CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: TimahMulia

Penang

nasi kandar line clear la sedap...menjilat jari walaupun makan di celah2 lorong yg dilalui motosikal

Originally posted by Mas916 at 30-5-2007 03:46 PM
nanti jgn lupa makan kat gerai tepi mesjid...mcm2 ada... ikan bakaq..gulai kawah..

makan sedap... tp rega potong kapla...

kas kas umpama ganja..leh wat ketagih nak makan nasi kandaq..

Originally posted by Dunhill. at 30-5-2007 08:10 PM
ada sesiapa yg pernah makan Mee Daud yg femes tu??? ;)

katna tu

korg tau x mana nak cari keter sewa siap dgn tour guide sekali?aku nak mpv...sbb ramai umat nk dibawa...

Reply #258 Joe Hahn's post

belakang masjid tu dekat ngan umah sedara angkat bitt..tp mmg rapatle jugak..umah dia dekat gak ngan umah DSAI...   
kedai mee tu yg sebelah masjid tu ke..?

Reply #263 Joe Hahn's post

kt area nk ke bayan lepas tk silap aku..

Follow Us
[/IMG]

[ Last edited by  Dunhill. at 28-9-2007 07:33 PM ]

kulupmaiden This user has been deleted
City or not City :bash:

Rate

1

kulupmaiden This user has been deleted
Pondering the MSC from Penang

BY EDWIN YAPP

PETALING JAYA: The coming Multimedia Super Corridor International Advisory Panel (MSC-IAP) meeting in Penang will look at ways and means to further propel the MSC forward.

Multimedia Development Corporation (MDC) officials said some of the means that will be explored include the creation of high-value jobs, shared services and outsourcing opportunities in Malaysia.

Held each year, this MSC-IAP meeting is the ninth in the series, and it is themed 揑nformation and Communications Technology (ICT) Driving the Innovation Society.

Rate

1

eenaz nak tanya pendapat forumer semua
eenaz akan pergi ke pinang next year bulan 3 maybe time cuti sekolah minggu pertama tue...
mengahdiri member kahwin kat balik pulau...

nak tanya :
1. hotel/motel/ yg bersesuaian @berdekatan ngan balik pulau
2. tpt menarik utk dilawati?
3. tpt mkn yg best2 belaka?

tq....

Originally posted by eenaz at 10-10-2007 09:55 AM
eenaz nak tanya pendapat forumer semua
eenaz akan pergi ke pinang next year bulan 3 maybe time cuti sekolah minggu pertama tue...
mengahdiri member kahwin kat balik pulau...

nak tanya :
1.  ...

saya cadang dok Seri M'sia atau Vistana...kira dekat jugak nk p Balik Pulau....
dah sampai Balik Pulau terus beli segala mak nenek jeruk sebab sana mmg tempat dia....kat town mahal sket...
tempat nk melawat bykkk....Penang Hill, Batu Ferenggi, Padang Kota, Muzium Perang dll.

assalamualikum, sy oghang penang, kalau ndak apa2 guide pm sy.Cthnya kalau ndak pegi mee udang sg dua. sy boleh tunjukkan.pm sy untuk dapat  no. tipon, tapi main sms ajer lah....

* Bayan Lepas bestt oooo....

Reply #271 eenaz's post

balik pulau xde apa pon..kawasan kampong..so kalo u dtg penang semata2 nk dok balik pulau..rugi le..lain le u local here...

nk cari penginapan dkt dgn balk pulau better u stay kat bt ferringhi. coz u leh ke sana melalui teluk bahang. apa yg menarik kt bt ferringhi,u leh baca semula apa yg ditulis disini..atau surf internet jek..

tp masa u nk gi tu cuti sekolah..penginapan kt bt ferringhi mmg mahal time tu..bkn rate peak period lagi..dorg charge super peak..tp ada yg murah,esp penginapan yg di kendali oleh org perseorangan..

Assalamualaikum,

Dok Vistana, Seri Malaysia kat Bayan Baru pun ok sebab dekat lagi nak pi balik pulau dan tempat shopping pun dekat : KBJ,Giant, Sunshine , Queensbay. Lepas tu kalau nak jalan2 boleh pi war museum, aquarium IPP kat batu maung. makan kat ayu mi udang teluk kumbar, gerai2 makan kat pantai seagate. Lepas tu kalau nak pi jalan2 pulau jerejak pun boleh pi (RM 4 pi balik) kalau tak salah. naik feri kat jeti pantai jerejak.

Kalau nak jalan2 area georgetown jauh sikitlah tapi penang ni dalam satu hari boleh pusing. Naik bas dalam 30 minit dah sampai tanjung kalau dari 2 hotel tu waktu tak sesak la. Boleh pi bazar chowrasta, komtar, prangin, pi muzium negeri, pi persiaran gurney, padang kota lama, batu feringgi, makan nasi kandar : ada macam2 kedai. Antaranya kasim mustafa, subaidah. Kalau nak masakan melayu yang ala-ala masak kat rumah boleh pi minah restoran kat gelugor. Kalau nasi ayam pula ada nasi ayam misai, nasi ayam nazir kat bayan baru. Kalau nak tengok penang dari atas boleh pi bukit bendera naik keretapi bukit. kena pi awal sikitlah takut ramai orang.

nak breakfast pi kat medan selara taman tun sardon. nak tengok barang2 antik atau pasar lambak siang pi lorong kulit kat stadium. pasar lambak malam kat batu feringgi.

kalau nak pi pulau payar atau langkawi atau ke medan, dari penang pun ada feri terus ke sana pada sapa yang nak teruskan melancong.

tapi hati2 bila makan kat kedai padang kota lama - ada yang cekik darah dan order untuk 1 orang bagi untuk 5 orang last2 kena bayar untuk 5 orang. (kedai pasembur) .

Selamat melancong ke Penang.

last week (jmaat smpai sabtu je) aku g penang.. saja2 jln2 stlah lama meninggalkan penang   tido kat hotel 1926.. hotel lama.. cuak gak memula.. tp bila da sampai.. ok hotelnye.. cantik.. perabot pon baru.. bilik air pon besar gak.. lena je aku tido smpai siang

smpai tu da tghari gak laa.. mkn kat pdg kota.. da wat tempat mkn elok rupanye.. dedulu kan ala2 khemah tepi pantai gitu.. hak3.. pastu g fort cornwallis.. selama aku kat penang 4 thn..tak pnh lagik jejak situ.. wakakakak... pastu g jenjalan smpai ke teluk bahang.. berenti kat ferigghi jap minum petang.. pastu baru laa balik...

mlm tu kuar balik.. mamam jap..peh tu g ferigghi balik.. jln2 kat pasar mlm situ.. apo laie.. borong dvd je aku.. keh3... sok paginye tu baru aa g chawrasta.. takde beli pe pon.. jeruk sket utk MIL aku.. pehtu bj tido utk diri sndiri.. kui3..

peh tu g melawat usm jap.. uhuhuhu..kenangan lama.. lepas tu g war museum.. sesat gak laa.. sbb takde signboard yg mencukupi... hangin btol aku..lama gak laa membuang masa.. tp jumpa gak laa.. sbb ikot signboard batu maung (pg td da tgok map kat hotel, tp lupa lak tang mana.. da sesat2 baru teringat )

byr rm 15 utk sorang.. ok laa tempat dia.. besar.. luas.. byk tempat bley dilawati.. tp dsbbkan time tu aku dgn laki aku je.. slain dari pekerja2 kat situ.. cuak jugak laa.. ye laa tinggalan sejarah yg sebenar2nye... kat situ laa tempat jepon bunuh tentera british, kena bom.. merogol,memancung.. huhu...

dlm 1 jam kat situ kitaorg pon balik aa...

komen aku : aku nk g penang lagik..tak puas jln2 kat sana.. bkt bndera pon aku tak smpai2 lagik

Rate

1

selit sikit - belakang stadium hari Ahad !

kalau pi Penang, jangan lupa pi belakang stadium
ada banyak jualan barangan baru. terpakai dan antik
sampai sana HARUS makan nasi ayam & laksa yg kat depan TNB
(ehh? TNB ke Telekom? Lupa lah)

cam best jek..dulu penah gak gi penang beraya umah kakak ipar pat sana tapi lama dah tu..( memang suker tgk bangunan pat penang nih... )

emm.....maybe me nak plan my next holiday trip pi sini lah..

glad malas nak drive kalau pi holiday ni...

kalau ke sana....stay mane yang accessible?? ( kalau boleh area pantai ah yang medium cost kihkihkih.. )

Copthorne Orchid HotelPenang - > hotel ni senang tak kalau nak kemana2?? rates dier cam ok.. ( ok tak pantai sinik ?? )

Tanjung Bungah Beach Hotel - >yang ni plak ok tak??

nak merayap gi tempat yang korang dok wat glad...kecorrrrr semacam ni....   
boleh ke amik kenderaan awam?? senang tak??

holiday inn n batu feringgi ( area batu feringgi nyer pantai ekh ?? )...mahal lah plak   kalau nak stay sini

...

[ Last edited by  gladious_KY at 29-10-2007 04:06 PM ]

eh glad pelik ah naper glad bukak Copthorne Orchid HotelPenang nyer web mahal lak rates dier..

ker aku salah tekan....

tadi tgk rates around rm115...

sekali bukak web dier rm290...

http://www.copthorne.com.my/images/rooms/tariffs.htm

Originally posted by mieciput at 18-12-2006 12:08 PM
I nak share pengalaman bercuti kat Penang.
Memang tak dinafikan Penang memang terkenal dan gah ngan pantai2 peranginannya. Makanan (mamak la) memang best... lebih2 lagi kat Line Clear (memang t ...

gi penang for wken getaway ms CNY this year. Samalah..angiinnn je gi Bkt Bendera. Dahlah parking terkal-kial carik sdiri. Memandai je mintak RM3. JERK! DAh tu bile turun train tu, dia takde hadkan berapa maximum passenger utk setiap koc..main dan je. PEnyudah aku dgn baby berimpit-impit dlm train. Yg teruknya dia stop kat station yh tengah2 tu dkt 1jam. Punyalah panas..sesak.... Isyk management ni buat apa. TDC buat apa?Nak bangga sangat tapi service teruk hampeh. BUat malu je.

SAmalah jln2 Gurney Drive. Kira hari cuti am kan. Patutnya charge takde, ni parking terus hentam RM3. Hubby dah nak berenti, tp dia berenti jap ..aku dah cakap mesti sat lagi ada org dtg. Mmg ye. Dari jauh aku nampak org tu nak dtg naik motor. Kitaorg blah terus. Heehe bukan berkira psl bayar parking ttp harga tak reasonable. Even KL pun tak mcm ni punya harga. Parking tu proper skit. Kitaorg end up lepak kt Pdg Kota. Buat piknik. Mengadap laut di bawah pokok. Parking free sbb hari cuti. Amannya.

In general ku sakit hati bab parking. Parking tak senonoh tp bayar melampau. Takde OR tak reti amk tindakan. Takkan nk tunggu highlight dlm TV3 baru terhegeh-hegeh.

Rate

1