CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hantu_chot

24/09/2010_22:30 ..::aku putus cinta::..

gen phm tu.. mmg lelaki ada cara sndri kan?? nak selesaikan mslh dia
mgkn dia ego ataupo ...
genchi Post at 15-11-2010 15:29

btl gen...lil dpt email pon dh hepi...dl la...hehe

perangai manusia ni tersangat la susah nak d fahami.

kkdg kita pon xphm dgn diri kita. ini kan plak kita nk org laen phm kita.

baik buruk si dia..walau mcm ne pon dia wat, kalo ati dh suka..hmmm...

at the end, kita yang decide nk trime baik buruk dia...

hidup berpasangan ni saling melengkapi..dari segi sharing is caring, ada bende yang boleh dan ad ...
hardeyboyz Post at 15-11-2010 09:07

betul tu hardeyboyz.lelaki mmg ada egonya.sama jugak perempuan, pun ada jugak egonya.tapi apa boleh buat, dengan mengekalkan kekebalan ego mmg menjadi kepuasan pada sesapa yg tinggi egonya.walaupun semua org boleh tahu, ego itu adalah bersifat negatif.so perkara negatif tu dah dijadikan 'sunat negatif'.mcm suatu ketika dulu org pernah gunakan istilah 'bohong sunat', walaupuan ramai yg tahu berbohong itu berdosa.

itulahh.. kalo psgn kita ade prob n dia diamkan diri kita rasa cam diri tak dihargai.
bil ...
genchi Post at 15-11-2010 10:32

mengikut sifat aku sendiri,aku kurang senang kalo org yg suka memaksa maksa atau meminta aku utk membuat sesuatu tindakan/perkara setelah aku terangkan/jelaskan ketegasan aku.tapi still lagi memaksa aku mengikut kehendak mrk.so aku pun tak akan memaksa si dia, utk menjelaskan mengikut permintaan aku,sekiranya dia memutuskan utk berdiam diri.dlm erti kata lain, aku akan mengikut rentaknya dan tiada paksaan.

pendekatan mendiamkan diri nih dah memang jadi lumrah lelaki..(coz aku laki.. )..sebab bagi aku..kalau dengan bercerita lagi akan menambahkan masalah..so better keep silent..
hardeyboyz Post at 15-11-2010 14:01

iye ke hardeyboyz? confirm ke setiap perbincangan akan menambahkan masalah.kira aku pernah pecah rekod lah.hehehehe.aku rasa byk kali kot, aku dpt solve problem dia.tapi lambat, sbb dia ego sgt nak cite kan aku.akhirnya mengalah jugak.takpelah, mcm ko ckp lah tadi, kena bagi ruang pada dia.sbb aku tahu dlm hati dia.. "iyelah syg pandai, abg bodoh".ini mmg ayat standard dia.sbb tu aku malas nak paksa dia.biarkan je lah.

p cam boipren chot neh.. perlu ke dia diamkan diri selama neh?? skurang2nya sms tanya kabar cukuplahh..
hati pompuan akan cukup terubat hanya dgn sms tanya kabar jah.. mmg ubat yg mujarab la..
genchi Post at 15-11-2010 15:29

kalo dia dah berada di 'alam' dia. dia tak akan hirau sesapa pun sekeliling dia.sampai skarang pun, aku takde terima apa2 khabar berita pun dari dia.walaupun pun satu huruf dari nombor telefon dia.budak rumah aku pun dah perasan keadaan ini.mrk pun jadi pelik, knp aku tak keluar dgn si dia lagi, hp aku senyap sunyi.tiada apa lagi dah...

papepong chot antara contoh manusia tabah sgt
genchi Post at 15-11-2010 15:23

hanya Allah sahaja yg tahu apa yg aku rasai skarang ini.tapi aku bersyukur sbb org2 sekeliling aku byk membantu aku utk terleka dibuai perasaan sedih ini.kawan2 yg gila.perkerjaan yg mencabar.sahabat yg setia.saudara mara yg gembira.mcm2.. semuanya kurniaan Allah dan aku sgt2 bersyukur.

Follow Us
Post Last Edit by hantu_chot at 15-11-2010 23:45
ape2pong tafsir lah dgn hati dan akal.. jka slama neh chot leh brtabah ... truskan lah.. mgkn perjalanan duri ini akan berahkhir di dpn sana.. tp maseh terselindung dek balek kabus tebal phmkan??
genchi Post at 15-11-2010 10:37

walau apa pun yg terjadi, hidup mesti diteruskan, selagi hayat masih ada, selagi nyawa tak tercabut dari jasad aku ni,perjalanan hidup masih ada lagi dihadapan, so aku kena lah kuat, tak kisah lah apa pun yg terjadi samada ada kabus tebal, jerubu, asap bakar sampah atau sebagainya dihadapan, aku tetap jugak kena lalu jalan tu. kalo tidak mcm mana aku nak tgk yg hujung tu jadi apa kan?

kita hidup diberikan pilihan dan risiko atas pemilihan yang dibuat adalah tanggungjawab si pembuat pilihan..
hardeyboyz Post at 15-11-2010 17:10

yup.. kita yg merancang, Allah yg tentukan....

Post Last Edit by hantu_chot at 16-11-2010 00:24

15/11/2010 [selepas selesai submit job secara online]

petang tadi hujan mmg lebat betul.mengigil aku dlm keta, sampai parking naik ke rumah jer dah separuh lenjun baju aku.sblm aku mandi, aku letak nasik kat dapur siap2.selesai mandi, aku solat dan mandi.sementara maghrib ke isyak, aku duk depan tv bukak astro 106, follow segala zikir, wirid dan doa kat astro tue.dak rumah aku pun sorang tak balik umah lagi.masuk waktu, aku sambung isyak sbb wuduk ada lagi.baru angkat takbir hp berbunyi.dekat 7, 8 kali kot.sampai aku selesai.aku doa.then aku tgk hp, call dari adik aku kat kg.aku call dia balik.

aku : salam
angah : salam [aik abg aku pulak]
aku : knp?
angah : watpe tadi?
aku : isyak jap
angah : eh bukak laman web ni [http://www.bla bla bla bla]... ada keja kat area sini.nak tak?
aku : ok gak.lepas ni org online
angah : terpulanglah kat kamu, kalo nak apply lah.tapi penempatan nye kat sini.nak ke kamu balik sini?
aku : nak [kali ni aku redha jer, aku tak kisah dah berjauhan dgn si dia, sbb skarang ni pun aku dah rasa kami jauh]
angah : cuba lah dulu, dpt tak dpt lain cerita.kalo dpt nanti.terpulanglah kat kamu nak terima ke tidak.sbb pindah sini semula
aku : takpe, dpt dekat dgn mak dan abah itu lebih berkat dan selamat.daripada duk jauh2 mcm ni byk dugaannya.
angah : terpulang lah kat kamu.ngah bagi pendapat jer, kamu pun dah merantau negeri org dekat 7 thn dah.apa2 pun cuba
aku : insyaAllah org akan apply kejap lagi
angah : si dia [nama sebenar] mcm mana pulak
aku : takpelah.kalo ada jodoh tak ke mana.kalo takde jodoh, duk dekat pun tak guna.
angah : terpulanglah. si dia [nama sebenar] pun boleh apply gak kat sini.ada jugak job tuk dia.
aku : insyaAllah
angah : ok lah.ngah nak ckp itu jer.
aku : orait, org submit skarang gak.esok org mintak cop dari bos.
angah : ok ok.itu je lah ye.bye.Assalammualaikum
aku : bye.ngah terima kasih.Waalaikummussalam
angah : no prob.

end call je, aku gi masak lebih kurang.siap makan.aku terus bukak web tue.angah mmg tau kelulusan aku dan job yg aku minat, makanya apa yg dia maklumkan pd aku di dlm talian tadi, mmg aku apply terus.takde pikir2 dah.hidup kat negeri sendiri dekat dgn mak abah, lagi jimat duit aku.fuh! best gak ni kalo dpt.mudah2an dpt lah.murah rezeki family aku nanti.si dia tu, belakang cerita dulu.kalo ada jodoh tak kemana.apa2 pun aku sekadar merancang shj.selebihnya aku serahkan pada Allah.dgn niat utk dekat dgn mak dan abah, aku berharap semuanya dipermudahkan.amin amin yarab bal'alamin....

pnh rase pnglaman TT..sgt sedih..mase tu stiap kali jer tringt pagi ari tu, pagi nk exam..dpt satu sms"aku tak suke mu dah, aku bnci sgt ke mu"..tu jer la kot ayat yg mnujukkan die mintak putus..sgt kurang ajar..bile col n sms xbls..ngis non stop smpai rumate pon terbgun...tp mse tu leh cover lagi..masuk bilik air ngis puas2 bwh shower..lame pas tu bru die ckp slama ni yg die trime sbb trpkse jer..motif alasan cm tuh..tp last2 col aku jugakk cari aku mintak tolong..sengal nye jantan..

wktu putus kedua mse mlm raya baru ni..stelah beberapa tak sms n xjwb col.."mak suh cari bini org dekat2, mak kata org jauh susah..skrg ni kite jadi kwan jer la." ni die leh ckp lepas 2 taun couple..pdhal aku dh tnye byk kali kot pasl hal ni..die kte mak die okey..dlm hati aku ckp die ni xde alasan logik ke nk bg aku..tp pastu masih lagi crik aku jugak..rindu la, nk kwan la..lagi satu ayat die slalu bg kat aku bile gado.."sy tak setaraf ngn awk. blaja pndai, keje bgus, gaji lebih pd sya"..duh~~~ LAU AKU TGK bnde ni sume, aku tak kwn ngn ko pon..alsan xnk ckp xnk..skrg ni sibuk suh aku couple baik ngn ko, kte xleh lupekan aku..abis mak ko dh leh trime lak la org jauh tibe2..ckp pusing2..

lagi satu aku xberape phm, nep org suke bg alasan awak baik. sy tak lyk utk awak..so ko nk crik pompuan jht ke wat bini..

kesimpulannya TT, sabar n tabah la..ade lagi yg lebih baik utk TT yg akan terime TT seadannya. mizz doakan TT dpt per yg TT hajatkan.. xmo sedey2 k..chill~~

bukan jodoh TT dengan dia...nati TT dapat jumpa seseorg yg lebih baik dari dia.yang dapat trime TT seadanya..tuhan tu maha adil

bukan jodoh TT dengan dia...nati TT dapat jumpa seseorg yg lebih baik dari dia.yang dapat trime TT s ...
chit_ana Post at 16-11-2010 10:16

bkn ke TT ngan BF die on lg??? kn TT...

lil_sparky Post at 16-11-2010 10:37

yeke..igatkan dah putus sbb baca yg TT taip tu nada kecewa putus dgn bf je

lil_sparky Post at 16-11-2010 10:37

chit_ana Post at 16-11-2010 10:39

thanks lil.. mungkin chit ana tak baca sampai habis kot.tak tau lagi jadi apa.status masih tergantung.si dia kan suka buat kejutan2 yg cukup kuat reason nya.so kena tunggu lah.aku pun nak tgk gak, drama si dia yg seterusnya.

"aku tak suke mu dah, aku bnci sgt ke mu"
mizzmadie Post at 16-11-2010 02:12

pada pendapat aku lah kan.secara normalnya. ko tak patut terima dia balik.tp knp ada peluang kedua dan ketiga? sbb dia dah bagitau niat putus dia tue secara telus yg dia benci ko.itu dah cukup terang dan nyata.kalo mcm kisah aku dgn si dia dulu, dia bedolak dalik, tak berani nak berterus terang, takut dgn apa yg bersarang kat otaknya.walaupun aku tau dia rasa rendah diri dgn aku.takde pulak sound direct mcm ni.mintak maaf lah aku ckp, kalo aku kat tempat ko lah.aku tak kasi chan dah kat mamat ni.sbbnye apabila dia seorg shj yg benci aku, lebih ramai lagi org dibelakang aku akan benci dia balik.

chit_ana Post at 16-11-2010 10:39

hehe...
sedangkan lidah lagi tergigit...
ini kan pulak bf/gf...

gpon idup kita x sentiasa indah.
kkdg ati kita berbunga2
kekadang ati kita bermuram duka...

Reply 276# hantu_chot

oo, kesilapan dan salah phm tu..utk perenggan yg 1st tu ex aku yg len...tp perenggan yg kedua tuh ex aku yg len..huuhuhu..sorry ade confius...aku xde couple blik ngn ex aku yg tuh..sb dah tawar hati dah..asyik tringt kt die smpai exam nk kantoi..to slh sndiri gak takleh control emosi...soory erkk ade confius di situ...huhuhu

Reply 276# hantu_chot

wktu putus kedua mse mlm raya baru ni.
pttnye aku tulis ex yg kedua...silap2..emosi lak time tuh..tu yg confius tuh..

chot dia xwish raya ke???

Reply 280# worm

klo raye pon xwish harusla chot angkat kaki- eh uols dpt wish raye tak-???