CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: norulle

suami ni perlu dijaga macamana baru ok

Originally posted by mesolite at 20-11-2008 03:17 PM
tak semua suami boleh berterus-terang dan meluahkan perasaan yang terpendam kepada isteri mereka... ada yang ingat isteri secara automatik mesti paham sendiri apa yang tersirat dan tersurat dalam ...

meso, ekekkek.. stujuuuuukkkkkkkkk.. ng org len bukan men lagi.. lembut lidah seme.. hampeh ler.. ekekkeke.. ate teman maleh bebenau nk amik tau lah cenni..

but, seadilnya.. sorang somi baik.. sklai lagi aku tulis.. BAIK.. dia takkan dera perasaan bini dia.. aku bukan merujuk pda kes tuan umah semata2. tp rata riti manusia nama jantan ni.. ate susah bebenau nk bukak mulut.. nk suh kita je brusaha.. penat weihhhh.. klu dapat bini gagah perkasa mental takper.. tak terjentik pon dia... klu dia jatuh pon bley bangkit balik.. but.. klu yg jenis duk mikir putar belit diri sndr ng soalan2 n spekulasi hipotisis bagai... penat tau jadik org centu.. menderita jiwa raga seadanya..

but then again.. jgnlah didera perasaan bini.. tak bek yea... ekekekkeek.. korang kan gagah macho gitu.. tunduk sket perasaan kt bini tu bley wat bini bahgia what.. mukan susah pon..

Reply #100 ajinomotonosuga's post

kalau isteri tu house wife sepenuh masa... mungkin lah... tapi kebanyakannya sekarang dah bekerja... dan donia diorang pon luas... nampak sampai middle east sana nun...
sepatutnya kalau suami tu seorang yang bertimbang rasa... segala problem yang dia ada kat ofis tu ditinggalkan kat luar rumah... melangkah jer masuk rumah... lupakan segala problem ofis... ni tak... semua bawak balik sekali... yang jadi mangsa... anak bini... isteri pon perlu gak makanan rohani ni... takkan asyik nak jadi punching bag jer...

Reply #101 shah_jehan's post

deraan mental tu lebih teruk dari deraan fizikal... kadang-kadang sampai membekaskan dendam... tu yang bila bergaduh... semua keluar... macam gunung berapi...

Originally posted by ajinomotonosuga at 20-11-2008 03:34 PM
bila laki kata cam tu 'ko tak pandai jaga hati aku', ni feminine side dia yang kata

kemungkinan masculine side cik kak tu tinggi so suami tu nampak dan rasa ada rivalry so dia sebagai lelaki d ...

ada kes kes.. the wifey tak pon tegas, ignorance sme... but then keperluan n keadaan membuatkan dia jadik centu.. rasa2 nya the hubby gak yg buat wifey2 jadik centu. sepertimana the hubby nk balik ke sarang.. the wifey pon rasa security blanket seme. if the hubby cant provide it, the wifey  can create all that sendiri.. but then sampai mana takat the wifey n hubby sanggup idup dalam keadaan macam nie.. rivalry mmg wujud but then, if the wifey tak strong n asik serah je seme kt hubby? can life at any sense be better?

some men, bila diketuk baru nk sedar.. take things 4 granted.. beli robot tp tak beli bateri.. suh duduk je atas tv.. sapu habuk pon idak.. apa guna seme tu kan? so the wifey kena cross the barrier.. kuar umah.. p beli bateri.. bagi anak main.. ada gak kejadah faedah robot td.. hihihihihihii

so? apa guna hubby di zaman ini? aku rasa dah kurang tugas kot almost 70% tugas bini amik alih... umah,tangga,anak,keje,carik makan,ketua kuarga..  bini dah jadik dominan.. so mana laki nye tanggungjawab seme?

tu bg aku penting... u can take certain amount of things/fucntions away.. but ganti balik dalam kaedah yg lain.. but ramai hubby yg taknak... lagi sonot duk kt luar.. lagi sonot ng kawan22.. pahtu balik2 cakap kt bini ' U DONO HOW 2 JAGA I '... lucky uuuuuuuuuuuuu... klu idak, lama dah teman bom bom manusia i...hihihihihihi

jgn marah nurul.. lgpon, we dono ur situation.. klu didgr.. tak beh pon bila u tanya dia, awat balik lmbt.. ada pompuan len ka?  lgpon, provocation time marah mmg akan melampau.. masa tue.. dgn situasi hubby balik lmbt.. mmg ada yg tak suka.. then marah2 sure seme dalam ati kan.. terungkit sdikit sbyk.. masa tu klu kita kata kat dia g mati pon.. akal kita kata. yup, exactly perkataan yg seswai...  muahahhaha... the better diam ajalah time tu.. dahssejuk sok22 baru le tanya kot.. but then klu dh tau dia mmg jenis balik lmbt sb tuntutan keje... mmmmmmmmm, malas teman nk amik pot aaaiiiiiihhhhhhhhhhhhh

SAPA TAK SAYANGKAN RUMAH TANGGA MASING2...CUMA KITA CUBA YANG TERBAIK N BERDOA AGAR KEBAIKAN DAN KEBAHAGIAAN UTK KITA...SO FROM THIS TREAD..AKU LEARN SOMETHING...KITA KENA SEDIAKAN PAYUNG SBLM UJAN...TAKUT WEIII

Reply #105 beanbai's post

do your best... but expect the worst...
don't give all... save some for yourself... so, bila kena dump... tak ler teruk sangat...
pompuan sekarang bukan macam pompuan dulu... kalau tak der laki tak boleh hidup... pompuan sekarang dah ramai yang bekerja dan boleh menanggung hidup sendiri... apa takut...?

Follow Us
Originally posted by mesolite at 20-11-2008 05:39 PM
do your best... but expect the worst...
don't give all... save some for yourself... so, bila kena dump... tak ler teruk sangat...
pompuan sekarang bukan macam pompuan dulu... kalau tak der laki ...

takut pada yang satu.. klu takut yg ni.. worst mai pun.. agaknye bley senyum kot... amin....

Originally posted by norsha at 19-11-2008 10:19 PM
ko nak kurus?

jadi cam kawan aku..masuk program kat slim world..all in all, she habiskan almost 10k kat slim world tu...takde xcersice nya...cuma ikut cara pemakanan yg disuggestkan..tapi cam  ...

Jaga makan buat exercise aje cam kawan baik me..
dr seluar saiz 18 sekarang pakai saiz 10..
Dia jaga makan betul, makan sikit, ada hari makan buah aje.. jangan makan makanan berlemak...
lepas tu exercise jangan lupalah... dalam 6 bulan aje, turun banyak,,

Originally posted by Lipton at 20-11-2008 01:19 AM
kalau tak silap mufti Dr Maza pernah ulas yagn cerita di atas adalah diragui kesahihan nya if i am not mistaken ler... anyone..?

Lantas Saydatina Fatimah bertanya : 揂pa gunanya tongkat dan air minuman itu wahai saudari?

Originally posted by ajinomotonosuga at 20-11-2008 03:38 AM

maksud dia kualiti komunikasi jek kut ida..apa nama tu aaaaaa tips menambat hati somi, tips membuat suami makin tua makin sayang aaa gitu

sebab oang lelaki tak macam pompuan, oang lelaki t ...

Tulis la layan suami sebab setahu saya tanggungjawab isteri ialah melayan suami je. Tanggungjawab jaga anak isteri pula tanggungjawab suami.

Bagi saya la, macam mana suami saya layan saya, macam itulah saya layan dia. Fair and lovely, semua orang bahagia.

Originally posted by truly at 20-11-2008 07:50 AM

masuk board ni, semakin tak faham saya sebenarnya apa institusi perkahwinan yang di fahami lelaki melayu. Saya setuju dengan awak, suami yang kena jaga isteri. kalau tak boleh menjaga, jangan ...

Lu bukan melayu ke?

Salam.

Banyak ilmu yang aku dapat dari posting2 korang.:victory:
Buat norulle, pendapat aku simple je. Perkahwinan ni ibarat perjudian dan game jigsaw puzzle.

Bagi aku, selalu hubby aku pesan, orang lelaki ni cuma perlu di sayangi, dimanja, dibelai dengan LEBIH aje. Memang bunyiknya mengada2, tapi itu lah hakikatnya.
Lelaki yang normal, ego dia tinggi, jadi tak payah lah isteri tu nak mengada2 lelebih pulak.

Dan yang akhir sekali, cuba jangan nak memaksa mereka berubah mengikut rentak dan kerenah kita apalagi kalau suami tu golongan yg ok. Tapi cubalah kita sesuaikan diri kita sebagai isteri untuk mengambil hati dia. Itu pun kalau sayang hubby tu la dan nak dia lagi ..

Untuk ingatan, syaitan yang paling disayangi oleh iblis laknatullah ialah yg kerja dia memporak-perandakan rumahtangga muslimin.
Waulahualam.

Originally posted by stroberi_80 at 20-11-2008 11:22 PM
Bagi aku, selalu hubby aku pesan, orang lelaki ni cuma perlu di sayangi, dimanja, dibelai dengan LEBIH aje. Memang bunyiknya mengada2, tapi itu lah hakikatnya.
Lelaki yang normal, ego dia tinggi, jadi tak payah lah isteri tu nak mengada2 lelebih pulak.

btul, lelaki hanya mau dilebihkan manja n seme.. but then sbgai isteri yg baik.. kita dah layan yg termampu.. tp ada masa setan2 bertanduk ni tetap mampu kalahkan kita sb yg memanjakan hanya kita... dia? wallahualam....

Originally posted by mesolite at 20-11-2008 09:48 AM
truly... aku pon tak paham... asyik isteri jer yang nak kena beralah... makna nya jadi suami kat mesia ni dah macam jadi king... kot... immune... tak ada salah apa-apa... kalau salah semua isteri ...

betul tu meso. tak masuk di akal saya lelaki mesia ni nak jadi king hehe. lawak sungguh. kalau di luar negara, lelaki mereka cukup jaga wanita, benda berat tak bagi angkat. tolong masak, kerja rumah dsb. lelaki mesia ni bukan main suruh jaga elok elok nanti kami cari lain hehe wah wah.

tapi melayu la banyaknya. tengok kawan kawan cina ok jugak gentleman kat isteri.

dari ape yang korang katakan tu ade benarnye..may be u all tak tau sangat situasi aku ni.but banyak la membantu..ade yang menbangkitkan semangat ade yang kasi haku panas lagi

tapi tak pe,masing2 ade pendapat..untungkan kalau kite dapat membaca hati dan perasaan masing2.ape yang aku usahakan untuk perbaiki hubungan kitaorang..tapi aku rasa kalau aku je kena buat perubahan,rasanya tak menjadi kot..better start dari dia kan..sebab laki kan main peranan yang kuat dalam keluarga..

masalahnya laki aku ni anak laki sorg and manja.tu yang problem..dia manja tapi tak nak tunjuk kat aku..boleh2 nak kata dia bukan orang yang jenis manja2  

bab ade awek len tu aku tak sure tapi rasa cam len macam jek..aku berserah la kalau aku dah berubah dia sama je..nak buat camana tak cukup sorg.tapi bab dimadukan sori aaaaaa:@ :@

lagipun aku tengah pegnant..dah burukan.mane la hubby nak sayang lagi

thanks kepada yang sudi posting kat sini..seronok aku baca..

Reply #112 stroberi_80's post

bukan sebelah pihak jer tau... suami kalau nak isteri dia manjakan dan belai dia selalu kenalah tunjuk teladan dulu... suami yang kena manjakan isteri tu dulu... balik keje... cium pipi... peluk isteri... barulah isteri tu boleh manjakan dia pulak...
apa-apa pon semuanya kena datang dari both side... kalau satu pihak jer yang berusaha lebih... terhegeh-hegeh... satu pihak lagi buat derk jer... tak kan jadi apa-apa...
takkan suami asyik nak menerima jer... tak mahu memberi... buat baik di balas baik... where's the give and take concept dalam rumahtangga...?

Reply #114 truly's post

agaknya lelaki melayu ni ego tinggi sangat kot... dah la tak romantik... nak tolong isteri kat dapur... basuh baju... sidai baju... angkat baju... jaga anak... buat susu... semua tak boleh buat... takut orang panggil dia kena "queen control"... tak pon kena "nasi kangkang"... heh... heh... heh...
tapi bila orang cakap, laki melayu ni tak berkualiti... marah pulak... ntah la... sampai bila nak berubah...

Reply #115 norulle's post

yang... bile pregnant mane ade buroks... mostly kawan2 ku yg lelaki cakap (including my hubby... he's my best friend), bile wife masing2 pregnant, diorang nampak wife caannnntiiikkkk sangat2, dah ler muke tu beseri2....

jangan down time pregnant... it's all about ur perception... kalo kite mikir negatif, confidence kite akan hilang & kat situ aje dah ilang daya penarik... so, cheer up gal...

Reply #118 stargazers's post

betul betul ...masa preggy montok gitu, kat situ pun mantap jek

Reply #115 norulle's post

tak yah sedih sedih & makan hati dgn perangai anak manja laki tu

ceria kan diri, jgn amik port sgt....biar berseri muka & sampai laki u pulak jeles & tanya hepi hepi nih ada apa apa ke