CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Merah.Hati

Mengandungkan anak org (Dah selesai). Thx utk yg bgi nasihat n semangat.

Close [Copy link]
Reply 117# blackmore

kandungan tu anak adik ko...then let them noe yang your brother will marry the girl...kalau anak dalam kandungan tu bukan anak adik ko...then...theres no need for him to marry the girl...but in view of the fact that your brother has had sexual tryst with her...then perhaps korang bley offer some form of monetary compensation to them...

...but...if the paternity test proves that the baby is indeed your brother punya...then...he has to take full responsibility for what he has done regardless whether the girl tu seorang pompan yang baik atau tidaklah...dah sebelom tu pon your brother dah tau her reputation...yet dia still nak try jugak...so...dah nasib dia lah kalau pompan tu ngandungkan anak dia...heh...

setuju dengan cadangan ni

Post Last Edit by Hana at 2-2-2011 10:50
Reply  Hana

Thanks for d opinion, .

Btw if nak minx nasihat lawyer n polis, uncle aku a ...
Merah.Hati Post at 2-2-2011 10:02

lebih baik tanggung malu berdepan dgn orang (mintak nasihat) dari kena tanggung pikul tanggungjawab yang amat besar selepas adik ko nikah dgn perempuan tu. perkawenan bukannya main kawen kawen. lepas kawen, bercerai. nanti kalau allah tanya, kawen utk cerai talak 3 ke? itu pun kalau bini tu ada buat salah, berpadanla. tapi, kalau buat salah kecil (bukan curang) tak wajar kena cerai talak 3.

bini tu amanah. bukan barang mainan utk diceraikan dgn talak 3.

dan, adik ko tak boleh dah dengar cakap mak ko utk ceraikan bini dia talak 3 selepas kawen.

kalau tak sudi/tak ngaku adik ipar or menantu, buat cara tak sudi dari sekarang, bukan menambahkan aniaya kat perempuan itu.
pastu, lepas kawen, kena paksa duduk asing2. mcm mana perempuan tu nak jadi isteri yang baik kalau dipisahkan dgn suaminya?
mcm mana perasaan perempuan tu kalau layanan selepas kawen kehidupan semcm tak suami isteri?
mmg ler perempuan salah sbb paksa kawen, tapi, tak semistinya keluarga ko boleh buat DENDAM kehidupan sebegitu terhadap dia.
ko pun perempuan. ko patut empati kat perempuan tu wp dia jenis XXX.

jgn lupa wat hiv test kt pompuan tu..kang kalo jd kawen adik ko terkena penyakit lak.. bg aku better tunggu die beranak dulu pastu wat dna test..susah betul la bila belah pompuan duk buat kalut ni..bukannya anak ang kena rogol pun duk kalut2 nak kawen..mcm ***

sori teremo.

Yang zina tetap salah zina. Yang anak yang dikandungkan tu sebaik2nya buat paternity test. Memang adik dia ni dah buat salah, but it is not the end of the world. memang masa depan dia jauh lagi, and dia dah buat silap. But that doesnt mean dia tak boleh perbetulkan balik.

If memang anak dia, then bertanggungjawab. For me, (and this is just my opinion), if ada orang lain yang boleh jaga anak dia lebih baik dari mak dia sendiri, ie TT or mak TT, why not? Unless pompuan tu betul2 insaf, dia ada kesedaran nak kembali ke pangkal jalan.

its not easy nak mengubah perangai orang. If pompuan tu masih lagi berfoya-foya walaupun dah berkawin, what type of example dia nak set for the anak?

sometimes its easy for us to judge people, do this, do that, should have done this, shouldn't  been that. Cuba kena kat batang hidung sendiri, sanggup kita nak buat?

it's easy said than done.

option yg ada:
1. kawin
- pastikan nama anak tak dibinkan nama adik ko.. hrp sgt keluarga pompuan tu tak jahil agama bab neh..

- kalo pikir positif, yes.. adik ko dipilih Allah utk jadi pembimbing pada seorg pompuan yg dah rosak akhlaknya.. utk diperbetulkan kembali atas kegagalan famili pompuan itu utk mendidiknya kearah hidup yg suci murni.. rasanya tak perlu la ko hina lagi pompuan tu.. jodoh penzina dgn penzina gak.. itu janji Allah yang pasti.. tak kira la adik ko cemerlang SPM ke lulusan universiti ke.. yg academician duk cucuk sana sini pon ada (berdsrkan pembacaan aku kat FD neh).. takde beza pon..

- jangan duk fikir cerai2.. ingat kawin neh benda main2 ke suka2 akad suka2 cerai? kalopun adik ko masih muda, lum matang.. manala tau dgn tanggungjawab sbg suami dan bapa yg muda, lebih mematangkan dia utk hidup dia akan datang..

2. tak kawin
- ada je pompuan mengandung tak berbapak.. ada rumah kebajikan yg membantu orang2 yg jauh terpesong mcm ni.. even kalo adik ko taknak kawin pon tak jadi masalah.. cuba rujuk pusat2 penjagaan utk remaja kelolaan majlis agama negeri/badan kebajikan..

- aku tak nampak apa perlunya buat DNA test bagai.. kalo dah ikut hukum, memang takde pape pertalian nasab ngan adik ko atau mana2 lelaki dlm hidup pompuan tu.. infact kalo adik ko tak nak ikut bini dia balik felda, leh je dorang jual citer yg pompuan tu duk PJJ ngan laki dia.. lain la kalo jenis famili yg nak buat kenduri bagai.. lgpun akan jadi buah mulut org kg dia gak.. kawin tak cukup bulan dah ada anak.. so amenda lagi yg nak dicover ngan perkahwinan paksa cenggini?

Reply 124# cn7

Yeap btol, bile dah bercelaru mcm nie mcm2 yg kita fikir. Memang senng utk org ckap begitu begini tpi kita yg menghadapi sume nie. Yes mmng btol, jodoh penzina dgn penzina tpi ntah la susah nak explain camne kan since aku rase tis is d 1st time adik aku mencube utk sex. But aku xsalahkan that girl jugak coz if adik aku pon xmelayan penzinaan ni xkan jadi kan. But mase kawan ngan adik aku, pompuan nie also kantoi main ngan jiran aku tpi nape die x sebutkan name jiran aku nie tadi??

Family pompuan tu terus push2 nak kawinkan adik aku ngan anak diorng, aku xtau la sbb ape. Mebi nak cover lah kot kan. My mom ckap nak wat test DNA dulu, but on her side beriye2 xbgi n terus suruh nikah jer. Pasal cerai n nak bgi baby kat org tu pon famili die jugak bagi idea, so kitorng follow jer la since pada pandangan aku we all xrugi ape pon n mak aku ckap if nak cerai biar cerai terus talak 3 jer. Jenuh aku pk, aku pon xpham motif nak kawinkan diorng nie.. Bukan aku nak labelkan pompuan tu bukan2 tpi dah org yg rosakkan die sndiri  n org sekeliling labelkan die camtu. N kesalahan adik aku yg paling besar adelah berkawan ngan pompuan tu even dah tau perangai die camtu n melakukan penzinaan. Dlm hal nie aku xckap adik aku suci xbersalah, lelaki tetap lelaki even tok imam pon if dah ade yg b***l depan die pon melayang lebai kat kepale tpi as pompuan ite bwak maruah famili ke mane2 kan so kite kene la jage. Bile dah mcm nie bru nak menyesal xgune dah.

Btw, bukan sngaja nak asingkan life diorng if diorng terpaksa kawin skali pon. But kita xtau ape yg akan jadi if diorng stay skali. Kita bukan 24hrs leh control diorng even duk skali pon, if anything jadi contoh diorng bergaduh then pukul memukul or baby jadi mangse then keadaan akan jadi lebih terukkan. Mcm yg kite dgar skang nie, kes bunuh baby segala, mmng kita boleh bimbing segala but kita xtau ape yg bakal terjadi. And 1 more thing mak aku xboleh terima kehadiran pompuan tu. Skang pon mak aku stil terkejut n xpercaya ngan ape yg jadi, n mak aku sakit sumtime hypo n pengsan kat umah so camne nak jage that baby?? Adik aku yg paling kecik pon bru setahun lebih, aku xnak bgi tekanan lagi kat mak aku. Since die still terkejut. Aku takut kesihatan die makin terjejas. Ckup lah ape yg die dah lalui skang nie kan, aku xnak die tmbah tertekan lagi n paksa die utk terima pompuan tu.

If baby dah lahir n tergerak hati nak accept dat baby yg x berdosa tu, biar la sumenye slow2. Mane tau terbukak hati kan, coz famili pompuan tu awal2 dah xckap xleh accept dat baby. Tu yg menonong wat keputusan nak bgi baby tu kat org. But bgi aku, tnggu after pompuan tu bersalin bru kita buat keputusan. Kesian kat baby tu xtau ape n sedih bile pk mase depan budak tu. Sedangkan aku pon duk risau pk mase depan adik aku yg paling kecik nie ade parents, complete evrything ni kan pulak baby tak sah taraf. If die pompuan then lagi la kesian kan, aku harap sgt xdela bende nie jadi kat sape2. Berfikir sblum buat, jgn ingt nak seronok jer. Ini balasan di dunia, kat akhirat kita xtau lagi. Harap2 Allah terima taubat diorng.. Hmm

Follow Us
x pyh la kawinkan adik ko tu buat masa skrg...
tunggu buat dna test lps anak lahir...(nak puaskan hati je lah kan. sbb anak tu nasabnya pd ibunya shj)
then lps tu baru buat keputusan (bergantung kpd anak tuh siapa bapaknya)
bln 4 pong bukan lama...

buat sementara nih ko sorokkan adik ko tu kat memana dulu...

kalau depa ugut.... buat report polis atas dasar mengancam diri adik ko dan keluarga...

Dalam kes ni ... adik TT mmg susah nak lepas sbb berdasarkan keterangan TT, die ngandung sejak sebelum SPM ... bermakna memang bawah umur ... rela ker tak rela, tetap rogol ... statutuory rape ...

dalam pertuduhan rogol ... kelebihan diberikan pada mangsa ... bermakna tertuduh berada dalam kedudukan guilty until proven innocent ... so peluang nak menang mmg tipis kecuali mangsa silap sebut tarikh kejadian dan kebetulan tertuduh mempunyai alibi yang kuat ...

berdasarkan analisis situasi ... mmg terpaksa la ikut permintaan pihak pompuan untuk kawin ...

tapi berbelas kasihanlah ... pompuan tu muda lagi dan akal dia belum cukup matang ... berilah peluang kepada pompuan tu jika dia insaf dan nak jadi isteri yang baik ... mungkin dia akan rasa terhutang budi pada keluarga ko dan tinggalkan segala kejahatan ...

kalo adik ko kawin kemudian hari pun belum tentu dapat bini yang suci dan taat ... pompuan skrg 70% dah barai sebelum kawin ...

apa pun keputusan ... niatlah kerana Allah ... adik ko pun berdosa kerana zina ... sekurang2nya dua2 boleh sama2 taubat dan minta Allah ampunkan sambil menutup aib pompuan tu dan keluarganya ...

Rate

1

x pyh la kawinkan adik ko tu buat masa skrg...
tunggu buat dna test lps anak lahir...(nak puaskan h ...
afja Post at 2-2-2011 11:53

TT ni wisau sbb kuarga pompuan tu plak ugut nk report polis kes rogol..... la ni kena ty bebetul budak tuh biler pestime dia main dgn pompuan tu kendian kira la cukup ke tak tempoh pregnancy tuhhh..... pastuh nk tuduh rogol mmg senang tp nk buktikan tu payah lerrr.... burden of proof at trial kat budak pompuan tuhhh....

masalahnya org ni lebih2 lagik masyarakat kita lerrr, dorang tak paham maksud.....presumed innocent until proven guilty......... apa tuh? lagik2 speaking london kannn

Dalam kes ni ... adik TT mmg susah nak lepas sbb berdasarkan keterangan TT, die ngandung sejak sebel ...
kudajantan77 Post at 2-2-2011 12:00

hahh baru aku tulis, kuda dh citer......... guilty until proven innocent tuhhh ... sian lerrr manusia yg teraniaya kannnn.. nk proof tu pi jek buat DNA test cepat2....

Reply 128# kudajantan77

Itu yg merisaukan famili aku, coz pompuan tu dah preggy since last yr lagi. Kalo pon anak org lain yg die kandungkan but die still ckap anak adik aku kite nak wat pe kan, sbb bende nie bukti dari mulut budak pompuan tu jer. If we all berkeras diorg boleh sabitkan kes rogol jugak kan. If libatkan lawyer bagai pon stil tahanan reman 7hari dlam lokap dan prosesnye teramat la panjang. Then lagi teruk if adik aku nak minx keje ker ape ker coz dah der record buruk. So tu jer cara yg ade skang nie kan. Dah adik aku pilih takdir hidup die camnie so redha jela.

Wat mase skang nie, lalui jer semoga dieorng nie bertaubat n amik bende ni sebagai iktibar utk mase depan. Hmm

Reply  kudajantan77

Itu yg merisaukan famili aku, coz pompuan tu dah preggy since last yr lagi.  ...
Merah.Hati Post at 2-2-2011 12:09

so aku terima nikahnya aje la.... & u & ur family, stop cakap yg tak baik psl pompuan tuhhh...... abaikan org sekeliling.... people grow, people change....

TT ni wisau sbb kuarga pompuan tu plak ugut nk report polis kes rogol..... la ni kena ty beb ...
BingkaUbi Post at 2-2-2011 12:04

nope ... kalo ko biasa pegi court burden of proof bagi kes rogol (atau liwat) terletak pada defendan ... banyak kes yg pompuan berjaya sabitkan lelaki yg dump depa lepas main suka sama suka ... bukti DNA dalam vagina kadang2 takdak, tapi boleh disabitkan melalui circumstancial evidence ... kesan calar atau lebam pun tak perlu sbb pompuan boleh claim dia diugut ... sebagai rujukan kes yg paling popular ialah kes liwat DSAI Part 1 ... drp. situ boleh tengok burden of evidence berat sebelah mana ...

aku pernah terlibat dalam aktiviti penguatkuasaan kes cybercrime ... so bnyk jugak bersembang dgn polis dan loyer pasal berbagai kes termasuk kes rogol nih ...

Reply 128# kudajantan77

Dalam kes ni ... adik TT mmg susah nak lepas sbb berdasarkan keterangan TT, die ngandung sejak sebelum SPM ... bermakna memang bawah umur ... rela ker tak rela, tetap rogol ... statutuory rape ...

confuse i kejap. bukan definisi rogol is having sex with underage ker? And under age is define as 16 years old. If amik SPM mesti 17 tahun, lain la lompat kelas amik PTS dulu (which i doubt).

If tak, sure kerabat Pahang yang kawin dengan penyanyi Azreen tu masa umur dia 16 tahun (sekarang pun dah cerai). So i tak nampak tang mana istilah rogol tu when this girl is clearly above 16

dua2 mmg salah...kalau adik hang ikut cakap adik bradik lain supaya jgn kwn dgn pompuan tu dulu, da tentu adik hang selamat..ni asyik ikut kpala dia ajer, biar la dia tanggung..hang toksah la duk kata adik hang pandai ke apa ke...sbb time dia main tuh takdak la pulak dia mnggunakan kepandaian dia tuh utk bfikir apa akan jadi di kemudian hari..biar la dia bertanggungjawab dgn apa yg dia da buat..biarkan pompuan tu branak dulu then lepas pantang tuh nikah kan je adik hang dgn pompuan tuh..kita tak tahu apa yg Allah telah rancang untuk kita..knapa Allah jadikan 'bala' mcmni kepada keluarga TT..Bimbing adik hang and bini dia tuh utk bertaubat..apa akan jadi pada masa depan adik laki hang tuh, biarlah depa laki bini yang tentukan..tolong jangan buat main nikah cerai nih..biarpon hang rasa adik hang kena niaya ke apa ke..ada sebabnya knapa Tuhan beri semua ni pada keluarga TT..Sila Bertabah yer...

Jap, le me check with my dad jap

Reply  kudajantan77

Itu yg merisaukan famili aku, coz pompuan tu dah preggy since last yr lagi.  ...
Merah.Hati Post at 2-2-2011 12:09

Tak kisah la budak dalam perut tuh anak sapa ... tapi kalo pompuan tuh buat pertuduhan rogol ke atas adik ko ... mmg masalah besar ... lagi susah nak tepis sbb pompuan tuh bawah umor ...

masa zaman aku jahat dulu ... aku selalu simpan sms, chat log dan e-mail ... sebagai bukti just in case tetiba ada pompuan tuduh kononnya aku rogol depa ... nak buat jahat pun kena tau undang2 jugak ... tapi tak buat jahat lagi baguihhhhhhh, fikiran pun tenang ...

Reply  kudajantan77

confuse i kejap. bukan definisi rogol is having sex with underage  ...
cn7 Post at 2-2-2011 12:28

rasanya 18 tahun ... try la check, kot2 aku silap ...

budak bawah umur pun boleh kawin tapi kena minta kebenaran khas drp majistret ... jiran aku ada penah kawin budak pompuan umur 15 lepas SRP ...

nope ... kalo ko biasa pegi court burden of proof bagi kes rogol (atau liwat) terletak pada defe ...
kudajantan77 Post at 2-2-2011 12:22

okie noted... tuk 2 kes ni jek ler kann lain dr kes biasa.... keje aku byk involve kes negligence, doctrine frustration, breach contract bla3x... apa lai dlm construction...

Reply  kudajantan77

confuse i kejap. bukan definisi rogol is having sex with underage  ...
cn7 Post at 2-2-2011 12:28

age of majority kat mesia ni 18 thn.....