CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: jenna

INI ADA SATU CERITA

Close [Copy link]
Originally posted by sarahmirza at 30-10-2007 04:43 PM

7hari seminggu/24jam sehari you sentiasa bersama your BIL tu ke ? Macam tahu je tak ada affair kat luar.
Sudahlah jenna, marah2 pun dapat apa? Gelang emas dari mak mertua?

Kalau  ...

kalu pompuan tgk pun tak lalu dgn bil aku tu.... dgn berkepit anak ke sana sini.... bak kata tasha... duit pun takdak...

gelang emas takdaklah but at least aku tau yg dia ikhlas dgn aku dan aku layan dia as mil dgn ikhlas.....

kalu opis besar ko nk bermalam situ pun no hal... tp kalu umah flat convert ke opis tu..... hebatlah...

Originally posted by Potpouri at 30-10-2007 04:48 PM
Sayang betul Jenna ngn BIL dia... backing habis-habisan...

sorilah... bkn dgn bil aku... tp aku syang dgn pil aku... diorang dah byk tolong aku dgn family aku.... before this pun ada sedara aku kawin dgn cousin laki aku....

er..ehemmm....

bertenang ye..sabar...

Originally posted by jenna at 30-10-2007 04:52 PM

kalu pompuan tgk pun tak lalu dgn bil aku tu.... dgn berkepit anak ke sana sini.... bak kata tasha... duit pun takdak...

gelang emas takdaklah but at least aku tau yg dia ikhlas dgn aku da ...

Bukan ke ada sorang artis tu pernah bagi statement ala-ala "Saya terpikat dengan sifat penyayang pada anak2?" lebih kurang macam tu la. Jarang baca gossip tapi macam pernah terbaca.

Jenna, jangan lupa ada perempuan yang suka lelaki type bapa penyayang ni. My hubby yang dulu househusband tu pun ada perempuan nak mengorat, sah2 tahu suamiku ke sana ke mari dengan anak2 & tak kerja tapi ada hati nak goda. Minta no hp dari kawan & call semata-mata nak bagitahu "anak2 you comel", ada ke patut? :@

mil bil pil fil

aku suka cara kak meow ngan kak sarah meluahkan idea mereka
bravo

kak...kang kita gi beli gelang mas kat pokkong bil ke pil banjer ekk

Originally posted by MelahJanda at 30-10-2007 05:09 PM

aku suka cara kak meow ngan kak sarah meluahkan idea mereka
bravo

kak...kang kita gi beli gelang mas kat pokkong bil ke pil banjer ekk

Tak nak kat pokkong boleh? Kita beli kat Habib Jewel, gelang mas bertatah berlian. Ni BIL yang kerja sendiri tu belanja

Follow Us
atas permintaan tuan tanah...gua tutup thread ni kay...dah ramai benefitted something out of it kan?????

atas permintaan tuan tanah...gua tutup thread ni kay...dah ramai benefitted something out of it kan?????

aku memang tak setuju kalau isteri berlaku curang...
walau macam mana jahat pun suami..  
banyak cara lain untuk memperjuangkan hak isteri, hak wanita, jika suami tidak dapat melaksanakan tanggungjawabnya, masalah takkan selesai jika cari lelaki lain, mencari atau memberitahu masalah pada lelaki lain akan menambahkan simpati pada lelaki bukan suami itu, dan inilah punca kecurangan isteri berlaku, maka bertambahlah masalah lain pula..bercerai laa, berbunuh-bunuhan lah, ini yang buat masyarakat jadi pincang... kekadang  isteri bermasalah ini tidak cerita pun masalah rumahtangganya tapi cara layanan, cara godaan mengalahkan anak gadis 14 tahun , ini semua sikap mementingkan diri sendiri.

jenna, on my opinion....ur bil mebe bukan kena nasi kangkang..
tapi, ada jenis lelaki, bila dia rasa b/tgungjwb atas apa yg terjadi (sebab terlanjur).
n mebe dia jd diam n not take action, disebabkan rasa bersalah......dan meletakkan
kelangsungan(curang/x bertaggjwb) perangai isteri atas kesilapan yg mula2 berlaku.

kita x tau apa dlm hati dia...bcoz, zina bukan perkara kecil....dosa besar
yg x diampunkan kiranya zina terjadi ketika kita memahami hukumnye...

mungkin bil tu rasa.....apa yg isteri tu buat disebabkan salah bimbingan darinye juga..
ada pula jenis pempuan, kalau buat salah, dia akan ungkit kesalahan2 suami,
dgn niat supaya suami x berani tegur kesilapannya....in contoh jelah

n u as menantu, x de apa2 pon yg u mampu tolong sebenarnye..melainkan
berdoa.....utk ur pil, bil n anak2 buah tu...sian dorang...kalo bole tlgbudak2 tu dr segi lain pon...kena pk byk perkara....

sebab, x semua yg kita buat even niat ikhlas, org akan appreciate.....yg ptg, u tau apa u buat.
u nak baiki keadaan jd lebih baikkan? so, just ignore hal org2 dewasa.....fokus pd anak2 malang tu je.....n DOA....
pasal org dewasa..lantak depa....tau kawen tau la tanggung.....

sy tanak tau apa salah n betulnye.....tp yg sy paham, anak2 kecik tu mangsa dik kejahilan org tua....

errr..kalau biras sama biras bertekak dlm porem..
nnt jumpa dlm family gathering ke..jumpa masa hari raya ke..jumpa masa kenduri ke..mcm mana nak buat tu? buat2 tak kenal ke..buat2 biasa ? ini aku duk pikir nie..

korang kan ada ikatan keluarga.. gaduh2..bertekak2..bukak pekung masing2..nnt bukan ke..nnt kena makan sama2 gak atas meja..atas lantai masa kenduri? mcm mana nak tu nak bertentang mata? atau masa tu berlakon ramah & mesra?

eh..aku terlebih imiginasi laa..  maaflaa..

Originally posted by aiva at 30-10-2007 05:17 PM
aku memang tak setuju kalau isteri berlaku curang...
walau macam mana jahat pun suami..  
banyak cara lain untuk memperjuangkan hak isteri, hak wanita, jika suami tidak dapat melaksanakan tangg ...

betol tu...ni la punca2 curang...amik laki org..amik bini org....pstu cerai berai

Reply #129 aiva's post

betol tu...ni la punca2 curang...amik laki org..amik bini org....pstu cerai berai masalah yg ada x selesai pon