CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Reply 294# SangPertala
mmg seram 2 cite yg tbaru nie...tp iols musykil la..pas 2 budak 2 da d'ubat, atring 2 de lg x??ke da hilng..

Reply  SangPertala
TT ckp je nk simpng mne..nt iols bwak kn..jgn tinggl kn iols kn situ sudah..kng ...
iri890 Post at 14-4-2011 20:22

simpang angker.....!!!!! hehehehehe....aku tglkan ko kat situ kang baru ko tau....hahahahaha.... aku ada sket citer pasal simpang nih....atok aku kekadang selalu jenguk arwah nenek kat kubur mahmudiah jb. atok aku nih tak suka naik kenderaan. dia suka jalan kaki ke mana je dia pg. kalo dr uma dia ( kat bandar jb) nak pg uma nenek sedara aku kat larkin, dia jalan kaki je..... mlm tu balik dr umah sedara, dia nak lalu kat area kubur konon nak singgah kat mahmudiah.... nak lalu je pon kat situ da takut ( kalo aku la....hahahaha) sbb kat terowong bawah tu ade mende. 3 cik pon...... mula2 kalo lalu situ nmpk dr jauh cantik jek.... sekali bila da dekat, dia mengerbang mcm terawang2 kat dlm terowong tuh... atok aku tgk btul2 mende tu... tp dia steady jek jln.... dia ckp ko jgn kaco aku...itu jek...
   biasa kita dgr cikpon lone rangers kan kan kan.......??? hahh...yg nih sekali 3 sekawan.....amik ko.... hehehehehe... sape yg ada dok kat area terowong mahmudiah tu komfom tau citer nih.....

Reply  SangPertala
mmg seram 2 cite yg tbaru nie...tp iols musykil la..pas 2 budak 2 da d'ubat, at ...
iri890 Post at 14-4-2011 20:42

pasal budak skolah tu....??? hurmmm....sebenarnye budak tu lama gak sakit... kat sebulan.... ade bende yg aku lupa tulis kat citer tu...... sbenarnye masa budak tu dikurung dlm bilik darjah tu. mak bapak budak tu dtg selalu jenguk dia. nak bg makan lah konon. tp mende jembalang tu nak darah. oleh kerana mak bpk bdk nih risau anak dia tak makan, mak bapak dia sanggup tu bwk sekor ayam hidup pastu campak kat dlm bilik darjah tu. nak bg mende tu makan lah konon nye.... ngarut kan kan kan... tp ini adalah kisah benar..... budak yg kene rasuk tu, dia tangkap ayam tu pastu dia cam gigit leher ayam tu nak sedut darah... huishhh.... mengarut btol lah.... tp seyes aku kata mmg aku tak penah tgk org kene rasuk sampai leh kuar taring mcm nih..yg nih mmg real aku tgk beb. kesian kat budak tu tau.... kalo budak tu mengaum cam gorilla ade cam rimau pon ade.... mmg kuat..... kalo mlm, terpaksa kene nyalakan lampu pastu ade org yg akan jaga kat situ bergilir2..... ermmmm.... ntah ape nasib budak tu gaknye.......

Reply 303# SangPertala
yeke..ksian bdak 2..seram nye ggit ayam cm 2 je.. pe la cte die skng nie ye..

Reply 302# SangPertala
mhon ampun..jgn cmpak iols kt situ.. mau nye terus kejang b'buih2 mlut... cik pon da pndai skng, g mne2 de gang..wt backup...

erm..bosang la..nk share cte la... kisah yg nie jd kt mmber sy..sem lpas...kisah nye dorang nie ngn sy skali x dapat kolej, so kene la carik umah sewa..tak kn nk berkhemah tepi pondok jaga pulak...so, carik punye carik jmpe la umah sewa kt satu taman nie..tp last minit dorang cancel x nk dok skli ngn sy plak.. so, kami pun duduk la asing2...2,3 bulan ptama,dorg ok je duduk situ..mmbr sy ngn kwan2 die nie jenis yang huha-huha..ske bsing2..

nk jadikan cite, de slah sorang mmber kawan sy nie die kje..sllu balik time mgrib..umah yg dorg dduk tu 2 tingkt..kt bwah tangga tu ade stor..tp x pnah bkk pn..bilik kt bawah pulak ksong..so, mmber die yg kje nie klu balik nk naik tangga time mgrib 2 selalu je rase seriau..die cakap cm de bnde yg dok perati die naik tangga 2..tapi die x cakap la kt kawan2 die..

sampai 1 tahap nie, de antara kawan dorg kne kcau..x leh tdo mlm2..kne tarik rmbut la..mcm2 la..ps 2 de kawan ni asik mngadu sakit perut je..jadi dorang pn da pkir mmg de yg x kne ngn umah 2..de skli tu mse mmbr yg kje tu balik, time hujan..bos die tolong hantarkn balik umah, bos die bawak anak kecik..masuk je umah 2, anak bos die terus menagis sekuat hati..bos die pn pelik.so, tgk anak die x benti menangis, bos die pn kuar la dr umah tu..elok je keluar umah, anak die pn benti menangis..pelik kn..

so, mmber sy nie pn g la umah sdare die yg tdekat nk mntk tlong carik kn orang nk tgk kn umah tu..die pn de pnggil student tmpt sy study untk tengok kn umah tu..student tu cakap mmg de bnde dlm rumah tu..die dduk dalam stor tu..die pn wt la pape yg ptut utk halau bnde 2..tp rase nye bnde 2 x leh halau..sbb die mmg da lame  dok kt situ..so, mmbr sy nie tak puas hati lg..die pn carik sorang ustaz utk tgk kn umah die...

da deal, ustaz nie pn datang la..die pnggil sume orang dalam umah 2..da die bce-bace die pn ckp..mmg de bnde dlam umah nie..tp hantu yg sbenarnye korang nie...tkujat la budak2 tu..tibe2 dapat pangkat hantu.. ustz tu cakap la, masuk umah nie x de pn wt mjlis bcaan yasin..main masuk cm 2 je..pas tu yg rajin solat sorang je..yg lain skip2 je solat..pas tu selalu buat bising..gelak kuat2..pasang lagu kuat2..mane la bnde 2 x marah..bile rumah da lame tinggal msti de yg masuk..da awak sume tumpang masuk umah die, awak bising2..mne die x mrah..budak2 nie pn tkulat2 la ustaz tu cakap cm tu..mmg betul pn ape yg ustaz tu cakap..jd dorang kne la terima...

ustaz 2 pulihkan la rumah 2..tp kwan sy tu ngn mmber2 die cabut gak...psal die da x berani da nk dok situ lagi... ksian dorang, x pasal2 kene fire ngn ustaz 2..skng dorang da pindah umah lain...tp perangai still cm 2 gak... mujur dorang x lupe nk bce yasin mase masuk umah yang baru 2..klu tak, ape pulak la yg kaco dorang...hihihihi

Rate

1

Follow Us
Reply  SangPertala
yeke..ksian bdak 2..seram nye ggit ayam cm 2 je.. pe la cte die skng nie  ...
iri890 Post at 14-4-2011 21:03

den tak dapek nak nolong dah hahh.... hehehehehehe.....

Reply  SangPertala
mhon ampun..jgn cmpak iols kt situ.. mau nye terus kejang b'buih2 mlut...  ...
iri890 Post at 14-4-2011 21:04

dgr atok aku citer dulu pompuan 3 org tu adek beradek....mati kene bunuh kat situ.... aku pon taktau camner leh dorang kene bunuh tu....hurmmm... kekadang yg menyebab kan berhantu sesuatu tmpt nih mmg sbb manusia yg kijam jgk kann kann kann....

erm..bosang la..nk share cte la... kisah yg nie jd kt mmber sy..sem lpas...kisah nye dorang nie ...
iri890 Post at 14-4-2011 21:34

hahahahaha....aku rasa ustaz tu fire dorang sbb pertama, tak hormat ustaz tu, ngan pakai baju terdedah sana sini kot... yg kedua mungkin ustaz tu ade dgr org complain pasal bdk2 tu.....hahahahahaha.... mmg ngam ho lah kene fire.... gedebusssss.....

Reply 308# SangPertala

btl3..kijammmmm3... TT x de pape cte ke mlm nie??buhsan la...

Reply 309# SangPertala

bju dedah2 tu x de la kot..mmbr iols sume siuman lg... ustaz tu marah sbb de sorg bdak tu lawan blik pe yg ustaz tu ckp...hangin ler org 2..da la kite yg pngill, nk melawan lak..hambik ko..kn da kne...

Reply  SangPertala

bju dedah2 tu x de la kot..mmbr iols sume siuman lg... ustaz tu marah sbb ...
iri890 Post at 14-4-2011 22:15

muahahahahaha.....      nih membe ko>>> <<<< nih ustaz tu..... hahahahahaha

Reply 312# SangPertala

hahahaha...ske3...nsib baik x gelak guling2 atas katil nie..

RE: RUMAH BERHANTU...!!! sape pernah tinggal atau masih tinggal...??

huurrrmmm..... mlm nih aku nak citer pekebende lah ekk... memory da uzur ler katekann... hehehe.... aku cam da kering memory plak dah....huhu.... takpe2..... korang punye pasal aku ceritakan pasai uma mak sedara wife aku yg boleh tahan berhantu jugak.... mcm2 hal ade dlm uma tu....yolah kan....uma lama.... kesahnye atok wife aku da lama gak lah meninggal.....termasuk lah ngan pak sedara wife aku nih pon da meninggal..... dulu2 atok wife aku mmg terkenal gak lah satu kampung pasal dia nih mmg ade sket kebomoh bomohan camtu...... dia meninggal tu pasal sakit tua lah.... nak kata seram tu tak seram sgt lah sbb anak2 dia mmg sayang kat bpk dia nih so kalo org tua tu balik kecoh2 kat dapur bunyi tu mmg dorang biasa dah...

kekadang tu bila mlm dorang nih nmpk kelibat org jalan belakang rumah siap bawak cangkul lagik. makcik bini aku siap bole tegur lagik tu.... "da makan bah...." huisshhh... org kampung kan.....da biasa sgt ngan bende2 camnih..... aku kalo lalu belakang rumah tu kadang nt makcik bini aku tanye, " ada nmpk atok ke td....?"....... hape la punye soklan bonus bg kat aku nih..... seriau lah aku kan..... hurmm.... pakcik dia yg da meninggal tu pon selalu balik. haaa... yg nih balik lain sket.... dia kalo balik terus naik umah..... kalo tgh ramai2 tuh kekadang tetiba senyap jek..... pasal mst ada slh sorang yg nmpk pakcik nih lalu dr pintu dapur blakang naik tangga pastu terus ke bilik lama dia kat atas rumah tu.... tp dorang nih tuh lah aku ckp....da terbiasa sgt......  oleh kerana da terbiasa sgt tu lah yg kekadang makcik2 bini aku biasa lepas anak main mlm2 kat area belakang tu.....

yg nih kes lain....... kecoh satu lorong nih bunyi budak menjerit....tau jelah suara budak2kan nyaring...... nak tau pesal.....?? dia pegi main kat tepi pokok tinggi kat belakang tu..... konon budak ni cam brani lah kan...dia nak nyorok kawan2 dia kejar dia...dia pegi nyorok kat tepi pokok besar tu......... sekali dia tgk kat belakang dia cik pon btul2 kat blakang dia pegang bahu dia..... amik ko........dia punye jerit.........hantuuuuuuuu........... makkkkkkkkk......... makkkkkkkkk........ berlari ko balik uma nenek dia tu.... semua org da kecoh ngan aku2 sekali berlari keluar uma tgk apehal nehh.... aku da bawak toslite nak jenguk mende ape la kan.... semua abg2 sedara sume kuar lah nak carik kat mana cikpon tu......:@

carik punye carik cuma tinggal bau jek....bau kapor barus je tinggal...... adoyyaaiii... bau harummmm..... yg budak ni td terus bapak dia tarik masuk bilik air mandikan..... siap dia baca2 lah masa mandi tu.... pastu tu budak tu punye menggigil, sampai biru muka dia.... bpk dia nak marah pon tak jadik psl kesian plak dah tgk muka budak tu....    akhirnye cerita cikpon merayau satu kampung da tau.... kejap org nmpk kat situ, kejap org nmpk kat sini... mmg kecoh lah..... bila da kecoh2 tetiba ilang jek kisah cikpon nih.... rupenye cerita sebenarnye tu haa kat mulut org tua2 yg dok bersembang kat kedaiii.....citer dorang gini, cikpon tu sebenarnye langsuir belaan mak bidan yg da tua sgt tu.... mak bidan nih da tua sgt dan takde masa nak menjaga belaan dia tu...so, dia lepaskan lah mende tu merayau.... habis dia haruk satu kampung.... org kampung da bg warning kat dia jgn bg belaan dia merayau lagik kalo tak mmg dorang nak tangkap je......:@ hurmmmmm....ini mcm punye hal pon ada.... inilah kisah kat area uma wife aku nih....hehehehehehe....

Rate

1

Reply  SangPertala

hahahaha...ske3...nsib baik x gelak guling2 atas katil nie..
iri890 Post at 14-4-2011 22:23

harus ko guling2 sebanyak 3 kali ke kiri dan kanan.....  ulang lagik sok mlm guling ngan cara yg sama ehh... hehehehehehe...

Reply 315# SangPertala

motipp nye nk wt cm 2???leh ke kurangkan lemak kt perut nie klu sahih bkesan boleh dpertimbgkan utk wt stiap hri..wt snaman tmbhan..hahahah

Reply  SangPertala

motipp nye nk wt cm 2???leh ke kurangkan lemak kt perut nie klu sahih bkesa ...
iri890 Post at 14-4-2011 23:08

muahahahaha....senaman perut guling2......???  hehehehehe... ade ke patut..... adoyyaii.... ko nih 'semangat' sgt ke weyhh.... huhu.... harus di bakar lemak2 tak berfaedah tu.....haha....

wokeyhlah geng..... aku da nantok da neh...... da sangap2 da nih....  zzzzzzzZZZZZZZZ

Reply 317# SangPertala
semngt 2 x de la..tp x lalu da nk bwak perut nie...hihihihi

Ada satu kisah masa aku duduk kuarters. Kuarters ni kuarters banglo. Masa ni aku kerja kat Jabatan yang sediakan kuarters tu, ayah dan mak aku pun sekali kerja situ dan duduk dgn aku. Malam tu aku tengah layan bola World Cup 1994, aku ingat lagi game Morocco V Saudi Arabia. Tengah dok layan tiba-tiba aku dengar ada puluhan anjing tgh menyalak sambil kejar sesuatu, aku pun jenguk kat sliding door, nampak la banyak giler anjing kat rumah jiran aku. Aku tengok je sambil dalam hati kejap lagi jiran aku ni bangun le baling kasut kat anjing-anjing ni. To my surprise, jiran sebelah no response macam tidor mati. Lepas tu ada seekor anjing tu lari kat rumah aku tapi bila smpai kat ada sebatang pokok pisang kt tengah-tengah (kira mcm pemisah kawasan aku dan rumah jiran aku), anjing tu terus patah balik. Dalam 1o minit anjing2 tu memekak, lepas tu anjing2 tu terus lari tmpat lain, sayup sayup terus senyap.

Esok aku tnya mak aku dgr ke tak, mak aku ckp dia x dgr, lps tu mak aku sembang dgn jiran sebelah, jiran sebelah pun x dgr apa. Rupanya masa smbang tu la baru tau umah jiran sebelah dah 2 minggu berhantu. Ada benda masuk.. Antara insiden kat rumah tu ialah

1. Anak bongsu umur 3 tahun meracau racau bagitau ada orang nak sabit kepala dia.
2. Anak-anak dia nampak ada lelaki india bawak sabit turun tangga dari tingkat atas ke tingkat bawah masa time tengah malam.
3. Tuan rumah sekeluarga balik dari makan malam, bila time nak buka pintu rumah je, dgr suara mengilai kuat dari arah dalam rumah.
4. Adik tuan rumah sekeluarga dtg dan tidur di bilik tamu di tingkat bawah, bila tengah malam lampu, kipas semua saling on off selama beberapa minit. Bila diorg sekeluarga dah hampir terlelap je lampu akan terpasang sendiri dan kipas pulak akan off. Bila diorg on kan lampu sambil tidur dan matikan kipas, x jadi apa pulak. Seolah benda tu nk bagi diorg tido dlm keadaan x selesa.
5. Dua org staf maintenance kuarters dtg nak repair paip bocor. Masa tengah repair tu salah seorang kena lempang dgn benda ghaib sampai bengkak pipi. Kejadian berlaku around jam 1 PM.
6. Masa sembahyang, masa sujud ada benda duduk atas saudara tuan rumah. Anak kecik tuan rumah tidur kat tingkat atas, bila subuh dah dijumpai tidur kat tingkat bawah.
7. Isteri tuan rumah masa masak tengahari tiba-tiba ada hembusan angin kat telinga dia dan seperti ada suara orang berbisik.

mmg horror, terpaksa panggil bijak pandai nak uruskan rumah tu. Rupanya ada benda singgah, sebab sebelum ni rumah tu sihat walafiat je.

Rate

1