CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

dah bishla auntymelly... tinggal satu jek citer agik.. tp tu citer hostel... leh masuk sini k ...
anne83 Post at 14-4-2011 10:35

huhu....best3x...... panjang berjela ko tulis.....hehe.... citer psl kat hostel tu pon boleh off topic sket jekk....medang tak ngamuk.......hahahahaha.......

pasal pintu kene ketuk tu aku da bnyk kali gak kene....nt  mlm ler aku citer...kat cni line tak clear......hehehehe......

Reply 234# auntymelly

ayat jiwang je hang...haha

Reply 242# SangPertala

wokeh tt.. ti citer.. aku memeriahkan jer benang ko nih while tunggu citer ko.. jgn mare haa.... hehhehehhehe....

ni citer hostel merangkap apartment... kt PJ.... petaling jaya la.... selangor... specific lagi... tara bulehla.. pecahla identity aku kang.. hahahhahhaha....

satu hr, aku slalu g kelas ngn sorg close fwen aku... aku mcm biasekla.... kelas 8.30 8 .10 baru kuar bilik.... aku pun pegila ke bilik kwn aku nih... hostel kami x rupe hostel taw... mcm apartment, 3 bilik.... masterbedroom ade bilik air dlm tu.. yg bilik ke dua n ketiga jela share bilik air.... aku dok kt bilik no 2... privacyla sket.. 2 org jew katil sebelah2, meja study kat dlm bilik gek...... masterbedroom 4 org.... lg satu bilik double decker 2 org gak...  

aku pun ngn beg sandang gi la rumah kwn aku... tok tok tok... ketuk pintu n bg salam.. no reply.... bagi salam lg.. panggil nama dia.. x nyahut gak.. aku ckp lam ati... minah ni dh pegi ke tinggalkan aku? baru 8.10 takkan dh tinggal? kalo 8.20 ye ar nk tinggal aku.. kelas pun bkn jauh sgt.. 5 mins walk jehh....

aku decide nk cuba kali ketiga n last time lah.... tetibe.. kreekkkkkk.... tombol pintu bulat dipulas n otomatik terbukakla kan? ha sebelum tu aku dh check, pintu berkunci taw.. senyap jew.... aku pun tgk pintu terbukak.. ohhh ader... tima kasih! aku ckp sama dia.. dia pun berlalu.. kelibat gituh, warna itam.... berlalu dicelah2 macam penghadang kayu (ala mcm pemidang kt mesjid/surau tu) yg keping2 kayu boleh dilipat tu.... tp ni x leh lipat.. statik ajew....

aku pun pgla meluru terus ke bilik kwn aku master bedroom dia.... aku ketuk, ....... aku nih.... ko dh g kelas kew? pintu kunci.... aku pk mesti ade owg... kot2la rumet dia kew? then, aku tgk kwn aku tersembul dpn pintu bilik dia.. kau anne.... masukla dulu... aku terlewat bgun td.. x sedar.. sorry beb.... lambat sketla.... aku kwn yg bek ni, kalo lmbt biorla lambat sesame gituh.. bkn cam dia, main tinggal jerk aku... sabo jer... huhu.....

then bermula dialog:
kwn aku: beb camno ko masuk bilik ni weh?
aku: beb, aku masuk ikot pintula....
kwn: ko jgnla wat lawak tahape2.. aku tawla kot pintu, tp camne ko leh masuk? pintu tu kunci... lepas sume rumet aku blah td, aku kunci pintu tu.. takut aku, dhla aku sowg2....
aku: ko sure ko kunci pintu depan? (aku start cuak) mmg aku try bkk td x leh smpaila ade mahkluk tlg bkk kan?
kwn: yea.... aku pasti sgt..

aku nk sedap ati aku, a ah ko kunci, tp td ade rumet ko tlg bukak...
kwn: rumet aku? beb, cer ko ushar semua bilik kt rumah ni, ko der nmpk x sape2 selain aku skang? aku try tgk setiap bilik.. sah mmg x der sape2....
aku dah start pk mcm2? abistu sape yg bukak pintu td?
kwn aku dh  cemas... ko jgn main2 x der sape weh, dia paksa aku citer.... aku citerla.... sebenarnye hr tula bermulanye pelbagai cobaan rumet2 bilik tu, dasat woo.. ade kne aleh time tdo, ade kne himpit... ade terkunci pintu sndri, x leh kuar2... ustaz/warden decide nk tutup je bilik tu.... tp kwn aku tu kuat semngat, dia kata dia nk cuba fight.. dia n beberapa rumet yg kuat semangatla.. yg x kuat, derang awl2 dh serender pindah bilik len.. tglla 4 org camtu dr 9 org sepatutnye satu rumah tu.... alhamdulillah derang survive smpai abis pengajian... member aku x nk tinggal rumah tu psl dia tkt sakit nanti org baru next sem nk masuk bilik tu.. dh kne palang plak kang bilik tu.... lg dasat plak gangguan kan? x syokla kan? so die berkorban la dok sana mcm takde ape2 berlaku...  dgr2 citer skang kolej tu dh jd penempatan budak jantan plak.. saje management nk tukar angin plak...

selesai kesah aku.....

Rate

1

Reply 239# anne83

korang pasti ke sardin dlm kuali tu betul sardin untuk manusia - mana tau lauk "dia" ke korang pi baham... tu yg marah tu kot nyer..
nenek aku pesan kat mak aku then of coz ler turun kat aku - jangan tinggalkan periuk dgn senduk/sudu tersegeh kat dlm tu.. kuarkan sudu/senduk tu then tutup periuk tu leklok.  adalah nasihat extra pas tu kan tapi aku amik positif ler... ye lah tak mau ler binatang ie lipas or semut masuk kat dlm lauk tu kan..

Reply 245# adnil

hehehhehe.... dlm kuali tu yg mak aku masak.. petang tuh.. dia der ckp, korg nk mkn sila masak nasik sndri.. mak masak sardin je td.... memula x nk mkn, pasal hubby cam kalo dh penat dia x selera nk mkn... aku plak konon nk diet la... hampeh!!!! hahahahhahha.... simpulannye mmg sardin tu utk kamila.. dlm kuali, tp tertutup... psl kami mmg x biar makanan kat dapo basah lua rumah.. mcm2 possibilities, binatang ka... habuk ker... or mende alah mcm nihla....   tp.. pk2 lik x kanla sbb kami makan sardin tu dia marah.. ape hak dia nk mrh? sardin tu kami yg beli.. bkn dia beli... huhuhuhu...

Follow Us
Reply 246# anne83

maybe gak lah kot.. ye lah.. dia mungkin dok ingat.. wah, nih sudah bagus, sok dah ada lauk, tak yah pepenat nak msk sok.. skali korang bedal lak - tak berbaki langsung lak tu gaknyer.. tu yg dia hangen tuh kot nyer...

Reply 247# adnil

hahahha.. boleh mcm tu..... sibuk jah deme tuh... nak sardin masakla sndri.. g pasaraya beli sardin dlm tin sndri.. hehehhehehehhe...

Reply 244# anne83

huishhhh....dr ape yg aku baca, sory to say la huhh...kalo tak kwan ko, ko yg ade mende tu psl membe aku yg da umo 48 thn masa tula, dia tertinggl kunci dlm uma ,pastu mende dia bukak pintu dr dlm...... Elok jek dia bukak pintu........... sbb, setau aku la kan kalo mmg ada mende ka kita contoh cam antu raya ke, bila dia tau tuan dia perlu bantuan, otomatik dia tolong......... Seyes ni beb........... ko try la tanye2 ngan org yg tau psl mende2 nih.............. kalo mende tu stakat nak tolong buka pintu, means dia nak tolong ko ler tu........ hissshhhh........... Sory la eh, aku wat spekulasi camni.....by the way, thanks sbb meriahkn uma nih.......... hehehehehehe.....

Reply 249# SangPertala

seyes ke nih tt? weh.. tatot aku dengor... tp skali tuh jew..... takkanla kwn aku nyer? tp tak taula nk ckp.. kwn aku tu dier drh dr seberang.. hasil mix marriage gituh....  tp x bekla tuduh2 kan? aku anggap maybe dia tlg aku time tu psl dia kesian tgk aku dok ketuk2 pintu x der org bukak... huhuhu... mintak jauhla ya Allah.. mende khurafat2 nih... cukupla Allah sebagai Tuhan aku.... apepun.. thanks bg aku peringatan....

Reply 243# asamfy87

pesal ko dengki...hehehehe.. da tetua mcm nie kne la jiwang merewang sket.....huhu.. dari ko dengki kat auntymelly nie.. baik ko tanyer la jiran sebelah ko ker adik beradik ko ke... mane la tau ada citer leh hapet..hehehehe.. leh den tompang skaki menbaco...

Reply 251# auntymelly

eden x dengki yang oi...suke nyakat je...jgn le kome amek hati...hahaaa

Reply  auntymelly

eden x dengki yang oi...suke nyakat je...jgn le kome amek hati...hahaaa : ...
asamfy87 Post at 14-4-2011 13:51

ko nih mix marriage eh? nogori + perak ?? ekekkee jgn mareeee

Reply 252# asamfy87

hehehehe.. sejak bilo den amik ati.. ati den pon dah cukup..hehehe.. den pon kalo ada terksar ko,tolompang ko, terjotos kopalo ko,den mintak ampun.. den pun suko dok nyakat.. pesal la kiter nie cakap da macam style sangpertala lak.. dasat tul penangan die.. sedasat AV die.... hahahaha.. mesti nak tergelak tengok AV die.... siot tul laaaaa...hahahaha... sory mory TT.. tak bley tahan gelak..seyes....

Reply  SangPertala

seyes ke nih tt? weh.. tatot aku dengor... tp skali tuh jew..... takkanla  ...
anne83 Post at 14-4-2011 13:13

aku ckp tu pasal membe aku pnh kne camtu je.......ngan situasi ko ni, maybe berbeza kot........tp rs aku la kan, takan la mende tu yg nak tolong bkak pintu ye tak.....??? Pape pon bila perkara mistik camtu berlaku, harus ko tanye ngan org pandai...........tak mungkin pintu tu boleh terbkak sendri der..... haishhhh.........luar dr batas pmikiran ni.......

Reply 252# asamfy87

[quote]pesal ko dengki...hehehehe.. da tetua mcm nie kne la jiwang merewang sket.....huhu.. dari ko dengki kat auntymelly nie.. baik ko tanyer la jiran sebelah ko ker adik beradik ko ke... mane la tau ada citer leh hapet..hehehehe.. leh den tompang skaki menbaco...
[/quote]

ehhh.. kasornyo bahasa den... tak elok utk tatapan umum.. mintak maap bebanyak ler asamfy87, TT dan len lain yang membaco.. den tak buek lagik... ampun...

Reply 255# SangPertala

ha mmg... tp aku igt sgt2.. aku cuba pulas tombol pintu umah dia.. x leh.. n dia kompom dia dh kunci pintu umah dia.. which is mmg aku x slhla yg aku ckp pintu tu memula terkunci... tp tetibe terbukak sendri... nak kata aku tolak2 pintu tu takde.... sekali pusing jah... then aku senyap je berdiri depan pintu tu..... tp tula TT, aku serah je kt Allah semua nih.. asal dia jgn ganggu aku n family aku teruk2 sudah.. terutamanye ank aku... cukupla....

Reply 250# anne83

aku ckp tu pasal membe aku pnh kne camtu je.......ngan situasi ko ni, maybe berbeza kot........tp rs aku la kan, takan la mende tu yg nak tolong bkak pintu ye tak.....??? Pape pon bila perkara mistik camtu berlaku, harus ko tanye ngan org pandai...........tak mungkin pintu tu boleh terbkak sendri der..... haishhhh.........luar dr batas pmikiran ni.......

betul cakap TT... dari td pun aunty pk mcm mane pintu leh terbkak sendiri... cube2 la anne merisik kabar kat mane2.. kalo ada yang mistik lagik sila la citer.. hehehe..sabar menunggu nie sementara tunggu TT kiter nak hapet citer lagik...

aunty melly.. dh x boleh nk korek.. bape thn daa tiggal tpt tuh... n tak ingin nk korek der pun... bayang itam tu pun leh terbayang lg smpai skang.. bayang itam yg tlg bkk pintu umah tu.... huhu..... tattot woo...

Reply 253# adnil

ngeh ngeh...xde lgsg...aku org kedah..hahaa saje je ckp cmpo2 pdhl hentam saja laaaa