CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dn_vision

Misteri Rumah Tua | Sangkuriang Villa Taiping | Banglo Berhantu

baru je cadang nak p hanimun kat sana nnt...erkkkk sunyi pai cenggitu skalik ke? tak jadik  ...
syahoney Post at 18-10-2010 14:33

hanimun best la sunyi2 hehe..tapi itu lama dulu la..skrg ni aku x tau lak mcmana..ko try
google la..atau tanya kat bod pelancongan...

haa..ko pun perasan kan..hehe....aku x tau pun umah tu dah cantik skrg ni..
last aku tgk masa s ...
myra_akira Post at 18-10-2010 14:07

itula..aku pun TMGS gak..
umah parents aku dekat je kat situ.. so, aku rasa dulu mmg x jadi camtu rumah tu..
mmg ada org..
tpi skrg dah ada cite pulak.. apa citenya?

Baca benang ni..terimbas balik kenangan masa zmn rina kanak2 dok kt kamunting..Sekolah Long Jaafar..ada lg ker sekolah tu..

jap2...rumah banglo besar kat tesco yg ada sign "for sale' tu rasanya owner/sape2 pon tak sempat duduk, mmg terbengkalai tak siap. Ada dgr citer sbb owner dia mati kut, pastu finance kureng sket, tu yang terbengkalai tu. Tapi sekarang dia dah baikpulih dah, dah siap bercat kaler oren/coklet gitu....ada 3/4 banglo lain sebelah banglo ni. Kalau gi tesco ikut jalan belakang asrama K.E. memang tembus tepi banglo ni la (jalan yang myra_akira buat U-turn tu...)

banglo2 tentera lama kat area tu dah repair dah, ader la lagi yang tak repair lagi, maybe tak cukup budget yang ni, kne tggu yang lagi satu kot ;p. Dan memang kat Taiping ni banyak banglo, baru lama sama naik..kat area belakang Tesco tu mmg kawasan org kaya la, umah besau2...rumah feveret aku ialah rumah banglo kat TMSG tu...macam resort..hhahah

Sekolah Long Jaafar...rasenya cam ada lagi....hahhaha..aku pon tak sure...

kat area TMGS tu tak lama lagi dah terang la kut, sbb depan TMGS betul2 kat simpang 3, sebelah pejabat hutan tu dah naik kuaters polis utk pegawai kut (yg 2 tingkat).

aper lagi ek...

hmm..mmg bukit larut tu sejuk lagi, mcm syahoney ckp la, kalau pas hujan mmg hilang la...(umah parents i pintu ngadap bukit ni..) tapi bes malam2 temenung depan rumah perati bukit..lols

kalau honeymoon mmg syok le..sejuk...ader le alasan kuat nak bekepit..hahhahhah

p/s baca pasal TMGS and church, dulu aku sekolah convent (sedara mara TMGS le berchurch lama gitu) mmg kalau dah petang2 gelap, lagi2 nak hujan, kalau aku bertembung ngan 'nun' yang pakai 'full habit'..memang aku kona cari jalan lain...hhaha...wa seram oo..tetiba ada menda hitam jalan dari depan....

itula..aku pun TMGS gak..
umah parents aku dekat je kat situ.. so, aku rasa dulu mmg x jadi cam ...
nuralisa Post at 18-10-2010 15:44

Umah yg mana 1 ko maksudkan?kalau umah yg TT ckp tu umah makcik dier...memang dulu ada org duduk..
dan kalau umah terbengkalai yg kat tesco tu belum pernah org tinggal lg kot rasanya...

Baca benang ni..terimbas balik kenangan masa zmn rina kanak2 dok kt kamunting..Sekolah Long Jaafar.. ...
feirina Post at 18-10-2010 15:52

Rina..ko sekolah tu tahun bila..??ai pun skola tu gak..skrg kat fb ada org tengah kumpulkan ex student
SRLJ tu ikut yg sama tahun dgn dorang la..dah 2-3 kali dorang buat reunion..Sekolah tu dah cantik skrg..x ada dah
kot bangunan papan tu..semua diganti dgn bangunan batu bertingkat2...

Follow Us
jap2...rumah banglo besar kat tesco yg ada sign "for sale' tu rasanya owner/sape2 pon tak sempat dud ...
jai09 Post at 18-10-2010 17:31

hohoho..betulkan..memang ada yg suka menampakkan "diri"merekakan...tapi yg kat TMGS ni uniform kaler
putih..pompuan pakai gaun..n lagi kiteorg ada la kenal ngan mamat2 kem wataniah tu..hehe biasa la kan..kelas kiteorg kan mengadap asrama mereka tu..acara tackle menackle kerap la berlaku..huhu..dan menurut kata mereka kan kalau tengah2 malam kerap terdengar
bunyi nyanyian mentera dgn bunyi piano sekali dri arah bekas church tu...hushh..aku dengar cerita tu pun dah meremang roma tau..tapi nak buat mcmana lagi..terpaksa gak kami lalu kawasan2 angker tu selama kami student kat situ...

Jai..kalau ko x bgtau ko skolah convent sampai skrg aku pikir ko lelaki..hehe..aku x penah check profile nick2 kat sini...
aku hantam ajer..

eh..aku lupa lak nak tanya..masa skrg ni masih ade ke si "nun" kat convent???masih aktif ke church kat situ?

Reply 309# myra_akira

ahhaha...'nun' yg kat sekolah tu mmg orang la...mwahahha...
tapi itu dulu2 la, time2 dorang tinggal kat bangunan sekolah tuh. Kalau nak tau (pd sape yg tatau), Sek Convent ni mmg sebelah church, kalau dulu pagar pon depan je, kalau kat belakang tak nampak pagar asing kawasan. Pastu, kat bangunan depan sekolah, tingkat 1 (dan loteng kut) tu kuaters org2 chruch tu. Dulu memang bilik jahit sebelah chapel jer. Tapi dorang buat pintu la kat koridor tu utk make sure student tak terlepas ke arah quaters dorang. Bukan pe..students kan memekak je keje...mmg dulu kelas aku (sebelah bilik jahit tu) rajin tul ar kne sound sbb bising..lols
kat convent tu sket baik le aku tak penah bertembung ker/terkenal ke/terintai ke entiti2 ghaib ni...dan aku mmg tak mo amik tau pon pasal mende pelik kat sekolah time aku student dulu..bukan per..sebab kang menggangu aktiviti aku melepak kat sekolah..hahha...sebab sekolah kan senyap je time student tak ramai, sekolah antik pulak tu, tu yang syok menyetan tu...

p/s nick ni share(boleh ar ek) bet us sisters, my big sis dlu TMGS..tapi kitaorg sume perempuan..ahhahah

Reply  myra_akira

ahhaha...'nun' yg kat sekolah tu mmg orang la...mwahahha...
tapi itu dulu2 ...
jai09 Post at 18-10-2010 19:15

hehe..time aku student tmgs dulu mana geng ngan convent..asal jumpe.,menjeling je keje..
entiti yg kat tmgs ni rajin benor cat walk ke sana ke mari..tu pasal ada yg terserempak secara x sengaja..
sama mcm convent la..skola antik gitu..sampai skrg aku nengok semakin antiknya..x de ke bajet nak cat semula ke..
perindahkan lagi ker...dulu masa aku skola ade lagi pokok besar2...skrg ni mcm dah x de pulak kan..dah tebang agaknya...

hehe..time aku student tmgs dulu mana geng ngan convent..asal jumpe.,menjeling je keje..
myra_akira Post at 18-10-2010 19:59

ni mmg tradisi kut gado sekolah 2 ni..dua2 sek pompuan, angin banyak...tapi honestly la kan (bkn nak prasan baik..) dulu tak penah la tegerak join gado2 ni..hahha...sebabnyer, tak tahu nak kne gado pasal ape..ahhahahha..lagipon dulu ade gak kwn2 bebudak TMGS, dorang pon ok je..hahahha

kat TMGS tu ader je lagi pokok besau..sekolah tu memang akan sentiasa nampak suram sunyi sebab kedudukan dia kat tengah2 simpang 3 tu....macam sekolah K.E. rendah kat taman tasik tu la (lepas klian pauh), pun suram gak sekolah tu, sebab kat situ kawasan redup/bnyak pokok/keta tak lalu banyak

dah lebih sembang pulak kan...saper lagi ada citer hantu kat taiping? TT letak tajuk banglo, tapi boleh je la kan...

Reply 314# jai09
ok ok cut!tutup bab sembang...aku baru teringat 1 lagi cerite..tapi x le seram pun..cuma boleh jadikan peringatan..
masa tu aku form 5..kene buat 1 assign,kumpulan kiteorg kene gi muzium interview kurator muzium tu..
dah dapat kebenaran tu kiteorg pegi la interview kurator tu kan..dia bwk la kiteorg jln2 dlm muzium tu sesambil
bercerita serba sedikit tentang muzium tu..pada masa tu kat ruang utama muzium tu ada tempat beradu diraja Perak.
Selepas habis interview kurator tu pun lepaskan la kiteorg berjalan sendirian dlm muzium tu..sorang dari member aku ni
memang nakal abis..dia berlakon jadi raja la pulak..naik atas tempat beradu raja tu dan pura2 jadi raja...kitaorg yg lain2 ni
tumpang ketawa aje la..lepas tu kiteorg naik tingkat atas pulak..kawan aku tadi ni x abis2 dgn lakonan dia..tingkat atas tu sunyi sepi
tiada sorang pun pengunjung..oohh lupa lak nak bgtau..memang pada waktu kiteorg kat dlm muzium tu x ade ramai pengunjung pun..ada dlm 4-5 org camtu je..dan kat tingkat atas tu hanya ada kiteorg je..dlm2 dok seronok bergelak ketawa tu tiba2 terdengar org batuk dan berdehem..pada awalnya kiteorg dengar tapi buat x hirau je..ingatkan ada penjaga muzium kat atas tu..tak lama lepas tu terdengar org berdehem lagi..kali ni lebih kuat..mula la kiteorg x sedap hati..pandang2 keliling kalau2 ade org..tak ada sesiapa pun..meremang roma masa tu..apa lagi bergegas la kiteorg turun...terserempak dgn salah seorg pekerja muzium..kiteorg tanya la pasal terdengar bunyi tu..keruh je mukanya..dia cakap lain kali kalau dtg muzium jgn seronok sgt mcm masuk zoo...huhu..kat dlm tu byk brg2 purba yg mungkin ada "penjaganya"hemm..Mlm tu kwn aku yg nakal tu rasa x sedap badan..perut memulas je..asik cirit birit jer...masa dia tido tu dia bermimpi di tampar org besar dan tinggi...esoknya kawan ni demam dan berterusan cirit birit...berdaulat ke tempat beradu raja tu???entah la kan..hanya Allah je yg tahu...

Reply  jai09
ok ok cut!tutup bab sembang...aku baru teringat 1 lagi cerite..tapi x le seram pun..c ...
myra_akira Post at 18-10-2010 22:59

tmpat beradu or singgahsana?
btw, brani btul kawan myra tu
klau kt galeri sultan azlan shah kt kole kangsor sane nun,
singgahsana sultan yg replika punyer pun oni xbrani nk dekat,
1 lg kt muzium negara sner nun.....

sejuk lagi ke bukit larut tu..??aku wisau rugi duit je wat kete kabel bagai...
kalau ada buat ...
myra_akira Post at 18-10-2010 10:24

bkt larut tu sjuk lg, keunikan suhu dia yg sejuk tu yg klau boleh, elokle dpertahankan,
risau kot2 pasni jd cm cameron h/land tu, suasana nyer dh cm kt KL je,

bkt larut tu ade gak le tarikan plancong, cntohnyer bunga tulip,
kt malaysia ni,kt bkt larut je bunga tulip ni boleh tumbuh, if i'm not mistaken....

tmpat beradu or singgahsana?
btw, brani btul kawan myra tu
klau kt galeri sultan azlan  ...
oni313 Post at 19-10-2010 02:16

oowhh..betul2..bukan tempat beradu..singgahsana sebenarnya...itula aku ni ingatan samar2..tapi
still semangat nak bercerita...

bkt larut tu sjuk lg, keunikan suhu dia yg sejuk tu yg klau boleh, elokle dpertahankan,
risau k ...
oni313 Post at 19-10-2010 02:31

itu la kan..kalau dah di bangunkan nanti jadi mcm cameron lak..elok juga
biarkan camtu je..mcm gunung jerai tu kan...

tp klau amik gambar kena sorok2 sket sbb skang ni umah tu dh jadi opis tentera. So takut diorang tanye je..
ni sy bg map lokasi umah tu sbb alamat penuh x ingat la plak.. umah ni xjauh dr muzium perak, sekolah menengah convent & brdekatan dgn masjid hanafi - jalan temenggong...

aku orang taiping...dan aku pun tak pasti tempat ni kat mana. AKu sekolah convent...dkat dgn sekolah convent ada masjid kg jambu. Muzium tu sebenarnya jauh dr sm convent. Jadi kat mana sebenarnya banglo ni????

Post Last Edit by feirina at 19-10-2010 10:16
Rina..ko sekolah tu tahun bila..??ai pun skola tu gak..skrg kat fb ada org tengah kumpulka ...
myra_akira Post at 18-10-2010 18:04

oo..yer ker..rina sek kt situ last thn 1988..wuhuu..cepatnya masa berlalu..:cf:

jai...trimas sbb sebut namaku...ekekekekek
mmg betul...dari rumah kat taman saujana jaya tu pon leh nampak kottttt bukit larut tu
tapi pasal banggelow tu tak puas hati betul la...
tunggu ai balik tepen...nak p site visit...hahahhahahahahaah

Reply 320# noris75

rumah yg TT citer ni dekat TMGS, dalam kawasan tentera tu..leh nampak dari jalan sebelah TMGS (yg ada church and masjid tu). Tapi kalau nak tgk kena perati betul2 sebab dia kat dalam sikit, dah terlindung dengan pos pengawal kut..tapi boleh nampak clear kalau lalu jalan kecik yang tembus depan dewan MPT tu...hari tu dah try lalu situ, tapi tak sempat nak amik gambo bagai sebab ada keje construction buat kuaters poliss celah bedah tu..
memang tak dekat langsung pon ngan convent...