CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: AbangNun

Mitos Kehebatan Silat Melayu

Reply 242# AbangNun

pukulan tgn besi yg aku ckp tu kungfu cina bukannya silat...

Reply 242# AbangNun

kadangkala kita tak boleh kata semua itu mengarut abang nun.... lihat sahaja dalam satu kisah para sahabat yang berjuang bersama Rasulullah yang diceritakan di dalam Al-Quran dan juga kitab-kitab, bahawa gelaran 'pedang Allah iaitu khalid Al-Walid melompat jauh hingga melepasi 3 ekor kuda atau boleh melompat melepasi 7 manusia sekali gus... dia juga Umat Muhammad....

siapa kata hanya umat nabi Musa yang ada kelebihan, siapa kata hanya umat nabi sulaiman yang ada keistimewaan.... malah umat Rasulullah juga pernah menunjukkan kehebatan di medan perang dengan ilmu2 yang mereka miliki....

apa nak hairan umat nabi Muhammad yang berzaman moden ini ada keistimewaan??? kita juga umat Muhammad.... kemodenan sesuatu peradaban dan bangsa tidak melupuskan ilmu ALLAH... itu yang perlu kita pegangkan....

masalah skang nih org lagi suka guna jin....kebanyakanye melayu lak tu.....bukannya xder cara lain....

sbab jln mudah ni lar silat melayu makin hilang.......amalan yg elok2 pulak dikatakan sesat...maser blaja dulu hampir semua kawan saya bangga kalo tau diorang ader saka.....lpas tu boleh dikata peringkat tertinggi silat guna jin lak tue.......

masalah skang nih org lagi suka guna jin....kebanyakanye melayu lak tu.....bukannya xder cara lain.. ...
shahaizat Post at 10-10-2010 22:58

i silat pakai suar jean tawww..
pakai jin i x berani...takut nyah, karang jin tu makan i pulakz..
ahakz..

SILAT NI SUMER TIPU. KLU KUAT SANGAT, G LA PALESTIN. TOLONG SAUDARA ISLAM KAT SANA.

Silat dan semua jenis martial arts lain adalah salah satu cabang ilmu dunia..Ada yg diharuskan,ada yg haramkan..Ilmu silat batin pun sama..Ada mengikut cara yg lurus,ada jugak yg mengikut jalan yg salah..Yg penting kita kena ingat,setiap benda yg terjadi hanya dapat terjadi dgn izin ALLAH..Dan tiada yg mustahil dgn izin ALLAH.

Follow Us
aku pun nak kongsi jugak...

aku dulu adalah belajar silat ni masa sekolah menengah masa tu tingkatan 1 xsilap aku.. aku pulak tu yang perempuan sorang... xada kawan lawan pun edngan kawan2 lelaki dan abang aku je... bosan ler... tapi sebab semangat yang kuat ingin belaja silat tu tetap aku abiskan selama 3 tahun belajar silat.. memang aku katam jurus dia sampai sekrang hehehehehe...

bab melompat ni yang aku nak bagitahu.. memang boleh melompat sampai diorang boleh berdiri di atas pucuk pisang.. wah memang hebat.. tapi aku xambil ilmu tu... apa yang aku tahu... abang2 guru aku ni kalau belajar kat kampung tapi bukan kat sekolah... diorang cakap setiap malam tok guru tu akan menurun jin.. jin dia tu ada 3 jenis... 1 tok rimau.. 1 tok monyet 1tok burung ape tah.. tapi yang paling garang ni tok rimau..

aku sempatlah belajar sekejap kat kampung.. pastu aku xnak sebab dia menurun... tapi abang guru aku kata.. kalau dia turunkan tok monyet tu siap boleh panjat pokok.. pastu dia ada rantai besi.. pastu dia akan libas2kan pada pelajar... pelajar tu kenalah mengelak dari serangan dia.. pastu diorang cakap kalau nak sampai peringkat atas... siap kena lompat 10 buluh runcing... lompat pulak kena tutup mata... eeeeee... takut pulak aku dengar masa tu... memang dasyat... tapi aku hanya belajr sahaja pergerakan dan bela diri dia je.. ilmu bukan2 tu aku xambil...

ada sekali tu diorang nak buat penamat suruh mandi air panas..  takut aku... aku yang lari xnak ambil pot.. abang aku zyke78 tu dah buat... biasala dia dulu memang ketua silat so memang dialah yang kena buat dulu... hehehehehheeee... tengok abang aku tu tangan dia xmelecur pastu merah je menahan panas... 3 kali selut air panas tu eeeee... bayangkan air panas yang baru masak dan masih ada api kat bawah kuali tu... memang dasyat betullah... paling aku kesian tengok abang aku sampai kuar air mata... kena asap ke atau tahan panas air tu... pastu dah abis proses selut tangan dalam kawah tu... abang aku jugak sebagai ketua.. kena duduk kat tanah bersila... tok guru aku tuang air panas kat badan dia... berasap2 aku tengok dekat2.. walaupun aku lari xnak join tapi aku datang juga tengok... berkali2 tok guru aku suruh aku buat... tapii aku xnak... sayang tau.. kulit lembut2 macam ni nak dimasak2 pulak dalam kuali tu tidak aku terima... ok.... nasiblah... hehehehhehe...

Reply 20# Saat

Hang mesti belajar silat yang berasal daripada negeri Kedah. Silat yang pernah digunakan oleh Panglima2 Kanan Kerajaan Kedah pada zaman Sultan Ahmad Tajuddin II... Salah seorang panglima kanan yang mengamal ilmu silat ini bernama Panglima Ismail. Betul tak? Kalau tak sory la....

Reply 247# kucingmainan

Silat tak semua tipu ui.. yang tipu tu mungkin yang batin2 ni...

silat xtipu.. dna batin pun xtipu... cuma kita je yang bawa dia tu yang menipu... nak belajar silat tu xsalah elok kita belajar sebenarnya.. tapi pembawakan tu salah contoh dia ambil ilmu yang salah.. yang menurun dan sebagainya... tapi jika kita belajar batin dalam badan kita xperlua semua tu... kita sendiri boleh buat... dengan keupayaan kita sendiri...

penah aku tgk orang silat lawan ngan 10 orang,tepelanting suma..tp ade yang silat ni die punye mantera campur aduk ayat quran,seru nama yang pelik2...bile ditanya nama apa ko seru tu,diorang cakap nama wali.bile dah naik syeikh memang tenaga kuat giler,...pesanan aku kat pompuan yang ade silat,kalau yakin lawan ngan lelaki(orang jahat),korang lawan,kalau tak yakin,jangan lawan!..sebab tenaga pompuan ni tak sama ngan lelaki

penah aku tgk orang silat lawan ngan 10 orang,tepelanting suma..tp ade yang silat ni die pun ...
TuntungReturn Post at 27-3-2011 00:11

ala..yang terpelanting semua tu pun berlakon je...aku pernah tengok demo silat...tarik 1 sorang tapi sampai 10 orang jatuh bertindih2...bila mahaguru dia buat demo..nak kuis kaki sorang pun tak jatuh,......itu demo tu..kalo betul2 ntah jadi ke tak..

hehehehhee.. malulah tok guru tu... hebat lagi anak murid...

alah biasalah tu.. bab nak tunjuk handal...

kalau perempuan ni boleh lawan tapi mesti kena teknik.. Allah dah bagi 1 titik lemah pada tenaga lelaki gunakan aje... xpayah nak beradu tenaga buang masa...

ala..yang terpelanting semua tu pun berlakon je...aku pernah tengok demo silat...tarik 1 sorang  ...
AbangNun Post at 27-3-2011 23:32

ni kes gadoh pasal pompuan..depan mata aku.

oooo.. yeke?? wah hebat...

hehehehhee.. malulah tok guru tu... hebat lagi anak murid...

alah biasalah tu.. bab nak tunjuk h ...
eazzad Post at 27-3-2011 23:50
takla...kadang2 ada skrip tu tak jadi...hehehe..

kalau perempuan ni boleh lawan tapi mesti kena teknik.. Allah dah bagi 1 titik lemah pada tenaga lelaki gunakan aje... xpayah nak beradu tenaga buang masa...
eazzad Post at 27-3-2011 23:50

terpaksa pakai ilmu sapu angin mcm gini....

Salam. teringat suatu masa dahulu masa mudo belia lagi, pernah terlihat seorang panglima Nasrul Haq menyalahgunakan kehebatan anugerah Tuhan terhadap seorang anak India. Walaupun katanya untuk mendisiplinkan tetapi saya tak setuju. Marahlah si panglima dan saya yang kosong dada ini cuak ler jugak. Panglima ajak beradu ilmu. Saya minta maaf kat dia tapi dia masih degil. So, saya minta jumpa esok pagi di tempat yang sama dan akan suruh dia alirkan kekuatan bathinnya agar menyakiti saya no limit. (bodo betul aku masa tu ishhh.
Malam tu, entah berapa ribu zikir dan doa saya panjatkan terutama setelah tahu Panglima tu dah pangkat Timbalan Khalifah ke hape.
Esok pagi, berjumpalah dalam kedinginan pagi he he. Dengan muka selamba dan pucat saya hulurkan tangan kepadanya sebagai salam. Terus di sambut dan bersungguh-sungguh mengalirkan tenaga dalamannya. memang terasa tetapi setakat ibu jari saja. Dah agak beberapa minit, dia pun letih lalu terus memeluk saya dan mengakulah sedara. (macam zaman dolu2 punye citer).
Itulah saja nak disampaikan. Maaf kalau tersinggung. Salam.

ops...! yeke?? amboi hebatnya ko... penat dia buat macam tu ko takat jari je... hebat2...

tapi budak india tu ko ke???

Laaa nak Eazad, pokcik citer susah faham ke? Ni hero kampung dudun ler nak selamatkan budak India tu. Ishhhh kamu ni.... mabuk kemenyan kut Eazzad?