CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 37677|Reply: 305

FAM: Football Association Malaysia [jgn buka thread baru!!)

tadi dalam berita buletin utama ada citer pasal FAM...sorang ahli parlimen tu minta supaya semua j/kuasa FAM letak jawatan secara terhormat dan digantikan dengan MyTeam...peratusan undian buletin gak 95% setuju supaya AJ tertinggi FAM letak jawatan...aku setuju gak...tapi nk digantikan dengan MyTeam tu aku kurang setuju!!!korang camaner??sori kalu topic ni tak menarik...

[ Last edited by  fairy_hobbit at 16-7-2007 10:45 PM ]

alahaiii... malas nak kutuk FAM dah.. dah byk aku kutuk2 kat sini.. buat abih dakwat keyboard aku je.. satu je.. FAM sux..

[size=-2]Grow old along with me

[size=-2]To Slow To Samdol..Tapah Drift

topic ni menarik. tank u. bahye woo kutuk kutuk FAM ni.. diorg nih berdaulat.. tengok la presiden diorg saper.. sultan aku jugak.. nway.. wait and see jer lah.. hohohhh

satu je.. FAM sux..

emmm...MyTeam tu ok ker??tanyer je

topic ni menarik. tank u. bahye woo kutuk kutuk FAM ni.. diorg nih berdaulat.. tengok la presiden diorg saper.. sultan aku jugak.. nway.. wait and see jer lah.. hohohhh

TQ okb....so ko org pahang la ek??hehehhe...

Originally posted by klipklip at 18-7-2006 09:28 PM

emmm...MyTeam tu ok ker??tanyer je

kalo tanya aku.. tak ok.. jgn tanya kenapa.. sebab takde alasan.. yg pasti pendapat aku tak..okey...

Follow Us

Reply #3 okb's post

sultan aku pun berdaulat.. wakakakakak.. tapi yg nih dah teruk sgt..bayangkan kalo FAm tak tambah 14 team.. pahang main liga mana musim depan.. sindri mau ingat la yer..

no hard feeling abg okb..
:bgrin:

current management FAM letak jawatan.. AKU SETUJU

tp kalo pengganti org2 MyTEam.. AKU TAK SETUJU

2x5.. keluar mulut singa masuk mulut buaya...

politic sucksss

Originally posted by Pak_Jen at 18-7-2006 09:32 PM
sultan aku pun berdaulat.. wakakakakak.. tapi yg nih dah teruk sgt..bayangkan kalo FAm tak tambah 14 team.. pahang main liga mana musim depan.. sindri mau ingat la yer..

no hard feeling abg okb. ...

wahahahaha aku tak minat pahang dah pun skang.. takper..

lepas kalah ngan ydpm brunei boleh lagi masuk liga super.. adeh.. sarkis betol

Originally posted by klipklip at 18-7-2006 09:30 PM

TQ okb....so ko org pa ...

kat sini aku orang arsenal.. kat luar aku org pahang.. kehkeh

dah 95% org undi, maksudnya rakyat malaysia mmg dah tak tahan dgn pasukan kebangsaan lg dah.. aku dah malas nak ikut, dah malas nak tanya dan nak tau pasal pasukan kebangsaan nieh.. buang maso jer, tak kemana team kebangsaan selagi jawatan kuasa dia tak digubal.. pasukan negeri2 malaysia ambik pemain import, and pemain2 import tue xcually pemain2 yang direject oleh negara2 dieorg.. haih ntah la..

janganla macam tu..sokongla FAM untuk memajukan lagi bolasepak kita..kalau kita tak sokong FAM..brahim saad nak pi mana?hahahaha...baguih la presiden semua letak jawatan..dulu main polo ada hati nak pegang bolasepak...

main polo lepas tu pegang jawatan dalam persatuan bola sepak?
lawak betul....
sepatutnya cari si bekas pemain bola sepak itu sendiri uruskan persatuan FAM ini, jangan cari dari golongan elit aje...
they faham ke akan kemahuan peminat bola sepak tempatan? mereka tahu ke passion peminat bola sepak tempatan nak tengok team Malaysia ke Piala Dunia?

Originally posted by klipklip at 18-7-2006 21:21
tadi dalam berita buletin utama ada citer pasal FAM...sorang ahli parlimen tu minta supaya semua j/kuasa FAM letak jawatan secara terhormat dan digantikan dengan MyTeam...peratusan undian buletin g ...

Banyak kali dah dok discuss dalam nie...mungkin ada org parlimen geng CARI kot...ha..ha..

Ni petikan UTUSAN MALAYSIA

Ahli Parlimen gesa kepimpinan FAM letak jawatan
Oleh S. ANAND KUMAR

KUALA LUMPUR 18 Julai ?? Dewan Rakyat hari ini gamat apabila Ahli-Ahli Parlimen menggesa kepimpinan tertinggi Persatuan Bola Sepak Malaysia (FAM) meletak jawatan berikutan kemerosotan pasukan bola sepak negara.

Ketika ini kedudukan skuad kebangsaan berada di tangga 126 dunia.

Wakil Barisan Nasional (BN) Kalabakan, Datuk Abdul Ghafur Salleh berkata, prestasi pasukan bola sepak negara ketika ini amat memalukan.

Beliau secara sinis mencadangkan supaya kepimpinan FAM ??ipindahkan?? kepada pasukan MyTeam demi meningkatkan mutu bola sepak negara ke peringkat antarabangsa.

????epimpinan FAM dari peringkat tertinggi sehingga ke bawah lebih baik letak jawatan sahaja. Ranking bola sepak negara kita ketika ini amat menyedihkan,?? katanya ketika mengemukakan soalan tambahan pada sidang Dewan Rakyat di sini.

Terdahulu, Setiausaha Parlimen Kementerian Belia dan Sukan, S. A. Vigneswaran ketika menjawab soalan asal Abdul Ghafur berkata, prestasi pasukan bola sepak kebangsaan hari ini tidak sehebat era pemain hebat seperti Ghani Minhat dan Mokhtar Dahari pada 1960-an dan 70-an.

??i peringkat Asia, kedudukan pasukan bola sepak negara kita di tangga 25 manakala di Asia Tenggara, Malaysia menduduki ranking kelima.

??awatankuasa Kabinet Pembangunan Sukan sedar bahawa sukan bola sepak amat popular di negara ini. Kini Kementerian Belia dan Sukan mengambil pelbagai pendekatan untuk memastikan skuad bola sepak negara mencapai kejayaan,?? katanya.

Abdul Ghafur ketika mencelah kemudiannya berkata, Menteri, Timbalan Menteri dan Setiausaha Parlimen Kementerian Belia dan Sukan perlu juga diberi kursus untuk memantapkan mutu sukan negara.
:geram:

patut letak jawatan je.....

Tp mau ke kerabat raja tu lepas kan tampuk kepimpinan dia yg dah 22tahun dia pegang..huhu

malas la nak kutuk balik, kuor anak tekak dah aku ari tu..

jual je liga m kat epl, abih cite

Susah ler nak suruh rg2 FAM tu letak jawatan...dah semua giler kuasa...

Yang Ghapur tu org suruhan KJ, tu ler dia mintak pentadbiran FAM diganti dgn management MyTeam...tak ker bangang Ahli parlimen kita ni..bukan MyTeam pun kalah dgn team U23 ker?

tu mamat ziga dah bsing gaji tak bebayo.. FAS utang die latut libu wooo :gila: die call FAS, FAM tak dek jawab.. die kata mau tulih suratkomplen ke AFC, FIFA dan yg sewaktu dgnnye... komplen! komplen! jgn tak komplen... :lol

Reply #17 IceMallet's post

kalah menang team tuh bukanpenetu patut tak patut dorang tu jadi pengganti :pmuka: lagi pon dorang kan baru lagi.. yg patut di tgk ialah cara dorang manage myteam tuh.. adekah cara dorang tuh baik utk jangka masa panjang danmase depan bula sepak negare kite?

kalu FAM sume letak jawatan.. korg ade candangan ke sape patut jadik kapla baru? AHmad basri akil? :hmm:

Aku cadangkan Tan Sri Elyas Omar sebagai presiden FAM, supported by orang orang macam Basri Akil, Ghani Minhat dan ramai lagi.
Ibrahim Saad tak berkelayakan untuk pegang awatan dalam FAM. Keluarkan dia. Ganti orang lain. Ramai lagi yg berkaliber.

FAM mesti dirombak.........