CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kintan_too

[MERGED] Pemakanan ketika mengandung

susah kan waktu pregant ..byk betul makanan yg kita mengidam dan nak makan..mcm yuna second pregnant nie suka makan junk food n asam...kadang g giant beli asam n jeruk siap akak kat jaga timbang ckp "jgn makan asam sgt x elok utk baby"terus terkedu yuna...

Aik? Ramai pula geng beli jeruk kat Giant ni? Shin pun beli semalam. Dekat RM15 habis. Kedondong, mangga, kelubi, anggur. Ya Allah. Sedapnya.

Sekarang ni kalau tak makan sikit-sikit, mulut rasa funny dan lead to loya. So selalunya Shin gigit sikit jeruk tu, kemam la dalam 4-5 minit. Kalau macam tu boleh ke?

Originally posted by Esmeralda at 26-1-2006 01:32 PM

Habatussauda leh bykkan susu..insyaAllah shey

mcmana nak makan habatussauda ni....saya ader beli...biji2 kan?rasa dia macam lada hitam tapi tak pedas la...musykil sket ni..nak makan dia mcmana..minum ker??:ah:

Originally posted by Oshin at 30-8-2006 10:59 AM
Aik? Ramai pula geng beli jeruk kat Giant ni? Shin pun beli semalam. Dekat RM15 habis. Kedondong, mangga, kelubi, anggur. Ya Allah. Sedapnya.

Sekarang ni kalau tak makan sikit-sikit, mulut rasa  ...

Shin, ehem mengidam asam masa 7 - 10 weeks ..
mmg takleh makan apa utk hilangkan loya ... mmg nak asam ..
tapi ehem takut nak makan asam jeruk2 nie ... selalu ehem beli asam kering jerkk ..
tue pun akak2 kat sini bising .... kata anak senang kena jaundis ...
tapi sbb tengah mabuk ...... tak heran .. belasah jerkk .....
tapi skrg ok la ... takde ngidam2 sangat asam nie ... heheheh

masa kamar preg 7bln start ambik suppliment formula 1nutritious mixed soy powder herbalife. mmg elok utk perkembangan baby dlm prot. msa lahir xder kena jaundis. now baby dh 3bln, bdan montel, sumer org geram tgk...:love:

sonok baca citer forumer kat sini. kita pun nak share pengalaman gak. skang kita tgh pragnent 2nd baby.adalah dalam 2 bulan. yg sulung baru 11 bulan... :-)   masa pragnent yg sulung tu, kita x leh makan kari dan makana2 yg berempah. mesti muntah. kita suka mkn yg rebus2 je... alah pun teruk gak..makan je muntah...tapi x lama. lepas 3-4 bulan dah ok. bila pragnent yg 2nd baby ni plak, kita x lah alah teruk sgt. muntah pun kadang2 je. cuma kita batuk je. tak ilang2 lagi batuk kita. dah seminggu lebih kita batuk...nak makan ubat batuk x leh..tak tau nak buat camne..tapi kita suka makan pau. hari2 makan pau. berselera je nampak pau...

Follow Us
kita pun pegnant..baru nak masuk 11 weeks...tp selamat takder tingin nak mkn asam or junck food mcm kopok2.nii..tp suka makan ais krim..ahahhaa...sundae mcd tu lgla suka..sedapnyaa...tp selalu makan nasikla..kalau tak mkan nasi..lepas mkn mesti rasa nak mkn lg...

Originally posted by Oshin at 30-9-2005 10:18 AM
Wah Tina, seram baca cerita angkat anak lesung dah gugur. Sekarang memang buat kerja slow sikit. Mak pun pesan be extra careful takut ada yang luruh lagi.

Tapi masa minggu kedua dulu asyik makan ...

aah..ni pun ada org pesan jgn buat..kira angkat benda2 beratla..masak air pun aku tak buat skang..ahahaha..yerla berat kan cerek tu.

tabiat saya tiap kali peknen suka sgt mkn makanan ringan kalau kat ofis ni mesti ada stok makanan ringan

hi semua

this is my first time masuk sini, baru aje tau pregnant semalam ..alhamdullillah

nak tanya kalau ada sesapa makan susu anmum untuk pregnant women ? ada org kata elok untuk makan and start dari bila kita boleh makan ? i baru 5 weeks, dah boleh ambik ke ?

thanks

anakperantau This user has been deleted
dulu masa 1st pregnancy saya ambil Anmum, bila tahu pregnant jer saya minum, tapi saya pun tak tahulah sama ada effectnya ok ke tak.. anak saya sihat, tapi sebab tu anak pertama, dan tak boleh nak banding dgn anak yang berikutnya saya rasa ambil Anmum ok, tapi tak ambil.. wallahu a'lam. BAru2 ni seorang gynae terkenal kat malaysia ada ditanya tentang susu Anmum ni, dia jawab senang jer.. "Susu adalah susu" dan bila orang tanya Anmum dia kata dia tak akan suruh  ibu2 ambil tapi tak akan menghalang, tapi dia kata sebenarnya kalau ambil susu yang tak Anmum pun dah ok. So this 2nd pregnancy saya ambil susu segar jer sebab nutrionist suruh saya ambil susu segar.

anakperantau This user has been deleted
sorry ayat kat atas tu konfius sikit... maksud saya, saya tak boleh bandingkan ambil atau tidak ANMUM ada kesan untuk diri saya, sebab saya cuma ambil masa anak pertama.. Anak pertama sihat, anak kedua ni (masih kat dalam rahim lagi), harap2 nya pun sihat walau tak ambil ANMUM.

kslu makan maggi bole tak???

Originally posted by GubRa_80 at 16-10-2006 10:01 AM

kalu bleh jgn makan maggi..xelok. tpi kalu dh ngidam sgt tu...makan laa..skit, tpi xbleh slalu sgt.

adryn This user has been deleted
adryn tak tahu lah macam tak elok jer pemakanan yang adryn ambil sekarang but...tu je yang boleh telan...u all mesti ketawa kalu adryn cerite pemakanan yang adryn amalkan 23 hari yang lepas...tekak nie taknak terima lah kalau makan ikan ker sotong ker...eeee rasa geli ler tengok menda tuh...tak baik kan..tap[i tu lah hakikatnyer...but untuk hubby nak taknak adryn mesti masak tapi just untk dia jer...

tekak nie  boleh terima makan sambal belacan ngan telur jerk..huishhh sedap kalau kene lauk tuh je pun takper b4 this adyn tak bboleh terima langsung kalau makan nasi...bermula lah dari semalam my hubby yang buat sambal belacan pergh!!!!! sedap giler puas rasanyer...

takper ker ar kalau adryn amalkan makan macam tuh...kan takder zat tapi sedap larrrr:mll:

Originally posted by GubRa_80 at 16-10-2006 10:01 AM

Gubra, ehem bila hubby takde baru berani makan maggie ...
Soo far dah 3 kali kot ... curik2 makan maggie ... hehehe ... tak tahan ... terliur jerkkk rasa ...
nak2 maggie asam laksa + telur +  cili .. wat stail goreng ... perghhhhhhhhhhh ...

Originally posted by adryn at 16-10-2006 10:28 AM
adryn tak tahu lah macam tak elok jer pemakanan yang adryn ambil sekarang but...tu je yang boleh telan...u all mesti ketawa kalu adryn cerite pemakanan yang adryn amalkan 23 hari yang lepas...tekak ...

Adryn, kalo boleh .. makan telur mata kerbau biar kuning + putih tue masak betul2 ..
sbb tak elok kalo makan lembek2 ... sbb dalam telur ada parasit apa tah ... ehem pun luperr ...tapi tak elok utk ibu2 mengandung ... skrg kalo nak makan telur ... ehem wat telur dadar ...

***teringat peberet bf ehem ... telur separuh masuk ... perghhhhh sedap .. skrg kena tolak tepi langsung ....

Originally posted by ehem_ehem79 at 16-10-2006 10:39 AM

Gubra, ehem bila hubby takde baru berani makan maggie ...
Soo far dah 3 kali kot ... curik2 makan maggie ... hehehe ... tak tahan ... terliur jerkkk rasa ...
nak2 maggie asam laksa + telur  ...

eh..sama la eham..saya pun suker tahap gaban ngan perisa asak laksa+telor+cili padi..samer la kiter...

adryn This user has been deleted
Originally posted by ehem_ehem79 at 16-10-2006 10:42

Adryn, kalo boleh .. makan telur mata kerbau biar kuning + putih tue masak betul2 ..
sbb tak elok kalo makan lembek2 ... sbb dalam telur ada parasit apa tah ... ehem pun luperr ...tapi tak e ...

alamak luper la nak tulis sambal belacan ngan teur dadar  ler.....telur mata kerbau pun tak lalau nak makan coz...puteh dia kan macam lembik2 lalu tekak.....oh Tuhan.....susahnyer,mcam nie takper ker kalau adryn makan tiap2 ari macam nie.....:stp:

macam takder zat langsung ler.........tp apa boleh buat

thank you ye ehem2