CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: princesskatak

Suami yg Mendatangkan Masalah Uang Padaku..

Close [Copy link]
puncak alam kah???
800214 Post at 23-2-2011 11:49

rasanya yang dekat UM tuh kot..

flat perumahan apa tuh?.. vista something tak ingat daaa..

mana i tinggal i tak nak reveal kat sini..
kalo nak tau leh PM i

aku sebagai lelaki turut simpati dgn nasib princesskatak..

jauh bebenor puncak alam dgn lembah klang..rsnya area UM nih

jauh bebenor puncak alam dgn lembah klang..rsnya area UM nih
chaintea Post at 23-2-2011 12:13

ade eh rumah kat situ rega 350??murah siott..betul la,puncak alam ujung dunia dah..xde kena mengena ngan lembah klang

betul ke hutang dng company tu. suruh dia tunjuk bukti sikit. company pun kalu nak potong gaji kita  ...
jelitayu Post at 22-2-2011 13:30

aku nak setuju dengan yang ni, sebab gaji aku pun pernah kena potong 500 sebulan, memang dapat surat hitam putih, satu salinan untuk aku.    Masuk fail sendiri la, apa lak halnya tak boleh bawak keluar.

Follow Us
akak sayang tak laki akak?

aku nak setuju dengan yang ni, sebab gaji aku pun pernah kena potong 500 sebulan, memang dapat s ...
aurorae Post at 23-2-2011 12:27

mmg..i dah ckp dgn dia...tp hampeh je jwpn yg kuar..
byk sgt jwpn tak logik..

akak sayang tak laki akak?
nuryakmal Post at 23-2-2011 12:30

takkk

RM15 per day for lunch money bnyk sangat tu
cer kurang kan lagi

Reply 185# 800214

kan ke TT dah bgtau..tuan rumah yg baik hati bg sewa byk itu..
but still i tatau sbnrnya TT dok mana..speku jelelebih

back to topik..TT kuar rumah dgn izin kan?
kang tetiba dia kata TT kuar rumah tanpa izin..psl2 kena tuduh nusyuz lak

Reply  800214

kan ke TT dah bgtau..tuan rumah yg baik hati bg sewa byk itu..
but still i  ...
chaintea Post at 23-2-2011 12:40

pm la..nnt i bgtau i duduk mana..ada dah forumer tanya i duk mana..

minta izin..siap ada scene nanges2...and salam2 bagai

elok la pun duk asing2 jap sementara ni...

kat area haku ni still ada lg pe sewa RM200 ja..umah kg la...

pm la..nnt i bgtau i duduk mana..ada dah forumer tanya i duk mana..

minta izin..siap ad ...
princesskatak Post at 23-2-2011 12:45

lupa nak tambah, better bertindak sekarang dari dia menambah masalah yang lagi besar, cthnya pinjam ah-long, nanti ahlong cari isteri dan anak bukan cari dia. Second takut bawak balik penyakit kelamin kalau dia duk tukar2 pompuan, bukan nak fitnah, tapi better be prepare lah ye, kalau dah kena tak guna nak nyesal...

boleh tak nk bg nasihat jahat kat TT? kalau aku jd ko, aku pun BLAHHH jek ..caye atau tak?ko leh settlekan hutang2 ko tu smpi abis sebelum tua, dgn syarat, KO TAKDE DIA..

Reply 19# lanayna

YELA..lebih baik anak takde bapak cam gini..dr dia besar, tgk cth bapak cam gini, maunyer di follow nyer plak bapak cam gini..bila kita marah..iashhh,,bapak bleh?pesal amat tak bleh? ...

aku sokong pernyataan ni, syg diri sendiri dulu,br syg org lain..

sbnrnya mmg dalam hati ni sangat2 confuse apa yg bole i buat n nak buat skrg ni

50 i rasa nak ...
princesskatak Post at 23-2-2011 11:45

ni lg sejibik jibik ayat laki i..
xbleh nk berubah terus, berubah ckit2.
i kena sabar ngn dia. mcm2 la..

mmg..i dah ckp dgn dia...tp hampeh je jwpn yg kuar..
byk sgt jwpn tak logik..
princesskatak Post at 23-2-2011 12:32

ni pun lg, jawapan kalu tanye slalu xlogik..
- balik lambat? kena samun n wat report polis. bila tnye mana salinan report? - sampai skg tertinggal kt balai!!
- nape xbalik 2hari? sbb xcident, pengsan. pastu de org amik bwk balik umah dia!!

sori tt, just mengimbas memori

Reply 177# princesskatak

betul lah laki ko cakap kan..kita mana boleh nak ubah sekelip mata..sikit2 la kan..dan ko kenalah terima kan..sikit2 yang dia ubah tuh..slow2...dan dia memang cuba untuk berubah..ko boleh nilaikan sendiri kan..

TAPI soal sembahyang solat semua tuh..x der sikit2..sembahyang wajib walau apa keadaan sekalipun.malas ker..sakit ker..wajib sembahyang..ada cara2 sembahyang untuk org2 sakit ikut kemampuan kita.so dalam hal nie ko kena tegas xder simpati2..ok!

tapi dalam soal tanggungjawab, soal hutang..semua ko kena terima perubahan dia slow2.mana lah boleh nak drastik camtuh..nak kumpul hutang tu pun makan masa..sama la gak nak settle hutang tu makan masa jugak.

contoh aku boleh bg nak bagi dia rasa tanggungjawab..since ko dah pegang duit gaji dia..so fisrt ko tolok dulu siap2 mana yang perlu dari duit gaji dia tuh..duit hutang2 yang pelu disettlekan semua tuh.pastu..ko limitkan la berapa sehari ko boleh bagi dia..if dia nak lebih kena carik sendiri..contoh belanja dia sehari termasuk minyak motor..makan minum rm10..jd rm10 ni jer ko bagi.pandai2lah dia nak idup dengan duit ni..nak lebih ko suruh dia carik sendiri..nak marah ko??ah lantak..ko keraskan hati..sebab ko yang nak kena pikir duit sewa, susu anak, nursery, duit makan..minyak kete ko..api+air..pampers semua..saving lagik..pastu stand by untuk anak sakit ker..apa ker..

dia mintak la mcm mana sekalipun jgn bagi ok?keraskan hati..letak dalam pala otak...ko kena bayo mcm2..dan bgitau dia banyak benda yg ko kena pikir..tambah plak ko ni isteri yang tolong pikir..patut tanggungjawab dia, so ko kena cakap ngan dia..if x mau tolong pikir cara cemana nak settlekan hutang..jangan serabutkan keadaan dah cukup..ok??

if duit makan x cukup..ko boleh cuba wat bekal untuk dia.contoh..sandwich..nasi goreng...apa sahaja yg mudah dan cepat.ko pun sama boleh save..percayalah cakap aku..if ko cuba slow2 settle kan masalah ni..

letakkan punca masalah yang utama dahulu..dan slow2 terima perubahan dia..end of day ko sendiri x percaya ko dah berjaya..selamatkan perkahwinan ko dalam masa yang sama ubah suami ko menjadi lebih baik..

normal la tau, x semua orang sukakan perubahan.apatah lagik lagik tabiat yang dah jadi darah daging dia..laki ko ni contoh yang dah biasa hidup senang..nak apa sahaja..ada jer jalan yg dia boleh pikir untuk dapatkan sesuatu dengan cara mudah..iaitu  BERHUTANG..dia lupa kot hutang tu nak kena bayo..n yang pasti sampai bila nak berhutang??tol tak??so ko kena ingatkan diri..jangan menambah hutang tapi ajar diri sendiri macam mana nak cukupkan apa yang ada dan bersyukur dengan apa yang ada..itu ajer..

soal bunuh diri semua tuh..ko x payah la nak amik serius..aku setuju sangatlah dengan forumner2 yg lain if dia ugut nak bunuh diri..ko bg jer sabun suh dia telan..tengok dia telan idak..

last sekali...ko tanya diri ko sendiri...CERAI tuh boleh ke selesaikan masalah korang???

Rate

1

Post Last Edit by nurakashah at 23-2-2011 16:31

knp TT tak pegi keje sekali dgn hb naik moto..kat situ dah bole save byk duit minyak keta..
pastu cut duit belanja hb dari RM15 ker RM10 shj. Sarapan pagi bwk bekal @ beli jek nasi lemak ker mihun..

Pesanan: Kalau bole barang2 keperluan baby (exp:susu dan Pampers) beli lah cukup2 utk kegunaan sehingga gaji seterusnya..kasihan baby, kita nie bolelah ikat perut, baby mana bole..