CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hantu_chot

24/09/2010_22:30 ..::aku putus cinta::..

Post Last Edit by hantu_chot at 27-11-2010 14:33
kiranya ko ade mood gak la nk kuar dgn dia
wan_haykel Post at 26-11-2010 10:29

mcm aku ckp sblm ni lah wan.aku ikut je rentak dia.sbb aku nak bagi dia simpan byk memori dia dgn aku.mengikut lumrah segelintir manusia di dunia ni, bila seseorg tu sentiasa disamping dia, dia tak akan sedar akan kegembiran yg dirasai dan tidak menghargainya melainkan seseorg tu pergi dari hidupnya, dan kemudian barulah ianya akan dikenang2 slalu dan dicari kembali.

mcm aku ckp sblm ni lah wan.aku ikut je rentak dia.sbb aku nak bagi dia simpan byk memori d ...
hantu_chot Post at 26-11-2010 11:30

bia dia tahu ko ni penting dlm hidup dia....ko ikut dia kuar pon dia patut bsyukur da tuh

o hub dh jd tawar mcm skrg, ade x harapan nk berbunga kembali kalo hanya 1 pihak je yg berusa ...
hantu_chot Post at 25-11-2010 19:36 [/quote]

kalo lom kawen die wat chot mcm ni, xmustahil die akan wat mcm ni gak KALO die xberubah...
n setiap org mesti kena berusaha dlm setiap perkara
dlm perhubungan pon

dlm kes mcm ni...(lil bg cth lil la...sbb kes kita sama je)
lil bg tempoh dlm ati lil...bg die masa smp tempoh yg lil tetapkan tok die berubah...
tok lil berusaha perbaiki hub ktorg
smp je tempoh tu die xberubah gak..:@
lil move on

xguna kalo die xnk berubah..
n xguna lil buang masa ngan lelaki yg xnk berubah

kalo lil tunggu die berubah, lil pujuk2 die mcm ni gak,
masa makin berjalan...
lagi cpt lil move on dr idup die..
lg cpt ati lil pulih...

bia dia tahu ko ni penting dlm hidup dia....ko ikut dia kuar pon dia patut bsyukur da tuh
wan_haykel Post at 26-11-2010 12:05

skarang ni pun, kalo dia nak ajak jumpa, aku ikut jer.kalo dia tak nak layan aku pun, aku tak kisah dah.aku boleh hangout dgn kengkawan2 pompuan aku.seperti idup single aku sblm ni.so aku rasa biasa jer buat masa ni.kalo dulu aku rasa sunyi dan sepi seperti tiada kekasih.tp skarang aku rasa aku boleh bawa diri aku seperti sediakala.andaikata ada yg memikat dan berminat,yg penting dia ikhlas apa yg dia nak,perkara ini akan aku bwk berbincang secara serius.sbb aku tak pandai pergi mencari cinta sendiri.kebiasaannya aku menunggu cinta yg hadir.seperti sblm ini.

o hub dh jd tawar mcm skrg, ade x harapan nk berbunga kembali kalo hanya 1 pihak je yg berusa ...
h ...
lil_sparky Post at 26-11-2010 12:59

skarang ni pun, kalo dia nak ajak jumpa, aku ikut jer.kalo dia tak nak layan aku pun, aku tak kisah dah.aku boleh hangout dgn kengkawan2 pompuan aku.seperti idup single aku sblm ni.so aku rasa biasa jer buat masa ni.kalo dulu aku rasa sunyi dan sepi seperti tiada kekasih.tp skarang aku rasa aku boleh bawa diri aku seperti sediakala.andaikata ada yg memikat dan berminat,yg penting dia ikhlas apa yg dia nak,perkara ini akan aku bwk berbincang secara serius.sbb aku tak pandai pergi mencari cinta sendiri.kebiasaannya aku menunggu cinta yg hadir.seperti sblm ini.

Post Last Edit by hantu_chot at 27-11-2010 15:41

otw balik dr ofis.terdengar lagu nostalgia kat radio.layan gak lagu ni, mcm touching je utk halua telinga aku ptg tu.mlm ni aku repeat lagi lagu tue.cari kat youtube.tgk lirik.sah! mcm kena tembak kat batang hidung aku dan berdarah.. adoi!!

Follow Us
Sickgal thanks for sharing yr experience.agree wth u, marriage is a jorney of trut ...
hantu_chot Post at 26-11-2010 09:52

you're truly welcome..just sharing my mum's advice with you n the rest... well... u know well how a r/ship should be... what can i say is, if he doesn't appreciate u enough, please love yourself more n more.. for the right person will come along n treasure u as much as u treasure him... hugs!

Reply 1# hantu_chot

sbar,berdoa byk2...ingat allah s.w.t slalu..

you're truly welcome..just sharing my mum's advice with you n the rest... well... u know w ...
sickgal Post at 27-11-2010 07:27

tqvm.skarang ni aku sgt menghargai hidup aku sendiri.aku bebas nak buat apa shj skarang ni, and open relationship.

Post Last Edit by hantu_chot at 27-11-2010 14:36
Reply  hantu_chot

sbar,berdoa byk2...ingat allah s.w.t slalu..
viLLa7 Post at 27-11-2010 08:45

thanks villa.. bila kita dirundung hati yg pilu bergini, kita rasa sayu mengadap Allah.kerna Dia lebih mengetahui apa yg aku rasa dan fikir skarang ni dan Maha Mengetahui apa yg aku nak utk diri aku sendiri.

Reply 351# hantu_chot

sma2..hk pntg jgn tgl smyang

Reply  hantu_chot

sma2..hk pntg jgn tgl smyang
viLLa7 Post at 27-11-2010 11:16

insyaAllah.asas kehidupan kita sebagai umat Nya.biarlah manusia memandang aku tidak sempurna, tapi tidak dipandangan Allah.

memandang kan hujung minggu yg tak kemana ni.aku nak paste balik cite lama aku sblm ni.sbb aku terpandang artikel lama dlm pendrive aku.paste kat sini pun mcm menarik jer.sekadar memori, mengenang kronologi kisah cinta aku sblm ni.

Assalammualaikum dan selamat sejahtera diucapkan pada semua forumer disini.Sukar utk aku mulakan bicaraku disini.Tapi itu lah yg ingin aku lakukan sekarang.Kerana disini adalah tempat yg sgt sesuai utk aku meluahkan kekusutan yg melanda perasaanku ini.Maaf sekiranya kisah episod cinta ini terlalu pjg utk diikuti.hhmm Bismillah... Bermula umur kami 16 thn, aku dan A hanya sekadar rakan sekolah yg berlainan kelas,tetapi menjawat jawatan yg sama.Tidak pernah bertegur sapa ketika dibangku sekolah menengah.Ketika itu aku masih mempunyai kekasih hati iaitu E yg sedang belajar di sekolah yg berlainan negeri dari kami.Hanya surat yg menghubungkan cinta kami.

Episod cinta seterusnya ketika tamat spm.Aku menerima kad hari raya drpd A.Aku tidak memberi respon.Kerna hatiku masih dipegang oleh E.Kemudian aku diterima belajar di sebuah IPTA.Rupanya si A pun menuntut di ipta yg sama.Tapi kami bertemu semula di ipta tersebut ketika beliau ingin berjumpa dgn kasih yg baru tercipta iaitu R,yakni rakan sekolah aku juga.Itu tidak menjadi isu pada ku,kerna pada aku,aku masih punya E.Kisah kad rayanya ku anggap cubaan nya utk mencari kekasih dan akhirnya R yg ingin menerimanya.

Episod cinta seterusnya apabila si R yg di mana menuntut di ipta lain ingin memutuskan perhubungannya dgn si A.Aku yg menjadi sahabat diantara mereka kerna satu sekolah,menjadi org tengah utk cuba memperbaiki hubungan mereka semula.R tidak setia,kerna menemui cinta yg lain di ipta nya.A merana dan kecewa lalu meluahkan segala duka laranya kpd aku.Aku menjadi pendengar yg setia kerna kami bertiga rakan sekolah.Hari demi hari aku menjadi sahabat luahannya.Pernah jugak si A, meluahkan harapannya kpd aku.Dgn baik aku menolak,kerna aku punya E.

Episod cinta tidak kesampaian apabila aku mendapat berita bahawa, kekasih hati ku E tlh kembali ke Rahmatullah kerna terlibat dgn kemalangan jalan raya.Ketika itu aku merasa satu kehilangan yg sgt2 besar.E adalah segala2nya pada
ku,perhubungan aku dan arwah sgt2 baik sehingga mengenai A dan R pun dia memberi sokongan pada ku utk membantu rakan2 ku.Tapi Allah lebih menyanyanginya.Ketika ini si A, cuba utk mengulang semula pengharapan sebelum ini.Mana mungkin aku menerimanya di ketika hati masih kesayuan bah kan dia milik sahabat baik ku sendiri suata masa dulu.

Episod cinta hilang seketika.A ntah hilang kemana sejak aku menolaknya.Setelah aku graduate, aku merantau kerja di negeri org.Negeri sendiri masih ada kenangan yg menjadi ingatan.Antaranya A masih disana.Bermula episod aku
bekerja, sekali lagi A dpt menghubungi aku semula.Suasana ketika itu seperti sahabat lama yg telah lama terputus hubungannya.Kami bertukar cerita dan bertanya khabar.Soalan yg tidak disangka oleh A, mengenai status aku.Aku masih single ketika itu.Si A pulak memberitahu bahawa dia sudah berpunya.

Episod cinta hilang semula.Sewaktu ini aku sudah bekerja di sebuah syarikat baru, iaitu tempat kedua aku bekerja.Ditempat baru ini,aku menemui cinta baru.Sekian lama aku single,kini baru terbuka semula pintu hati utk menerima seseorg di dlm hati (mungkinkah kerana aku kecewa kerna si A sudah berpunya, aku sendiri tidak pasti).Dia ialah L, rakyat jati negeri yg aku merantau kini.Ketika inilah si A muncul kembali, seperti di tmpt pertama aku bekerja
dulu.Dia bertanyakan khabar dan status aku skarang.Dgn gembira aku khabarkan bahawa aku sudah berpunya, oleh rakyat jati negeri ku mencari rezeki ini.Si A cuba berkongsi kegembiraan ku,tapi aku dpt rasakan bahawa si A ada sesuatu utk dikongsi bersama ku.Ternyata benar, Si A mempunyai masalah dgn kekasih nya skarang, dan tidak menemui jalan keserasian.Aku sekadar membantu sbg rakan lama.

Episod cinta ku terluka.L yg ku sangka selama ini boleh memberi kebahagian sejati,akhirnya meninggalkan ku.Meninggalkan ku hanya kerna wanita yg lebih cantik dari ku di tempat kerja barunya.Ternyata L memungkiri janjinya, tidak setia seperti janji beliau pada ku dahulu.Walhal L dulu yg memilihku sendiri.Dan ketika ini si A muncul lagi, aku harap A akan menyelamatkan aku dlm kesakitan kali ini.Ketika si A mengetahui keadaan ku ini,dgn rasa gundah gulana, si A mengkhabarkan bahawa dia akan bertunang.Bagaikan jatuh ditimpa tangga.A menyangkakan bahawa aku akan kekal bahagia dgn si L.Kusangkakan mendung sampai ke petang,rupanya hujan ditengahari.

Episod cinta ku bawa pergi bersama hati yg sunyi.Setelah setahun lebih lamanya aku menyendiri.Si A hilang lagi bersama status tunang nya.Aku masih dgn status kecewa ku.Allah maha mengetahui,tanpa ku duga aku terjumpa si A di satu majlis keraian di negeri ku.Ketika ini aku mengambil cuti utk bersama keluarga.Ketika bercuti bersama keluarga, aku terjumpa dgn si A.Ketika itu si A seorg diri,kami betukar khabar berita seperti sahabat terputus hubungan ('sahabat' kah kpd ku, pada ku kini aku sudah menyintainya,kerna kesetiaan persahabatan ini).Aku menyangka si A sudah berkahwin.Rupanya masih sendiri, mungkin masih berstatus tunangan org.Sejak itu kami kerap berhubungan, seperti tidak mahu putus lagi.Tapi aku masih sedar diri, dia sudah menjadi tunagan org kini.Wajarkah aku
tuk berbuat demikian,mengkhinati kaum aku sendiri? oh tidak.. aku takut dan tidak pasti.

Episod cinta terkini ini masih lagi disini,menunggu saat terimanya kad undangan perkahwinan dari nya.Tapi belum lagi terima.Ku diamkan diri lagi,sehingga aku mendapat mimpi.Di dalam mimpi ku itu, sahabat handai aku ,mengenali A dan
sahabat handai A mengenali ku.Cerita mimpi itu umpama semuanya telah mengetahui cerita aku dgn A.Dengan berat hati aku ingin melihat friendsternya.Semenjak A bergelar tunangan org, fs nya dipenuhi gambar manis mereka bersatu menjadi tunangan.Dan semenjak itu juga, aku tidak mahu melihatnya lagi.Tetapi ketika malam aku bermimpi indah itu,aku terus utk melihat fs nya pada detik pagi itu jugak [2.00am].Aku online dan yg terpampang didepan mata ku,hanya gambar A dan rakan2 serta familynya saja.Tiada lagi gambar tunang dan tiada lagi status 'Maried'nya
spt sblm ini.Dan aku membaca komen2 dari sepupunya bahawa A dan tunang nya bergaduh.Apa yg terjadi di antara mereka? aku kurang pasti.dan aku masih menanti hingga saat ini kad undangan perkahwinannya.. menanti dan terus
menanti.. utk memuaskan hati ku ini.. bahawa CINTA aku terhadap A adalah

BeRaT JoDoH atau KuaT JoDoh ...!!!??? Aku tidak mahu m'ganggu tetapi aku mahu
ingin menanti dan terus menanti....

Post Last Edit by hantu_chot at 27-11-2010 15:55

inilah kisah cinta aku sblm ini.setahun kemudian baru lah aku bertemu dgn si dia nie skarang.dan sebenar benarnya.rakan ku tidak menyampaikan kiriman kad jemputan kawin dari A. dan aku.. ntah lah tak tau nak ckp apa skarang ni.bila aku baca balik kisah kat atas ni.. rasa nak...

so kiranya A ni dah kahwin ke belum, chot??  

sorry ek, i blur2 sikit

so kiranya A ni dah kahwin ke belum, chot??  

sorry ek, i blur2 sikit
sickgal Post at 27-11-2010 19:53

mmg agak blur sikit cerita tue.sbb artikel kat atas tu aku karang sblm dia berkahwin.masa tu aku masih menanti sekiranya ada keajaiban.mengharap ketentuan jodoh A yg sebenarnya.dan akhirnya sememangnya aku tiada jodoh dgn A. A berkahwin pd awal 2010.mmg sedih mengenangkan saat pertemuan kami yg terakhir.A dtg ke sini, tempat kerja aku sekarang, utk memaklumkan ketentuan jodohnya.aku menyambut berita gembira tersebut dgn senyuman tapi dlm hati ada hujan.kenangan manis kami yg terakhir kami semadikan di seluruh Wilayah persekutuan Putrajaya.kata2 terakhirnya, "saya teringin nak menjadi kekasih awak utk dua hari ni.".aku akur dgn rasa gembira dlm kesedihan.gembira kerana akhirnya tercapai hajat kami, walaupun seketika dan rasa sedih kerana ianya akan berakhir pada esok hari.A sempat belikan beberapa barangan yg menjadi bahan pemberian bagi setiap pasangan yg bercinta.menonton wayang walaupun takde tayangan yg menarik di ketika itu.menaiki bot di mines.berjalan2 di pantai pd.pelbagai uptown yg kami kunjungi.mcm2 lagi yg kami buat selama dua hari.menghabiskan waktu terakhir kami sebagai kekasih selama 48 jam.mmg sedih, kalo aku ingat balik semua perkara tue.dia terlalu gentlemen pada aku.sgt2 romantis.mmg tiada jodoh kami.dan aku tidak lagi menghubungi beliau.

hmmm... terharu pulak i ngan cerita u.... well... it's alr the past.... but it will always been part of yr life.... at least ada jugak kenangan yg manis kan...

sebenarnya sick kena dumped 2 bulan yg lepas... hahaha..a very dramatic ending of my almost 3yrs r/ship...

if chot don't mind listening, i'llshare with u k...
hehe

hmmm... terharu pulak i ngan cerita u.... well... it's alr the past.... but it will always been part ...
sickgal Post at 27-11-2010 22:21

no prob.aku pun skarang ni, byk habiskan masa aku kat laptop ni jer.membaca dan menulis dan menulis.dah menjadi satu hobi dah kot.bercakap dgn laptop ni kadang2 rasa lebih selesa drpd bercakap org yg bernyawa tapi sebenarnya mati.

Post Last Edit by sickgal at 28-11-2010 02:30

Reply 359# hantu_chot

hahaha.... true also... kalau cakap ngan orang yg bersikap acuh tak acuh...baik i menghadap laptop sepanjang hari... haha

this is my story, in a very summarized form...haha...

me and my ex was from the same secondary school, got together after we completed our degree.... ie in early 2008...everything was okay till last week of aug 2010.. he told me that, his first ex (the one that i know he loved the most, they mutually broke up silently after got together for a short while in 1998, without their group of friends knowing it, bcoz back then, there's one friend of theirs (in the same gang) fell for the first ex... every1 in the school knew bout it... so to avoid hurting the feeling's of this friend, they drifted apart amicably) and remained the very best of friends in this group of 8 till now...

one day in 2 or 3rd week of aug 2010, he told me that his first ex had just came out from a 7yrs relationship... and they (him n his group of friends) plan to visit her ( she's based at terengganu due to her career, while we are all based in kl) during the last week of aug which is national holiday break..i didn't follow as i wanted him to enjoy and hv a good time with his group of friends (bcoz at that moment, he wasn't quite happy with his working life), so i thought by letting him go travel with his best of friends will make him feel better...

then... the 3days 2 nights they were there, he didn't msg or call me at all except from telling me he has reached there... i wasn't happy bcoz he had nvr done that b4... at least he'd text me each day... i don't expect him to stick to his hp all day when he's out with his friends... but takkan la satu sms pun takda kan except from telling me dia dah sampai...cilakak betul...hahaha

then when he came back, he started being cold to me... you can just feel it that yr partner is not like the usual him/her when he's being like a stranger to u... then after 2 weeks of cold treatment, we broke up at his request.... but the reasons he used was bcoz we weren't that compatible n sounds like putting the reason for splitting up is due to my shortcomings... and at that moment i thought the reasons were the truth of b/up though deep down i was having a feeling is bcoz of his 1st ex has now become single n he wanted to chase her.. (coz one day during that 2weeks of cold war, i accidentally saw his sms inbox was full of her msgs, u tau kan bila u send sms keluar from the inbox, once dah send, the screen will revert back to inbox, phone nokia la..yg lain i tak tau..haha)

and there we went our separate ways... at first, i felt the guilt of not treating him good enough as to the way he expected (this is what he gave me for the reasons of b/up) ..and one day in early nov 2010, i was waiting for a meeting at 6pm in the office, so since i was free, i browsed my fb a/c (im not a fan of fb, i don't play any games,everytime i log in, n that's like once a month just to check out my friend's latest pics if there's any) .... i saw the first ex latest uploaded pics, she was tagged... in a wedding ceremony of her relative's i believe... half way going through the pics, to my suprise, i saw my ex was there too... well there goes to show the accuracy of my intuition and as well as my close girlfriends who once assumed the real reason we broke up was bcoz he had a change of heart to his first ex (coz everything happened too fast, we were really ok n fine b4 he went to t'ganu, then after 2 weeks , we were separated)..

well, in our culture, the usual practise, we dont bring a normal friend to attend a relative's wedding if our friend no know one of the relatives even the bride n the groom... and the fact that he was there, showed that they are now together, or at least he's chasing after her... (guys should know better kan, kalau u all bukan nak pikat the gal, u wouldn't attend this kind of function out of nowhere isn't it?) hahaha... mati i nanti kena lahar .... minta ampun

that moment till now, i still feel the pain, the pain of being betrayed, the pain of being lied as to the "reasons" for break up wasn't the real one n the fact i believed him that time made me feel so stupid....

sekian, cerita i yang tak seberapa ringkas, i dah try my best to sum it up... haha..

p/s: thanks in advance for reading my post to those who hv read... bagi siapa2 yg pening ngan reply yg panjang ni, minta maaf ek

chot: i wish u all the best..wish u to hv some1 who truly appreciate u... hugs!

Reply  hantu_chot

hahaha.... true also... kalau cakap ngan orang yg bersikap acuh tak acuh ...
sickgal Post at 28-11-2010 02:27

hmm.... kalo mcm tu cerita nya.perkara ni m'ingatkan aku pada sorang sahabat lelaki.yg boleh dikategori player gak.tapi cuba utk yg tebaik utk diri dan idup dia.dia akan ckp, "aku berhak memilih sapa yg aku nak couple dan kawin utk kehidupan aku masa akan datang".betul aku setuju pendapat dia.dan pada satu ketika kekasih si player yg di kejar2nya itu pula lari meninggalkan si player kerana org lain.dan waktu itu lah dia menceritakan nasibnya.dgn ketawa dan air mata aku pulangkan semula kata2nya sblm ini. takpe lah c**  awek ko pun berhak memilih sapa yg dia nak couple dan kawin utk masa depan dia jugak kan.hahahaha.

kawan laki aku tu marah betul bila aku pulangkan kata2 dia sendiri kpd nya.aik knp nak marah pulak kan? so sickgal.. ko dan aku mungkin ada persamaan perasaan diketika ini, bezanya jalan cerita yg berbeza.so dunia kita ada hukum karma.masing2 ada bahagian.kita dah dapat bahagian kita.dia pun akan dpt bahagian dia.mungkin jugak bahagian kita dah lepas, dan skarang baru bahagian dia.apa2 aku dan engkau kena kuat lah.sbg ayat penyedap rasa.mungkin ada sesuatu yg lebih baik utk kita.insyaAllah.semuanya atas ketentuan Allh s.w.t