CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ilahkhatibrani

Pengalaman misteri I - ilahkhatibrani

Close [Copy link]

Reply #138 ilahkhatibrani's post

salah ker rmh yg isma ambik gambar tu?

tapi kedudukan rumah dia bercantum2 kan...aku ingatkan sebutir2 pastu ada halaman yg luas...yg nie scary la kot...sbb jauh from each other...

Balas #141 sayangyus\ catat

hmmm macam betul.tapi tak per Isma..petang nie ilah gi tengok yek...sebabnyer mase ilah sewa kat situ takder satu pun umah dah renovate macam dalam gambo( umah no.3)...tapi corner lot no...1..memang remain unchanged....umah yang ilah dok tu macam samer dalm gambo...sorilah Isma sebab ilah tinggal kat saner hanya seminggu jer....tu yang ilah kena gi saner dulu...baru leh confirm

Originally posted by ilahkhatibrani at 17-3-2009 14:02
hmmm macam betul.tapi tak per Isma..petang nie ilah gi tengok yek...sebabnyer mase ilah sewa kat situ takder satu pun umah dah renovate macam dalam gambo( umah no.3)...tapi corner lot no...1..mem ...

xper..nanti kalau dah comfirm update kan tau!!!!

Balas #144 isma29\ catat

naper..Isma..macam risau jer nie

Originally posted by ilahkhatibrani at 17-3-2009 14:32
naper..Isma..macam risau jer nie

ntahler...bila baca cam kesian je ngan pompuan minta tolong tuh...semalam xcited g tgk sendiri n bila dah snap nampak plak pompuan muka mcam cina, muke dia melekap kat bas rapid pandang semacam kat aku...aku cuba tepek gambar mlm tadi tapi tak dapat n tertido sampai kul 11...aku bgn tido berpeluh2...tak mimpi lak tapi rasa semcam.. kul 2 pagi tido balik n rasa seram2 sejuk...aku tak penah nampak hantu n alaminya sendiri...dgr citer kengkawan je. kira nya aku ni jenis berani lah..kalau dgr bunyi pelik, aku terus bangun tengok.mcam kes masa kat hostel kolej aku dulu, katil aku dekat bilik air. aku dgr bunyi air (macam orang tgh mandi) dekat betul dalam kul 3-4 pagi, aku selamba je bangun tengok...alkisahnya sume roomate aku penah kena kat bilik tuh..sbb bilik tuh katanya keras...tapi aku tak kena....tapi skrg, serius aku dah rasa lain macam....aku rasa bdebar2 n kerapkali toleh belakang...dedulu bila baca n dgr citer seram, aku tak jadik gini...nape ek???

Follow Us
huh.. khatam akhirnya..

Originally posted by limaukasturis at 17-3-2009 15:59
huh.. khatam akhirnya..

nak dengar citer lagik tak....

akak pun seronak baca cerita ila ....sambung lah lagi

pernah ader sekumpulan pencari harta karun datang kat umah abah kampong..ramai lak jugak dalam 20org....hu..hu..hu...dorang kater nak amik harta karun ghaib kat belabang umah.....iskkkkkkkkkk giler tul dorang nie......mase tul leh lak abah benarkan dorang tumpang tido kat umah...ilak dah cuak....

abah kater takper...nak tengok dorang  buat camner...dengan muka selamba abah cakap...hmmm abah rase tak leh amik sebenarnyer...tapi dorang nih degil sangat nak cuba....takper...kiter tengok jer...nanti dah kena 'sekali' dorang gi lah....kata sambil senyum bermakna.....

malam tu dorang wat kat belakang  umah...isk..iskkk..bergema umah...

malam pertama...dorang wat mcm nak rak......tak berjaya...
malam kedua...dorang wat lama sikit......tiba2 kedebom...harta karun ...wehhh tul2 menjelma kat depan dorang...tapi sekejap jer ..pas tu hilang sambil ader sorang lelaki botak tak tinggi tak rendag ..perut boroi ke depan tergelak2 kat depan dorang...
korang tahu tak....dorang leh nego lagi ngan jin tu...nak minta harta karun...tapi jin tak kasi......terus hilang sambil gelak berdekah2

malam ketiga lak ..kali nie dorang bawak ayam panggang ngan pulut kuning..dan beberapa barang yang lain ..semuanyer dibalut ngan kain kuning....isk..iskkk...tapi tak dapat harta karun...malam tu  jugak dorang balik dan tak datang2 lagi.....hu..hu..hu...

tanya abah ...naper dorang balik......nak tahu naper....sebab jin tu minta satu mangkuk darah budak kecik.....dorang pujuk jin tu agar tukar ngan darah ayam hitam ataupun kambing hitam...jin tu tolak..berpeluh..gak dorang malam tu...last2 dorang give-up....iskkkkk memang kejer gilerlah kan dorang nie....

ilah tanya abah ..tul ker abah ader harta karun kat belakang umah...a'ah...tapi bukan kiter punya....orang lain punya..tunggu mase akan timbul sendiri bila keturunan pemilik tu datang tuntut harta...

pastu ilah tanya kat abah "eh...bende tu tak kacau keluarga kiter ker...abah...abas bls"..tak..selagi kiter tak kacau dorang..Inya-Allah dorang tak kacau kiter...dorang pun ader dunia sendiri '.

fuhhhh......

jenuh gak bce benang ni..pepon cite ilah i memg best!!

nak lagi nak lagi

Reply #150 ilahkhatibrani's post

ilahh...akak dah naik fening dah nih....

citer dag campur aduk dah nih,,,tgh syok bace tetibe lain lak masukkk...potonggg lerrr

ko dah g jengok lom mber'" kat umah lame tu???
dah kompom umah yg mane???

Originally posted by mAmAfAieSz at 17-3-2009 17:36

citer dag campur aduk dah nih,,,tgh syok bace tetibe lain lak masukkk...potonggg lerrr

dah kom ...

ah ha...aku dok minat nak tahu pasal umah kat gasing tuh jer...ilah patut bukak benang baru utk citer seram kat kg tuh...

sori tuan rumah...

saya edit sikit tajuk sbb ada beberapa cerita daripada anda kat sini...so tak stick pada satu topik je...apa pengalaman misteri / mistik yg anda alami boleh laa kongsi bersama kat sini

Originally posted by mAmAfAieSz at 17-3-2009 17:36

dah kom ...

ari ni tak leh gi...ader masaalah laa...nanti dia ikut ilah lik ....apahal..ila update ok

Balas #153 isma29\ catat

:victory: :victory: iyer ker..janganlah mare..Isma...

aku setuju ngan tajuk ni...

ilah pun setuju gak...Thanks MOD

Balas #158 ilahkhatibrani\ catat

kalau takut nak g. bagi add n no jln umah tuh...pengalaman ilah tuh berlaku tahun bape? baru lagi ke dah lama?

Reply #159 isma29's post

kekekkekke...tu la kan???

tgh syok bace n nak tau pasal jln gasing tu...lain lak...campo citer...adehhh

berpinau2 gak mood ahkak...nak mendalami n menyeramkan diri ini!!!

ko g lah skodeng isma...sronok nih...