CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: xpdckelate

[Politik] SETUJU ATAU TIDAK : KEKAL PN ATAU TUKAR PH

Skuau replied at 9-7-2021 10:39 AM
paling best...arini naik jd gomen...sok rega minyak turun....

Masalah bang non belum jadi piyem lagik la tp dia kne tanggung kesalahan kerajaan atok dan jemin pada masa itu

MissYouSayang replied at 10-7-2021 01:32 AM
uol tak bangga ke dgn projek ikonik sprti litar Sepang,klcc, koridor multimedia cyberjaya,putrajay ...

Jadi dimana projek tu sekarang ??  Berjaya ??  Pkfz , bbmb , masb,proton , lagi kilang besi kat trengganu tu ..  berjaya ??  Wal hasil balik asap ??   Duit hangus ??  Besar duit tu .

Diorng thu nak kuasa je..Tak kira parti ape pun,..sme je...ahli politik A...yg sokong team Z..bila2 mse boleh g team Y

Aku dh penat tgk melayu kejar kuasa dan dptkan tempat. Tp diorg semua xtau tanggungjwb tu besar.  Mohonlah mati ahli politik yg tua ni, doc tersalah masok jenis darah ke. Tersalah bg gas oxygen terbg nitrogen liquid ke supaya mati keras dgn nitrogen tu.

amira_adlina replied at 10-7-2021 01:43 AM
Masalah bang non belum jadi piyem lagik la tp dia kne tanggung kesalahan kerajaan atok dan jemin p ...

x berani lak bang non sebut hari ni dia naik jadi gomen, esok covid turun kali ni

September14 replied at 10-7-2021 12:30 AM
Ph dapig menteri kurang ajar.. mmg xkn la aku nk sokong dah.

ph mmg aku xleh bagi muka dah lagi2 ada dapig rasis dalam tu, kalau tanpa dapig mungkin boleh bagi peluang lagi

Follow Us
Kena laksana akta anti lompat parti..baru boleh meredakan sikit rasa kekatakkan di kalangan mp2 bangang…

dess402 replied at 10-7-2021 02:16 AM
Jadi dimana projek tu sekarang ??  Berjaya ??  Pkfz , bbmb , masb,proton , lagi kilang besi kat tr ...

Bagi la bukti. x penat ke asyik dok tabur fitnah jer dekat atuk?  kang org ckp bangnon main belakng,tau plak melenting.ckp org lain sengaja "fitnah" bngnon sbb dengki walaupun dah kena hukum

I will support whichever govt yg bole solve this covid shit soonest possible and boost economy again soon after. Dont care if they have other ulterior motives. Therefore, tun m.

axl_bach replied at 9-7-2021 12:54 PM
Bagus lah kalo ko konsisten sokong GST.

Aku pada mulanya x faham GST dan mmg aku ada buka threa ...

Nak komen sikit bab GST,

Initially kita tak setuju GST, even lepas implement pun tak suka sebab setiap kali print bill ada deduction untuk GST
Harga barang naik sebab GST - peniaga ambil kesempatan sebab kena implement system / device segala mak nenek hamjad

Atuk kata nak hapuskan GST however bukan completely remove the 6% tapi dengan cara revert ke SST

Ofcos peniaga naikkan harga sekali lagi sebab masa GST some of the figures are claimable kan

Apa je yg bersentuh dengan tax ni memang bagi bola tanggung kat peniaga untuk naik harga, simply naik harga

Kalau dah GST tu already implemented lepas rakyat bising2 tak setuju, start terus 6% pulak tu (nak test run air orang dip the toe dulu bukan terus rendam), buat apa tukar balik ke SST? Kata atuk cerdik sangat?
Cerdik kena kat dia la…

amira_adlina replied at 10-7-2021 01:41 AM
Ini yg ramai xperasan..atok dgn jemin punye angkara ph bangnon diburukkan sampai seolah2 bang non  ...

Mm orang anti PH bukan sebab Anwar mainly, sebab DAP & Hindraf - kes ICERD, azan, tulisan jawi, kematian Adib, harimau tamil yang claim Malaysia buat penghapusan etnik, seleweng Tabung Haji sampai dapat 2% dividen tahun tu kalau tak silap (masa Najib dulu pernah dapat 8% or close to ASB), abu Chin Peng

Dalam masa 22 bulan je, semua benda tu berlaku satu demi satu yg mengguris hati Melayu Islam.

Kalau tanya, rata2 sakit hati isu perkauman berleluasa zaman tu - jangan kata Anwar tak boleh buat apa sebab dia bukan PM, masa di luar kerajaan boleh je bersuara takkan dalam kerajaan tak boleh tegur ahli pakatan

spankee_fili replied at 10-7-2021 08:22 AM
Mm orang anti PH bukan sebab Anwar mainly, sebab DAP & Hindraf - kes ICERD, azan, tulisan jawi, ke ...

Aku setuju sgt apa ko ckp ni. zaman PH aku rasa satu kengerian yg x terperi. Betapa sombong kaum2 tu terasa masa berselisih kat mall terutama yg muda2. Terasa wehh mcm msia ni dorg punya.
Aku x kisah klu nuar sekongkol dgn mana2 parti asal bukan dapig. Tgk la, mana suara dia laki bini time PH menjajah. Teringat ms jijah layan tanglung kt sekolah. Semua tu sgt ngeri bg aku. Nuar pun klu kemaruk sgt nk jd PM ingatlah mtlmt x halalkn cara. Bangsa ko di tindas2 ko buat apa?

Ada org kt apa nk takut dgn dapig depa x kn boleh ubah perlembagaan. Dah tu apa tujuan bawa masuk sgala kerabat dia dr tanah besar tu utk apa? Bygkn klu dorg lebih ramai dr kita, mana suara kita nnti? Jgn lupa peribahasa ni.. jerat x pernah lupakan pelanduk. Kita yg selalu lalai n leka. Aku ni sampai curiga sungguh klu ada ahli dia yg lompat parti.. entah2 wayang .. agenda menyelinap masuk jd mcm musang berbulu ayam.

lmfh replied at 10-7-2021 08:31 AM
Aku setuju sgt apa ko ckp ni. zaman PH aku rasa satu kengerian yg x terperi. Betapa sombong kaum2  ...

Iols dok penang noks, immune dah dengan kekekwatan mereka
Tapi yg lagi tak tahan tu, geng Indian pun naik besar kepala tiba2 macam dorang pun contribute masa zaman perang padehal sembunyi kat estet jah

Kalau sebelum tu soksek2 je isu sensitif, era PH tu open sangat aihhh
Sumbangan RM30 e-wallet, rasuah banglo, rasuah terowong, Jijah melawat budak bawah umur Kelantan yg kawen kat Siam, Nuar jadi beg tangan bini mengekor pi oversea tu semua tak heran sangat pun
Rasuah BN lagi bertimbun2 tak larat nak list

Tapi bila sentuh bab sensitif tapi pimpinan tertinggi PH including Anwar tak berkutik tu memang cannot brain. Padehal imej Anwar ni kan agak islamik, asal ABIM, bercakap pun telor pak arab, anak bini bertudung proper, itu la itu…

spankee_fili replied at 10-7-2021 08:49 AM
Tapi yg lagi tak tahan tu, geng Indian  ...

Exactly. Apa ko fikir sama mcm aku fikir dan rasa. Skrg politikus ni semua pun x boleh nk pcaya bila dah ada kuasa. ya mcm ko kata, aku pun x heran sgt bab lain tp jgn sekali2 bg pluang bangsa ni jajah kita. Mmg yg gelap tu pun sama naik biadapnya. Bersatu lah. Kita lebih ramai dari dorg. Klu yg kaki rasuah semua tu cantas dan hukum lah sewajarnya jgn diam. Tapi bersatu lah demi agama dan nasib ank cucu kita.

Pn laa..ph dapat rm30 hinggit jer

spankee_fili replied at 10-7-2021 08:49 AM
Tapi yg lagi tak tahan tu, geng Indian  ...

Apa yg sensitiv tu ..  kongsi sikit .

akakmasihvogue replied at 10-7-2021 11:47 AM
Pn laa..ph dapat rm30 hinggit jer

30 hinggit tu utk practikkan e commerce ..  bukan suruh berkurung dalam rumah . Depa tak habaq ka ??

lmfh replied at 10-7-2021 08:31 AM
Aku setuju sgt apa ko ckp ni. zaman PH aku rasa satu kengerian yg x terperi. Betapa sombong kaum2  ...

Tindas tang mana ??  Habaq mai . Tindas itu ini itu ini ..  tapi bagi la contoh .

Kekalkan aje...
Seronok tgok beruk2 gila kuasa berdrama
Perks of media social when they cannot hide their true nature anymore..dlu kite percaya berita paling koman pun suratkhabar