CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rdzaccess

Aaanntuu~Close encounter

Close [Copy link]
Terjemahan: "Dan yang menyertai dia (Qarin) berkata : " Inilah (catatan) yang tersedia pada sisiku."
                    "Allah berfirman, " Lemparkanlah olehmu berdua ke dalam neraka semua (orang) yang sangat engkar dan keras kepala, yang sangat menghalangi kebajikan, melanggar batas lagi ragu-ragu, yang menyembah sembahan yang lain berserta Allah maka lemparkanlah dia ke dalam seksaan yang amat pedih."
                    "Yang menyertai dia( Qarin ) berkata pula : "Ya Tuhan kami, aku tidak menyesatkan nya tetapi dialah yang berada di dalam kesesatan yang jauh."
                     "Allah berfirman : " Janganlah kamu bertengkar di hadapanKu, padahal sesungguhnya Aku dulu telah memberi ancaman kepadamu. Keputusan disisiKu tidak dapat diubah dan Aku tidak sekali-kali menganiaya  hamba-hamba Ku."
                     " Dan (ingatlah) akan hari (yang pada hari itu) Kami bertanya kepada Jahannam " Apakah kamu sudah penuh?" Jahannam menjawab "Masih adakah tambahan lagi?" Dan didekatkanlah syurga itu kepada orang-orang yang bertaqwa pada tempat yang tiada jauh ( dari mereka)."

( Surah Qaf 50:23~31)

[ Last edited by  rdzaccess at 26-7-2007 05:43 AM ]

Originally posted by arasham at 25-7-2007 11:11
pernah pegi rumah mak cik kat ampangan tu sekitar taun 85 dengan abby.
rumah kat keramat pun pernah pegi. nanti kalau jumpa abby kirim salam ek kata
kitorang satu badge di stad seremban 84/85.  ...

Insya'allah, nanti saya sampaikan...

Originally posted by mauminumapa at 25-7-2007 14:35
rdza...aku slalu la sakit sakit belakang ..kat bahu ....belakang....rasa cam baru lepas angkat guni beras berkelo kelo....naper ek?? lepas tu aku cam sesak nafas...macam tak puas bernafas la..so  ...

Assalamu'alaikum
Cuba urut urat belikat tu dulu...
Kalau ko dah berkelamin , maaf yer,  (sememang ramai yang tak tau)  jangan pancut jer. Ada posisi yang tak leh pancut.
Ia akan membawa 10 penyakit... Tu mula2 dia tangkap urat belikat , pas tu nanti mula lah cari ubat kuatlah apa lah...
maaf yer...
Dan ingatlah apabila kita bersama isteri kita maka malaikat akan pergi meninggalkan kita buat sementara dan juga Qarin yg di sebelah kanan. Yang sebelah kiri akan cari peluang....( Bab Jinn ni panjang cerita dia~kebanyakkannya disalah anggap), nantilah kalau habis yang ni nanti disambung dengan bab yg ni pulak Insya'allah)

P.M saya segera...okay??
Wassalam.

Eh, tak de dengar azan, dah sampai waktu..ni Nampaknyer subuh  kena jadi muadzin lah pulak...

bagus cite koni..aku tggu smbngn dia

seperti biasa ada masa sambung yer.....

Originally posted by bb_nessa at 26-7-2007 05:29 AM
takut2 bahagian rumah ko yang di extendkan tu terlanggar rumah 'orang', tu pasal ader brader in black tu...

hehehe...tu tak tau la pulak...tapi sebelum extend umah tu..tmpt tu jadi ampaian jemur baju kitorg..kat situ gak ade ayam serama (ayam tu merayap je kejenye...jinak sgt...sampai kena culik.. ) name ayam tu Tina dgn Rahul ...hehehehe (tu mak aku punye keje sbb kemaruk Kuch2 Hota Hai).....

Follow Us

Reply #162 rdzaccess's post

sikit pulak cite ari ni mlm tadi ek??? ....hmmmm....takpe...kami sabar menanti....

dan seterusnye?.....

memang best cerita rdzaccess ni......tak sabar nak tunggu sambungannya.

Reply #169 Kimmy's post

tak takut ker prennn oiiiiii.. awak tu selalu kena tinggal sengsorang kalau datuk outstation

Originally posted by rdzaccess at 26-7-2007 05:55 AM

Assalamu'alaikum
Cuba urut urat belikat tu dulu...
Kalau ko dah berkelamin , maaf yer,  (sememang ramai yang tak tau)  jangan pancut jer. Ada posisi yang tak leh pancut.
Ia akan membawa 10 ...

kekasihku momi apa dah jadi ngan ko   isteri ko apa khabar momi laling

Originally posted by feirina at 25-7-2007 04:35 PM
jenuh la nk tunggu rdzacess tu sambung citer...hehehe....dia tu spesis tgh malam baru nk online...huhu
Siape..ko jgn lupa yer tepek gambo...bunga tu kira ada mistik gak tu...

yg atas ni..gmbr seblom bakawali ni kembang... yg bwh tu..mase tgh kembang.... tp gmbr ni tak brape clear...album yg ade gmbr clear tu tak jumpe...hehehe...sori ek....

Originally posted by bb_nessa at 26-7-2007 05:29 AM
takut2 bahagian rumah ko yang di extendkan tu terlanggar rumah 'orang', tu pasal ader brader in black tu...

ni bahagian dpn umah aku....yg pokok antu suke tu 'pokok sakat sarang burung' yg kembang kat kolam tu... mak!! sori la ..tepek gmbr mak kat sini...hehehe...ade lagi pokok tanduk rusa tu ngan pokok sakat tu tp kat bwh pokok mangga...gelap...takut nak ambik...hehehe

p/s: dah cut my mom's pic ek...

[ Last edited by  siape_aku at 9-11-2007 09:33 AM ]

Originally posted by rdzaccess at 26-7-2007 05:27
Esoknya aku sekali lagi datang ke rumah mak aku.

Setelah berbual2 ngan mak aku , aku pun selamba pergi kat tempat yang aku letak botol kelmarin.

Aku meraba raba lokasi di mana aku letak bot ...

Malam itu aku tak boleh melelapkan mata.
Puas aku mencuba tetapi tak leh juga....
Akhirnya aku berjaya juga walau pun sedikit....

Lelapkan mata.....huk huk huk....

Esoknya seperti biasa tapi hari Juma'at, jadi adalah lebih waktu....
Aku terus jer balik ke kampung ku...

Aku lihat kakak aku ( yg sulung ) ada kat rumah.
Aku terus masuk dan buka peti ais. Sebotol air mineral berkapasiti 500 ML terus aku teguk ngan senapas.
Saja jer tunjuk angin aku.

"(nick aku),  ko  ubat mak 'ehhhh?  tanya kakak ku.
"haa..aah, kenape?  soal ku membalas.
"Patutlah  Kak  Nang nampak botol kat atas tingkap. Kak Nang ingat ape, Kak nang buang" beritahu kakak ku...
Aadusssshh... Padan lah tak de pedoman. Kakak  aku yang buang. Suweyy  betul...

Well, sememangnya aku dah bersedia sebab lagi satu wifiq yang aku buat aku dah tampalkan kat tingkap.
Aku selitkan kat jaring , tempat panggang ayam yg mak aku simpan  berdekatan ngan tingkap...he he he ...
Tu sebab lah benda tu tak leh masuk...Aku pun kena berpikir macam dia jugak...Teknik dan tektik berperang yang  ada pada Rasulullah...kena apply jugak...

So much so, Macam maner aku nak buat supaya benda entiti ni tak mengganggu lagi,
Any ideas atau cadangan my dear forumers....?

Malam ni adalah malam permintaan atau malam Juma'at, malam yang penuh barakah untuk beribadat...
Maka permintaan aku adalah meminta pendapat bagaimana nak hapuskan entiti ni.

Atau kita panggil Seekers Malaysia ajer...
Tapi mereka hanya nak tunjukkan entiti ni pastu pakai umpan pulak, sekali dua mengena lah, dan pas tu entiti pun dah tau, entiti ni bukan sukakan publisiti...

Atau kita buat "Cari Seekers" pastu kita berforum ngan entiti ni.
ha ha ha ha hi hi hi hi hiiiiiiii...

Reply #175 rdzaccess's post

aik???? muncul plak siang2 ni...hehehehe....ramai org tak masuk sbb tau awk akan sign in malam je....sambung la cite lagi....yg pasal org mintak tolong jage binatang peliharaan die tu...

Originally posted by siape_aku at 26-7-2007 12:58

ni bahagian dpn umah aku....yg pokok antu suke tu 'pokok sakat sarang burung' yg kembang kat kolam tu... mak!! sori la ..tepek gmbr mak kat sini...hehehe...ade lagi pokok tanduk rusa tu nga ...

Ni aku punya pakis rusa...

Ni lagi satu kat pokok depan rumah...luar pagar...Tempat lepak kucing aku bila dia operasi skodeng...

Reply #179 rdzaccess's post

kucing skodeng???   kucing awk yg dekat avatar tu la ek??? ala...sambung la cite... mcm telenovela ha nak menunggu....