CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: virgomal

CERITA SERAM YANG PERNAH KORANG ALAMI

Close [Copy link]
Originally posted by virgomal at 4-3-2004 09:58 PM:
baik tunggu chics jer yang jawab
sampai hati dia... ader ke dia kata owang
mengata dia... owang tak ngata per
owang cuma taip jer kat sini... pon salah ke...:cry::cry:

ah ah.......

seram wooo.......

Originally posted by virgomal at 4-3-2004 09:58 PM:
baik tunggu chics jer yang jawab
sampai hati dia... ader ke dia kata owang
mengata dia... owang tak ngata per
owang cuma taip jer kat sini... pon salah ke...:cry::cry:

Sama lah tu....:nana:

Originally posted by mutusamy at 4-3-2004 02:48 PM:
masa gath aritu ramai yg tak datang per..
jadik ko critakan lah kat thread nie.

Ok lah wa citer eh....dengar tau, eh salah, baca tau.....

Ini citer terjadi pada kawan adik Chic. Masa tu diorang gi jalan Raya dah last house pat Bedok Reservoir (daerah Jln Tenaga situ).  Memandangkan masih siang (lepas Maghrib jugaklah) diorang decided to play 'Spirit of the Coin'. Ni kira first time lah diorang nak try. Semua kira skeptical. So when the coin started moving, masing2 ingat ada antara diorang yang main2 but of course bukan lah. So they just played on. AFter some time diorang dah penat (yalah jari telunjuk tu kan kononnya tak leh leave the coin as long as the game is played) diorang nak habiskan the game, but the last spirit refused to go home. Diorang suruh balik dia degil tak nak. Apparently this spirit is a Malay boy umur 16 ke 17 mati accident motor. And also, he took a liking towards one of my sis' frens. Si dia ni pulak still tak percaya. Dia ingatkan kawan2 dia nak main kan dia. So dia tanya lah question yang bukan2 like the color of her underwear and stuff that tak mungkin yang lain tau. And all the answers were right.

To cut the story short, after the game my sis fren cannot get over this guy spirit. And she feels a presence since that day and often she feels someone touching her hand and when she sleeps at night, someone caressing her hair to sleep that kinda thing. So diorang pegi lah library check out the archived newspapers. Masa diorang main tu game, they got alot of info from him like his name, how and where he died, which school he was from stuff like that lah.  And true enough there was one article about him complete with a pic (good looking guy also). Apa lagi diorang hysterical lah. So kenalah gi berubat. The girl involved cannot get over it for months, especially coz dah tengok the guy punya pic. But Alhamdulillah everything turned out ok. Dah takder gangguan. So moral of the story is dun mess with this kinda thing, the unknown....:bg:....sori citer panjang lebar...

[ Last edited by chicsee on 5-3-2004 at 09:25 AM ]

nixzanna This user has been deleted
Tak silap gue kan Pulau Ubin banyak jugak cerita yg seram didengar...

matz_rockz This user has been deleted
masa matz masih muda dulu,matz ada banyak punya rugged.naik basikal sana sini,enjoy betul lah.on occassion went camping kat sentosa.some of them nampak pokok kelapa,dia orang cakap kalau dapat minum sedap sikit.ok matz tak mau patahkan harapan members.NI TENGAH MALAM,AROUND 11 PM
.......matz pun panjat pokok kelapa.nampak senang ya,tapi you pergi try.pokok macam 4 tingkat tinggi,dah sampai atas, tengok bawah ngeri.dah lah malam and gelap,kalau kena gigit semut kerengga...parah seh.tak salah pat matz try tu putar itu coconut,ada kelawar terbang from the coconut top.takut seh kalau dia attack matz abis.sekarang you pay me to panjat,matz pun takut.
malam pulak,tidor bawah pokok besar.takut jugak,dahan besar kalau jatoh,terus masok ka alam lain.abeh tengah tidor,terasa ayer pekat menitis dari atas.matz bangun,rasa sikit macam darah...terperanjat.... ambik torch light and suluh...lupa nya pokok punya sap....

[quote]masa matz masih muda dulu....[/quote]
matz... sekarang umur baper tahun...??

matz.. dedulu time aku tinggal kat kampung selalu suka siat pokok punyer "bark"... bark dia pulak macam darah pekat yang dah kering...
heeeee time tu kawan

Follow Us
Originally posted by virgomal at 5-3-2004 11:16 AM:
[quote]masa matz masih muda dulu....[/quote]
matz... sekarang umur baper tahun...??

matz.. dedulu time aku tinggal kat kampung selalu suka siat pokok punyer "bark"... b ...

tu pokok punya BARK tak BARKING kat you..........dia cakap ,adooooi
sakit nya...muka i dah tarok facial lotion,siapa yang vandalism ni....
.....nasib baik cik pon kita tak SMS you

Originally posted by chicsee at 5-3-2004 09:16 AM:

Ok lah wa citer eh....dengar tau, eh salah, baca tau.....

Ini citer terjadi pada kawan adik Chic. Masa tu diorang gi jalan Raya dah last house pat Bedok Reservoir (daerah Jln Tenaga situ).   ...

alamak.... eeeeeeeeeeeiii...

apsal the moment gua  baca lu nyer stori, gua rasa sejukkkkk je nie?

bulu2 roma semer nyer berdiriiiii  (tak bedek)

Originally posted by mutusamy at 6-3-2004 12:28 AM:

mutu........rasa ada sejok ??
kadang2 baca bulu roma pun boleh berdiri....scary lah... i know what you feel
......ni story CLOSE ENCOUNTER OF THE HANTU KIND...memang menakutkan.matz pun having the creeps sometimes.ni pagi buta tengok kat tingkap....tak nampak apa2 pun.......

Originally posted by mutusamy at 6-3-2004 12:28 AM:

Hehehe....itu lah. Masa pat gathering Chic citer pat diorang pun Chic rasa seram2 sejuk gak.  Eh cakap pasal gathering ni takder ke yagn nak plan gathering lagi?  Jum ah...

ekekeke...

selamat time tu tinger aku bermasalah..

Ok turn gue pulak nak cerita:gd:

Dah lama gue kerja pat airport nih, bermacam macam cerita gue dengar. Ada sekali tu gue dah terkena experience sendiri.:ml: Gue nih suka kerja shif belah malam. So pada satu hari tu gue kena stby jam 4.30pagi. Gue stby sorang jer. sambil duk pat dlm kaunter tu gue baca buku. Gue kalau duduk cam org malas, tak suak duduk straight. So sambil baca majalah tu... tiba tiba ada org lalu pass kaunter gue dgn sepintas kilatnya. Gue nak bangun tetapi tak terdaya pasal leher gue kena cekik. Gue rasakan ada sesuatu yg menghalang gue dari bangun dari tempat duduk. Gue boleh rasakan badan gue berpeluh habis.... Gue cuba minta tolong dgn polis yg jaga tak berapa jauh dari kaunter. Gue cuba pekik tapi seperti tak kedengaran. Gue nampak polis tu toleh tapi seperti tidak ada apa berlaku padahal gue tengah try mintak tolong. Dgn nekad gue cuba lepaskan cekik dari makhluk itu... gue try baca surah yg gue ingat... Alahamdulilah akhirnya gue dilepaskan dan terjatuh dari tempat duduk. Gue bangun dan dapati baju basah kerana berpeluh. Gue apalagi lepas tu pegi kat polis tu sambil dgn nada marahnf: kerana tak pedulikan pekikan gue. Polis tu mengatakan masa dia toleh belakang dia dengar ada suara dari arah tempat gue duduk tetapi..... tak nampak apa apa pun so dia buat bodoh jer. Gue pun bengang:gr: sambil menyatakan gue ada disitu. Gue nampak dia kenapa dia tak nampak gue. Polis tetap nafikan dan kata tak ada org pat situ... Gue pun fed up:agr: trus balik kaunter lain. Lepas beberapa hari tu gue ceritakan pat kawan gue experience yg gue hadapi. Kata mereka salah seorang kawan gue pun pernah terkena di mana kaunter yg gue duduk masa stby sorang sorang. Mereka kata lagi makhluk tu sembunyikan kita dari padangan org lain... Alamak terperanjat gue kejap pasal this is the 1st time gue kena sembunyi dgn "makhluk ajaib ni" Dulu gue pernah jugak dgr cerita dari org, sekarang gue pulak terkena. Bila ada org cerita kena sembuny:ny:i dgn makhluk lain.. gue selalu bertanya cam mana agaknya perasan berbudak bile kena "kidnap" dgn makluk ini. Apa yg gue pernah dengar bila dia kidnap kita... kita boleh nampak org yg cari kita tapi org yg tengah cari kita tak boleh nampak kita... nasib nasib... Janganlah kena lagi serikkkkkkkk:kn:

Originally posted by nixzanna at 8-3-2004 04:02 PM:

Dah lama gue kerja pat airport nih, bermacam macam cerita gue dengar. Ada sekali tu gue dah terkena experience sendiri.:ml: Gue nih suka kerja shif belah malam.  ...

pat you baca ayat2,itu grip on your neck ada lega or lebih tighten.matz baca pun seram lah.next time you get ready baca surah yassin,would that help ?
ni tempat ada banyak punya "keras" ada story behind it...like tempat orang mati dulu during the war  etc etc

Originally posted by matz_rockz at 8-3-2004 16:31:

pat you baca ayat2,itu grip on your neck ada lega or lebih tighten.matz baca pun seram lah.next time you get ready baca surah yassin,would that help ?
ni tempat ada banyak punya "keras&qu ...

Yeap itu seperti yg kita maklum... Masa baca tu makin tighten tapi harus mencuba dgn tekad untuk bangun.

Cerita yg kedua berlaku pat restrm kita org. Ceritanya begini.....

Masa tu my fren fazli datang lambat. Dia report jam 11.30mlm. Macam biasalah kena pi restrm tukar baju nak start kerja. Restrm kita org pat bawah tanah cam basement gitu. Sunyi tempatnya. So dah siap si fazli pun keluar. Masa naik tangga menuju ke atas dia terserempak dgn my fren si Kamisah nih. Dia rasa ada berlainan skit dgn si kamisah ini. Kenapa dia jalan menunduk kepala sambil tangannya memegang besi trail tangga. Mukanya tak nampak sangat pasal rambutnya hampir menutup wajah si kamisah nih... Bila si budak fazli sapa, kamisah tak jawab pun, dia trus turun.... si fazli pun ignore terus naik ke atas... Masa reporting dia tengok nama yg bertugas mlm tu... tiba tiba dia terperasan nama Kamisah tak ada dlm list. Dia terkejut nak kepastian dia tanya mere yg on duty nak confirm si kamisah tak bekerja hari itu. Setelah mendapat kepastian bahawasanya si Kamisah tak kerja hari tu dia pun tanya da org semua "Habis yg tadi... saya jumpa pat tanggan tu sapa?Takan saya silap?" Untuk memuaskan hati nya, dia ajak beberapa org geng turun nak kepastian. Bila turun menuju ke restrm, check semua bilik jgn katakan Kamisah... satu bayang manusia pun tak ada. mengelabah si Fazli nih dibuatnya....

Originally posted by nixzanna at 8-3-2004 05:26 PM:
Cerita yg kedua berlaku pat restrm kita org. Ceritanya begini.....

Masa tu my fren fazli datang lambat. Dia report jam 11.30mlm. Macam biasalah kena pi restrm tukar baju nak start kerja. Restrm  ...

Tatut nyeeeeee...... :nyorok:

Originally posted by nixzanna at 8-3-2004 04:02 PM:

Dah lama gue kerja pat airport nih, bermacam macam cerita gue dengar. Ada sekali tu gue dah terkena experience sendiri.:ml: Gue nih suka kerja shif belah malam.  ...

ni macam ' kena hempap' punya kes je...
tapi selalunya kalo kena gini bila seseorang tu tengah baring.

Agaknya Nixz punya memang serious la..kalo polis tu tak nampak kan, mungkin bunian kot? pasal ada dengar jugak kes orang kena sorok bunian kat hutan, jadi bila ada orang carik tak boleh jumpa padahal dia ada kat situ.

aku dulu memang  a few times 'kena hempap' la.... baik kat eunos crescent dan jugak yang kat flat ni.

seluruh tubuh badan terus kaku tak boleh bergerak langsung...jari2, kepala ke semua dah kaku.
Yang boleh bergerak cuma hati je...
Jadi dah saat2 macam tu, apa surah2 yang kita hafal kita baca la.
Inyallah nanti recover.

Lagi satu kan, dulu tu aku ingat, cuma kalo kita sorang je kita boleh kena, cam dalam bilik sorang2..
tapi masa aku full time NS kan, kita tidur semua pakai double deck punya katil. So aku kat bawah, member aku kat katil sebelah tapi bahagian atas... semua dah tido kul satu gitu, tapi aku belum.
Tahu2 je, kawan aku turun dari katil dia, macam menggigil sejuk gitu,
terus dia baring atas simen sebelah katil aku.

So aku dah tahu something wrong, ( pasal tempat training ni memang keras la ),
so besok pagi baru tanya.. ko kena hempap eh? dia cakap ah ah.

Originally posted by chicsee at 8-3-2004 05:39 PM:

Tatut nyeeeeee...... :nyorok:

kalo aku agaknye dah pengsan

ataupun report sick heheheh

ni cerita bukan jadi kat aku...

tapi aku dengar la.....

Ni terjadi kat salah satu pawagam di area Chinatown... zaman 70s-80s.

Aku tak tahu yang mana, maybe majestic atau pawagam lain.

Mula2, pawagam ni masa dulu kan, ada beberapa kerusi yang selalu dibiarkan kosong walaupun pawagam tu sold out.
Kononnya jadi ada makhluk2 yang boleh sama nonton pilem la... kalo tak nanti pawagam tu kena kacau.

pada satu hari, ada satu pompuan, masa tengok wayang ni, dia nak pergi ke tandas...
so dia masuk tandas pawagam ni...
jadi biasalah kan, sapa2 pun kalo pergi toilet, dia mesti nak tengok kat cermin toilet kan? betul2kan baju..

tapi pompuan ni, bila dia tengok cermin, ' eh. Apsal muka aku lain macam je...??'
so dia pun nervous dan terus keluar, kat pintu toilet tu ada pompuan, so pompuan ni cerita la... 'eh...aku tengok muka lain kat cermin bukan muka aku'  
So pompuan yang lagi satu tu cakap ' muka dia macam muka aku tak??'

terus si victim ni apa lagi histeria la, meraung pekik2 mintak tolong macam nak gile.

aku agak ni ceta betul la...sebab tu sampai sekarang eh, kalo aku sorang2 waktu malam, bila pergi tempat yang sunyi ke apa ke...
macam dulu kerja 3rd shift sorang2. kat bangunan tu aku la sorang, sunyi sepi.
Bila pergi toilet, macam tak syok bila tengok cermin, takut nampak lain.

Originally posted by deaf4ever at 8-3-2004 06:52 PM:
ni cerita bukan jadi kat aku...

tapi aku dengar la.....

Ni terjadi kat salah satu pawagam di area Chinatown... zaman 70s-80s.

Aku tak tahu yang mana, maybe majestic atau pawagam lain.
...

deaf,baca ayat and surah,dia pun masih boleh attack sa bagai pendinding.
kita nak baca  apa? any one please boleh comment.
selalu matz dengar cerita hantu,selalu kita nampak aja like visual contact,
you orang ceritakan pasal physical contact...matz baca pun seram.