CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dwbh163

Issue : Rasuah - Cara Hidup Di Malaysia Kini #2-

Close [Copy link]

Reply #1 gergasi's post

semuanya datang dari hati..

ada gak pegawai polis yang betul-betul bekerja..once dah tangkap orang tu..pastu dia bagi teguran..agak-agak kesalahan serius baru kuar saman..

macam kes membudayakan rasuah kecil-kecilan ni.. semua orang kena tahu peranan masing-masing..ada gak orang yang tukar makna rasuah ni sebagai politik wang mahupun upah..kalau deal ngan pihak berkuasa orang kata duit kopi..sekarang mana minum kopi sangat..minum teh tarik je..

kalau betul-betul nak bagi duit kopi, tak payah la kasi rm 10, rm20, rm50 ke rm100 ke..bagi je rm 1.00..amacam.baru betul duit kopi secawan..

ada masa penguatkuasa tak minta, kita plak lelebih..ada masa kita tak nak kasi, pengutkuasa bagi hint-hint..sesungguhnya ada pencatat dan balasan bagi setiap perbuatan..

"Barang siapa mengerjakan kebaikan seberat zarah,akan dilihatnya (balasan) kebaikan itu.Barang siapa mengerjakan kejahatan walaupun seberat zarah, akan dilihatnya
(balasan) kejahatan itu" (AZ-ZALZALAH - 7,8)

so kat sini takde timbul rasuah kecilan mahupun rasuah besaran.selagi benda tu mungkar, selama tu kita kena tentang..

mungkin maksud gergasi tu, dibandingkan rasuah yang melanda orang-orang besar dan nilai yang jauh berbeda..dapat aku simpulkan kat sini..sendiri mau ingatla..

dosa besar balasan pun besar..dosa kecik, balasan pun setimpal la...tapi dua-dua tetap kena..

Reply #7 kawasakininja's post

Tu yg sebetulnya..tapi klu setuju disaman semacam membayar duit kat BeEnd la rasanya..lagi la hampeh

Originally posted by gergasi at 23-11-2007 04:07 AM
Ini kisah rasuah dlm pak polisi...

Apa pendapat forumer semua bagaimana nak membenteras rasuah/duit kopi terutama dlm PDRM walaupun KERAjaan membuat berbagai cara tetapi hasilnya kurang memuas ...

...bayar je lah, ...mungkin itu akan jadi pengajaran untuk kita supaya tidak membuat kesalahan di masa hadapan...

...kalau dah jadi macam puak-puak lembu tu nanti, tak tahu bila nak berhenti pulak...
...last-last jadi macam diaorang, setiap pilihanraya, rm50 pun ambik...untuk undi penyangak-penyangak kaki rasuah ni....

father pelaga tak bagi cadangan pun .. balik balik cakap benda yang sama saja   tak kesian kat gergasi yang keliru tu ka?

.. bayar aje saman..
itu hak rakyat atas kesalahan yang kita buat..
kalau serah pada individu tertentu, kena ingat la azab Allah di hari akhirat kelak..
ingat aje keberkatan setiap sen yang kita rasuah tu..

personally, aku memang takkan serah wang rasuah.. be it 100, 200, better aku bayar saman..
kes ni macam ko dapat duit judi 2000 dengan duit gaji hasil usaha kita 1000..
nampak macam rugi kita tolak duit 'tambahan' 1000 tu, tapi ganjaran Allah tu tak terduga.. tak dapat di dunia, dapat di akhirat..

aku pernah terbaca tulisan seorang kolumnis dalam the sun.. (kalau aku jumpa balik nanti, aku scan dan paste kat sini..)
katanya, dia pernah kena tahan dengan seorang polis atas suatu kesalahan jalanraya..
bila polis tu cakap nak saman, dia minta maaf sebab dia tak tau..
tapi dia cakap, dia sedia bertanggungjawab atas salah yang dia buat tu..
so, kalau nak saman, saman la..
polis tu last sekali bagi teguran dan lepaskan dia...

sekali lagi atas tanggungjawab aku sebagai penganut agama Islam dan anggota masyarakat..
aku ingin berpesan, elakkan rasuah...
"tepuk sebelah tangan takkan berbunyi"..
aku dah banyak buat dosa lain, so untuk benda yang aku mampu elak (rasuah..) buat apa aku nak tambah dosa lagi..

panjang lak aku taip.. mentang2 la baru balik semayang jumaat..
harap2 dapat title post of the century..

[ Last edited by  juwaini at 23-11-2007 02:21 PM ]

alahai rasuah dah mmg berakar umbi...

Follow Us
korang nampak rasuah polis jer......itu ciput jer

Jabatan kerajaan yg lulus projek puluh  dan ratus juta tu lagi tinggi komisen dia org....

Katakan projek 10 juta....cukup ler 5%....dah rm500k kat situ jer

report jelah kat BPR
korang tu jelah yang tak kompiden ngan BPR
buat apa bagi duit bukan dekat org yang sepatutnya

Reply #13 melayucyber's post

dah tajuk pon rasuah kecil-kecilan

Reply #15 ikanbilis's post

ye tak yer jugak...

BAPAK BOREK... ANAK RINTIK ler.....

kalau nak mencegah ni biar dari kepala nye.... bapak2 kerajaan yg rasuah tu patut dihapuskan dulu :@ :@ :@

kalau kepala2 die dah tunjukkan camne nak buat... tu yg pencacai2 ni rasa mcm tak bersalah jer ambik "duit kopi"... lps tu bagi mkn kat anak bini... jadi darah daging.... tu yg akhlak semakin hampeh!!!!!

meroyan jgn tak meroyan...