CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: f_zal

PERHATIAN KPD BAKAL PENYEWA

entah la....smpi aku dh terbiase dgr ari2.....
angura Post at 9-8-2011 08:45

ko takde rasa rimas ke sebab dengo ari2...

Reply 141# eyansss

memula je la...memekak je tgh2 mlm....skrg dh biase dgr..dh xde hal pnyer..jgn die alihkan barang2 kt umh aku dh la...   

mmg aku cantas kepale die....

Reply  eyansss

memula je la...memekak je tgh2 mlm....skrg dh biase dgr..dh xde hal pnyer. ...
angura Post at 9-8-2011 20:04

ekekeke...  cantas jangan tak cantas...  tapi btol la...  kegemaran 'mereka' yang lain : alihkan barang...  tensen tau...  nak plak masa tu nak cepat...

Nak tumpang cerita jugak..

Peristiwa ni berlaku beberapa tahun lepas...masa tu aku dah nak bernikah dah...so aku terpaksa la mencari rumah sewa untuk tinggal dgn bini aku lepas kahwin nnt...setelah aku berhempas pulas mencari dan dgn bantuan bebudak rumah bujang aku, dapatlah menyewa satu unit apartment ni...masa pergi tgk rumah ni, aku terus berkenan...environment tenang,takde foreigner dan bersih...lepas dah byr deposit dan sign agreement,minggu depannya aku masuklah rumah baru tu..

aku saja masuk awal...konon nak bersihkan dan siapkan rumah ni sebelum bakal bini aku masuk selepas kami bernikah, minggu depan tu... Aku pun ikutlah petua orang2 lama bila masuk rumah baru kena azan lah, baca yassin lah 3 qul lah..semua aku buat... kononnya nak pagar rumah la drp gangguan makhluk2 halus ni...selepas selasai membersihkan rumah,malam tu aku gi lah turun makan kat restoran kawasan rumah aku tu...dalam sejam dua macam tu, selesai je makan aku pun naik la balik rumah aku..bila masuk je rumah, aku bg salam...bukak selipar...tetiba aku rasa lantai jubin rumah mcm berdebu dan berpasir...'aikkk?' kata aku dalam hati...'siang tadi bukan main aku mengemop lantai sampai berkilat2 tak sampai bape jam dah berpasir balik?'kata aku dalam hati lagi...

masa ni aku mmg takde pk bukan2...aku pikir mungkin sbb rumah aku ni tingkat atas2 so senang berabuk...tambah plak masa keluar tu aku mmg segaja tak tutup sliding door balkoni aku... so nak taknank aku pun capai lah penyapu, menyapu lagi seround... nak mengemop mmg tak lalu dah tambah pulak esok hari kerja... penat siang tadi pun tak hilang lagi...lepas menyapu, aku terus landing kat tilam bujang aku dan terlelap...

Selama 3hari aku duduk rumah baru, mmg tak ada apa kejadian aneh yg berlaku...kalau ada pun, cuma bunyi guli drp tingkat atas... setakat bunyi2 mcm tu, aku bolayan je.. janji jgn muncul depan mata sudahlah... masuk hari ke4, aku balik rumah mak aku sebab lg 3hari aku dah nk bernikah..aku ambik cuti dan tolong mak aku uruskan persiapan kawen aku...Lepas aku bernikah, aku terus pergi bulan madu...balik je bulan madu, aku terus balik rumah mertua sebab nak tolong bini aku angkut barang2 dia pergi rumah sewa kami... sebabkan bini aku teruja sgt nak duduk rumah baru, malam tu tak tido rumah mertua aku terus kami balik rumah sewa...

Selesai mengangkut semua khazanah bini aku masuk kerumah, kami berdua terlantar kepenatan kat tgh2 hall...mungkin sbb letih sgt, tak sampai 5min landing aku dah telelap...tepat jam 4 pg(aku tau sebab masa ni aku tgh jam kat tgn) aku tersedar..sebab sejuk sgt tido atas lantai jubin..pastu baru aku perasan ada angin kuat sgt ,rupanya angin tu datangya drp pintu sliding balkoni yg terbukak luas...kat balkoni tu aku nampak bini aku tgh berdiri tegak..aku tegur bini aku suruh dia masuk, sejuk kat luar tu..dia diam je...aku pun biarkan jela sbb aku anggap dia belum sesuaikan diri kat tmpat baru kot...aku pun masuk lah bilik tido kami..

tapi bila masuk bilik tido, alangkah terkejut nya aku bila tgk bini aku baik punya tgh layan tido atas tilam bujang aku...aku terus gelabah...keluar balik tgk pintu sliding tertutup rapat..haaa? abistu siapa kat balkoni tadi? pastu aku masuk bilik balik, 'bini' aku yg sdg tido baik punya tadi tu dah takde...aku bukak pintu bilik air bilik kami pun dia takde..haaaa sudah...aku panik gila masa ni..aku lari ke hall balik...tiba2 bini aku keluar bilik air yg kat luar...dgn muka tertanya2 dia cakap 'abg ni kenapa?'...dgr je dia cakap mcm tu, aku rasa lega dan yakin yg ini baru betul2 bini aku...aku tarik dia masuk dalam bilik kecik, bilik yg aku jadikan tempat aku buat kerja..aku kunci pintu dan on kan PC aku...aku bukak Mp3 Ruqyah, yassin, kursi, suarh ysusf dan azan...aku pasang kuat2... masa nilah aku terdengar pelbagai bunyi kat hall, luar tingkat dan bilik sebelah...mencakar,mengilai,menangis bunyi air dan macam2...bini aku dah menangis dah masa ni sbb takut sgt...bunyi2 pelik berhenti bila mp3 tu dah repeat 4-5 kali..

Bila matahari dah naik tinggi, baru kami berani keluar bilik..tengok keadaan rumah seperti biasa...tak bersepah lgsg...cuma lantai je yg berpasir, lagi... lepas kejadian tu, aku terus call ejen rumah tu...tny pasal sejarah rumah ni...tak ada benda pun cuma rumah tu dah dtinggalkan lebih 3 bulan...mungkin dalam masa 3 bulan tu, dah ada yg sewa tak berbayar sebelum aku masuk...masa aku masuk duduk sorang2, takde pulak dia kacau...bila dah bawak bini aku masuk duduk sekali, 'dia' marah la kot rumah jadi makin ramai org..hehehe

Tghari tu, datuk mertua aku datang nak tengok2 kan rumah...dia duduk setiap penjuru rumah dan dia baca surah al baqarah dan lain2 sampai habis...nak dekat tgh malam baru setel...'gempak betul org tua ni' kata aku dalam hati... dia pesan, jgn tinggal solat dan selalu kan baca quran dalam rumah...rumah bila ada nur, jin tak suka nak duduk sekali... lepas kejadian tu, kami selalu mengaji bersama dan baca yasin tiap malam jumaat...kalau pergi kerja pun aku akan biarkan pc aku on dan pasang bacaan surah2 sampai la kami balik kerja...Jadi pesanan aku kepada semua, terangilah rumah korang dengan Nur dgn bersolat dan mengaji...sekian

Rate

1

Terima kasih Mod bg tacang...

Reply 99# cmf_eddie_world

baguih ulasan ko tu..hahaha

Follow Us
Reply 115# ketotmerah

masa ko nak kuar dr umah tu diorg cakap apa? diorg bg blah dgn slambe ke or ada pelik2?

Nak tumpang cerita yerk,TT??

Macam neyh,family aku kan selalu ikut abah aku pindah2 sebab ayah aku neyh seorang tentera laut..Masa tue kitorang kene pindah ke perak...Area Lumut..Memang dah ada disediakan tempat tinggal kelamin(keluarga) tapi abah aku cakap lebih selesa kalau menyewa saja dekat Manjung..Aku dah tak berapa nak ingat sangat citer dia tapi aku cuba citer setakat yang aku ingat lah sebab citer neyh dah lama sangat dah..Dalam tujuh tahun lepas..

Mak aku cakap kalau tak jumpa jugak rumah yang sesuai untuk sewa,rumah yang ada pown boileylah duduk dulu..Sebab mak aku tak berapa suka sangat nak carik2 rumah nak sewa neyh..Sebab dia kata memenatkan..Last2 nak dijadikan cerita dan rezeki,kitorang dapatlah satu rumah neyh..Orang yang sewakan rumah tue pown dah tak duduk situ.Dia dah stay dekat Selangor..So,dia tak keysahlah kalau kitorang satu family nak menyewa dekat situ.

Mungkin disebabkan abah aku terlalu sibuk ngan urusan perpindahan ayah aku ke unit baru ngan sekolah2 aku dan adik2 lain lagi, sebab tue lah kitorang tak teringat langsung nak buat bacaan yassin sebab nak masuk rumah baru.masing2 boleh lupa sebab terlalu sibuk uruskan keje nak mengemas rumah lah..Nak pasang langsir lah..Nak lap tingkap lah..Maklumlah,orang baru masuk rumah..

Rumah tue ada tiga bilik..Bilik yang depan mak ngan abah aku duduk..Bilik tengah adik2 aku..Bilik belakang aku yang duduk..Bilik belakang tue agak scary lah jugak sebab mengahadap ke hutan..Aku tak berani nak guna sebab baru2 lagi kan..So,aku decide nak tido dekat depan jerk..Kat ruang tamu rumah.

Aku rasa aku dah tido time tue..Tapi,entah macam mana entah boleh pulak aku terjaga..Aku kalau terjaga memang baranlah.So,aku cuba lah nak tido balik..Time aku nak letak kepala dekat bantal tue lah aku nampak ada benda bergolek2 dari dapur ke ruang tamu..Sebab mata aku memang betul2 menghadap ke dapur..

Ya Allah!betul ke apa yang aku nampak neyh?Akun nampak ada mayat bergolek dekat lantai..Sebijik macam POCONG!!Tapi aku tak berani lah nak tegur..Aku terus teringat lagu ulek mayang versi mayat yang adik aku nyanyi time kemas barang2 petang tue..Ulek... mayat bergolek..Ulek dengan....Eee.....seram!!Aku terus selubung badan aku ngan selimut..Tak bernai lah aku nak tegur dah lah masa tue semua orang dah tidur..Dibuatnya dia tegur aku tak ke naya??

Aku ada gak bagi taw mak ngan abah aku..Tapi diorang buat bodoh jerk..Tapi aku taw mak ngan abah aku taw,sebab mak aku penah cakap yang dia penah nampak ada lembaga hitam duduk dekat tepi tingkap..Macam tengah tengok dan jaga seseorang..Mak aku apa lagi tak tahu nak buat apa..Dia terus tutup mata..Doa2 lembaga tue masuk ikut tingkap..Eee...

Setahu aku tuan rumah sewa neyh dulu meninggal kat rumah neyh..Tapi,anak dia tak ada cakap ada benda apa2 pown..Aku taw pown dari jiran aku yang kebetulan jadi kawan aku.

Rate

1

time bln pose ni berani korunk ber'thriller' kt cni eh?

Nak tumpang citer jugak

Masa tu aku baru dapat sambung degree kat sebuah IPT di shah alam, jadi seminggu sebelum daftar tu bertolak lah pergi umah senior sebab nak cari umah sewa untuk kami semua(kawan-kawan pakat dari diploma duduk serumah). Cari punya cari merayu punya merayu sebab kat shah alam ni banyak tuan rumah nak penyewa student perempuan sahaja. Sedangkan kami juga tidak kurangnya menjaga kebersihan rumah. Cari punya cari akhirnya dapatlah aku sewa rumah di seksyen 6. Rumah teres dua tingkat.

Masa kami semua masuk rumah untuk bersihkan(masa bersihkan bilik bibiq) aku ternampak ada botol coke 1 liter yang berisi air kosong tak tahulah air apa dekat satu penjuru dalam bilik tu. Jadi aku telefon lah ayah aku untuk dapatkan kepastian boleh ke buang air tersebut. Abah pun bagi green light boleh buang tapi dengan syarat pakai sarung tangan ataupun plastik.

Dipendekkan cerita selepas seminggu menetap dekat rumah tu, aku tido di bilik kecik (bilik orang gaji) di dapur seorang sahaja yang lain pakat duduk bilik atas dan ada dua orang tido dekat main hall tingkat bawah. Rumah kami ada 13 orang semuanya. Nak dijadikan cerita malam tu aku tedo (seorang dalam bilik tu dengan lampu semua padam sebab aku jenis tidak boleh tido kalau lampu menyala) kaki melunjur ke arah bekas tempat botol air coke yang aku pernah buang dahulu. Pada awalnya tidak ada apa-apa yang berlaku, mimpi pun tidak ada yang pelik-pelik. Tengah tido tu aku terjaga dan alangkah terkejutnya aku aku ternampak lembaga hitam tengah berdiri dekat betul-betul penjuru bekas tempat air coke tu. Aku pun menjerit terkejut pastu yang peliknya sebab kaget kan bukan takut cuma terkejut ada orang lain duduk dalam bilik tu aku nak sepak lembaga tu suruh dia berambus, tetiba dia hilang pastu aku tersepaklah dinding pastu menjerit "aduh" ye la sakit kan kita sepak dinding. lepas lembaga hitam tu hilang aku pun sambung tedo malas nak layan perihal "orang datang tak diundang ni". Esok paginya kawan aku yang tedo kat main hall sume pakat tanya aku histeria ke malam tadi. Dorang kata dorang terdengar aku menjerit "pergi..pergi..aduh..!" pastu aku diam je aku kata tak da. hahaha kelakar masa tu memang tak anggap serius pun. Petang tu masa balik dari kelas housemates aku bagitahu aku yang atuk jiran sebelah rumah kami meninggal. tetapi arwah tidak ada kaitan dengan insiden ini ya, aku cuma nak bagitau yang ianya hanyalah kebetulan sahaja.

mulalah episod yang lain berlaku. Selang beberapa bulan kemudian...

Masa ni housemates aku buat short course/sem pendek di mana kami tarik 2 subjek semester hadapan bawak semasa cuti semester. Masa ni aku tak ada. Jadi macam biasa hari jumaat ada pasar malam dekat seksyen 6 tu tak silap aku la. Housemates aku semuanya pergi pasar malam beli makanan. Lepas beli tu dorang sume lepak kat meja makan dekat main hall tingkat bawah sementara tunggu maghrib masuk. Tengah lepak borak-borak, dorang semua terdengar ada budak main lari-lari kat tingkat atas. Untuk pengetahuan korang jirang sebelah rumah kami tak ada anak, sementara rumah satu lagi kosong sebab nenek yang tinggal rumah tu pindah rumah anak dorang sebab laki dia dah meninggal. Jadi housemates aku memasing pandang sama dorang kehairanan. Tapi macam biasala bujang kan...?? depa apa heran. ahaks.

jadi macam-macam lah dekat rumah tu ada kawan-kawan aku yang tedo dekat masteroom kene tindih.

ada kejadian last, kawan aku masa tu cuti semseter dia balik umah sewa kami masa tu semua dah balik kampung, dia letak cawan nescafe dekat atas meja studi yang jenis duduk bersila tu. pastu tak silap aku dia nak p ke tandas, keluar tandas je dia nampak cawan nescafe tu dah tertonggeng atas lantai. Tak ada angin tak ada tikus masakan leh tergolek kan.. huhu dia pun wat bodo je sebab kami ni jenis cepat naik hangin. Lepas tu aku pindah. itulah kisah masa aku menuntut di shah alam.

Reply 150# migustik

avatar atuk ko ke atuk jiran sblh umah yg ko citer tu?

Aku baru pindah rumah...JIran sebelah kanan M****** sebelah Kiri lak C*****. Banyak benda yang jadi kat rumah ni.  Tapi aku gagahkan diri dak duduk...Susah nak cari rumah kat Penang nih.  Penyewa sebelum aku I****.  Satu malam (err tak malam sangat dalam pukul 2 pagi) aku dengan husband baru nak tido.  sebelum tido husband aku pergi toilet dulu.  

Lupa nak cerita rumah aku ni teres dua tingkat.  Aku tido dalam master bedroom kira bersebelah dengan master bedroom orang sebelah.  Tiba-tiba husband aku keluar toilet dengan segera.  Dia kata dengar apek sebelah rumah tu semayang kuat sangat.  Macam semayang satu toilet dengan dia.  Aku pun pelik la sepanjang duduk rumah ni aku tak dengar pun orang sebelah gaduh ke hape. Kira soundproof la umah ni.

Tapi hari tu dengar apek ni semayang kuat sangat.  Setahu aku jiran aku ni tido awal.  Dalam pukul 10 rumah dah gelap.  Maklumlah orang tua.  Untuk makluman apek ni jenis orang yang 'berisi' sikit.  Dah tak jadi pergi toilet kami tidola.  Hasilnya malam tu aku kena tindih sampai tak boleh bergerak.  Banyak yang jadi sejak tinggal di rumah ni.  Kalau ada masa aku cerita lagi.

alamak, aku dah la nak kawen, tgh usha2 umah gak ni nak sewa dgn laki aku area shah alam...

al kisah aku lak, kat umah ni aku je yg kene kaco..aku duduk dgn family.. tp kadang2 je la.. dulu malam2 nk tdo aku rajin dgr lagu pakai earphone.. tgh sedap2 dgr lagu inggeris tetibe dgr bunyi org besiul.. yg bes nye besiul ikut rentak lagu 2.. nk kate adik aku yg bsiul or org kat luar bilik, tp aku pakai earphone, cmne leh ikut sebijik lagu 2.. then esk nye aku mainkn blik lgu 2 kot2 lagu 2 mmg de part besiul tp xde pun.. pas dr 2 mmg aku xde dah nk dgr lgu time mlm2 ni..

umah aku nie umah teres, sblh umah ni tuan umah buat sewa kat budak poli.. so de la perempuan sewa.. 1 ari mak aku cte, tetibe bdk2 dlm umah 2 lari keluar umah semua.. ala2 latihan kebakaran lak mak aku g tanye la nape, then diorg kate de bende kacau, main2 lampu, lps 2 dgr bunyi org blari.. n de sorg bdk nie ckp de 1 mlm die nmpk kat beranda umah 2 de sorg perempuan tgh pgg baby.. pergh da la bilik aku dkt je dgn beranda 2.. now yg sewa dak poli lelaki.. rase slmt la sikit sbb diorg nie jenis xreti tdo mlm.. 2 3 pagi duk bising2 lg..

Rate

1

pas 2 akuu g merantau sambung blajr xde lak family cte pape.. tp ri2 bile aku blik cuti, de 1 mlm nie xtau la kul brpe mse 2, aku tjage dr tdo.. dgr bunyi dr bawah katil cm bunyi bnde langgar2 kayu yg support katil 2.. aku tgk adik aku tdo slh aku,diam je die xde lak die nguit2.. nk kate de tikus bawah katil aku 2, katil aku 2 btutup bawah mmg xde ruang la binatang2 nie nk masuk.. sok pg aku bg tau family then bapak aku g la tgk pe de bwh katil 2.. aku xnk la tgk nnti xbrni aku nk tdo si2 da tau2 da siap da.. rupenye bapak aku alih kedudukan katil 2.. sblm nie tepi tingkap, now tepi pintu.. after that xde da dgr bunyi2 2 da.. xtau la bunyi pe.. xde lak bapak aku kate de binatang bawah katil 2..

Reply 18# f_zal

lawak seram lah ...

Aku nak share pengelaman aku lak...kesah ni dah lama .Ye lah masa tu aku belum kawin lagi.
kesah nya mcm ni.Aku menyewa bilik hotel kat pendalam,(nama tpt tak yak sebut ok).Kat situ cuma hotel tu je satu2 nya hotel.So takda pilihan lah.Nasib aku memang tak baik hari tu,Kesemua bilik dah penuh ,kecuali bilik yg satu tu.So aku sewa lah yg tu,tuan punya hotel tu ada tanya ,aku nak ke tak tingal kat bilik tu.Tapi dia tak kata lah bilik tu ada benda.N dia kata kalau tak tahan esok boleh pindah kat bilik lain ,Pasal ada org yg nak check out.Aku pun hairan ,apa yg dia maksud tak tahan tu.
Kat tpt tu ,termasuk hotel tu,bila dah pukul 11 mlm ,kesemua lektrik dipadam kan.
Aku memang tak terfikir tentang hantu2 ni ,kira selamba je aku masuk n tidur,Tak da apa2 pun memngangu.sampai lah aku check out.(aku tingal kat situ 4 mlm)Bila dah check out ,baru lah seorang tempatan kat situ bertanya dgn aku,ok ke bilik tu?takda ke dgr apa2?So aku tanya lah dgn dia.kenapa.DIa kata kat bilik tu dulu ada seorang ppuan mati beranak,tak sempat nak gi spital .Kira dia tu menginap kat situ on the way to spital lah.Selepas kejadian tu takda sapa yg berani sewa bilk tu.Kira aku lah yg berani pasal aku tak tahu cerita tu.

Post Last Edit by eyansss at 15-8-2011 23:35

kisah aku menyewa kat puchong plak...  umah teres setingkat...  umah tu kosong dalam 2-3  bulan gak ah sebab owner wat renovation n baikpulih...

masa memula masuk tu aku takde rasa pape pun...  seriau ke hape ke...  lagikpun masa tu aku klam kabut ngan tempat keje baru...  keje berlambak2...  balik slalu tengah malam...  balik pun dah penat...  masa tu aku keje kat satu warehouse company ni...  masa ni tengah short of staff, so bila kena kira2 stock, kami budak exec ni kena wat gak...

barang2 masih bersepah2...  kotak, kerusi meja almari katil tv astro...  suma la...  masa minggu pertama aku tido kat hall...  sebab malas nak ngangkut tilam katil sume masuk bilik...  masa tu masih okek lagik...

masa minggu kedua, dia dah start 'beramah mesra berkenalan' ngan aku...  kat 'housemate' kan .  aku dengo la dia dok memasak beria2 kat dapur...  masa tu terdetik, apsal la asal dapat 'housemate' sume jenis yang rajin beno memasak...  hahaha...

3-4 ari gak la dia memasak...  aku sampai tensen tros pasang pc n on yaasin n surah2 lain sambil tido...  kurang sket la dia berdentam dentum kat dapo tu...  then kawan aku nasihatkan aku soh kemas umah cecepat...  kasik penuh sume bilik...

setelah berjaya mengemas, dan kali ni dedua bilik aku jadikkan bilik tetamu sebab master bedroom aku dah sedia luas...  depan aku dah susun kerusi meja almari tv sume la...  cuma astro jek tak on lagik...  pasang tu dah pasang...  aku malas nak call orang astro soh connect balik...

2-3 ari pas umah berkemas n aku dah mula tido dalam bilik, dia start balik...  tengah aku layan baik nak tido, tetiba aku dengo tv terpasang...  masa tu aku terperanjat la jugak...  dengan tetiba terbukak, kuat lak tu volume...

masa tu aku dok pikir, cane leh tv terbukak...  pastu aku pujuk ati...  maybe aku ter'on timer kot...  tu yang terpasang tu...  aku pun buat dek ah...  malas nak bangun tutup sebab penat sangat...  tapi makin lama makin kuat lak tv...  last2 aku pun bangun la sebab nak tutup...  

blom sempat aku berdiri, aku tetiba teringat...  eh, astro tak pasang lagik...  cane leh ada siaran lak?  erks...  pastu aku teringat lagik, sebila lak aku pasang plug tv tu...  setau aku satu plug pun takde kat power point...

dan2 masa aku tersedar dan teringat, dan2 tu jugak aku dengo beberapa makhluk jantan betina gelak2 kat ruang tamu...  cam gelakkan aku jek...  masa tu, seriau hanya Allah jek yang tau...  

ketar lutut weih...  berpeluh sakan dah ni...  aku tros baring n rapatkan badan aku ke dinding...  dah la katil aku bersebelahan dengan tingkap...  tangan dok ketar sms sume kengkawan aku yang dekat ngan umah aku...  lagik aku send sms, lagik kuat dia gelak...

dalam ati aku, aku cakap la : aku tak kaco korang...  aku tau korang dah duduk sblom aku...  tapi korang kena ingat aku yang bayar sewa...  bukan korang...  aku penduduk official umah ni...  korang tu dikira menumpang tau...  so, aku tak kaco n marah korang pun dah cukup baik...

tros menda tu berhenti gelak...  tv pun tros tertutup...  aku lak menggigil2 berdoa kot2 ada kawan aku yang sedo sms aku n datang umah aku rescue aku...  tapi harem, sorang pun tak terjaga...

esok pagi masa nak gi keje, aku tengok la plug tv...  memang tak lekat okek kat power point...  demn...

Rate

1

lepas tu kerap la 'dia' n kerabat dia dok lepak kat umah aku...  aku ni malas nak layan...  janji dia tak kaco aku n aku tak kaco dia...  nak kaco pun aku pikir gak weih...  buatnya 'dia' meroyan, mati la aku nak handle sensorang...

manyak gak menda yang jadik kat umah tu...  kira kacau manja2 ah darik 'dia'...  tapi 'dia' memang tak pernah ganggu kengkawan aku yang datang lepak n tido kat umah aku...

cuma ada satu kes ni memang bagik kesan kaw2 la kat aku...

masa tu ada sorang kawan aku ni kununnya nak menumpang je kat umah aku sementara nak carik keje n umah sewa lain...  aku ni plak tak pandai nak cakap tak...  dan aku suka tolong orang yang tengah susah...

cuma aku ada cakap la ngan dia, aku kasik tumpang jek...  sampai dia jumpa keje n umah lain...  aku tanak dia sewa ngan aku sebab aku tanak ada kes...  ye la, teringat balik kes lama...  aku tanak la nanti hubungan kawan jadik rosak...  kena lak aku memang rapat gak ngan family dia...

ntah cane bila dia dapat keje, dia tanak kuar...  dia nak start bayar sewa ngan aku...  aku cakap tanak pun dia tak layan...  last2 aku cakap la, okek, kalo nak dok umah aku, ada syarat2 yang dia kena ikut...  pastu mengenangkan dia ni bersepah2 skandal n boipren n kekasih gelap n sugar daddy, aku dah cakap aku tanak dia jadikkan umah aku sebagai port dia...  sila buat maksiat kat luar...

memula jek dia ikut...  dah lama2 tu dia start ngangkut lelaki yang berlainan setiap malam...  aku sound ah dia...  aku cakap la, aku tak suka...  aku nak umah ni bersih...  aku tanak jiran mengata...  walaupun kiri kanan i****, tapi tetap ada melayu jugak kat area ni...

dia endah tak endah...  memula dok hangkut masa aku dah tido...  lelama dia start hangkut masa aku blom masuk tido...  last2 aku dah rasa tak selesa kat umah sendrik...  last2 cam aku lak yang menyewa...  asal balik tros berkurung dalam bilik...  satu umah ngan hall sume dia conquer...

aku marah sangat masa tu tapi dia sket pun tak takut...  last2 aku diam sebab penat dah nak gado ngan dia n sebab lagik satu, hujung tahun tu aku akan pindah balik umah parents aku kat serdang sebab diorang nak balik kampung...  ayah aku pencen...  so, aku pikir aku cuba la bertahan sampai hujung tahun...

bulan april, aku dapat offer kat tempat keje aku skang ni...  tapi kitorang kena gi induction kat bangi 3 minggu...  aku dah cakap ngan dia, jangan wat bebukan sangat kat umah tu...  dan sila la beringat sebab masa tu salah sorang skandal dia dah start duduk skali ngan kitorang...  aku pesan, bila aku balik darik induction, jantan lahanat tu kena kuar darik umah aku...

minggu pertama aku kat bangi, okek lagik...  takde menda pape yang jadik sangat...  setakat cite seram2 kat tempat tu jek la...  pastu minggu kedua, tetiba ati aku rasa sayu sangat...  aku teringat sangat2 kat umah aku...  ati aku sebak gila...  pastu 2-3 malam aku dok mimpikan umah aku...  aku mimpi ada perempuan menangeh kat bilik aku...  pastu ending, mesti kena kejo ngan 2 anjing hitam...

bila bangun kompem aku menggigil2...

Rate

1

aku pun bercerita la ngan budak2 sebilik aku...  ye la, slalu sangat diorang tengok aku tersentak bangun berpeluh2...  time aku bangun tu, ngam2 azan subuh...  bebudak tu soh aku balik jenguk umah...  tengok kot2 ada pape ke...

so, malam tu aku balik ah umah aku...  aku ingat nak tido satu malam then esok pagi tros bergegas ke bangi...  masa balik tu, sunyi jek umah...  tapi siyes aku tak rasa pape...  dalam ati bersyukur gak la...  masa tu rasa yang apa aku alami tu mainan perasaan je kot...

tengah aku kemas2 bilik, kuar masuk gak la gi dapur amek air, basuh baju n all, tetiba aku dengo kawan aku menjerit darik dalam bilik...  dia tanye sape tu...  aku pun cakap la aku yang balik...  cecepat dia bukak pintu n tarik masuk bilik dia...

pastu dia cite la yang dalam minggu tu dia rasa tak sedap ati...  dia rasa tak selesa...  jantan lahanat tu pun sama rasa tak selesa...  pastu dia slalu dengo ada budak perempuan nangeh kat bilik aku...

dia cakap, ada satu malam tu dia nak kuar...  dia memang kena lalu depan bilik aku sebab bilik aku bersebelahan ngan hall...  pintu bilik aku tak bertutup sebab dia kata dia ada amek barang kat dalam bilik aku...  siot kan, tak hormatkan aku langsung...  brani dia geladah bilik aku masa aku takde...

then, masa lalu depan bilik aku, dia nampak ada perempuan tengah duduk kat katil...  tunduk je...  tersedu2...  dia tergamam...  jantan lahanat tu pun terdiam...  pastu dia cecepat tarik jantan tu ajak kuar...  elok je sampai depan sliding door kat hall tu, tetiba diorang rasa cam ada menda berlari berdesup langgar diorang kuar darik dapur...  meluru camtu jek...  skali imbas, bayang dua anjing hitam...

menggigil klam kabut diorang berlari kuar darik umah...  esoknya baru diorang balik...  tapi tetap dengo suara perempuan nangeh kat bilik aku...  dan diorang rasa la dua anjing tu berlegar2 kat hall n satu rumah tu...  diorang tak nampak tapi leh rasa n kadang2 ada rasa bayangan...  

masa tu aku dah start pelik...  aku takde plak rasa pape semenjak aku balik n sepanjang aku dok dalam bilik aku tu...  aku rasa tak besh dah...  ye la, rumah tu dah lama pagar pecah semenjak dia bawak maksiat masuk dalam umah tu...  tapi slama ni tak penah lak jadik camtu...

aku malas nak cakap banyak...  kalo dah main anjing ni, maknanya memang ada yang menghantar...  aku soh dia tido umah sesapa sampai la aku abeh induction...  pada masa yang sama aku tanya mana jantan lahanat tu...  kata dia jantan tu tumpang kat umah kawan dia...  bagus...

aku cakap jangan balik slagi aku tak balik...  aku pun tak jadik la tido kat umah malam tu...  aku tros balik bangi...  puas gak la berjawab ngan guard tu...  nape balik lewat n all...

Rate

1