CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azieeta

mabuk ngandung

tu lah...nak kurangkan loya ni....
ngan harap2 nye tak muntah dah laa...
nak posa ni kan....takmo laa lemah sgt badan ni...
dah lee nak keja lagi...
harap2nye salindah ni dpt membantu laa kot....

nak tanya gak....tempoh 2 minggu peknen da bleh kena morning sickness kew??da ader tando2 eh kew?

Reply 54# marlisa_syazana

MS, mang peknen kembar nih mabuk dier lagi dasyat dr peknen single kew?

saya dh 3 bulan preggy.mmg muntah dr minggu ke 5 smp 9 ke 10 cmtu.makan alhamdulillah ok.saya mmg spare gula2 dlm beg.asam mmg saya x wajibkan sebab ada asid kan.ada org ckp x elok2.pagi2 mmg saya akan makan buah sebiji masa nk keluar pi office.sebiji lagi masa sampai office.Buah yang masam2 je mcm apple ijau wajib 2 3 biji seharii.Plum, kiwi dgn pear hari2.alhamdulillah kurang muntah.

Saya ada baca kat mana tah.coffe atau tea tarik boleh buat kita cpt loya.so sya x minum. minum susu HL tp x byk sbb sakit perut nak uk uk.susu tepung x boleh muntah.banyak minum air ribena then mak selalu buat air rozel.nak masam2 skit.

Ai masuk 7 bulan pun still mabuk2.. camno tu? Asal ptg mabuk.. asal mabuk je tu ptg lah tu. Best fren ai tak rekomen kan ai amik salindah, dia takut ai tumpah darah. Ai cume makan ubat yg doktor provide aje.

saya nak masuk 6 weeks..loya sentiasa tp tak muntah..tak selera mkn nasi..klu mkn pun sikit sgt..mkn buah je lalu..klu bau tumis2 atau bau goreng2 mmg nak keluar isiperut..saya tak muntah tp loya je...mmg camtu ke ek..ade time tak larat sgt loya tu saya mkn jeruk sket..skrg tak amik dah..hubby belikan anmum materna tu..konon nk kasi nutrien..tp saya tak lalu minum walaupun perisa coklat..loya je sentiasa..skrg ni try minum soya,mkn buah n pil folic acid..mak saya lgsg tak amik tau hal saya..lgsg tak bgtau ape leh mkn,minum atau nak mengtasi loya.bila nak chekup pun tak dia tak kasitau.pdhal saya bukan hamil anak luar nikah..saya dh bernikah..saya bgtau saya pregnant pun dia buat tak dgr je..mmg forum ni dgn babycenter.com je la sumber ilmu saya..nsb baik suami sabar lyn saya lg..sedih sgt

Follow Us
Reply 108# yussya

sabar ye yussya...ini dugaan namanya..

me pun tengah pregnant 6 weeks.....anak no.3 selepas 7 thn free. tapi this time cam lain sikit..hari2 nak muntah...setakat ni makan ok lagi walaupun bila terbayang makanan nak muntah...terpakse makan sebab ada gastrik. tapi everytime pas makan mulut tu rasa cam berasid je...perut pun jadi sebu...tak tau makanan apa yg ok and tak ok. susah hati betul...and perut rasa cam mengeras je.perasaan tu rasa nak tido je... susu anmum materna dah 2 minggu beli..tapi still buat perhiasan..tengok kotak susu pun rase nak muntah..

hubby suggest minum madu khaula....awal2 cam ni boleh ke minum madu?

inilah dugaan perempuan kan......awal2 preggy mabuk.....tgh2 ok sket...da lewat sakit mcm2.....hummmmm....harap2 para suami dpt memahami dan lbh menyayangi....

saya nak masuk 6 weeks..loya sentiasa tp tak muntah..tak selera mkn nasi..klu mkn pun sikit sgt..mkn ...
yussya Post at 27-10-2010 08:50

kesian baca ni yussya... sabar banyak2.ya babycente byk membantu.tiap2 minggu dia akan update kita kan? lai sedh bila tgk video baby dr kecik smp dia besar dlm perut...heheheh
hubby bagi sokongan ok la.kdg2 mak x tau sangat pasal kita.so kita jgn ambil hati sangat,sedih2 x elok nanti effect baby dlm perut.kena happy dan banyakkan beristgfar.solat berdoa baca ayat suci alquran insyallah dpt membantu..

saya dh 4 bulan..heheheh skrg pon masih loya tapi dlm seminggu sekali jelah muntah.
perut pon kdg2 ada rasa mcm jentik2..hehehehhe

Reply 109# kenari7117

wahh..maknenye u dah ada experiencela sblm ni? hubby i bg gak mkn madu..sbb i salu tak sihat..batuk2..rasa madu tu pun i tak suka tp hubby pujuk2 minum gak..tp mcm tak amik selalu la..just mkn vitamin yg doktor kasi..u dah ade selera mkn lum?i masih takde selera..nasi mkn ujung senduk ja..sikit sgt..berat badan dah turun..risau sgt nih..huu..even mknan kegemaran masa sblm mengandung mcm char kuey teow,sambal udang etc pun tak mampu nak pujuk diri..amik sket je..pastu hubby habiskan suma..

Reply 112# yussya

yussya...dah makin teruk sekarang ni..x sama ngan yg dulu. tengok makanan semua meloyakan. semalam raye cube nak makan nasi himpit + rendang...x sedap...last2 makan timun je... a day before rasa dah nak terkeluar anak tekak ni muntah kaw2 punye...

teringin tu macam2...tapi bila ada depan mata..hilang selera lak...hubby la tukang makan...siap cakap ngengada la this time..hahaha..sabar je la

mmg bila preggy makanan yang suka jadik tak suka..pastuh bila nk makan tak terbayang apa nak makan..sebab tak lalu...tp kena paksa makan juga kalo tak perut kosong then muntah..

masa anak first dulu, mmg muntah teruk gila, banyak mc pastuh berhenti keje..seb bek dapat keje baru pastuh (rezeki anak)..org kata muntah teruk masa pregnant biasanya anak pompuan...skrg pulak muntah kurang..tp selalu headache..bdn panas2..

macam2 ragam pregnant nih kann

hummm da masuk 9weeks....cm makin teruk plak ms ni...

now 6weeks..setiap masa dan saat muntah..smpi badan lembik..
xde beza ngan 1st preggy dulu..
mmg kalu preggy je lembik..
pastuh jadik selekeh..hentam je nk pki ape p opis..huhuhu

now 6weeks..setiap masa dan saat muntah..smpi badan lembik..
xde beza ngan 1st preggy dulu..
mmg k ...
qis_88 Post at 29-11-2010 10:33

tu la kan qis..saye pun same jekkk...asal berbaju..kalo di rumah lagi lee haru...huhuhuhu.....saye pernah bace selalu ye MS yg teruk gile2 mase 1st preggy jek...tp ni da 3rd preggy...sameeee jeekkkk.....huhuhuhuhu......pastu set in mind smpai 12minggu jekkk...tppp xdeee yeeeee....huhuhuhu...

Reply 117# adekjeli

huhuhu..arinih p opis pki tshirt..laki punye..hahahah..
kalu kat umah lg la..pemalas yg amattt..rumah dh mcm tongkang pecah..
dulu 1st preggy lembik smpi 4bulan..masuk 5bulan br ok..tp 7bulan keatas jadik balik...

saye plak yg 1st preggy tu smpai la da na bersalin...ade je hal....2kali air kat spital...huhuhu...preggy ke 2 alhamdulilah..cm kuat sket....tp memanjang ade gule dlm kencing....2 kali kene minum air gule....haru2....
kali ni xtaulaaa

Reply 1# azieeta

sama la azie ngan saya skang ni even dah nak masuk anak kedua..masa anak 1st takdelah mabuk2 alah2 cam skang ni...bila nak masuk anak kedua ni...asik sakit pale jeee..saya gi keje naik moto..bila pakai helmet tu..rasa cam nak tercabut kepala ni sbb penin sgt2...pastu muntah jgn ckplaaa...saya cuma hidu minyak cap kapak je bila tanak kasi muntah./.pastu dok mengunyah buah2 je skang ni..if makan bende lain..konpem muntah balik..saya selalu gi rest 1hour kat bilik rehat sbb rasa tak larat sgt..sib baik boss paham...tapi saya tak mintak cuti laa..saya mintak rest sejam pastu saya wat keje balik..tp konpem mmg rasa tak selesa...huuhuhh..

First trimester mabuk tak teruk. Awal-awal je pening-pening and muntah. Tu pun sikit-sikit je. Alhamdulillah satu hari je MC sebab morning sickness ni. Mostly loya memanjang tapi tak sampai muntah.

Kemudian things got better..cuma kepenatan.

Tapi masuk second trimester ni dah start mabuk balik. Ish ish ish..Seb baik still tak teruk. Harap-harap semakin ok la kendian nanti.

i had a bad experience masa first pregnancy.
sampai tahap tamau pregnant lagi coz tamau go thru those horrible experiences again.

but biasa la, time heals and u hope for the best. hehehe.

now, alhamdullillah, carrying my 2nd, still very early.
but trauma from first dah start 'kacau' my mind, now rasa macam takut sangat w this pregnancy. takut gila kena teruk cam yg first.

hoping against all hope, this will be an easier pregnancy.
Ya Allah, permudahkan... please...