.. aku prefer HAdi Awang berbanding anwar..
sebab kepercayaan lebih kepada HAdi Awang berbanding anwar yg aku masih was2