CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 15412|Reply: 125

MARI BACA INI SMS .........

Sebelum tu, umi nak kena cerita tu mengapa leh jadi macamani.......

alkisah 3 hari nak raya, budak ini nak pinjam duit kat aku, tak banyak 3 ratus ajer... aku pun dah xplain kat dia, aku boleh bagi (ada simpanan sikit), tapi aku minta bayar pada tarikh yang telah ditetapkan untuk mengcover balik gaji aku yang takde (3 ratus tu kira ok untuk umi belanja diri dan anak2, menjelang suami dapat gaji cukup bulan), so tarikh yang ditetapkan telah tiba, tapi sebelum itu nak bagi tahulah, sehari sebelum itu, dapat tahu dia gi shopping kat IKEA (dasat tu) ngan mil dia.

so tarikh tu tiba.... main mesej ngan dia (HURUF BESAR dia punyer)

camner, boleh tak bagi aku duit tu hari ini.....

BOLEH, TAPI AKU BOLEH BAGI 2 RATUS AJER...

aikk, naper lak, ari tu janji nak bayar abis.....

TERPAKAI LAH PULAK, SORI YER DARLING, AKU BAGI 2 RATUS DULU

aku taknak, kalu gitu lagi 100 tu bila nak bayar

RM10 PERWEEK

ngko ini melampau,ngko ingat aku ini budak2, tak pun ngko bagi hp ngko yang harga 100 (motorola, kalu buat line ngan celcom, dorng bagi ar hp ini dgn harga 100)

KALU NAK HP, AKU TOLAK RM250.00

ngko ini cekik darah betullah, ngko bawa hp tu g kedai, tgk berapa dia nak.  aku nak ngko bayar abis gak hari ini.

Malam tu, memang betul dia bagi RM200.00, umi bengang giler dan dalam pada masa yang sama nampak muka hubby dia marah (umi tahu dia marah kat isteri dia pasal bayar sikit).  Umi nak tenang hati punya pasal, umi bagi duit tu kat anak umi suruh hantar balik pada dia sambil umi mesej

ngko memang melampau, amik duit ini ngko bagi balik abis.

KALU NAK MACAM TU, AKU TAK DE, AKU KENA CARI. NANTI MALAM SIKIT.

tapi malam tu, dia tak antar.....

bersambung jap lagi....

Ape kes nie..???   Ape endingnye....???

alahai...awatnya senang sgt nak bagi org pinjam duit...

kes family ke ni? aku keliru jap...

Reply #1 ilhamumaira's post

takpelah.. maybe dia nak gembirakan hati MIL dia tapi tak berduit...

alahai.. dah bagus dia nak bagi dulu 200 dari xbagi langsung.. aku ni lagi kecewa bagi pinjam duit kat orang pastu orang tu lesap xdapat dijumpai.. melepas ratus2

Follow Us

Reply #1 ilhamumaira's post

awat tak ambik jer rm200 tuh? kira okay lah tuh... dari tak dapat aper2 balik...

anyways, mak aku dah pesan dari kecik... duit jangan kasik pinjam kat orang... tapi aku kasik pinjam gak kat adik beradik aku... sebab dorang bayar full... and the reason dorang pinjam pun sebab tak sempat pi ATM or kirim barang...

kesiannye kat ko. mmg tak tau mhargai kebaikan org ppuan tu.

haku dulu bukan senang nak bagi pinjam kat kawan,  tapi last2 mereka yang wat hal bagi hati haku jadi kelat.... tahu pinjam tapi tak tahu nak bagi balik.....last2 nah,......sape pon haku x bagi pinjam lagi... bior lah ko merayu tak ader duit nak makan ker aper ker ko org nyer fasal la.... tapi da serik sgt ngan bagi pinjam duit ni

sambungan

pagi tu umi mesej kat hubby dia

##, ngko bagitahu kat dia, aku nak duit ari ini gak, bayar abislah, aku dah malas cakap ngan dia, kang banyak ajer alasan dia bagi...

so, senyap gitu, ptg tu, ntah naper tangan ini gatal mesej kat dia jugak

macamana duit aku, leh bayar ke tak.....

BOLEH, TAPI AKU ADA 200 AJER. ITU AJER YANG AKU ADA, NGKO NAK ATAU TAK NAK, INI AJER YANG AKU ADA

naper ngko buat aku macam ini, ari tu minta sampai tipon2 opis aku, merayu suruh tolong, pas tu aku dah clearkan ngan ngko suruh bayar abis kan.  ngko gi shopping barang keperluan ngko, abis tu duit aku ngko terpakai.... ngko tahu tak naper aku kalu nak pinjam sesaper, setakat 50 ke 100.  sebab ini lah, takut tak leh nak bayar.

AKU TINGGAL DUIT KAT UMAH ..... 2RAT AMIK KT BAWAH KEYBOARD PC.  THAT ALL

aku nak ngko bayar abis gak, kalu tak aku amik duit tu, aku bag kat anak ngko suruh dia bagi kat ngko.  ngko kalu kena kat ngko, mesti dah kuar sumpah seranah dah ini.  (dia ini kalu kita pinjam 50 pun kat dia, mesti kata nanti dulu, nak tanyer hubby, minta izin, pas tu kalu dah janji bayar tarikh on the dot... tuntut kaw222222 punyer)

BUAT LA APA KO SUKE.  MALAS AKU NAK LAYAN. PATUTLAH ORG TUT (TEMPAT AKU KERJA) X SUKA KT KO SEBAB PERANGAI KO CM NI. 200 INI KIRA BAGUSLAH DAPAT DRPD X DPT LGSG! ADA PAHAM!

(start ini aku dah hangin satu badan, menggigi dbuatnyer.. ) apahal lak ngko nak kaitkan aku dengan tempat kerja aku, sukahati mak bapak dialah kalu dorang tak suka kat aku, ni ha ADIK BERADIK aku yang pinjam duit kat aku, kalu kena ngan budak tempat kerja aku ngko buat hal macam ini, dah kena pulau terus dah.....

KO PUN ADA BUAT KT ADIK BRADIK CAMNI KN.  PINJAM X BAYA. SO GIVE N TAKE LA SKIT. JGN SEDAP TANGAN JE NK NULIS MENDA YG BUKAN2.

woi, terangkan mata tu sikit, walaupun aku penah pinjam ngan kakak ngan abang2 aku, aku tak penah kuang ajar macam ngko ni tau.  dorang marah ke, maki ke, aku diam, tak pun menangis dalam diam2.  tp kalu ngko tak puas hati, meh sini aku tunjuk suma mesej ini kat kakak ngan abang aku, biar dorang tahu saper adik beradik dia yang kuang ajar...

AKU NI MMG KURANG AJAR, KEDEKUT, APA LAGI KO NK TMBH.. TAMBAHLAH... AKU NEVER BAYAR DUIT KAU!!

tahun lepas ngko gaduh ngan bil ngko, tahun ini ngko gak buat taik lg, pusing2 ngko gaduh ngan along, ngko gaduh ngan aku, pusing cam 2, pelikkan, balik2 nama ngko gak gaduh ngan orang 2, orang ini, yang buat aku marah ngan ngko in, ngkol leh g sshooping ngan duit aku 2 ngan mak mertua ngko, beli 2 dulu,tapi duit aku terpakai, alasan kuno ngko.  Lupa lak, ngko x nak byr, apa susah aku tuntut ngan laki ko

NAK MINTA KAT LAKI AKU, MINTALAH.  NAK CAKAP AKU GADUH BADIK, CAKAPLAH.  INGAT AKU TAKUT.  EVEN LAKI AKU NK TINGGALKN/ CERAI AKU PUN AKU X KISAH. N NI AYAT SAKASTIK (apa makner perkataan ini, aku pun tak tahu) AKU... JGN HARAP KO DAPAT DUIT KO BALIK!!!

suka hati ngkolah, ngko dah senang, maner nak tengok orang kat bawah.

sambung balik

[ Last edited by  ilhamumaira at 26-10-2007 09:27 AM ]

manusia bergaduh/putus sahabat kerana 2 perkara:
1. duit
2. cinta

dlm kes nie dua2 xnk mengalah..susah la mcm nie..

errr... apsal brutal sangat SMS nih?

aku takut la...

banyak bebenor kisah hutang berhutang nyer....

p/s: pada aku, kalo dia nak bayar rm200, yang lagik rm100 tuh kira halal la... sedekah... and let this be a lesson to you.

Originally posted by car_bootsale at 26-10-2007 09:06 AM
kes family ke ni? aku keliru jap...

aku pun keliru gak................

ntah hape2...................

laa..watpe payah2 na...

ko cakap jer tak halal duit yg dia pinjam dunia akhirat...moga Allah timpa bala kat dia satu family...termasuk anak2 dia...kijam tak aku...

kerana 200 hengget.....

ni kes adik beradik la ni..
yg berhutang tu adik ko ke umi..
memang kuang ajo p[un ckp ngan kakak mcm tu..
pade aku baik ko amik dulu 200 pastu mintak la lg 100..
tu pun susah ke..
nko pun same gak keras kepala cam die..
last2 ko pun jd mcm die gak..

sekarang x pasal2 dah bergaduh pasal duit yg 300 bukan 3 ribu pun..

advice aku ko amik je la 200 tu..
kalau die x bagi lg 100 tu ko halalkan je..
adik beradik ko gak..
tp next time jgnla gatal2 bermurah hati nak bg pinjam minah tu..

x yah nak pening2 kepala nak memikir pasal duit 100 yg xde tu..
lantak die lah..
aku rase korang pun duk serumah kan..
xkan pasal duit yg cume 100 tu nak bergaduh..

aku lg adik beradik pinjam jarang pulang sebab aku pun jarang gak pulangkan duit dorang..hehehe
ade give and take la..
jangan keras kepala..
ape ade hal setakat pinjam duit bukan beribu2 pun..

p/s:bersyukor dapat adik beradik yg sporting..

Rate

1

Ya Allah, pening aku sekejap...
Dia nak bayar RM200 tu terima jelah dulu...apa salahnya. Takut nanti langsung dia takleh nak bayar diri sendri jugak yg rugi....

Amik je la 200 tu...jangan ler sampai putus silaturahim. anggap ler tak ada rezeki....nanti Allah ganti lebih banyak lagii....insyallah..bawak bersabar ...Ramadhan baru abis...syawal...sedang berlangsung...masih terasa kesyahduan...