CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aben_28

Pengalaman Seram di Port Dickson

Reply  asamfy87

so far dah 4 bulan aku duduk marina villas ni, alhamdulillah memula je rse seram ...
Beachgirl Post at 18-4-2010 18:24

berani eh..dok kat marina tuh..
mcm2 kes dah dgr..

kes dengar jek? haha meh lah dok sini. mcm3 ader. haha

Post Last Edit by Casturi at 5-5-2010 01:20

fmly aku n family belah arwah ayah aku mmg suke bercuti kat PD nie sejak aku kecik lg..

..lg2 la kalo dapat bilik pree or murah seket sbb opis/client pakcik2 aku punyer..

so kiteowang selalu gak menginap kat Tanjung Tuan..bhgian Apartment seingat aku tingkat 8 rsnye..

dah lama da kisah nie..

antara kisah2 yg pernah arwah ayah/pakcik aku alami..aku ade 2 CITER

citer pertama...kisah pakcik aku..(UNCLE IS)

pakcik aku ni jenis yg boleh nampak antu la...tak tau la dia ade sixth sense or ape..but sumtimes die leh nampak benda nie..

biasa la..kiteowang budak2 mesti tido dlm bilik ..mak2 budak or ayah2 budak selalunye dok lepak/tido kat ruang tamu...sbb selalunye 1 aprtment tu 3-4 fmly yg pegi...so phm2 la... cam sardin dlm tin gak la..ahahaa..

esok pagi tu...arwah ayah aku citer  ..smlm Uncle Is (pakcik aku yg nampak antu tu) nampak langsuir kat beranda apartment kami tu..

aku ni kecik2 suke bz body dgr citer2 camnie..xder la takut sgt but cuak jugak la..ehehe tp still nak dgr citer psl benda2 nie..entahlah xtau la langsuir ke ape..tu yg arwah aku ckp la..  aku ngan sepupu2 aku cuak2 gak la...ayah aku ckp..pakcik aku tu dr baring kat lantai terus die terlompat ke sofa yg ayah aku baring..ms tu arwah ayah aku tgh tgk tv sambil berasap okok sebantang duaaa..ayah aku terkujatz aarrr gakk...ayah aku tanyee...knp..pakcik aku x bgtau..tp ayah aku buat2 phm sbb ayah aku pun tau pakcik aku ni boleh nampak benda2 nie..lgpun ayah aku pun ade gak xprience dgn benda2 nie sbb arwah ayah aku ni keje guard jaga bangunan opis...

beranda tu dekat je ngan tmpt arwah ayah/pakcik2 aku tido/bersantai (dpn tv) .....benddaaa tu pandang jeeee dr luar sliding door tu...huh....ngeri aku dgr...nasib dia x kacoo...

citer ke dua seterusnye..

Rate

1

menggigil aku baca cite kot.....

uiikksss....aku ni kaki lepak PD dulu,...dulu konon2 frust selalu la drive sorang2...tak ke PD ke bagan lalang, ALHAMDULILLAH setakat ni aku tak pernah lagi kene ape2 gangguan,

masa tue aku ade sekali, tp aku ni jenis tak amek kesah sangat,,,so dorang sibuk bercerita, aku plak sibuk menghirup udara segar.....

pendekkan citer, malam tue kami teringin nak buat barbeque kat PD, ( rancang masa nak dekat2 maghrib ) so rangcang punye rancang, akhirnye, ckp nak cari hotel kat sane....jalan punye jalan, aku la tunjuk dl...." eh marina ni murah gile...rm 30 je...." pas2 member2 aku terus bangkang,......aku ni tak tahu kenape....tp yang peliknye.....kami ni pusing2 cari hotel lain, tetap nampak marina ni...tak tahu la kenape...3 buah kereta yang pergi, tetap nampak marina..

cousin aku yang drive da mule marah aku, so mcm aku ckp, aku ni mane la tahu yang PD ni angker segale....aku diam je la...then dorang berhenti betul2 depan marina,.,,,,,then dorang bincang,,,aku dengar,,dorang ckp, mcm ade tak kene ni, maghrib pon nak dekat, pusing jauh2 pon tetap nampak marina jugak...then kawan cousin aku ni baca doa....ayat kerusi semua....and teruskan perjalanan....ALHAMDULILLAH tak ade ape2 da lepas tue, seolah2 kami br nampak jalan and hotellain plak lepas tue.....

menginap kat sunshine apartment, ke ape ntah....tp best la...ade bathub semua..,,

esoknyer, cousin aku bukak citer...die kate...die tak nampak jalan nak ke tempat lain pon...die cume nampak 1 jalan je...ke marina....die cube buat macamane pon, die tak boleh nampak jalan, then die ckp,,,die nampak seolah-olah marina tue melambai2 pada dia ( sebab die drive and die kire mcm ketua la )....die nampak ade perempuan cantik melambai2 pada die.......tp die buat tak tahu je, mas aberhentikan kereta pon, die masih nampak lagi perempuan cantik tue.....ALHAMDULILLAH lepas je kami berhenti and baca doa, azan kan sikit,,,br la nampak jalan....then lepas tue tak jadi lagi ape2

Rate

1

Aku pun ade kesah dkt marina hotel tu. Time tu memula msk dah nk senja. Mmg rasa semacam la.. Aku pergi berdua dgn member aku. Hari tu ktorg plan sebenarnye nk ke melaka. Member aku lak ikut jalan dalam tah cemane lalu dkt PD. So, time tu dah lewat ptg ktorg pun plan stay dkt PD satu mlm b4 grk ke melaka. So, cari la hotel.. (xcari sebenarnye, sbb member aku mintak no. tepon hotel marina ni dkt opismate dia). Then, dpt la satu blk dkt situ. Bukan bilik, tp 1 unit apartmen. Masuk2 je baunye mak aih! Bau kepam! Tp xpe la, ktorg xbrp kesah sgt la... Dkt situ ada 2 bilik. Konon nk dok sorg satu blk la, tp last2 ktorg decide utk stay satu blk. Sebab ape.... Ini kisahnye...
Member aku dpt bilik yg kecik sikit di mana biik air dkt luar n aku dpt master bedroom. Dia cite time tu dia msk blk sbb dia nk tuka bj nk mandi. Dia perasan ada 2 bijik bantal n 1 selimut atas katil dlm blk tu. Then dia pun kuar la gi blk air n tutup pintu bilik dia tu b4 dia msk dlm bilik air. Dah abes mandi, dia nk msk blk tgk pintu blk dia terbukak. Dia malas nk pk, then msk n tros la pakai baju... Time tu brg2 dia sume atas katil. Bila dah setel sume ingat member ni nk landing la atas katil kejap, then dia tgk atas katil ada sebijik je bantal. Then dia gi la blk aku n tuduh aku curik bantal dia. Aku lak time tu tgh tido terjaga la n bgtau dia mmg aku xambik. Then ktorg pun gi ke hall dpn nk mencarik bantal tu mmg xde. Member aku lak rasa xsdp ati, dia pun ckp mlm ni nk tido dkt blk aku. Time tu aku xpk pape so, ckp ok la. Pastu ktorg kuar la nk gi mkn..

Blk dari mkn tu, ktorg pun bersedia la nk tido, then aku gi blk air tgk aku period lak. Time tu sorg pun xde pad, so, aku mintak la tolong member aku gi kuar jap belikan. Aku pun dok la sorg2 smbil lyn tv. Time tgk tv tu tetiba aku dgr pintu blk kena hempas. Kuat gile! N dgr benda jatuh. Aku time tu kuatkan semangat gi la tgk. N aku perasan bilik no. 2 (Yg member aku stay tu) tertutup. Aku try bukak, nk tgk ape benda yg jatuh tu, tp blk tu berkunci. Aku mmg dah seriau gile dah time tu aku tros msk blk, selubung dlm selimut.

Xlama pastu member aku blk, aku pun tuka la underware aku n yg ada kesan darah tu aku ltk dlm beg plastik n selit tepi beg aku. Aku tros ajak member aku tido. Then dia ckp dia nk gi blk sebelah n amek brg dia. Aku diam je xberani nk bersuara. Dia dgn senangnye bukak pintu bilik tu. Time tu mmg jantung aku berdegup kencang dah. Then dia msk blk bilik aku bwk 2 bijik bantal n satu selimut. Aku tanye la mane dia dpt bantal sebijik lg n dia ckp ada atas katil. Aku malas (sebenarnye takut! huhuhu...) nk persoalkan lebih2 tros tido..

Esoknya, aku bgn tgk salah satu bantal yg member aku guna mcm ada kesan darah. Aku tanye la member aku, dia pun period gk ke n dia ckp xde. N dia tanye knp.. Aku pun tunjuk la kesan darah tu. Dia ckp maybe time aku tido terguna bantal dia n aku 'kebocoran' (sbb aku kan period). Tp aku tgk seluar n underware yg aku pakai time tido mlm tu xde pun kesan darah. Aku malas (sekali lagi sebenarnye aku ketakutan tahap gaban) nk pk iyekan je la. Ktorg pun blah.

Smpi dkt melaka, ktorg stay dkt umah adik member aku ni. Mlm tu aku pun bersiap sedia la nk mandi t'igtkan underware aku yg berdarah dlm beg tu, aku kuarkan la igt nk bsh. Best part nye... Kesan darah dkt underware tu dah xde! Mmg clean abes! Aku tros buang underware tu. N sampai skrg aku mmg xdpt nk pk mcmane benda ni bule jadik..

Rate

1

Follow Us
Reply 206# Craver

,,,fuhhh,,,,seram gila kesko nie...silap org mahu terkencing dalam seluar,,,hehehhmy3:

Pasal Marina PD ni asalnya dulu sebelum masa gawat derang nak buat hotel serba canggih+exclusive siap boleh park kapal layar lagi tu yang derang bagi nama the marina PD...tapi derang x boleh buat sebab dermaga derang cetek so skang ni kapal2 layar banyak park kt Avillion (avillion parking jauh dari bilik x besh....) tapi bila gawat share holder dapat la geran rumah tiap sorang, so sebab tula nak menyewa kt marina kene pi cari owner dia kerana rata2 owner x duduk situ (org2 kaya nikan banyak rumah2 hinggap) n harga murah bukan sebab angker or seriau ke tapi derang kene buat camtu nak cover kos servis apartment yang harge beribu setahun....yang perlu ditakutkan kt Marina bukan hantu2 tu tapi "hantu2" hitam+putih+sepet yang beroperasi haram kt situ....banyak gak geng2 kongsi kene tahan kt situ sebab sembunyi+operasi kt situ....mungkin just mungkin - teori aku kisah2 seriau kt Marina ni dibuat kerana nak bagi privasi kt geng2 ni beroperasi....maklumat ni akau dapat dari kenalan aku juga owner sebuah apartment kt Marina tu.....ada cerita seriau gak pasal Marina tu tapi nant2 la aku cerita sebab aku nak cerita pasal pengalaman aku lepak 5 hari 4 malam (5-9 JUN 2010) kt Seri Bulan Teluk Kemang (Belakang Ancasa)

Seri Bulan terlindung oleh Ancasa so x nampak dari jalan....dekat ngan pantai teluk kemang....aku sewa dari owner apartment agak besar 2 bilik aras 3 tapi aku dok berdua je ngan member aku...so bila masuk aku heran kenapa aku berdua je kt aras tu...nak dijadikan cerita rupanya bilik depan lif tingkat 3 tu tempat ahli majlis MPPJ bunuh diri..seminggu baru jumpa mayat....setiap kali nak naik turun lif mesti kene lalu bilik tu...berderau je rasa darah aku...dalam apartment tu aku ngan member aku tido kt ruang tamu je sebab takut hehehehe...dalam bilik x de pape tp aku heran sket bila dalam bilik kedua ada senaskah Al Quran diletakkan dekat dengan tingkap (tingkap menghadap koridor laluan)...aku buat derk la...then aku teringat pesan org2 handal ni..klu dok umah besar sorg2 atau berdua jangan tutup semua pintu bilik kosong pastikan bukak semua pintu dan bukak lampu terang2 dalam bilik kosong tu termasuk pintu almari...so aku sound member aku jgn tutp pintu n matikan lampu....hari pertama ok clear hari kedua lepas mandi2 laut+swimming pool tetiba nak terkucil so aku lari la balik nak melepas sorg2...lepas je selesai hajat tu aku pon lepak2 la kt ruang tamu tetiba ada org mundar mandir2 kt depan apartment...aku aku sedapkan hati mungkin jaga or cleaner kot lagipon siang2 tengahari buta ni mana ada apa2 tapi bila kerap sangat aku pon heran n usha la tp xde pon org aku lepak lagi benda tu mundar mandir lagi usha lagi x plak sampai la member aku naik masuk bilik hilang terus benda tu......2 malam pertama ok best nyenyak tido(sebab mandi laut+kolam renang lama sangat kot) malam ketiga aku nak buat call so aku masuk dalam bilik kedua tu nak privasi sket then aku baring atas katil sambil tgk ke luar tingkap then aku baru tahu kenapa Alquran tu ada kt tingkap seriau aku so aku pon lekas keluar n buat derk je la nak takut pon x guna kami berdua lagipon dah malam....aku ngan membe aku x boleh tido malam tu berbual+tgk movie kt laptop........malam keempat ni aku pon bengong dan aku matikan semua lampu saje je nak rase tido gelap tpi hasilnya...hehehehehehehehehehe...ya ampun x nak citer la takuttttttt....

Reply 208# zorokencoro

cepat cite,,xsabar aku nak bace,,,

Reply 208# zorokencoro

5 hari 4 malam kira lama tuh, tak boring ke lepak situ. Tapi kena kacau ngan antu kira banyak aktiviti ler hehe. Sambung cite cepat

Reply 208# zorokencoro

adus... anti climaks betui la.... sambung la zoro

knp cite sangkut2 ? ko nmpk ape kt tingkap tuuu?

Reply 1# aben_28

Saya pernah mengalaminya, rasa bulan 5 tu hari, saya pergi kemudian, family semua dah pergi dah, saya smpi hotel waktu maghrib, pelik....masa nak naik hotel tu kan, saya tertekan tkt 2, smpi tkt 2, pintu lif terbuka, saya jenguk je tp tu ah kosong je...tak de bilik langsung, macam store pun ada, pelik...lepas tu saya ke tkt 6, lepas solat maghrib apa semua gi ah PD punya Pasar Malam apa semua , balik hotel, tengok tv sampai kul 1.15am, mata dah ngantuk, saya masa tu tdur kt depan TV sorang2, bilik semua dh penuh masa tu, mak ayah, kakak ipar anak buah, kakak semua tdur dalam, masa nak lelap tu saya ada gak dengar orang bukak air singki dkt dapur, tp dok jugak perhatikan macam tak de orang...puas saya tgk siapa, tak de pun, saya bermimpi ke apa, tak nampak pulak ayah ke emak ke kakak ke....ish siapa da

Rate

1

apa yang aku citer kat atas tu bukan Marina tapi Mayang Sari Beach Resort ah

aku mmg suke lepak PD....suke sgt same laut.....blaja swimming pun kat luat PD gak...hehehe....slalu kite org checkin kat sunshine bay....mmg ade contac sorang uncle ni...kalu x pun kami lebay ske berkhemah....kat area nelayan park sampan tu.....mmg syiok...pas tu wat bbq.....may be ujung bln ni gie lagik hehehe....

Reply 208# zorokencoro

sambung citer kt Seri Bulan....Apa yang aku nampak kt tingkap???? ada "benda" jeling kat aku tp pastu ghaib mungkin dia main2 kt corridor tu je kot pastu nampak aku dia malu la agaknye mungkin ganguan siang hari tu dia nak berkenalan ngan aku kot....hehehehehe..tapi memang aku seriau masa tu....tp agaknya klu xde Quran kt tingkap tu mungkin dia dah masuk bersapa ngan aku kot.....

So malam terakhir....benda pertama aku terasa bila member aku tu tido awal..member aku ni jenis ada doa2 pelindung kot sebab aku dah 2 kali kene ngan member aku ni klu dia ni tiba2 je tertido mesti pastu aku nampak yang bukan2 then sesaat selepas tu dia tiba2 bangun masa tu sekali on the way ke Terengganu sekali masa praktikal..... tu aku jadi bengong then aku tido bergelap la....semua lampu aku tutup tidak seperti mlm2 lain...sebab aku rasa tak sedap hati....rupa2nya.....3 benda aku rasa....pertama aku nampak dari bawah pintu ke koridor ada benda lalu lalang dari luar tapi tgk kt tingkap xde plak bayang org lalu lalang...$tu yang konpius sket...aku sedapkan hati mungkin kucing kot.......then yang kedua tiba2 aku rasa panas walhal Air-Cond+Kipas dua2 maksimum...ni bukan panas berpeluh2 tetapi rasa panas haba dari seuatu mcm kita rasa haba bila rapat kt cerek air yang panas tobat aku x buka mata dah pastu......punya meremang segala bulu aku.....then (ketiga) tetiba aku rasa krem mcm kene tindih tp sains dah buktikan "kene tindih" tu tindakbalas normal badan kita je - so aku baca ayat apa yang patut dan tenang (kes2 aku "kene tindih" 2 kali sebelum ni semua kerana seriau)...lama gak aku statik "kene tindih"....tiba2 member aku bangun pi bilik air pastu baru aku boleh tido..............

Rate

1

aku xpnh gi Pd...tp ade kwn aku pnh cite, ms tahun 2008 kalo x silap, xtau die sewa kt appartment mane ngn family awek die...ms 2 dlm kul 10 lebih, dorang (couple) lepak kt bangku kt tmn luar hotel 2 la, ade 1 pohon 2 agak besar...kwn die (laki) tb2 ajak balik, die pn pelik la...ms 2 dorang 4 org..then aku pny kwn 2 tertanya2 la ms tgh jln nk balik 2,..then die pusing blakang tgk2 tmpt dorang lepak 2...nk dijadikan cite, ternampaklah sorang pmpn rambut panjang kt ats pokok betul2 sebelah bangku dorang lepak 2...haha...ape lg, dah 4 org 2 sume penakot...cabut la lintang pukang...hahaha...2 la, dating wat mksiat lg...

haha...mnyesal bc..aku tgh lepak2 kt hotel ni..dan2 tbe2 lektrik xde...mnjerit aku jp...nk g lena la...

kt pd aku penah stay kt tanjung tuan beach resort ngan legend water chalet je..so far kt legend je lah aku ase meremang bulu roma aku time duk bedua ngan anak aku lam bilik masa huby aku kt swiming pool...pastu anak aku nangis kul 1 pg sampai aku tepaksa tido duduk dukung anak aku baru dia benti nangis..aku xtau la "benda" tu ader ker atau ape sbb anak aku leh nangis...anak aku baru 2thn ++
kt tanjung tuan xde ase pape sbb pegi reramai lgpun aku x tido kt otel tepakse dok kt sepital pd anak buah aku masuk sepital sbb badan lemah ngan muntah2...ishh sepital pd pun menakutkan jer...

Reply 215# mazad27

Sunshine mmg tmpt feveret aku. X bermlm situ pun slamber g swimming pool dia. Klu x salah sunshine skang da tukar nama kan. Dulu owner cina, ni aku tgk mcm melayu jek