CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hantu_chot

24/09/2010_22:30 ..::aku putus cinta::..

Post Last Edit by sickgal at 28-11-2010 15:14

thanks chot... thanks for your encouragement and advice.... will always bear that in mind...

yes, yr friend is right, every1 has their freedom to choose to be some1 they want... it's okay if i ain't the one he wanted... time will heal the wound...

glad to meet me you... my new friend

p/s : hope you don't mind to make me as yr friend.. keke

how do you spend yr weekend? hope u hv a good time with yr friends/housemates...

thanks chot... thanks for your encouragement and advice.... will always bear that in mind... :loveli ...
sickgal Post at 28-11-2010 15:09

takde ada masalah nak berkawan.itu amat digalakkan bagi mengeratkan siraturahim sesama manusia.HablumMinAllah dan HablumMinnas...hujung minggu yg lalu.mcm biasa lah lepak dgn anak2 sedara dan bebudak sewa.si dia, aku tak tau dia buat apa.tipon pun tidak, sms pun tidak.bz la kot.

Reply 363# hantu_chot

hmmmmm okay.... nape la dia camtu ek... nvm nvm..put him aside..let him deal with his egoness...

btw... camne perkembangan application for jobs? dah ada feedback belum?

harap2 doa u termakbul

it's a blessing to hv family by yr side =)

kesian pada tt tanah, hope u kuat even i tau kita susah nak terima suma ni tp biarlah masa yg mengubati kita ..ini jugak aku ckp pada diri aku sbb aku baru clash nak nagis tp rasa dlm dada ni tersejat sbb sebak yg entah mcm mana nak luahkan...rasa nak meraung tp tk jgk dpt buat...

aku sedih tp tah la

kesian pada tt tanah, hope u kuat even i tau kita susah nak terima suma ni tp biarlah masa yg mengub ...
bimbi Post at 30-11-2010 09:48

keadaan tu lg perit sebenarnye..
nak menangis tp airmata tak kluar..
rs blur sebenarnya...kosong... blank..

keadaan tu lg perit sebenarnye..
nak menangis tp airmata tak kluar..
rs blur sebenarnya...ko ...
ana_una Post at 30-11-2010 09:57

yup...rasa sebak yg tk dapat di gambarkan...

dada rasa mcm di hempap batu berat.....mana lg kekuatan dpt aku kutip, biarkan masa mengubati semua ni ianya terlalu perit

Follow Us
yup...rasa sebak yg tk dapat di gambarkan...

dada rasa mcm di hempap batu berat.....man ...
bimbi Post at 30-11-2010 11:52

sebenarnye dpd kekecewaan, keperitan dan kepedihan..
itulah yg menzahirkan kekuatan dan ketabahan hati kita..
yg selama ini kita sendiri tak sedar bhw ia ada dalam diri kita...
ia akan kluar perlahan2..
jg kena bangun perlahan2 sbb mmg tade sape2 yg bingkas bangun dr perpisahan itu..
kutip satu persatu kekuatan dan ketabahan yg masih ada...

Reply 367# bimbi

be strong.... mula2 memang susah sangat....but again as u said..time will heal the wound...

i pun dlm process recovery.... ok la..getting better as compared to 3months ago...

Reply 369# sickgal

agree...

Reply  bimbi

be strong.... mula2 memang susah sangat....but again as u said..time will hea ...
sickgal Post at 3-12-2010 03:54

tq dear, yeaap hopefully what ever it hurts me i have to move on....

woww. ada jugak lelaki mcm ni ya?

Reply 371# bimbi

take yr time...have faith in yr self.... hugs!

you're not alone...hahaha...coz i'm in the same boat as u....

Reply 370# cuteboy

thanks for agree-ing!

takde ada masalah nak berkawan.itu amat digalakkan bagi mengeratkan siraturahim sesama manusia.HablumMinAllah dan HablumMinnas...hujung minggu yg lalu.mcm biasa lah lepak dgn anak2 sedara dan bebudak sewa.si dia, aku tak tau dia buat apa.tipon pun tidak, sms pun tidak.bz la kot.

hantu_chot Post at 29-11-2010 14:39

maaf sekiranya posting terakhir aku ini terlalu lama utk disambung semula.kerana ada yg terjadi selepas 29-11-2010 14:39.tidak ku sangka takdir aku begini.sedih tidak terkata.satu kehilangan yg teramat besar dlm hidup aku selama ini.

apa yg berlaku Chot..??
kalau tak keberatan, ceritalah kat sini...tp kalu belum bersedia..take ur time dear...

OMG!! what happened chot??

dear...what happenned??? you made us worry too....

feel free to share when you are ready! hugs!

huhuh chot ape dah jadik?? wuwuwuuwuwu... ape2pong brsabar byk2 chot.. walau sejauh mana kita berusaha kdg2 kita masih blom mampo melawan takdir.. sabar ek bila dahh ok citer sini ekk.. we'll always be here for you pren..

29/11/2010

aku pulang dari kerja seperti biasa.sedang aku naik ke tingkat atas rumah aku.menerima panggilan dari adik aku dikampung.

ude : salam.bila nak gerak?
aku : salam.baru sampai umah, balik keja.knp?
ude : tak tau lagi ke?
aku : tau apa ni [aku dah cemas]
ude : abah masuk hospital.balik skarang.ikut along
aku : bye.salam [putus talian]

aku turun semula.paparan di hp-waiting call from Along.sambil berjalan aku pickup call from Along.

aku : salam.abah knp long?
alg : dtg uma long skarang.kita balik skarang jugak.
aku : dlm 30 minit sampai.[putus]

otw menuju ke rumah along.aku tipon si dia.

syg : salam.syg nak balik kg skarang
abg : salam.knp ni?tergesa2.apa jadi?
syg : abah masuk hosp.nanti apa2 org cite
abg : balik dgn sapa ni?
syg : dgn along.k lah.bye.salam
abg : ok.hati2 tau.nanti call k
syg : k.bye.salam
abg : k bye.salam

sampai shj aku dirumah along.semua dah bersiap sedia.kami terus menaiki satu keta.dan bergerak dgn pantas.hati aku berdegup laju sgt.degupan yg teramat laju seperti biasa aku berlari pecut 100 meter di sekolah dahulu.suasana dlm keta senyap sunyi.yg kedengaran bisikan along berzikir tanpa henti[mmg menjadi tabiat along bila menaik kenderaan dgnnya].aku jugak turut berzikir dan tidak henti2 mengucapkan RABBIGH FIRLI WALI-WALIDAYYA, WARHAMHUMA KAMA RABBAYANI SAGHIRAA serta surah fatihah.hujan turun selebat lebatnya.yg memaksa pemanduan along semakin perlahan.telefon along berdering lagi.

alg : salam.haa knp? [air mata along bergenang aku lihat dari tepi]
alg : ok ok.dlm perjalanan lagi.
<end call>

aku : knp long
alg : abah masuk icu.kita doa sama2 utk abah
aku : Ya Allah <air mata aku bergenang>

mulut aku dan mulut along terkumat kamit membaca ayat suci utk pengubat abah di sana.ketika ini aku rasa telalu jauh perjalanan pulang ke kg.sampai shj di sekitar bandar yg menempatkan hospital dimana abah dirawat dlm unit rawatan kecemasan.along meminta aku menukar tempat pemanduan,krn along tidak mahir selok belok kawasan tersebut.dan aku pula sgt berpengalaman di bandar ini, krn tlh lima tahun aku menetap di bandar ini.[tempat aku dan A menuntut ilmu dari sekolah hingga lah IPTA].tiba shj di hospital sekitar 23:00 mlm.kami bergegas mencari abah,mak,angah,ude dan yg lain2.sehinggalah terlihat sekujur tubuh sedang tenat terlantar kaku di atas katil, menarik nafas yg amat dlm, turun naik dada abah aku pandang sgt sayu.pecah benteng air mata aku mengalir deras.aku kucup kedua tangan abah, ku kucup kedua pipi abah dan ku kucup lama dahi abah.abah diselimuti dgn pelbagai wayar yg melintasi badan abah,saluran ubat,jarum2 yg menikam tangan tua abah,tiub2 yg memasuki rongga hidung dan mulut abah, bunyi2 mesin di sekeliling abah.lemah badan aku jatuh melutut ditepi katil abah.ude mendapatkan aku.

aku : mcm mana abah boleh jadi mcm ni
ude : tadi petang abah sesak nafas.
ude : mak dgn kak ina bawak abah pegi hospital kampung
ude : masa dpt rawatan kat situ, doktor kata jantung abah terberhenti 20 minit
ude : diaorg buat renjatan hipovolomi kat dada abah.pastu jantung abah injap semula
ude : terus diaorg kejarkan abah ke hospital besar sini, masuk icu.

aku sayu memandang abah.mak menangis disudut bilik.aku dptkan mak.ajak mak baca yasin di sisi abah.kami semua adik beradik duduk disekeliling abah membaca yasin bersama2.pakar yg merawat abah hadir memberi penerangan pada along sbg waris yg sulung.kami setia memasang telinga.

doc : kami sudah melakukan keseluruhan jenis rawatan kpd ayah awak
doc : dan ubat yg diberikan dlm kadar maksimum.
doc : jadi diminta seluruh keluarga menunggu jantung ayah awak berhenti dgn sendirinya.sblm kami menanggalkan support live kerana penggunaan yg sudah mencapai tahap maksimum.
alg : ye doktor.kami paham.terima kasih byk.
doc : kami dah cuba sedaya upaya.dan yg terbaik utk ayah awak.
doc : semuanya bergantung kpd keadaan dan kekuatan ayah awak.
alg : iye kami paham.

aku terus memeluk abah yg terbaring.peluk abah semahu mahunya,memohon maaf dan keampunan.aku tak nak lepaskan abah aku.tiba2 salah satu mesin ditepi abah memberi bunyi yg lain dari sblm ini.along membisikkan syahadah ditelinga abah.kami beramai melafazkan syahadah di sisi abah.abah menganguk2 kan kepala turun naik seiring dgn pergerakan nafas di dada abah.aku memeluk abah sehingga akhirnya abah menghembuskan nafas yg terakhir.kami memeluk2 abah dgn air mata yg tiada hentinya.aku lihat jam dipergelangan tangan menunjukkan 30/11/2010_0115am.sementara menunggu pihak hospital menguruskan hal mengeluarkan abah dari hospital, aku membaca yasin berulang2 kali.seperti tidak cukup2 rasanya utk abah.

ya Allahhh innalillahh tuk abh chot.. bertabah n sabar lah atas dugaan ni ye.. semoga roh abah chot dirahmati Allah dan dgn hadiah2 dari anak2nya dpt kurangkan siksa kubur abh chot..

gen turut bersimpati..