CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Kecewa Rumah Agam Biduanita Negara Dirobohkan, Peminat Saran Kerajaan Tubuh Galeri Sharifah Aini

sharlenetexas replied at 5-7-2024 03:40 PM
Mcm banglo langat xila tu lah. Bulan2 boleh capai belas2 ribu nk menten. Ada bewak dan gf bewak pu ...

Khennn...umah besar ni kalau kau dh terajak biawak masuk..masakkk nk halau

Biawak ni boleh jd darah daging sendiri..eh koser

tripleid replied at 5-7-2024 05:06 PM

Umah dia 42 Jalan Utara kan..ada yg share batu yg ada no umah tok pah ni

Pic ni view dr side lain la ye

Incanto replied at 5-7-2024 05:51 PM
alep ni sgt rasional bagi aku

Tulah..mmg sgt rasional..dia pulak anak tunggal kan

Kalau meols..susah skitlah..sbb meols ada ciri ciri hoarder tu..maunya rasa taknak jual sbb semua benda sentimental..tp tula..fulus pun mana la cukup nk menten

ardent91 replied at 5-7-2024 11:08 AM
ye, die anak tunggal.. tp anak arwah c alip ni kan ada anak2 aka cucu arwah kak pah... pastu anak2 ...

Aduhaiiii, tak payah lah projecting sgt. Lain orang lain life circumstances nya. Sibuk lah pula nak peningkan airbnb homestay pakcik makcik cucu cicit orang. Alif tu pun kawin bukan dgn orang yang tak berharta, ntah2 tambah lagi berharta tak habis makan 7 keturunan.
If you direzekikan berharta banyak mcm arwah tokpah, silakanlah urus susun menyusun (bak ali puteh) harta tu mengikuti keperluan you and your family bersesuaian dgn your life circumstances.

Kak Pah ada anak angkat (dua perempuan kalau tak silap)

Elokla jual duit itu boleh sedekah kpd rumah tahfiz. Lampu rumah telah disedekah kpd masjid di thailand.

Alif tentu bagi duit itu juga kpd adik adik angkat dia. Kita jgn tgk dunia kita kena tgk bekalan akhirat.

Cookeelaat replied at 5-7-2024 08:24 PM
Aduhaiiii, tak payah lah projecting sgt. Lain orang lain life circumstances nya. Sibuk lah pula na ...

ish ko ni pown, dah namanya topik pasal public figure sah2 la org bercakap n sok sek sok sek

cuber lah kalo org bukak thread pastu masing2 bisu xder org komen paper, aku rase mforum ni dah boleh tutup kedai kot..

sah2 la tu harta family kak pah particularly anak tunggal die c alip tu.. jgn la ko bodoh sgat sampai pikiaq aku ni nk g ketok pintu umah alip pastu wat presentation bentangkan aku nyer personal opinion or "master plan" towards his property ala2 meeting company with board of directors la plak

Follow Us
pocongkiutss replied at 5-7-2024 12:09 PM
Chuols ingt nk maintain banglo besar gedabak gitu murah ke kosnya nyahh? Cukai pintu..segala mala  ...

yelah, kalo rakyat marhaen biasa mmg x mampu nak bayr cukai pintu bagai, bil2 air bagai.. tp anak kak pah ni dgan harta yg berlambak sah2 mampu jer nak bayar segala bil2 dan cukai pintu tu.. ada org kata kak pah ni siap ada stesen minyak sekali.. x tawla betol ke idak, tp kalo betol, sah2 la c alip ni mampu..

kalo ko nak kata retis2 cam hanesya hanee yg mmg dok pprt mmg sah2la die xkan mampu nak byar sebagal tok bil ka cukai pintu/tanah bagai...

ada org kata maybe c alip tu xnak umah tu sbb dibeli hasil syubhah yelah menyanyi/berlakon (bukan aku yg kata yer) pasal tu die nak jual that house.. so aku rasa ni the most valid reason.

ardent91 replied at 6-7-2024 09:22 AM
ish ko ni pown, dah namanya topik pasal public figure sah2 la org bercakap n sok sek sok sek

cube ...

Silakan bersoksek but anak kakpah dah explained dah pun keputusan nya tu, forummer lain mcm lagi personally tau kakpah and family pun ada bagi their two cents, tak payah nak membodohkan orang kalau diri sendiri ketegaq nak simpan bayarkan cukai rumah kakpah tu nak tulis panjang2 nasihatkan aliff on how to manage his mummy's estate pun silakan, hopefully ada forummer sampaikan ke dia nanti boleh dia considerkan for the other places dah katanya banyak properties theyalls tu.
Ada tu Aliff bagitau hasil rumah tu akan/dah pergi ke yang lebih berhak lebih elok daripada rumah tu tinggal terbiar, semoga berkat dan berpanjangan lah mengalirnya pahala if betul dia sedekahkan/agih2kan dah hasil jualan rumah tu.

Cookeelaat replied at 6-7-2024 10:45 AM
Silakan bersoksek but anak kakpah dah explained dah pun keputusan nya tu, forummer lain mcm lagi p ...

we can agree to disagree.. x salah pown

ada thread retis cat umah die warna biru, bagi aku warna biru x cantek, so aku akan kata kalo aku lah nak cat umah, aku xkan cat warna biru, aku akan cat warna2 pastel.. tu benda normal kan? jadah plak aku nak setuju jer ngan amenda yg retis2 or org lain wat..

so dalam kes ni, aku voiced out aku nyer own personal opinion, tp at the end of the day, up to waris kak pah la nak jual ka, nak bg free ka umah tu kat gelandangan dah tu reta dier..

bukan aku kutowk or hina fizikal kak pah and waris die pown..

"other forumer"? HELLO!! forumer2 tu waktu kak pah tu masih idop berapa banyak kutukan dan hinaan la yg dilemparkan pada dier... tetiba jer sumer komen suci2.. aku bukanla baik mana, tp yg aku taw, aku X PERNAH caci maki arwah kak pah or waris2 dier waktu arwah masih idop or lepas die dah meninggal

ardent91 replied at 5-7-2024 03:08 AM
ye, die anak tunggal.. tp anak arwah c alip ni kan ada anak2 aka cucu arwah kak pah... pastu anak2 ...

Saya setuju bab yang ini, berdasarkan pengalaman sendiri.

Rumah arwah abah saya, abang sulung yang uruskan. Ada modal, dia renovate sikit². Bukan renovate besar²an ala² ongkaya. Kami adik beradik pun, ada rezeki lebih, sama² bantu.

Sekarang, dah siap, dia duduk tingkat bawah dengan wife & tujuh orang anak² mereka. Memasing ada bilik sendiri².
Ada hall untuk family besar berkumpul, kiranya jadi rumah induk.

Tingkat atas ada banyak bilik siap dapur mini segala..
So, kalau raya atau ada kenduri tahlil dan lain sebagainya, adik beradik kami beserta anak menantu cucu cicit boleh stay sesama.

Harian, jadikan homestay.
Bolehlah jadi pendapatan mereka, dah berusia, dah bersara dah pun. Bukan kerja kerajaan pun dulu. Bolehlah buat menampung hidup mereka.

Ini antara kelebihan. Yang penting adik beradik bersatu ipar duai tak berbalah, semua bekerjasama dengan baik.

Apa je matlamat hidup kita kan... Hidup hanya sekali, maka hiduplah dengan gembira dan bahagia.

Kadg2 fan and netizen ni x tau la bodo ke bebala ke apa … sh aini , tak benarkan lakonan dia di siarkan, memperingati dia pon x perlu … biar dia tenang aje kat sana … anak dia tahu laa apa yg dia buat … tak perlu kesal lagi pon bende dunia je pon x kekal …

ardent91 replied at 6-7-2024 09:32 AM
yelah, kalo rakyat marhaen biasa mmg x mampu nak bayr cukai pintu bagai, bil2 air bagai.. tp anak  ...

kalau rumah tu hasil syubhah...lain lain property kak pah pun hasil syubhah

tah ntah semua pun alif dah jual

sebab dia boleh

Edited by mamajawie at 7-7-2024 02:44 PM
jihyomelly replied at 1-7-2024 02:27 PM
suara lizah tak lemak merdu mcm kak pah…kak pah suara lemak berkrim…lizah dah 45 suara jadi kasa ...

sampai hati chuollss penat² lijah pegi basuh Buang kahak kat kerongkong ikut cadangkan tokpinas..ingat helok dah skali suara lijah jadi  bergema macam dalam gua niah

telracs replied at 7-7-2024 09:04 AM
Saya setuju bab yang ini, berdasarkan pengalaman sendiri.

Rumah arwah abah saya, abang sulung yan ...

Beza tu..anak kak pah ni sorg tu jela pun

Uols ada uols.abg uols..n tah berapa lg adik beradik lain. Anak abg uols je dh 7 org..sesuai la khen

Btw lokasi umah abah uols tu kt mana? Kl selangor belah bandar atau kt kg ?

ardent91 replied at 6-7-2024 09:32 AM
yelah, kalo rakyat marhaen biasa mmg x mampu nak bayr cukai pintu bagai, bil2 air bagai.. tp anak  ...

Harta berlambak sekali pun..dia dh la ank tunggal..kalau ada adik beradik lain tu lain la ceritanya wehh..kalau dia sejenis tak minimalis tak suka rumah besar2..lantak dia la khen

Btw kita ni takyah la nyibuk..entah2 mmg tok pah tu yg suruh dia jual

mamajawie replied at 7-7-2024 09:56 PM
sampai hati chuollss penat² lijah pegi basuh Buang kahak kat kerongkong ikut cadangkan tokpinas.. ...

suara kak pah merdu kau buang tabiat ker apa ..kalu merdu harus generasi baru berebut nk nyanyi lagu kak pah..lijah ni generasi baru pun minat apatah lagi generasi lama yg umur dah 40-an,50-an..aduh lawak ker apa..dok banding zaman dulu dgn zaman skrg sah2 la zaman kak pah tu hanya cd dan kaset jer..buat lagu berlori pun tp 2-3 lagu jer yg hit takde guna baik nek jena album semua lagu meletop2 ..nek pah ada

Alvida replied at 7-7-2024 02:38 PM
suara kak pah merdu kau buang tabiat ker apa ..kalu merdu harus generasi baru berebut nk nyanyi la ...

alamak iolllsss lupa letak smiley..I nak kutuk lijah sebenarnya tapi xpe la japgi iollss edit

ardent91 replied at 5-7-2024 11:08 AM

Dia jual la sebab faraid tak settle lagi. Ingat masa kak pah meninggal mak dia hidup lagi so ada hak mak kak pah dalam tu. Aliff ni dia orang faham agama susah jugak nak Kasi cash equivalent dengan Nilai faraid sebab sah sah besar nilainya. So dia jual la. Dalam paper dia dah jelaskan selesai pembahagian faraid utk nenek dia. Since nenek dia dah meninggal selepas kak pah meninggal hal faraid tu masih tergantung kan, so jual je lah waris lain dapat hak mereka.  Lagi lama tangguh faraid lagi susah kalau penerima meninggal sebab kena bahagi pula pada waris yang layak ke atas harta nenek alif tu iaitu mak pak sedara alif.

pocongkiutss replied at 5-7-2024 06:38 PM
Umah dia 42 Jalan Utara kan..ada yg share batu yg ada no umah tok pah ni

Pic ni view dr side lain ...

View dari blkg rumah ..siap ada banner 'For Sale'