CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dexa

Buang Bayi - Kenapa Jadi Begini : Latest :Bayi Ditemui Dalam Plastic Bag -

Close [Copy link]

Reply #27 uminabil's post

aku sampai dah malas nak tgk berita

Originally posted by ~boolean at 27-2-2007 10:51 AM

Lelaki pon sama, ok....;)

Memang aku tak nafikan lelaki jahanam yang buntingkan pompuan tu pun bersalah tapi dalam hal ni si pompuan durjana yang tak berhati perut tu tergamak buat baby tu sebegitu rupa walaupun masa dia buat perbuatan keji tu dia hilang pertimbangan & hilang punca coz dah terlampau menggelabah pasal dah lahirkan baby tu.
Masa nak buat projek tak fikirkan apa akibat yang akan terjadi kalau benih yang di semai menjadi.
Inilah akibatnya kalau nafsu dah kuasai diri & masa buat projek rasa seronok tu sekejap tapi padah yang di terima berpanjangan seumur hidup kalau hilang pertimbangan & punca sampai makhluk bernyawa macam baby tu di buang seperti buang sampah.
Kalau boleh si lelaki jahanam pun di heret sama ke muka pengadian biar sama2 dapat hukuman yang setimpal atas perbuatan terkutuk depa
Dulu ada ura2 nak pampangkan muka2 & kisah2 depa2 yang bersalah di tangkap khalwat tapi banyak bantahan & tentangan.
La ni tengoklah kes buang bayi menjadi-jadi itu berita yang dapat dek wartawan bagi kes yang tak dapat dek wartawan sure banyak lagi.
Aku ingat lagi cerita volunter2 sebuah kumpulan mencegah maksiat di Bangi seperti yang di cerita dalam majalah Mastika mendapat caci-maki & ada yang nak saman depa semata-mata kerana kerja depa mencegah maksiat & ibubapa pasangan yang kena tangkap berasa malu & sanggup nak saman & caci maki volunter2 ni.

Reply #27 uminabil's post

haaa agaknya apa perasaan depa masa tengOk muka baby tu ek??

musti macam carrOt ke bawang merah ke bawang putih ke..

tu yg main blend je tu..

Astaghfirullahalazim
& kejam + apa la perasaan sibetina tu masa dia put in plaster kat baby tu yee...
x sampai hati along tgk @Bulitin last night ..kalau dpt siperempuan buat sama cam dia buat kat baby tu..bogel kan & plaster mulut biar sampai mampus sendiri..eikkk geram tul ..

sadis sungguh dgr baby tu dibuat camtu
aku doakan agar Allah beri balasan yg setimpal pada ibu bapa baby ni
kat Akhirat sok kau tau le apa kau dpt
kat dunia buleh le ko senang2 tampal mulut baby tu

bayi tu tak meninggal kan.. hrmm camne la dia dah besar nanti kan bila dia dapat tau mak dia buat macam tu kat dia

Follow Us
kalau aku la kat tmpt pompuan 2.. buruk baik, susah senang, akan aku jaga anak 2 bebaik. dah la buat dosa berzina... tambah lagi buat anak mcm tu. ntah apa perasaan dia ek masa buang bb 2. kdg2 diorg ni... ms buat dh senang... nak beranak pn senang.. (dlm jamban pn lepas...).. so, nak buang bb pn senang jugak!!! yg xakan senang... d akhirat kelak... tau la kau apa balasannyer. naper la mesia x try tangkap dan rejam je diorg ni kat khalayak ramai. kdg2... kita xtau dan mungkin xsedar, hukum hudud ni mungkin berkesan utk masalah2 mcm ni.... aku tgk.. keadaan ni sumer mcm dh xterkawal...

dempol This user has been deleted
perbuatan manusia yg tiada iman kerana mengikut hawa nafsu dan bisikan syaitan...

org skarang ZALIM mengalahkan BINATANG!!

Originally posted by emOtsuXX at 27-2-2007 10:42 AM
memetik dari cerita kawan aku.. pernah satu ketika ada pasangan yang 'ter'mengandung nie tergamak blender baby dOrang sebab takut Org lain sedar akan kehadiran baby tuh.. depa nie lagi la syaitan ...

setan berwajah manusia.... lahanatttttttt nyah kau ke neraka jahannnammmmm  :@ :@ :@

Reply #11 pee3's post

Ni la tadi berhubungkait dgn isu satu lagi tu.... kisah remaja yg dibuat kajian telah experience sex at an early age.
Didikan la kot. Saya dulu bersekolah di Convent, jadik hal2 sebegini memang strict. kalau ada saja boyfrend, cikgu dpt tau, esok pagi siapla... jumpa nun dan sister, piappppppp kena belasah tu. Jgn harap nak ngadu kat mak bapak... silap2 haribulan kena bedal lagi adalah. tapi zaman skrg???? guru tiada lagi kuasa, mmg ada kes la guru yg haprak... ketuk kepala budak ngan kasut (gilo apa???) tapi murid2 pun dah kurang rasa hormat pd guru. Kesian gak kan.
Ni ALLAH TAALA permudahkan dia beranak (w/pun di luar nikah) dia pulak permudahkan nak abiskan nyawa anak tu. Memang kurang asam boi betul la.... patut dia tu yg di tape-kan mulut dia atas dan bawah... baru dia tau. Ni mmg jenis binatang (binatang pun tau sayang anak) ntah la spesis apa aku pun tak tau ler...

kesian..
apalah dosa bayi tu hingga diperlakukan begitu..

mudah2an ibu dan ayah bayi tersebut segera menyesali perbuatan mereka dan segera bertaubat....

baby tu 3.8 kilo tu, dah dekat 4 kilo....besar tu. setengah orang tu sampai kena operate kalau anak besar. anak aku pon baru 2.8 kilo masa dilahirkan.

naperlah manusia zaman sekarang ni macam ni..kalau tak nak anak tu jgn lah buang..bagi jer kat org org yg tak der anakkkkkkkkkk:@

baby tuh nyanyi suara tak best laa... tu pasal kene tempek pelekat

tahun 2007 ni, kerap sgt pulak kes org buang anak bunuh anak....hampir setiap minggu plak kuar berita anak2 ni... ..apa nk jadi ngan malaysia tanah air ku sekarang ni...

org kalo takde pegangan agama cenggini lah....
idup bertuhankan syaitan...sediy tgk baby yg tak berdosa cam2...

kureng ajar nye org...!!!!!!!:@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@

Originally posted by SANKURIANG at 27-2-2007 12:35 PM
Ni la tadi berhubungkait dgn isu satu lagi tu.... kisah remaja yg dibuat kajian telah experience sex at an early age.
Didikan la kot. Saya dulu bersekolah di Convent, jadik hal2 sebegini memang ...

Oh ya ke?
Aku belum jengah lagi pasal thread remaja pelajar perempuan

sebak plak aku baca news ni.. tgh bayangkan baby yg baru lahir, yg tak tau apa2.. tiba2 dgn zalimnya mulut kena plaster.. nasib tak suffocated.. kecik2 lagi dah kena seksa..sampai hati betul manusia yg buat mcm tu...