CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: minaq_jinggo

Al-Fatihah buat Allahyarham Megat Junid

Originally posted by zeetacunn at 11-6-2007 06:06 PM
ye lah... aku pun setuju ngan ko... biasa nyer cam tu lah... org yang faham jer tau hal nih...

maksud ko MJ nih dulu pakai susuk ker ?

bia betikkkkk

Originally posted by songan_jr at 12-6-2007 09:18 AM
camno posting smaidin petang smalam dok ada lagi niii

Smaidin ni pakai server 2...so posting dia dah terkedepan (11/7/07)..dok dlm kapsul masa gitu

itu yg asik depan jer......woi smaidin tukaq to serber 1...

songan jangan wat cam ni...sambunglah cite...mana leh cite sekerat sekerat kang org pandai pandai sambung kang dah jadi lain pulak

sambung la lg songan....

Originally posted by green_coffee at 12-6-2007 11:03 AM
sambung la lg songan.... [/quote]

:setuju: :setuju: ...

jgn lah naik RA...
kakak x terkejar nanti.....
nengok dari luar jer...

Follow Us
oklah maleh nak berharap. aku sambung jerlah. citer pasal anak jantan pak zain tu aku tak pasti nak bubuh kat mana storytu, silap2 dah ada yang story.

apapun berbalik pada kisah MM dan ZJ ni iaitu selepas kejadian umrah tu ingatkan diorang dah taubat, rupanya masih taubuat lagi. ooo ya sebelum terlupa, aku nak story pasal madu ZJ. Puan Sri (PS) laaa yang aku maksudkan. Memang betoi sapa punya statement yang kata PS dah ok dengan ZJ. Apa yangaku nak bagi tau ni adalah satu kisah ketika PS dengan member dia (aku tak pasti sapa) tengah nak berurusan di sebuah agensi pelancongan. Dalam dok tengah borak-borak tu rupanya pS ni pun dah tau kisah ZJ ni dengan MM. Diorang boleh sembang sama-sama diorang dan siap gelar MM lah kat boypren ZJ tu. Sebab tulah aku namakan MM.

pasal maksiat dekat Mekah atau Madinah yang dikomen oleh seorang forumer, bagi aku memang no komen. Manusia ni nak buat maksiat tak kira di mana janji puas nafsu. Apabila setan sudah menguasai diri maka keluarlah nafsu serakah. Ewah ewah berceramah pulak aku ni. Nak habaq kat hangpa semua di negara arab sana nu spashly tempat buat haji nuuu, aku maleh nak spesifik atau nama negara tu. nanti kontrobercee plak. ok pasal negara tu,a ku nak habaq mai dan aku rasa semua sedia maklum bagi yang dah maklumlah.

Maksiat memang berleluasa, tak yah cerita detail laaa, sikit-sikit cukuplah. Satelite dish tu boleh beli cenggitu saja, bila dah siap pasang, macam-macam boleh tengok dari eropah, asia, amerika latin dan semualah tanpa tapisan kecuali sendiri tapis. Hari ni dalam paper ada nyatakan pasal Warga Indon kahwin mutaah untuk kerpuasan batin. Kat sana nu dah lama dahhh ada benda ni... okla stop pasal tu. iklan terselit pulak aihhh...

ok tahun lepas kan ZJ pi buat haji, aku tau pun selepas baca paper yang dia pi buat haji. MM la punya peranan rekomen ZJ utk pi sana. Biasalah ZJ pi melalui pakej syarikat MM. Harga pakej tu saja boleh bawa lagi dua orang pi haji, jika pi ikut jemaah haji biasa. nak pendek kan cerita harag pakej tu kira-kira 30k laah. macam biasa laaa, MM ni bila tiba musin haji dia ni kenalah uruskan jemaah haji syarikat dia, so dengan kata lain dia memang dah berada di sana lebih awal.

tiba saat dan ketika yang di tunggu-tunggu telah tiba. pesawat yang membawa ZJ pun telah mendarat di Jeddah. Punya la kalut si MM ni nak sambut ZJ sampai ke pintu flight sebolehnya. Jemaah lain yang ikut syarikat dia sampai sebelum ni tak pulak di sambut sebegitu rupa. Kemaruk gila agaknya MM ni. Bagi sapa yang penah pi haji semua sedia maklum yang airport haji ni tak semua orang boleh masuk melainkan ada pas khas. Tak semua pengendali pakej haji dari Malaysia ni dapat pas. Ghapla jingga betoi MM ni dia boleh terlepas masuk dalam bay.

apa lagi servis berkelas-kelas lah yaang diterima oleh ZJ. ringkaskan cerita, ramai jemaah lain pelik dan hairan, pasai apa ZJ ni dapat special treatment dari MM, sedangkan depa pun bayaq sama juga. Ada yagn buat tak kesah kerana masing-masing tau yang mereka ke sana buat haji. Lantaklah janji ibadat mereka diterima, mudah-mudahan. Pasal berkepit tu memang ramai yang perasan. Memang dapat layanan spesel sungguh laaa ZJ.

sampai la abih musim haji terus berkepit sampai ke hollywood pula..................... SEKIAN.

Reply #167 songan_jr's post

kisahnyerrrrr

Reply #167 songan_jr's post

kisahnyerrrrr

songan, aku mmg tau lama dah pasal negara yg ko sebut2 kan tuhhh

org sini ingat negara tuh bebas dr segala dosaaaa

lagi songan........

best tul aku baca info dr ko ni

Ziela lom menopose lagi..sure dia gersang nak main segala...
mesti dah lama tak kena kangkang kan dgn laki sakit segala...
kalau cerai pun harus la sbb junid tu kesian akt ziela yg tak dpt nafkah batin lama

Originally posted by zeetacunn at 11-6-2007 06:06 PM

ye lah... aku pun setuju ngan ko... biasa nyer cam tu lah... org yang faham jer tau hal nih...

haku tak setuju...
sbb aku ada experience my late atuk sedara yg kena cancer...
he looked so different bila dia sakit...looked so old than before...
padahal bukan lama pun dia sakit...he diagnosed ada cancer about 3 months before he died tapi dia punya physical appearance berubah so drastic...
;)

kat mana aku nak buka cerita anak jantan pak zain nii

Originally posted by songan_jr at 12-6-2007 03:05 PM
kat mana aku nak buka cerita anak jantan pak zain nii

Buka aje kat sini

http://forum.cari.com.my/viewthr ... hlight=ANUAR%2BZAIN  @

http://forum.cari.com.my/viewthr ... hlight=ANUAR%2BZAIN

takutnya....benda benda camni...minta diselisihlah perangai camni...yg anuar zain tu bla dah cite bagitahu ye

waghhhh letih aku baca... well tapi banyak informasi yerk!

MM tu sape ek? x cam muke la

Originally posted by koko2 at 12-6-2007 10:28 AM
Smaidin ni pakai server 2...so posting dia dah terkedepan (11/7/07)..dok dlm kapsul masa gitu

itu yg asik depan jer......woi smaidin tukaq to serber 1...

sorry la...muak smua org asik dok tengok posting aku kat depan tukan....  sejak dua menjak ni, kalau tak leh posting server 1, aku pakai server 2. Tapi t.hari ni dua2 server aku tak leh buat posting:@:@

nak PM admin mintak tolong pun tak leh, habis cam no...  mcm2 cara aku buat tetap tak leh. last2 aku delete kan jer posting aku yg menyemak tu and try again, boleh pulak  post....

[ Last edited by  smaidin at 12-6-2007 08:54 PM ]

die ni bukan kawin dgn ziela jalil ke?? ziela tu kan mude lagi..sian plak si ziela ni...cukup nafkah batin ke...

Originally posted by mo_mocha at 12-6-2007 12:13 PM
kisahnyerrrrr

songan, aku mmg tau lama dah pasal negara yg ko sebut2 kan tuhhh

org sini ingat negara tuh bebas dr segala dosaaaa

org2 yg buat maksiat atau dosa kat negara tu, tak takut ke kat Allah ek...? ye lah, tak semestinya kat sana je kita kena takut kalau buat dosa/maksiat kan, hakikatnya buat aje dosa/maksiat, kita kena terus takut tak kisah di mana, tapi maksud aku kan, kiranya tanah tu tanah suci, tak takut ke depa...? Pelik betul aku...  

ok lah, nanti aku tanya dgn mak aku pasal MJ n ZJ nih and if she ada dengar2 pasal MM tu...